Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon zář 29, 2014 17:11

Smutné správy. Cube mi v špičke premokli. Po dvadsiatich minútach výstupu do firnového svahu s roztopeným snehom navrchu. Najprv ľavá, ale aby jej nebolo smutno, tak sa po chvíli pridala aj pravá.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod nebulus » pon zář 29, 2014 20:22

Ako je to možné? Veď tá špička je samá guma a plast a pod tým GTX, to znie dosť nepremokavo :shock:
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte zář 30, 2014 13:33

nebude to spíš zkondenzovaná vlhkost na vnitřní straně boty, než že by protekly? protože "firnového svahu s roztopeným snehom navrchu" tohle jsou přesně ty podmínky kdy se to vždy stane, na svršku boty studený mokrý sníh, a v botě zpocená teplá noha, dej boty do vody, a dovnitř papírové kapesníky, a uvidíš na čem jsi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte zář 30, 2014 15:32

Hm, môžeš mať veru pravdu.

S koženými botami som tak mokro z kondenzácie nikdy nemal, ale tie nemali tak vysokú obsádzku a špička bola odvetraná podstatne lepšie.

Prebieha vodný test, po hodine je v nich sucho. Aj keď tých 10 cm vody je tlak na smiech, oproti zakopávaniu do snehu... Ešteže som ich včera nestihol ísť reklamovať, to by bola pekná hanba.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 15:49

Nemyslim si to. Mokro bylo mezi stelkou a vlozkou, to se timhle zpusobem nevytvori. Navic roztopeneho snehu byla v tom prvnim svahu trocha na povrchu, nedosahovala ani nad obsazku. Krome toho se skoro nepotis a bylo to skoro na zacatku, kondenzovat nemelo co.

Myslim, ze puvodni teorie je spravne a voda se protlaci mezi podrazkou a stelkou pri kopani do snehu. To ponornym testem nenasimulujes. Mozna zkus pod vodou odtahnout spicku podrazky od boty nebo tam neco vrazit, at se mezera zvetsi. S trochou stesti podrazku urves a bude se snadneji reklamovat ;-)

Ciste pro zaznam: stare Alasky s vymenenou podrazkou to prezily bez uhony a to se potim asi 100x tolik, co wawrik ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte zář 30, 2014 16:12

No práve Alasky boli jedny z tých topánok, čo spomínam (vlastne, možno to boli meindlovské Islandy, bolo to dosť dávno :oops:) . Tie kožené topánky s kovovými očkami prinitovanými do kože majú tenkú výstelku aj zhora v špičke, aby nity netlačili. LaS Cube tam nemá nič, žiadne futro ani výstelku, ktorá by kondenzáciu zo špičky v takomto prípade odvetrala. Len GTX a na tom nosný plast, takže okrem ponožky nadmernú vlhkosť nič neposiela preč.

Myslím, že toto bude asi ten jediný prípad, kedy je konštrukcia tej topánky nevýhoda :-) Ak by to ozaj bolo tak, až tak by ma to netrápilo, na Islande prší hlavne zhora a do alpského snehu budem holt nosiť druhé ponožky na prezutie. Zainvestujem :D

Inak keby som mal - ako nosíš ty - aj druhú ponožku, asi by som nič necítil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 16:23

Ti nevim, ja bych se toho celkem bal. Opravdu si myslim, ze je to spis vada a jelikoz boty nemaji moc nachozeno, bude se zhorsovat. Vim co delaly me LaS Nepal Trek, kdyz se zacala podrazka separovat.

Do kopce jsi toho neusel moc, slo to dost rychle. A nebylo toho malo, mokry flek od vnitrni kondenzace jsem jeste nevidel. Kdybys sel na Sonnblick po snehu, tak ti tam nejspis nahore cvachtalo a nepomohla by ani druha ponozka. Kdyz mi do Alasek teklo, tak jsem to citil i se dvema ponozkama a to te vody nebylo moc. Da se to lip prezit, protoze voda se rozptyli do vetsiho objemu, ale dobre to neni.

Asi tam budes muset jet znovu a ten Sonnblick si po snehu vybehnout, abys to poradne otestoval ;-) Dej si pres ponozky mikrotenovy sacek, aby se vyloucila kondenzace zevnitr. Mozna nejlip tenkou ponozku, na ni sacek a na to tu normalni, co nosis. Nohu sice asi budes mit ve vlhku, ale mokra stelka a vlozka pujde na vrub vnejsim vlivum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte zář 30, 2014 16:29

Jo, chystám sa to ešte niekde v snehu otestovať. Inak som to začal cítiť asi po pätnástich minútach, to na kondenzáciu bohato stačí.

Ťažko posúdiť, vyskúšam a uvidím, nech sa potom v predajni nemusím hanbiť ako pes :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 16:38

Taky jsem u tech Nepal Treku nejdriv odmital verit tomu, ze se podrazka opravdu odlepuje ;-) Ale jo, test je potreba, uz jen proto, abys mel jak vyvratit namitky prodavacu, ktere urcite budou.

Cas na kondenzaci stacil botate, ale kde by se tam vzalo tolik vody? Za tu asi hodinu slapani v lehkem terenu a pak ten kousek do kopce, kde ses jedine mohl potit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte zář 30, 2014 16:51

Ono je možné, že práve preto vy, čo beháte v podobnom teréne (teplo + rozmočený sneh) častejšie, nosíte dvoje ponožky. Ja som zvyknutý na úplne suché nohy, preto som možno zbytočne panikáril z trochy vlhkosti navyše. Tá špička je naozaj samá guma a plast, nárazové udalosti (ktorou kondenzácia v snehu pri vysokej teplote okolia asi je) potrebujú na odvetranie cez ponožku viac času.

Ako hovorím, uvidíme. Pobehám v nich trochu po potoku, vyskúšam cez víkend v Alpách alebo Tatrách v snehu, potom budem múdrejší.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 17:08

Videl jsem tam mokry flek a to normalni neni ;-) Zvlast ne pod vlozkou, voda pod ni IMO znamena, ze nateklo spodem. Vsadil bych se, ze to zavada je, ale i kdyby to bylo konstrukci, tak nic moc.

No nic, otestuj a uvidis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod nebulus » úte zář 30, 2014 20:18

Ja mám v kožených botách dierkované vložky a keď sa potím, tak normálne vidno vlhké bodky na koženom spodku topánky v mieste tých dierok. Asolá mali na spodku plast a ten bol normálne celý vlhký po túre od toho potu, takže to ani nemusí byť voda zvonka.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 30, 2014 21:30

Jenze tyhle dirkovane nejsou a nebylo to vlhke, ale mokre a ne po ture, ale skoro na zacatku. Prislo mi to dost podobne jako kdyz se mi u podrazek ochozenych dohladka udelaly vlasove praskliny. Stacilo projit po vlhkem chodniku a vevnitr bylo mokro. Vubec nebyly videt, musel jsem co nejvic ohnout podrazku, aby vylezly. Voda se do nich pumpovala pri ohybani, tady to bude tlakem pri zakopavani spicky do snehu. Myslim, ze spoj mezi podrazkou a botou nebude dokonale vyplneny lepidlem a voda se protlaci i minimalni skvirou. Pritom by uplne stacilo spoj zepredu prekryt gumou, jako to maji jine boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod grco » stř říj 1, 2014 6:51

Hej hej hej, vy ste boli sporu na ture? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř říj 1, 2014 7:23

mike píše:Jenze tyhle dirkovane nejsou a nebylo to vlhke, ale mokre a ne po ture, ale skoro na zacatku.
Dierkované sú. Tmavšie fleky na vložke sú stále - tam, kde tlačila ponožka, sú svetlejšie miesta. Je možné, že som tie „mokré“ tmavšie škvrny chcel vidieť, lebo som bol presvedčený, že premokajú. A už okolo toho mudrujeme viac, ako je zdravé :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř říj 1, 2014 8:11

wawrik píše:S koženými botami som tak mokro z kondenzácie nikdy nemal, ale tie nemali tak vysokú obsádzku a špička bola odvetraná podstatne lepšie.

tak to já jsem to zažil z vysokýma koženýma membránovýma botama, a z vysoko gumovou obsázkou, a byli napatlaný SnoSealem, v té době jsem používal jenom jedny ponožky, taky jsem si myslel že mi do nich nateka voda, a přitom to byla zkondenzovaná voda, a pot z nohy
mike píše:Mokro bylo mezi stelkou a vlozkou, to se timhle zpusobem nevytvori.

to záleží jenom na tom jakou máš v botě vložku, když je spodní část vložky do bot z materiálu co saje vlhkost z horní části vložky, tak to přesně tímhle způsobem funguje, a La Sportiva Trango Cube takhle fungující vložky má, když je někde v La Sportiva Trango Cube vlhko, tak to je právě mokrá spodní část vložky do bot, kdežto horní část je praktici suchá, a to i když je celí den sucho, a cca 30°C, tohohle jsem si už několikrát všiml

wawrik píše:Inak keby som mal - ako nosíš ty - aj druhú ponožku, asi by som nič necítil.

já používám dvoje ponožky, takže proto jsem si toho co ty popisuješ "Po dvadsiatich minútach výstupu do firnového svahu s roztopeným snehom navrchu." nevšiml, a že jsem v nich už taky šel cca stejnou dobu, v cca stejných podmínkách co ty na Glocknergruppe, hold to chce dvoje ponožky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř říj 1, 2014 14:47

@wawrik: jj, chce to objektivni pokus. Jinak za chvili sam sebe presvedcis, zes tam vlastne zadne mokro nemel ;-)

Krome sacku bych jeste spicku jedne boty necim prelepil, treba dobre drzici naplasti. Kvuli porovnani; tu co protekla min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » ned říj 5, 2014 18:49

Takže vysoko sofistikovaný pokus prebehol. Len kvôli nemu som si dnes poobede vybehol naľahko (fľaša, palička, bunda s jedlom okolo pása) na Ankogel...

Krátka verzia: topánky sú bez problému.

Dlhá verzia: Už nástup ku snehu bol zábavný. Hodinu som šliapal v mokrej tráve po pás, brodil sa po kotníky v podmočnej tráve a blate, predieral sa cez mokré vetvy ihličnatých stromov a kráčal korytom potokov... Výsledkom bolo, že som bol mokrý komplet celý okrem zadku (cez ktorý som mal prehodenú bundu) - a vnútra topánok. Pritom časť ponožiek, čo trčala von, bola mokrá tiež.

Pri snehovom poli pod ľadovcom som dal ľavú ponožku do igelitu, pravú nechal normálne, a šliapal, pokiaľ to išlo. Igelit bol zvnútra bodkovaný od skondenzovaného potu, ktorý pomaly stekal dolu; zvonku nič. Topánka zvnútra nebola o nič vlhkejšia ako pred tým, ako som si obul igelit. Inými slovami, ani náznak pretekania. Jediný rozdiel oproti minulajšku bol ten, že tentokrát nebolo tak teplo a na topánku nepražilo slnko, takže nebola tak rozpálená. Dnes som išiel v mraku a slnko som videl asi iba tri minúty. Celkovo, ak tá topánka nepretiekla dnes v tom maraste, tak nepretečie nikdy.
20141005.jpg


mike: po jednej ceste som si aj prvýkrát v živote pozrel vertikálne stúpanie. Išiel som svižne a naľahko, ale pohodovo a zďaleka nie nadoraz. Stúpanie okolo 15-17 m/min. Hrubé stúpanie vrátane neustáleho vyzúvania a kontrolovania topánky bolo asi 700 m/hod. S 12-kilovým báglom by som išiel asi o štvrtinu pomalšie, s nepálskou plnou náložou (18-19 kg) asi o tretinu až polovicu pomalšie.

Toľko správy z poľa.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 1:45

Kudy jsi to prosimte sel? Do Mallnitz jsem z Ankogelu sice vzdycky jen schazel, ale na zadnou travu po pas a prodirani se jehlicnany si nepamatuju. Sels vubec na Ankogel? Jak tak koukam na zaznam z webkamery, tak bych ho vcera v te mlze mozna ani nenasel ;-)

wawrik píše:Topánka zvnútra nebola o nič vlhkejšia ako pred tým, ako som si obul igelit.

To znamena, ze byla sucha? Jde mi o to, jestli jsi tim, zes ponozky i boty predtim namocil, test nezrusil. Rozdil mezi suchou a vlhkou botou poznas snadno, mezi vlhkou a o neco vlhci tezko.

wawrik píše:Celkovo, ak tá topánka nepretiekla dnes v tom maraste, tak nepretečie nikdy.

Never say never ;-) Jak to bylo s teplotou? Podle toho, co vidim na webkamere, bych rekl, ze nahore bylo okolo nuly nebo pod. Do snehoveho pole, co jsme po nem sli minule, pralo slunce a snih byl na povrchu mokry.

wawrik píše:Stúpanie okolo 15-17 m/min. Hrubé stúpanie vrátane neustáleho vyzúvania a kontrolovania topánky bolo asi 700 m/hod.

Silena rychlost. Moje horni hranice je 15 m/min bez ohledu na vahu batohu. Protoze vic neudycham, to uz neni chuze, ale beh. Zvladnu to nalehko tak 10 - 20 minut a pak musim zpomalit, jinak se uplne odvarim. Tech 30+ kilo navic je proste znat. Moje optimalni rychlost nalehko (tj. batoh 6 - 8 kilo) v idealni kondici je okolo 11 m/min, natezko (12 - 15 kilo) 8 - 9 a cokoliv nad 15 je peklo a jsem rad, ze vubec lezu, natoz abych meril rychlost. Mimochodem, na bezneho turistu se pocita 400 m/hodinu tj. min nez 7 m/min a jeste se to snizuje vzhledem k usle vzdalenosti, takze v realu 5 - 6. Po horach se chodi, nebeha ;-)

Rozhodl jsem se, ze bych mel shodit 10 - 15 kilo. Jen nevim, jak to udelat, kdyz jsem to 10 let postupne nabiral :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon říj 6, 2014 7:15

"Rozhodl jsem se, ze bych mel shodit 10 - 15 kilo. Jen nevim, jak to udelat, kdyz jsem to 10 let postupne nabiral."

Zadnou rozumnou radu Ti nedam (krome chyt si spravnou nemoc, prestan jist, atd), ale kdyz na to prijdes, dej vedet. Hodi se to i nam ostatnim :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon říj 6, 2014 8:39

15m/min = 900 m/hod při "bushwhackingu" gr 3 a více je nesmysl, to prostě nelze ani těch uváděných 700m.... naopak, po tur. chodníku, nejlépe typu tatranská magistrála (tj. uzpůsobeném pro strmé stoupání po "schodech") lze i výrazně přes kilometr za hodinu (samozřejmě ne na ultra-těžko)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon říj 6, 2014 8:44

zrovna fčera sem si to ověřil: 400 výškových průsekem (ale bez vyšlapaného chodníku, tj po přírodním povrchu - tráva, šutry, bláto, jehličí, haluze), skoro rovnoměrným sklonem cca 25-30st = cca 35 minut a to sem nahoře viděl krvavě.... a to byl buswhacking max. gr. 2 :-..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon říj 6, 2014 16:07

mike píše:Sels vubec na Ankogel?
Šiel, ale nedošiel :D Otočil som to asi 50 výškových metrov pod Malým Ankogelom, keď bol mrak tak hustý, že som nedovidel na koniec paličky. Navyše to namŕzalo a začalo to byť o vyvrtnutý kotník. Za to mi to nestálo.

Išiel som od Schwussner hütte, lebo sme doobeda browsovali s cyklovozíkom po okolí Mallnitzu a pri tej chate sme skončili. Nechal som tam bajk, vybehol hore a dole, a naspäť do Mallnitzu som sa zviezol bajkom. Úplný sen.

Stúpanie na Ankogel od tej chaty je to najlepšie, čo poznám. V lese sa ide dokopy možno 15 minút, inak sú stále výhľady, terén aj krajina sa stále mení, chodník je dobre schodný, aj keď je mokrý alebo namrznutý. Spočiatku sa ide v rokline a križuje prudký potok, potom sa vybehne na rebro a o pár minút už začína kosodrevina a alpský terén. Celý čas to stúpa v rozumnom sklone a výškové metre rýchlo ubúdajú, šikmý traverz je až pred napojením na 502. Mňam mňam, odporúčam. O tri týždne si to zopakujem, keď si dám pred trekom aklimatizačnú noc na Ankogeli. Už teraz sa teším. Btw, asi hodinu nad chatou je tesne nad lesom bivakovacia búda, v nejakom starom logu by som možno aj našiel GPS súradnice.

Počasie bolo, ako si videl na webkamere - mraky a kosa. Preto sa tá kondenzácia nejako veľmi neprejavila. Na druhej strane, bol som skúšať hlavne to, či premokajú alebo nie. A to by sa pri tom zakopávaní ukázalo, ak to ozaj premokalo a nebola to len kondenzácia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 16:27

Rikal jsem si, ze to musela byt tahle cesta. Tam jsem jeste nesel, ale mam to v planu, smer Celer Hutte. Ta bivakovaci bouda je asi v jake vysce a jak vypada? Nemas fotku? Mam tu neco na mape v 1872 metrech. Mohla by se hodit, protoze kdyz prijedu k veceru do Mallnitz, na Celer Hutte je to docela daleko a tohle by bylo skoro idealni.

Pocasi vypada fakt skvele, dneska neni poznat, ktera kamera smeruje do udoli a ktera nahoru :D Vlastne na nich neni videt skoro nic. Doufam, ze jsme neprisli o fps, ktery tam nekde bloudi ;-)

Nechci ti kazit radost, ale uplne presvedcivy mi ten test neprijde. Kdyz je kosa, neni ze snehu zdaleka tolik vody, jak bylo na tom svahu, cos problem zaznamenal. Takze se to ted projevit nemuselo. No nic, uvidis casem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 16:35

pavproch píše:naopak, po tur. chodníku, nejlépe typu tatranská magistrála (tj. uzpůsobeném pro strmé stoupání po "schodech") lze i výrazně přes kilometr za hodinu (samozřejmě ne na ultra-těžko)

Dost zalezi na telesne konstituci. Kdyz mas 60 - 70 kilo, tak tomu verim, ale dej si kolem pasu 20 - 30 kilovou ledvinku a pak se predved :twisted: Co mi prislo jako rozumna horni hranice bylo 1300 metru stoupani za dve hodiny po pekne stezce v travnatem svahu (zadne kameny), samozrejme nalehko. To jsem jeste normalne dychal a tep neprekrocil nejakych 120 - 130. Kdyz je vic, tak uz je to (u mne) spatne, spotreba energie stoupa a unava taky, oboji parabolicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon říj 6, 2014 17:03

tlusťochu lenochu... :twisted:

72kilo na 178centimetrů - a to tak že od nepaměti a doufám už nafurt... nedávno sem zkusmo oblíkl můj maturitní oblek - pořád mi velikostně padne stejně jak hrnec na ().().... a to i po dvou dětech a 30letech.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pickard » pon říj 6, 2014 17:05

Trpaslici...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon říj 6, 2014 17:07

... zato ducha velkého... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty