Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon pro 25, 2017 12:33

tyhle mají zajímavý svršek, ty by tedy stáli za ozkoušení
Fitwell Spinone, tady se dají pěkně prohlédnou
Fitwell Jek, tady se dají pěkně prohlédnou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod yradak » pon led 1, 2018 23:47

Nazdar, mam tu Arcteryx Bora2 na vyskúšanie, 2 veľkosti, 9,5 a 10. Moja normálna veľkosť je 8, ale Bory 8-9 sú mi malé.
10-ky sú minimálne väčšie ale OK, no špička topánky je od špičky nohy asi na 3-4 cm, čo mi príde príliš. 9.5 mi sedia akurát, ale vnútorná bota vŕzga pri šúchaní sa o vonkajšiu pri došľape - nemienim počas treku tolerovať. Neviete či je to bežné a usadí sa to alebo tam jednoducho nalepím lepiacu pásku aby som vyhladil dotyk.
yradak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 17, 2015 23:02

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv led 11, 2018 12:54


se mi čím dál tím víc libý, po kotník žádný švy, ani co je jazyk, od té doby co se objevily na trhu La Sportiva Trango Cube to jsou další boty co mě hodně zaujaly, cca 5000 Kč je slušná cena za takovéto boty, asi je budu potřebovat nutně koupit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Trnky » pát led 12, 2018 22:37

to fps: neviem ci o tychto uz vies, ale mohli by ta zaujimat
LOWA ALPINE PRO GTX
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » sob led 13, 2018 8:26

booze píše:. Klidne udelam pokus, ze do nich naleju kybl vody obuju se je a pujdu xy km a uvnitr vyschnou. Jde citit chlad na jazyku..:

Mokra bota na zacatku mela 655g uz cvachtala.
Po 21km kdy jsem mel pocit suche boty vyzila 610g (vymenil jsem ponozky) tady me mrzi ze jsem nezvazil jeste po vymene druheho paru ponozek.
A po uplnem vysuseni 595g.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob led 13, 2018 20:53

Trnky píše:to fps: neviem ci o tychto uz vies, ale mohli by ta zaujimat
LOWA ALPINE PRO GTX

díky za tip, čím víc plasťáků (hadráky bez kůže), tím lépe, v tomto videu se dají Lowa Alpine Pro dobře prohlédnou, ale vadí mi na nich že mají moc švů, v tomto jsou na tom Fitwell Jek o hodně lépe, čím méně švů, tím lépe
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Chara-din » ned led 14, 2018 11:21

U těch Fitwell Jek mě zaráží zařazení do kategorie hunting. Trochu bych se bál, aby to nebylo jak gumovka. Určitě je ale zkus. :-)
Já pořídil Hanwag Makra Combi a na rozdíl od Trango Cube my sedí. Jsou o něco širší, ale nijak dramaticky. Když porovnám vložky, tak Trango TRK jsou ještě o něco širší. Určitě mají i víc místa nad prsty než Cuby. Makra zatím nedostala moc příležitostí, takže postřehy přidám až později. Zatím můžu napsat jen to, že se s nimi dá chodit v pohodě i po asfaltu. Tvrdostí jsou srovnatelné s Trango Cube. Mají nezvykle tenkou obsádku, což je hodně příjemné při chůzi (bota víc pracuje a lépe se přizpůsobuje), ale uvidíme, jak to bude s odolností.
PS: Podařilo se mi je trefit u nás na e-shopu s 50% slevou, takže za ty peníze nemůžu být nespokojen. :-)
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned led 14, 2018 19:39

co tě vede k tomu že se ti Fitwell Jek zdají jako gumovky?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » ned led 14, 2018 20:38

Ty boty jsou podle popisu z kuze a PU-kuze (s "kevlarovym efektem" :-k) . Pokud je to umela kuze z PU, moc prodysna byt nemusi, zavisi to na kvalite a provedeni. Co pro lovce stacit v pohode muze, Tebe na stale chozeni ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Chara-din » ned led 14, 2018 22:01

Fps: To jsem úplně nenapsal. :-) Uvažoval jsem ale podobně jako Apuka.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon led 15, 2018 16:16

já jsem chtěl vědět jen ty výhrady, i když tu o nich jen teoretizujeme, ale každý názor k věci se hodí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 11:46

Krátký report ze synových nových LS Trango Cubech.

Uz absolvovali nekolik jednodennich tur, vzdy ve snehu. Na rozdil od starych, vyreklamovanych byvaji po ture jen lehce navlhle zevnitr z vysrazeneho potu, co se potom rychle vysusi, krome spodku pod vlozkou, kde je nejvice vlhko ale i to za par hodin zmizi. Navic ani po tech turach nejsou zevnitr vubec cítit - ty stare uz po prvni ture smrdeli hrozne a to chemickym smradem.
Ani GTX podsivka se zdaleka tak nesesbirala - takze doted vsechno OK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Tecumseh » pát dub 20, 2018 6:46

Kontrolní otázečka ohľadne topánok Lasportiva Trango Trk Gtx, ako sú ná tom tie topánky s komfortom, potrebujem topánky z dobrým tlmením, pohodlné, sú to ,,B", alebo tvrdšie, budem ich používať hlavne od teraz do jesene takže by ma zaujímalo ako sú na tom s priedušnosťou narád by som si v nich uvaril nohy...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob dub 28, 2018 21:00

když jsem kupoval Scarpa Mojito Fresh, tak jsem koukal na novinku Scarpa Ribelle Lite OD, ještě že měli jen dámské Scarpa Ribelle Lite OD LD, jinak bych asi neodolal, vypadají dost dobře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » sob dub 28, 2018 21:50

fps - co ty s těma botama děláš? Já bych půl dne rozmyslel jaký si vůbec obuju mít jich tolik jako ty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned dub 29, 2018 7:58

zase tolik jich nemám, ty co se mi nezdáli jsem průběžně prodal, na turistiku mám troje, do města mám šestery, a nosím je dle ročního období nebo dle terénu, takže problém vybrat ty správné tedy nemívám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 11:31

fps píše:jsem koukal na novinku Scarpa Ribelle Lite OD, ještě že měli jen dámské Scarpa Ribelle Lite OD LD, jinak bych asi neodolal
Alpsport ma nejakou divnou filozofii... (Zatim) dovazeji jen damske Ribelle Lite OD a panske Ribell OD. Pritom ja bych mozna uvital damskou Ribelle s poradnou kuze Perwanger (i kdyz manzelce by i tyto Scarpy byly stejne uzke jako ostatne), Ty zase panske Ribelle Lite OD :lol:.

Co me ale zaujalo je, ze vypada, ze Scarpa se taky pridava na stranu pouzivani OutDry misto Goretex. Coz vzhledem k moznosti laminovani membrany primo na vnejsi material (a tim eliminaci sbirani vody mezi membranou a vnejskem a mozna castecne i kaboneni vnitrni boticky) je docela pochopitelne. Jen nevim, jak to s tou laminaci OutDry funguje pri kuzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 11:41

Jinak jeden zprostredkovany report o LS Trango Cube cca 2-3 tydny nazad v Allgauskych Alpach, vyska az nad 2000 m.

Pri chozeni pulku dne v hodne mokrem snehu za velkeho tepla, obcas az po stehna zapadavajic, vetsinou boty obalene snehem (s pouzitim membranovych navleku a kalhoty pod nima pretazene pres boty) Cuby promokly docela hodne, az to v nich mirne cvachtalo, zadne srazeni potu. Pri blizsim pohledu, hlavne na ponozky bylo jasne, ze na vine je jazyk - pres nej (neni chraneny GTX!) se voda dostala dovnitr.

Takze ten jazyk je jasne slabe misto Cubu - bezne chozeni v desti v pohode zvlada, zimni celodenni chozeni v zmrzlem snehu taky, i kdyz je bota cely den obalena. Bohuzel ten opravdu mokry, tezky snih po nejake dobe vodu protlaci. Ten chybejici kus GTX je opravdu skoda.

Mimochodem, boty susene volne (samozrejme bez vlozek a jazyka) na pokoji po druhem dny vecer jeste stale pry byly mirne vlhke pod chodidlem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 15:36

:shock: fakt neni v jazyku GTX? Toho jsem si v kramu nevsimnul a nedava mi to smysl. Co se stane, kdyz projdes potokem s vodou po kotniky? To prece musi taky protect, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 15:46

To je divny v Trango Alp byl GTX v jazyce - stal jsem třeba 10 minut v potoce a voda až nad kotníky.

Spis bych řekl ze se gtx rozlamal a tím jak to nebyl zmrzlý sníh tak to proteklo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte kvě 1, 2018 14:14

je to nesmysl že nemají La Sportiva Trango Cube v jazyku GTX, dokonce je i GTX štítek na jazyku z venku, viz. fotka příloha, dle mě se mu normálně uvnitř vysrážel pot, tohle se nejvíc stává právě tehdy když jsou boty obaleny sněhem a není moc velká zima, já chodil dva dny v dešti, i v mokré trávě, měl jsem celé dny z venku mokré tři roky staré La Sportiva Trango Cube, a večer jsem měl uvnitř jen lehce vysrážený pot, až jsem byl překvapen jak jsem měl suché ponožky, taky jsem o tom v lednu psal
Přílohy
d6MJgQPO La+Sportiva_6694.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Kjuba » úte kvě 1, 2018 15:17

Potvrzuji, že i moje Cuby mají GTX na jazyku.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Will » úte kvě 1, 2018 15:50

Všechny modely LS Trango Cube GTX mají GTX na jazyku.

To Apuka: kde na tyto nesmsly chodíš? :D
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2018 16:03

fps píše:dle mě se mu normálně uvnitř vysrážel pot

Jestli apuka neprehani a opravdu tam cvachtalo, tak to na pot nevypada. Bud se tam dostal snih shora, ale pise, ze navleky a kalhoty byly pres. Nebo GTX v jazyku odesel. To se doma snadno vyzkousi pomoci lavoru s vodou a toaletaku nacpaneho dovnitr bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod scinkk » úte kvě 1, 2018 17:05

Jasne, to musi byt zcela testovatelene v lavoru, me pres jazyk tecou starsi zimni boty,
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř kvě 2, 2018 17:28

fps píše:dokonce je i GTX štítek na jazyku z venku
Jo, to je dukaz jako delo :smt082

Tak laskave zde poprosim vsechny ctihodne mudrlanty, co tvrdi, ze jejich (nebo vsechny) verze LS Trango Cubu maji na jazyku (resp. presneji pod jazykem) GTX aby si dali tu namahu, vzali do ruky svoje Cuby, rozvazali je, "odlepili" ten suchym zipem prilepeni odnimaci "vnitrni" jazyk a podivali se, co tam vidi. Je tam GTX podsivka? :wink:

Aby Will vedel, "kde na tyto nesmysly chodim", jsem se dnes schvalne zasel na Cuby do Hudy podivat. No a ja jsem vevnitr videl, ze ta klasicka zeleno-siva GTX podsivka je hezkym cikcakovym stehem prisita z jedne i druhe strany jazyka a mezi tema stehy je zevnitr lehka, docela tenka, jemna a ohebna cerna latka. :(( Z jeji jemnosti soudim, ze v nem asi zadna GTX membrana nebude - taky si neumim predstavit, ze by Gore nechalo bez odezvy priplacavani jazyka suchym zipem primo na tak tenkou GTX podsivku. nevim, jestli je to jedna vrstva nebo dve, to me nenapadlo zkoumat.

Nevylucuji, ze to tam muze byt nejaky specialni GTX pro La Sportivu, ale s tim by se LS urcite pochlubil.

Priznam se, ze jsem nekoukal az uplne po spodny koren jazyka, jen zvrchu po druhou radu snerovani.

Uz tu na OF to nekdo psal u LS Trango TRK, ze to presne takto je a ze se mu to nelibi, ja co jsem mel v rukou Cuby, ve vsech to bylo stejne. A to minimalne tri rocniky vyroby, vcetne dnesniho pokusu.

@fps: nebyl to vysrazeny pot, bylo to na ponozkach videt. Pot by se prvotne srazel jinde, kde se snih drzel mnohem dele a kde byly ponozky suche, krome spodku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv kvě 3, 2018 15:02

Ja bych byl docela rad, kdyby nekdo z tech, co tu tvrdili, ze maji v Cubech pod jazykem GTX si to zkontrolovali a potvrdili (nebo klidne i vyvratili, ale v tom pripade prosim o foto), co jsem psal. Uz kvuli tomu, aby se s jistotou dalo rict, ze LS fakt nezmenila takto vyrazne tu botu v jednotlivych rocich vyroby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 3, 2018 16:40

apuka já měl Alpy ale ten jazyk byl spojen s botou textilií a ta by hned protekla a to se nestalo.
Ale je fajn zes to sem napsal - pro mě je to další důkaz toho jak je gtx na bobek a je jen otázka krátkého času kdy rozpraska a je po bote.
Hadraky bych si kvůli tomu nekoupil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2018 20:42

Sel jsem dnes kolem Hudy, a tak jsem se schvalne zasel na Cuby podivat. Ruku do ohne bych za to nedal, ale rekl bych, ze apuka muze mit pravdu. Klasicka GTX podsivka jasne konci u jazyka a pak je tam tenka cerna latka. Sice vypada jako dvouvrstva a mezi vrstvama by membrana byt mohla, ale pochybuju o tom. Mezi prsty to tak nevypada, ale hlavne je ta latka pruzna a da se natahnout o desitky procent. GTX membrana pruzna neni, takze by tam muselo byt neco jineho. A i kdyby tam membrana byla, tak tam odejde jako prvni kvuli natahovani a ohybani.

Latka ma urcite vodeodpudivou upravu, ale bez membrany casem protece. Tohle se da doma snadno vyzkouset. Toaletak pod latku, voda na latku, trochu ji pomoct proti povrchovemu napeti, pridat a pockat. Jestli bude toaletak jen trochu mokry, tak tam membrana neni (nebo je po ni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pát kvě 4, 2018 14:09

to je zase teoretizování, kdyby neměli GTX v jazyku, tak za cca 3,5 roku (mám troje různě staré) co v nich chodím bych v nich měl mnohokrát mokro, protože jsem v nich mnohokrát prošel vodou

Michal82 píše:pro mě je to další důkaz toho jak je gtx na bobek a je jen otázka krátkého času kdy rozpraska a je po bote.


"
fps píše:u 20 páru turistických bot od různých výrobců (Asolo, Dallape, Fitwell, Hanwag, La Sportiva, Meindl, Lowa, Scarpa) kategorie B až C jsem já nikdy neměl problém s membránou

"
Michal82 píše:Hadraky bych si kvůli tomu nekoupil.


s jakými hadráky máš dlouhodobé zkušenosti že máš tento názor? a nebo jen teoretizuješ?

"
fps píše:já chodil dva dny v dešti, i v mokré trávě, měl jsem celé dny z venku mokré tři roky staré La Sportiva Trango Cube, a večer jsem měl uvnitř jen lehce vysrážený pot, až jsem byl překvapen jak jsem měl suché ponožky, taky jsem o tom v lednu psal
"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty