Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte srp 22, 2017 6:39

Jo, diky za pripomenuti, na to jsem uz zapomel :twisted: ... Jsem si jen vedel, ze jsem si nekdy uz rekl, ze ty boty nejsou pro mne ale ted uz jsem si i spomenul proc.

Ted by me jeste zajimalo, jak je to v jednodilnych plastacich typu Cube. To me zajima trochu i z toho duvodu, ze kdyby taky "zatekaly" nebo se vevnitr srazela vlhkost z potu, tak by to mohla byt jedna z veci, ktere prispivaly k navlhavani a dlouhemu suseni synovych Cubu. Na druhe strane, jsem si nikdy nevsiml (pocitove v bote zevnitr), ze by ty v tech botech byla srazena nadmerna vlhkost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte srp 22, 2017 7:40

To zatekanie medzi vrchnú látku a membránu sa u mňa nedeje, nikdy som si nič podobné nevšimol. Ale keby sa to dialo, tak vtedy nastupuje impregnácia - je to predsa obdobný prípad, ako u membránovej bundy (to sú tie „mokré“ fľaky, čo sa časom objavujú najmä okolo pliec).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon zář 18, 2017 15:49

Trango Cube 42,5 už sou doma, díky vK sem i hrubě ušetřil než dybych je kupil v CZ... :prayer:

Nebudu je teda ničím mazat před prvním použitím... paxem dám fídbek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 18:07

Snoseal! Snoseal! Nebud mekky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon zář 18, 2017 18:10

Snosíl nebyl, ale bylo žluté Toko na textilní části a jazyčisko... sem prostě neodolal, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 18:11

:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » úte zář 19, 2017 9:12

Zajeto. OK.

:mrgreen:

Ranní zdravotní procházka na kopec průsekem a dolů naokolo (normálně to celé chodím v teniskách, neska sem je ale tama zajížděl - 600m nahoru / 600m dolu = dvě hoďky... vše OK, považuju je za zajeté... odfčíl sa budú nosiť v báglu...

Akorát ta climbing zone pod špičkou krapet víc klouže na mokré trávě prudce dokopca.... :shock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte zář 19, 2017 11:25

pavproch píše:ta climbing zone pod špičkou krapet víc klouže na mokré trávě prudce dokopca
Ale ty boty nejsou urcene na travni lezeni (napr. Allgauer Alpen) :wink:. Na to si mas dat macky, vzit si cepin a lano (malokdy se leze solo):
Obrázek
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv zář 28, 2017 10:48

objevil jsem nové Béčka Scarpa Marmolada OD
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » sob říj 7, 2017 13:06

pavproch píše: bo je 95% času budu nosit na hrbu, ne na nohách.

Odhad byl přesný - neska už asi 10-tý výlet s botkama ....v báglu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 1:56

2027: prodam boty, 100% stav. Nachozeno 10 km v terenu a 10000 km v batohu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » ned říj 8, 2017 19:09

Jo asitak... :mrgreen:

Neska zase byly celé skoro 3 hodiny v báglu.. i dyž trvale scalo... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 19:15

Nebylo by levnejsi dat jako zatez do baglu PETku s vodou? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 7:02

Jo, ale co kdyby PP dostal zizen? Bylo by po zatezi. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Chara-din » úte lis 7, 2017 13:29

Dvoje zajímavé boty které zatím unikly místní pozornosti.

B: https://www.lowaboots.com/mens/trekking/irox-gtx®-mid?color=Black/Lime
C: http://www.hanwag.com/makra-combi-gtx

Makra nejsou 100% bez kůže, ale rozhodně vypadají jako plastové s kousky kůže. :-)
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 14:05

Lowa Irox vypadají na dobrá cca Béčka, ty Hanwag Makra Combi jsou z velké části kožené, vše modré je semiš, takže nebrat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 14:42

By me zajimalo, co TI zrovna u tech Makrach vadi na te kuzi. Ona je vsude na Cordure, je tam kvuli zpevneni, resp. lepsi odolnost v namahanejsich mistech. Kdyby se Ti promocila, vaha se moc nezvedne a pod nima mas Curduru, tj. jeste "druhou" botu. Podle mne tady je to docela rozumne vyresena ta kombinace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 15:32

já tedy vidím cca z 50% semiš, k čemu sebemenší kousek kůže, když to jde i bez ní, a takových bot je už naštěstí na trhu dost, takže nevidím důvod dávat do tématu plasťáky (hadráky bez kůže) takovéto boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 18:56

Teda pokud ty na tech botech vidis 50% semisu, tak bud bys mel navstivit ocniho, bo mas selektivni videni nebo se koukas blbe. Tady mas trocha vice pohledu.

Jasne, Tvuj nazor je taky nazor a mas na nej narok a mas pravdu v tom, ze to nepatri do tohoto vlakna. Jen mi prijde, ze posledni dobou zacinas smerovat v nekterych oblastech az k fundamentalismu.

@mike: dik za upozorneni. Mozna je to spise fanatismus, ale obcas to prijde uz skoro jako az nabozenske lpeni na svych zakladnych principech, coz uz je vlastne fundamentalismus.
Na druhe strane je treba fps uznat, ze obcas dokaze svoje zaryte nazory zmenit - obratit nekdy za opacny extrem. Napr. kozene boty ==》plastaky.
Naposledy upravil apuka dne úte lis 7, 2017 20:32, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 19:07

Fundaco? Funda sem, funda tam? :-k :twisted:

(ne ze bys nemel pravdu, ale oprav si to ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 18:12

Vcera odpoledne jsem si vyzvednul v Decathlonu tu jejich "lehkou alpinistickou botu Simmonds".
Prekvapive jsou to docela pekne a dobre botky - teda alespon podle zkouseni. V prvni rade mne nejsou uzke, se sirkou ja nemam problem. Rozhodne sirsi nez Cuby, hlane ve spicce. A jsou nad prsty o neco vyssi, netlaci na nehty zvrchu.

Zpracovani je vice nez slusne - musim si rypnout, oproti prumernemu u vsech La Sportive podobneho typu je to mnohem vys. Vsechno zasite a prilepene spravne, rovne. Pouze vnitrni latka na konci jazyku na vrchu je na jedne bote odstrihnuta o pul mm dale od siti nez by bylo treba, ale to nicemu nevadi, nezavazi ani esteticky to na zavazane bote neni problem. Vyrobeno v Rumunsku.

Boty jsou pevnosti/tvrdosti podrazky, rekl bych nekde mezi Trango Guide a Trango Cube, ale svrsek mozna trocha pevnejsi nez Cuby, ale stale prijemne. Nohu drzi bota dobre, kolem paty a zacatku Achilovky je neskutecne dobre vypolstrovana, kdyz se obuje je pata fixovana proti pohybu do boku. Rekl bych, ze bude dobra i pro nohy s hodne uzkou patou. Polstrovani jde skoro az do konce spicky, samozrejme nejvice kolem kotniku. Timpadem (a ze sami pisou, ze pena "chrane pred chladem", predpokladam, ze i nejakou zimu vydrzi. Jeste pripomenu, ze predo-zadni pohyb kotniku je tam vyreseny dobre, tam nebrani pohybu.

(Doma) se v ni chodi moc dobre, podrazka ma dobrou kolebku a je moc dobre, ze Climbing zone je mirne oboustranna a hlavne neni uplne rovna, ale zaoblena, timpadem se v ni lepe chodi po rovine nez v Cubech. Kupodivu, protoze mam dojem, ze na jinych botech byva Climbing zone na Mulazech rovna (i na mych momentalne "znarodnenych" Salewa Crow, i kdyz tam je "Mulaz New").

Membrana OutDry, resp. material vnitrni podsivky je jemnejsi a mekci nez GTX Perf. Control, ale vypada, ze by mohl neco vydrzet. Kazdopadne za nejake dve hodiny na nohou v pokoji ve dvou ponozkach mi ani trochu nebylo teplo ani vlhko, pricemz v beznych GTX botech uz po pulhodince citim mirne teplo a kdyz si dam po hodine dole boty dole, jsou ponozky velice mirne vlhke, jak odvadeji pot - tady byly naprosto suche.

Co se mi ne uplne libi:
- tenci tkanicky - vice se zarezavaji do jazyka a vice tlaci
- (souvisi s predeslym) tlustejsi polstrovani jazyka nebo pevnejsi umela kuze by se hodilo v oblasti ohebu v kotniku, kde se nejvice zarezavaji tkanicky do jazyka, talcily by min. Tyto dve veci se mozna daji vyresit vymenou tkanicek za ploche sirsi a nemusi vadit lidem s odlisnou nohou.
- videt, jak se setri: boty z Francie se poslaly jen v igelitovem sacku, bez krabice, bez papirove vycpavky, bez jakychkoliv papiru nebo doporuceni k osetreni, proste tak, jak jsou v Decathlonu na polici.

Celkove bych je hodnotil na urovni spomenutych LS Trango Guide a mozna i Cubu. Ale zduraznuji, pouze na zaklade prvnich pocitu doma v obyvaku - ale stejne jsem zkousel i ty Guidy a Cuby. Za tu cenu - pokud neco vydrzi, coz zatim nedokazu posoudit - vyborna koupe. Alespon ten muj par. A je treba si je zkusit

Ja je ale asi budeu vracet, protoze moje prava noha si nemuze v bote najit tu spravnou polohu - bud se mi hybe nahoru-dolu nebo je fixovana ale tkanicky tlaci do nartu (jeden z klasickych problemu me prave nohy, druha je sirka, s cim tady neni problem). Leva je ale (zase) bez problemu.

Fotky jsem (zatim) nedelal, je jich dost na linku. Pokud by ale nekoho zajimaly nejake detaily, neni problem udelat, jeste si je chvili doma necham. Jeste je zkusim parkrat - uz se mi vicekrat stalo, ze dalsi den jsem mel z bot naprosto odlisny pocit nez den predtim.
Naposledy upravil apuka dne stř lis 8, 2017 19:31, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod scinkk » stř lis 8, 2017 18:28

jak sobb ted linkovala znacku viking ohledne gumaku - kuling vypada jako do sekce plastaky
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » stř lis 8, 2017 18:42

apuka píše:videt, jak se setri: boty z Francie se poslaly jen v igelitovem sacku, bez krabice, bez papirove vycpavky, bez jakychkoliv papiru nebo doporuceni k osetreni, proste tak, jak jsou v Decathlonu na polici.

Jak šetrí...to je predsa zákonná povinnosť, topánky nesmú byť bez informačných štítkov. A aspoň tu na Slovensku musia byť aj v slovenskom preklade.

Apuka, dík za info k topánkam, len prosím ťa, môžeš písať ešte viac v odsekoch? Tie tvoje siahodlhé jednoliate texty sa dosť zle čítajú. Dík.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 19:29

No, nemelo by to (teoreticky) chybet ani u nas. Ale podle mne papirek k tomu meli pridat v obchode pri prevzeti, jenze tam zase prakticky nevedeli, co v balicku je, protoze hledali jen podle jmena a na balicku nebylo nic napsane jen jmeno a obchod.
Ale jeden papirovy stitek tam byl - s velikosti :-).

Ja jsem to, myuslim dostatecne delil do odstavcu, kdybych ale ridal radky mezi ne, tak je to hrozne dlouhe. Trocha to ale upravim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mitau » stř lis 8, 2017 20:48

Chybejici informace k pouzivani - to je prece plus, ale spon to budes moci lepe reklamovat :twisted:
"Climbing zone je mirne oboustranna" - tim myslis co?
Tkanicky - nepomohly by tlustsi tkanicky i k tomu, aby sla lepe bota utahovat v ruznych mistech? Nemohlo by to vyresit problem s pravou nesedici botou?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv lis 9, 2017 8:52

Pro reklamaci jasne plus :finga:

"Oboustranna Climbing zone" - vetsinou je CZ hlavne na vnitrni strane a presah pres spicku je skoro zadny, tady je to par centaku a vubec cele CZ pomerne plynule navazuje na celkovou zakrivenou linii podrazky. Napr. (nejenom) na Cubech je to rovne, jakoby odrezane a pri chuzi se Ti noha mirne koleba pri kazdem kroku a zpocatku, kym si na to neprivyknes je to dost neprijemne. Vsak si fps pry kvuli tomu menil podrazku na svych Cubech.

Tkanicky by v tomto moc nepomohly, to je problem v moji noze, bud zatahnu moc a potom mi to tlaci na nejaky nerv nebo zilu a zacina odumirat nohu pri zastavkach nebo uvolnim tkanicky a potom mi zase moc nedrzi patu a ta lita nahoru-dolu. Je to problem s mnoha botama, napriklad vetsina bot od Asola ma takove snerovani, kde se mi to nedarilo nijak nastavit. Ale jak jsem psal, jeste to zkusim znovu, mozna budu mit jiny pocit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » sob lis 18, 2017 15:15

pavproch píše:Otázky na ty, co mají LaS Trango Cube
- jsou to spíš "studené" nebo "těplejší" botky?


wawrik píše: - Nie sú to teplé boty, nemajú žiadne polstrovanie/izoláciu.


Neska byla zkouška - záměrně sem vybral studenou S dolinu a záměrně sem skoro veškerou dobu šlapal mimo prošlapané cesty tj. dyž sem se dohrabal ke sněhu, tak v hlubokém (přimrzlém, krustovatém, vespod mokré studené sračky), neska bylo krapet chladněji než včera (nahoře prý minus 2), asi tři hodiny, z teho dvě ve sněhu .... kromě nástupu a sestupu po asfaltu (LaS UltraRaptor GTX) celé v Cuboch, nazouval sem je "studené" z báglu..... a.... nebylo mi těplo ale ani dramatická zima..... takže v takovýhle mírných zimních podmínkách sou (pro mně) těplotně OK.... a na větší zimu mám zateplené Mammut Monolith.... takže i v tomto ohledu spokojenost..... akorát, že ten inzeráth za 25 let (skoro nenošené, max 100km) nebude ažtak pravdivý, ale to už majk bude senilní dědek (tajaja), takže si třeba nevzpomene.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob lis 18, 2017 21:59

Za 25 let budou mit rozpadlou podrazku a tve boty stejne nikdo nechce ani zadarmo s vymenenou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » ned lis 19, 2017 20:10

:mrgreen:

Neska bylo ještě asi o 2 stupně chladněji - nad cca 800mnm to bylo na smrku všechno už zmrzlé.... Cuby dobrý, bylo mi chladno, ale ne kosa na prsty u nohou (nezfialověly :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon lis 20, 2017 7:50

@PP: Nepsal nekdy fps, ze Cuby se daji pouzivat (s dvema ponozkama, v jeho podani nejspise BD Trekker +Summit) do cca -10, v chladnejsim case uz pouziva Ice Cuby?

Kdyz je jeste syn mel, tak v nich nebyl sebemensi problem slapat cely den ve snehu/ledu par stupnu pod nulou na ledovci kolem 3500 - 4000 mnm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty