Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon zář 3, 2018 7:22

Pokud si dobre pamatuji, tak o tech Makrach nekde psali (v popisu zbozi) neco ve stylu "na vysokohorskou turistiku i s kratkymi prechody ledovcu" - a ano, na toto by byly dobre. Ale napr. celodenni (nebo i jen 2-3 hodinovy pochod po ledovci, obzvlast s roztapejici se ledovou kasi obalujici botu si dobre neumim predstavit. To by musely byt prsty hoodne vymrzle i v tech dvou ponozkach.
Navic bych predpokladal taky vetsi pravdepodobnost problemu s prsty pri delsim pouziti macek - ten svrsek zase neni tak moc pevny, ze by dlouhodobe odolaval tlaku kosiku pri chuzi (a neni tam ani zadne vymekceni) a muze potom tlacit na nervy nebo cevy. Viz problemy probirane v jinem vlaknu. Ale toto netvrdim, je to jen muj predbezny usudek, chtelo by to potvrdit/vyvratit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pon zář 3, 2018 7:49

Jen můj názor, ale ty boty vypadají za tu cenu hrozně :D. Spousty švů, "semišová" kůže a zdá se mi nějaká nízká obsázka.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 3, 2018 12:35

Tak mi dneska přišly Millet Trident Winter (MIG1310). Bota je lehká, pohodlná, snadno se nazouvá, podrážka výrazný Vibram s climbing zone, chemií nesmrdí, vyrobeno ve Vietnamu.

Až bude zima, tak masozřejmě vyzkouším a poreferuji.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Trnky » pon zář 3, 2018 12:49

Vyzeraju dobre, tak nech sluzia
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon zář 3, 2018 13:17

@vK: Co to ma za membranu ve skutecnosti? Na obrazku videt nasivku Dryedge ale v popisu spominaji GoreTex, dokonce dvakrat.

@Pierre111: Ty svy na Makrach jsou jenom na spevnujici kuzi, bez nich se tento typ boty neudela, navic jsou kvalitne site (alespon na kusech, co jsem mel v rukou). Ve skutecnosti ty boty na pohled vypadaji skvele. Jen viz moje pripominky v predchozich postech
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 3, 2018 13:39

DryEdge.
Tipuji, že Gore-Tex byl ve starší verzi a kdosi jenom zkopíroval text.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon zář 3, 2018 19:09

@apuka: jo, ale Cuby taky nemaji zadne zatepleni, ne? A nekteri v nich ve snehu a po ledovcich chodi.

Jinak mne se taky na pohled celkem libi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 4, 2018 8:11

Zateplení Cuby podle mě nemají. Ano, někdo v tom po ledovci chodí, třeba já :). Nicméně jsi si mohl všimnout, že sháním nové boty :D. V létě na trojky se dá v Cubech chodit celkem v pohodě, výš už je to problém. Nedávají delší výstup v prudkém svahu, bolí prsty jak jsem psal. Další problém je taky zima.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte zář 4, 2018 9:07

Asi tak, na Tvoje problemy jsem odkazoval.

Cuby maji pevnejsi svrchni material a jsou vystuzena jeste tema termoplastovyma pasama, takze drzi kosik macek lip nez Macra. (A taky jsou prece jen asi o neco teplejsi.) Proto si myslim, ze v Macrach bude jeste vetsi problem - ale jak rikam, nezkousel jsem je, takze to nemam prakticky podlozeno (ale mam podobne boty od Salewy - Crow -, taky z Cordury, podobne pevny svrsek - a problem po case citim i od gumy retizkovych nesmeku v mirnejsim svahu, co maji mensi tlak nez kosik macek na prudkem svahu.)

Cuby s dvema ponozkama v lete v pohode zvladaji i nizsi 4000 (v praxi syna Allalin, dva Breithorny, Weismiss, Lagginhorn, Pollux, Stralhorn) - ale bez delsich prudsich vystupu/sestupu na ledovci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2018 20:06

@Pierre111: tve problemy ale IMO nejsou zateplenim, ale tvarem boty, moc uzka.

OK, nevim, zkusenost nemam, jen ze se tu nekteri tvari(li), ze Cuby a podobne jsou ultimatni nahrada kozenych bot :twisted: Tak teda asi ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » stř zář 5, 2018 8:18

Není to jen tvarem boty, to by byla mílka. Je to souhra víc faktorů. Kdyby byla bota moc úzká, tak mě to bude bolet i při chůzi na rovině, ono to ale bolí hlavně při prudkém výstupu na špičkách a prudkém sestupu. Prostě pohyby, kdy víc zatěžuješ prsty u nohou. Já mám poměrně úzké nohy. Tady jde podle mě především o tvrdost bot, kdy při stoupání bota prsty nepodrží a ty musí nést větší zátěž a chlad. Přidej přiškrcení krevního oběhu mačkou a prsty se ti přestanou prokrvovat a pak když přichází k sobě tak strašně bolí.

Cuby jsou málo zateplené boty, to jsem zjistil hned na začátku. Je v nich prostě zima. Když jsme v nich šel poprvé v mokrém sněhu, tak jsme myslel, že protékají. Prakticky hned jsem totiž cítil chlad a myslel jsem, že se studená voda dostala dovnitř. Nedostala. Prostě jak byla látka tenká, tak stačilo pár minut a horní část boty od studeného sněhu prochladla a studila. Není tam skoro žádná izolace.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 5, 2018 16:36

Viz diskuse v puvodnim vlakne. Uzka je podle mne spicka. Noha do ni zajede jako klin, bota ji z obou stran sevre a tim se zmackne nerv uvnitr nohy. Ostatni veci tomu taky neprospejou, ale samy o sobe by nestacily a takhle se neprojevily. V Alaskach, ktere maji mekci podrazku a tudiz je na prsty vetsi zatez, jsem lezl i ledy a tohle se nedelo. Stalo se mi neco podobneho jen kdyz jsem je moc utahnul na nejaky obtiznejsi usek, abych mel vetsi jistotu, zapomnel na to a pak to ty nervy taky odnesly.

Rada Nepal od LaS ma vyrazne sirsi spicky a rekl bych, ze tohle bude duvod. Pak te ale bota musi podrzet jinde (na nartu), abys pri zakopavani nenarazely prsty do spicky boty.

Pierre111 píše:Prostě jak byla látka tenká, tak stačilo pár minut a horní část boty od studeného sněhu prochladla a studila.

To mi neco pripomina :twisted: Jinak podobne zazitky jsem mel z doby, kdy jsem jeste nosil kombinovana Bcka, kuze plus Cordura. Cordura studila a vypadala, ze proteka. Tenkrat jsem si rekl, ze je to slepa cesta a do hor jedine celokozene boty.

Takze se nakonec po prvotnim nadseni z Cubu a podobnych ukazuje, ze prece jen dobrou kuzi tak uplne nenahradi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 20:40

Dnes jsem fotil synove Cuby kvuli sjetosti pro RestDay (o tom pisu jinde), tak jsem si rekl, ze vyuziju situaci a udelam test jejich (ne)promokavosti v jazyku.
Koupil jsem misto toaletaku dve rolky kuchynskych uterek a kazdou jsem nacpal do jedne boty, na vrch jsem natahl sicek a pripevnil dvema gumickama k druhemu radu hacku na snerovani:
Voda1.JPG

Potom jsem na ne ve vane zacal ze sprchy napoustet studenou vodu, nejdrive cca 30-40 vterin slabeji na kazdou boty na oblast jazyka aby se namocily, pote jsem zesilil proud na silny a stridave po 10-20 vterinach kazdou botu az kym se nanapustilo vody az cca po zacatek komina. Dal to uz neslo, boty zacaly plavat a jednou rukou jsem nebyl schopny je obe drzet "pod vodou". Trvalo to cca 7-8 minut. Obcas jsem pri sprchovani prstama protrel pod vodou jazyk po cele delce (mop nemam). Potom jsem je drzel dalsich cca 5 minut ponorene co nejvice ve vode.
Boty jsem vybral z vody, polozil na kraj vany a nechal okapat cca 10-15 minut. Potom jsem je po jedne vzal, ponoril do vody a 10x pomalu pretahl po cele delce vany (simulace chuze ve vode nebo tekouciho potoka). Pote pod vodou zase poradne protrel prstamy jazyk mezi radkama snerovani a na zaver zase 3x protahnul pod vodou pres vanu. To same s druhou botou. Zase okapat na kraj vany. Tutp proceduru jsem zopakoval celkem trikrat a nakonec jsem nechal boty i s rolkama papiru "schnout" cca 1,5 hodiny na kraji vany.
Po rozbaleni a vynrani rolek jsem se snazil rolky papiru rozrezat, aby byla videt vlhkost na vnitrni rulicce, kam az se voda dostala. Vysledek je zde:
Voda2.JPG

Voda3.JPG

Ta sucha (svetla) cast je od vrchu komina, konec mokre je u prstu.
Jak je videt, vody se dovniotr dostalo fakt docela dost - papir byl docela mokry (ne vlhky ale ani zadna plackanice v bote) po celem obvodu, nejvice pod celym jazykem a v jedne bote az ve spicce. V jedne bote nasakla rolka skoro po zacatek komina, ve druhe az po textilni hacek na snerovani, tj. o dva rady jeste vys. V papiru na rulicce bylo vlhko ve skutecnosti jeste o par centimetru vys nez je videt na rulicce, na vrchu to ale az k vnitrni rulicce neproslo. Trocha to videt na "rezu", kde je rel. ostry, tam je papir suchy, kde hodne roztrepeny, uz byl vlhky a rezal se blbe.

Podle tohoto testu si troufnu rict, ze na synovych Cubech rozhodne jazyk vodu pri zatezi propousti. Tezko to muze byt poskozenim membrany v jazyku nebo sitim, to by bylo videt/citit mista, kde je vody nejvic, ale tady to bylo skoro rovnomerne vsude, kde jsem jazyk trel prsty.

Jinak i v Cubech je "klasicka" membrana presita pres jazyk ve vysi cca 2. rady snerovani (od spodu), stejne jak nekdo psal, ze to ma na Tango TRK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 20:49

:smt023 dobry. Akorat jsi to pak nechal zbytecne dlouho stat. Kdybys to vybalil hned, tak by bylo vic videt, kdy voda proteka. Takhle nasakl veskery papir.

Jen pro jistotu: jsi si jisty, ze tam voda nenatekla horem pod sackem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 21:35

Jsem. Vzdyt taky vidis, ze papir na strane komina je ciste bily, byl jeste dost centimetru pod okrajem uplne suchy. Tade, kdyby to nebylo jasne, na fotkach je mokra cast papiru ta strana, ktera byla nejhloubeji a sucha ta, ktera byla na vrchu.

Jo, mas pravdu, kdybych vybral papir hned, bylo by to lepe videt. Ale necekal jsem az takovou spoust, tak jsem chtel zjistit jen, kolik toho asi navlhne. Ber to tak, ze simulace skutecne situace, kdy po desti/snehu jeste zustane bota mokra, je vlhko (velice jemne mrholeni, mrak, mlha) ale uz neprsi. No nic, nekdy priste mozna.

Mimochodem asi pred mesicem jsem delal skoro stejny test se svyma Salewa Crowama, protoze se mi jednou taky stalo, ze jsem mel vevnitr po desti a mokre trave dobre mokro, ale tam nebyl ani naznak vody. Ale taky ma klasicky GTX i pres jazyk az nahoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 21:51

Standardni "instalatersky" test moc papiru nepotrebuje. Nacpes dovnitr trochu zmuchlaneho toaletaku, aby nejak vyplnil cely objem, macis botu, toaletak vyndas a jestli je nekde mokry, bota (nebo trubky) tece. Toaletak ma vyhodu, ze je na nem videt kazda kapka, jelikoz se silne rozpiji. Kuchynske uterky nesajou tak dobre. Takze to klidne muzes zopakovat behem par minut, ale myslim, ze je jasne, ze Cuby tecou a to hodne. Aspon ty tvoje teda ;-)

Jinak z tohodle a stavu podrazek a jejich odolnosti mi teda vubec nevyplyva, ze by se Cuby hodily na beznou VHT a treky :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv říj 4, 2018 22:03

Tak to uz jsem psal ja ze tecou :). Ja to delal s toaletakem a tam bylo pekne videt kde to proteklo. Jedna bota byla navic sucha. Takze ja si myslim, ze je tam memrana namahana a poskodise a potom to tece dirama. Me by zajimalo zda je to na reklamaci kdyz jsou boty stale v zaruce?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 22:06

Jasne, guaranteed to keep you dry ;-) Jestli tam teda membrana opravdu je, to si ted nejsem jisty, jestli se vyresilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv říj 4, 2018 22:09

Tak vyrobce tvrdi ze je ne ? Navic me to teklo nekde u spicky. O vikendu orovedu druhy test kdyz bude tochu casu. Hele jestli si myslite ze reklamace muze uspet, tak mi poradte jak na to a ja to klidne zkusim. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 22:17

Nevyresilo...
Synove boty reklamovane nebudou, z jednomo duvodu - jemu se je povedlo koupit v Outletu Globetrotteru za malinko vice nez tretinu bezne ceny. No a vymenit by mu je nevymenili, jen vratili penize - ale co si koupis za podobne boty za necele 3 tisicovky?

@Pierre111: Jak se Tobe povedlo ty boty nechat nejakych 30 minut pod vodou, nebo kolik si je tam mel? Mne zanou plavat docela brzy a drzet je pul hodiny se mi nechce, no a dvacetikilovou zeleznou nohu doma nemam. Samozrejme ani namacet vlastni nohy v te studene vode nechci, to by zmrzly.

@mike: Cuby ale jsou vhodne na VHT a treky - jen (kvuli podrazce) nesmis pouzivat Climbing zone a musis poradne osetrovat jazyk (snad by to pomohlo) nebo pokud je to namahanim, tak snerovani nesmis zatahovat :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv říj 4, 2018 22:35

Do kazde boty jsem dal cinku ;). Ja je koupil za 5tis z Hervisuntakze bych klidne reklamoval a misto nich koupil treba Scarpa ribelle OD.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 23:54

@Pierre111: nevim. Mel jsem pocit, ze diskuse skoncila na tom, ze jste nikdo nebyl ochoten jazyk rozparat a kouknout se, jestli tam membrana je :twisted: Proste je zanes do kramu a rekni, ze zacaly tect. Oni ti je nejspis za mesic vrati, ty jim pohrozis soudnim znalcem, oni se ti vysmejou, ty to opravdu das znalci, ten napise posudek, ze odesla membrana a oni ti pak zaplati boty i znalce ;-)

@apuka: myslel jsem hlavne tohle: while kicking steps in scree will simply euthanise them. Pocitam, ze by u mne neprezily tyden v Dolomitech... A taky nevim, jak chodit a pritom nepouzivat climbing zone.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát říj 5, 2018 7:49

Pierre111 píše:Ja je koupil za 5tis z Hervisu
Aha, takze mozna stejna "vyrobni varka", Hervis to ziskal asi nekde z vyprodeje velkoskladu. Si pamatuji, jak to meli v jedne velikosti i v OV.
Vzhledem k tomu, ze v case, kdy to syn koupil v Globetrotter outletu, GT prodaval ty same boty a te same velikosti i za plnou cenu, zacinam mit dojem, ze LS se nektera z prvnich varek moc nepovedla. Mozna proto nekomu z nas protekavaji pres nebo kolem jazyka, nekomu rapidne odchazeji spicky podrazky, atd a nekdo si je vesele uziva a nema zadny problem. Popravde receno, u LS by me to ani v nejmensim neprekvapilo :twisted:. Trochu tomu nahrava i co napsali z Yaksteamu, ze na opravu se davaji podrazky z prvni verze a ze nejnovejsi se neda koupit ani primo u LS, coz znaci, ze tam asi budou nejake zmeny, i kdyz nazev zustal stejny. S materialem jazyka to muze byt stejne.

mike: vsak proto je na konci me vety ten smajlik... Musis je pouzit podobne jako fps a zasadne slapat celou podrazkou, zapomenout na strmejsi vystupy i sestupy, ne to jeste prolezat skalu - to abys ani nahodou nestoupnul pouze na spicku.
S reklamaci bych ja videl dva problemy:
1) nepromokavost se testuje standarnym testem automatickeho namaceni boty do vody 8-10000x. To vsak vetsinou bota ustoji, pokud neni membrana prilis derava a hlavne kdyz je dobre funkcni DWR. Nicim to otirat nebudou.
2) I kdyby protekla a v jazyku opravdu byla supertenka membrana, zrovna ten jemny material jazyka by mohl byt nekde mechanicky poskozen, napr. propichnutim jehlickou ze smrku ](*,), tto jim staci k tomu, aby rekli, ze je mechanicky poskozena membrana (tudiz vyloucene z reklamace) - i kdyz se neco jen zachytilo zvenci na tom softshellu, k membrane se ani nedostalo.

@Pierre111: Ja bych na Tvem miste mozna opravdu zkusil reklamaci, pokud mas vyhlednute jine pro Tebe vhodne a sedici boty. Ztratit nic neztratis, muzes jen ziskat.
Bych nafotil vysledek testu, napsal dopis, ze to protekava a ze jsi ten test udelal a ukazat na fotkach, ze se voda dovnitr dostava pres svy (pokud si pamatuji dobre). To je totiz prece jen neco jineho nez protekani pres latku na jazyku (pry) s membranou. Fotky bych pridal do toho dopisu, na PC to nenio problem. Tim dopisem se mas sanci vyhnout "automatickemu" odmitnuti vymluvou na "bezne opotrebeni" a pod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 5, 2018 9:05

No já si říkám, že oni to právě nijak testovat nebudou a že někdo od stolu prostě rozhodne zda to uznají nebo ne. Nevím jak je na tom Hervis s reklamacemi, ale některý tyhle řetězce to moc neřeší a prostě to vezmou a nazdar. Navíc Hervis asi nebude mít nějaké kontakty v La Sportiva když už je neprodává, tohle byla nějaká jedna série jak píšeš, co někde sehnali za dobrý peníze a co je vyprodali už nemají. Možná to skusím jelikož je ted nebudu potřebovat tak at je klidně vezmou. Jinak climbing zone mám už taky pěkně sešlapanou. Boty toho nachozeno kilometrově moc nemají, zato je většina v těžším až těžké terénu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát říj 5, 2018 11:03

Nespominam si, ze bych resil reklamaci s Hervisem, ale ve vseobecnosti z tech sport-marketu mam dojem, ze reklamace casto funguje zpusobem - pokud to neni prilis okate viditelne, tak jim to vratime jako odmitnute "od stola" velice veci znalou osobou v kanclu. To odradi tak 95% (mozna to bude 99%...) reklamujicich. Ti zbili jim to vrati nebo resi dal - tak s tema reklamacema se uz potom zabivaji i (radoby) odbornici.
Kdyz k reklamaci prilozis vlastni pruvodni dopis a zatlacis na ne, ze to maji primo dopsat do rekl. protokolu, ze tam je vysvetlena zavada, tak vetsinou odpadne ten prvni krok a jdes k druhemu. Tam uz muzes dopadnout jakkoliv.

Jinak Tys tehda psal, ze po "promoceni" nekde ve snehu nebo kde se Ti jazyk pri odlozeni Cubu za nejakou pulhodinku vyschnul. Ted jsem kontroloval Cuby po vcerejsim testu, celou noc byly v prazdnem pokoji, vzduch suchy - a oba jazyky jeste citelne vlhke az mirne mokre, rano dokonce se zdalo, jakoby byla mala vrstva vody mezi dvema vrstv ami latky. Zevnitr jsou boty jeste taky dost vlhke, pricemz vcera moc vlhci vevnitr ani nebyly. :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 5, 2018 13:16

Já jazyk normálně vyndám a nechám ho uschnout a jde to celkem rychle. Nicméně musím říct, že cuby dost smrdí, mnohem víc než kamarádovi Alasky atrvá jim celkem dlouho než vysmrádnou, ale třeba je to mýma smradlavýma nohama :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát říj 5, 2018 14:46

Jsem se spatne vyjadril - pod slovem "jazyk" jsem myslel tu jemnou dvojitou SS na ktery zespod pripevnujes odnimatelny jazyk.

Jo, smrdi dost... Ale to vetsina plastaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát říj 5, 2018 15:33

Cim dal lepsi :D Jsem rad, ze mi Cuby nesedly a nekoupil jsem je.

Smrad se da resit. U pohorek jsem to nikdy nepotreboval, ale co jsem zacal chodit na denni vychazky, tak mi nizka Lareda parkrat taky pekne zasmradla. Zafungoval detsky zasyp, neni to hned, ale do tydne byly (denne pouzivane) boty v pohode.

Jinak to nutne nemusi byt nohama, zalezi na tom, jake se tam dostanou a pomnozi bakterie. Jednou mi smrdela jen jedna bota a to dost vrazedne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob říj 6, 2018 12:29

apuka píše:Zevnitr jsou boty jeste taky dost vlhke
Ted jsem je znovu kontroloval. SS na jazyku je mirne vlhky jen ve spodni tretine, ale ve spicce je zevnitr dost citit vlhko - po 44-ti hodinach suseni. Vypada, jako by se voda dostala mezi membranu a vnejsi latku a nemohka se dostat ven . Netvrdim, jen to stav naznacuje. Asi budu muset zapnout susici "banany" do nich :twisted: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob úno 23, 2019 20:37

objevil jsem celkem zajímavého výrobce turistických bot Alfa, a děla celkem dost plasťáků (hadráků bez kůže), třeba Orre, Lyng, Bukk, a dokonce dělají zimní boty Gaupe, který krom vyndavací botičky splňují moje požadavky na zimní boty (B/C, integrovaný návlek, vysoká gumová obsázka okolo boty), akorát je tedy problém je ozkoušet jestli by mi seděly, jinak bych tedy Orre a Gaupe koupil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty