Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 7:40

@icebeton: jo, stani ma asi pravdu. Myslim si, ze v Tvem pripade by to chtelo vymenit origos vlozku za nejakou jinou, ale nevim, jestli ta ortopedicka je nejlepsi napad. Pokud potrebujes posunout patu vys, tak zkus podpatenku, klidne pod original vlozku, u mne to hodne pomohlo. Jinak si sezen nejakou vlozku do outdoor obuvi, hrubsi pod patou a s lepsim tvarovanim patni casti. Nemusis hned kupovat za tisicovku, pokud Ti sedi, dokonce casto i v LIDLu prodavaji neco, co vypada pouzitelne. A az zjistis, ze to fakt pomaha, tak nebudes litovat si koupit drazsi, jeste lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 9:00

icebreton píše:Každopádně když jsem si vzpomněl, že jsem měl v jedněch starejch botách doma ortopedické vložky, zkusil jsem je tam na zkoušku hodit. Je to skvělé, krásně podpírají podélnou i příčnou klenbu, vložka je na patě výrazně silnější - odpružená nějakou gumou. Pocit klouzání je pryč, možná jsem jen potřeboval patu dostat do vyšší polohy.

tak to buď rád že ti boty sedí, a že nemusíš kupovat jiné, se mi několikrát stalo že moje nohy nebyly s danými botami kompatibilní

icebreton píše:Ty vložky od LaS už tam nevrátím, jsou to v podstatě takový tuhý placky bez jakéhokoli pokusu o ergonomii. Škoda že zde LaS tak šetří.

cca stejné vložky jsou ve všech botách co jsem kdy měl (La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Pamir, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Asolo Elios, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Lagolo, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska), ortopedické vložky se nedávají do žádných, mně ortopedické vložky nesedí

icebreton píše:kdyby někdo na těchto botách také zvažoval změnu vložky, doporučuji tyto: http://eshop.sansimon.cz/ortopedicke-vl ... bot-vel_43

když na nich vidím tu bouli uprostřed, tak na takových vložkách bych měl po pár metrech po nohách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 9:25

tady jsem udělal fotky bot s GTX stélkou
Přílohy
La Sportiva Trango Trek OF.jpg
La Sportiva Trango Trek
Asolo Elios OF.jpg
Asolo Elios
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 9:27

tady jsem udělal fotky bot s GTX stélkou (pokračování)
Přílohy
La Sportiva Trango Ice Cube OF.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
La Sportiva Trango Cube 7.jpg
La Sportiva Trango Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 9:36

Stani píše:Tie ortopedické vložky ti predpísal ortopéd? Pretože mne vravel, že je nevhodné používať svojvoľne ortopedické vložky, pretože tým nechtiac paradoxne tie časti oslabuješ.

přesně tak, nejdříve se má noha změřit, a pak na ní kupovat ortopedické vložky, když budeš používat nekompatibilní ortopedický vložky s tvými chodidly, tak si zaděláváš na problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 9:46

wawrik píše:Prosím vás, ako zistíte, či na tej látke je alebo nie je nalaminovaná membrána?

vždyť to vidíš na látce, je na ní napsáno GORETEX, a nebo třeba EVENT jako je to na botkách Fitwell Giove viz. fotka
Přílohy
Fitwell Giove.jpg
Fitwell Giove
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » pon srp 15, 2016 11:37

fps píše:když na nich vidím tu bouli uprostřed, tak na takových vložkách bych měl po pár metrech po nohách

No, vidno, že si také nemal na nohách :) Tá boule je srdiečko, podporuje priečnu klenbu. Po chvíli ani nevieš, že ju tam máš. Kedysi jeden model od Dachstein mal už od výroby na vložkách tú hrču. Ja som vtedy ešte nevedel o čo ide, dokonca predavač zneistel tak, že to zaradil za vadnú sériu.

Ako zistiť nalaminovanú membrámu - také nadpisy na látke ti v Číne nadrbú koľko chceš, dajú ti obyčajnú takú tenkú fóliu, šup napíšu Goretex a si šťastný ako si zrazil cenu dole. Nemáš šancu to ani po roku zistiť, ale tie veľké značky si to nedovolia...asi :) . Myslím, že sa to nedá len vizuálne zistiť, jedine látku z vnútra narezať.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 11:41

wawrik píše:Prosím vás, ako zistíte, či na tej látke je alebo nie je nalaminovaná membrána?

Ta "latka" je standarndni Goretex Performance Comfort (nalaminovane na te "latce") , co dodava Gore pro vyssi boty. Je prakticky stejna u vsech vyrobcu, snad krome Meindla, ktery ji mel oranzovou, ale pry je to to same. Asi chce Gore mit pod palcem kvalitu latky na membranu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 11:48

fps píše:cca stejné vložky jsou ve všech botách co jsem kdy měl (La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Pamir, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Asolo Elios, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Lagolo, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska), ortopedické vložky se nedávají do žádných, mně ortopedické vložky nesedí
Ortopedicke nejsou, ale napr. do Meindlu se dava vlozka s pametovou penou, jsou jak pocitove pro nohu tak i v rukou uplne jine. A nekteri vyrobci davaji vlozky Ortholite, coz jsou (rel. mirne) ortopedicke, sam jsem je zkousel ve starych Mamutech.
A nekteri vyrobci maji mnohem lip vytvarovanou patni cast jakoz i podporu (velice mirnou) pricne klenby.
fps píše:když na nich vidím tu bouli uprostřed, tak na takových vložkách bych měl po pár metrech po nohách
Houby, to je (mirna) podpora pricne klenby, to by vadit nemelo, jinak mas nemocne nohy a borti se Ti pricna klenba (a prave bys potreboval takove vlozky na jeji podporu) :wink:. Rozhodne by to vadilo min lidem nez ten hrb pod patou u vlozek v LS Cube a Trango Trek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 13:59

- vložky které jsou v Meindl Vakuum jsou asi nejslepější, jsou o něco lepší než co jsou v Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, a třeba v Hanwag Alaska jsou zase asi nejhorší, ty mají tvrdý papír polepený látkou, ale ty rozdílí ve vložkách v jednotlivých botách nejsou zase tak veliké abych nemohl napsat že jsou všechny cca stejné, a mně všechny seděly
- nohy jsem si loni nechal změřit, a mam je normální, já potřebuji rovnou vložku do bot, ortopedická mi nesedí, ani když to je ortopedická tvarovaná vložka určená pro normální výšku klenby

Stani píše:No, vidno, že si také nemal na nohách :)

takové ne, ale zkoušel jsem jich povícero, třeba Sidas
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 15:43

Stani píše:Myslím, že sa to nedá len vizuálne zistiť, jedine látku z vnútra narezať.

Zjistis to, kdyz to prosoupes :) Mne se obvykle casem prosoupou boty na pate a ano, pak je pod latkou bila membrana (Hanwag, Meindl). Samozrejme nepoznam, jestli je to GTX nebo bily igelit, v tomhle holt musim verit vyrobci.

apuka píše:Ta "latka" je standarndni Goretex Performance Comfort (nalaminovane na te "latce") , co dodava Gore pro vyssi boty.

Tak, je to laminat, membrana je na latce nalaminovana a ani pri prodreni se od ni neodlepujde. Takze bych cekal, ze i na stelku nalepi to same.

fps píše:tady jsem udělal fotky bot s GTX stélkou

Fajn, diky, tak jo. Akorat zas ty pojmy. GTX stelka je nesmysl. Kdyz se shodneme, ze stelka je to, cos poslal na tech obrazkach (vzdycky jsem to tak chapal), tak tohle je GTX nalepeny na stelce.

Kdyz koukam na ty fotky a svy, tak to stejne nema zadny vyznam. Jak se dostane tekuta voda az na membranu, tak pres ty svy protece az dovnitr. Ledaze by byly podlepene, o cemz silne pochybuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 15:48

fps píše:třeba v Hanwag Alaska jsou zase asi nejhorší, ty mají tvrdý papír polepený látkou

He? Jaky papir? Jsou tam normalni polystyrenove vlozky polepene latkou. Skoro stejne, jako u Meindlu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 16:04

Muj dvouvrstvy GTX zdarak je zevnitr svetle sedy. Boty mam ted vsechny opravene, ale jsem si skoro jisty, ze ten GTX laminat byl zevnitr bily.

Teflon je bily: http://shop.plmont.com/cz-detail-120177 ... x16mm.html
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 16:08

Oprava: zdarak je zevnitr taky bily, jsem se prve koukal v seru ve skrini.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon srp 15, 2016 16:10

To je možné. Ale GTX membrána je priesvitná až priehľadná fólia, mierne strečová. Veľmi tenká, keď sa trošku poláme, lepí sa sama na seba ako mikrotén.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 16:17

Samotnou membranu jsem nikdy nevidel, ale dvouvrstve laminaty vypadaji takhle (ten v botach je myslim taky dvouvrstvy). Takze kdyz se vnitrek boty prosoupe, je to zevnitr bile, nic jineho jsem rict nechtel :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 17:17

Kluci, misto hadani se nekde stavte u Hudy, mavaji tam (alespon v mnohych prodejnach) podelne pulku rozrezanych Alasek. V prodejnach Meindlu maji to same ale vetsinou Islandy a obcas se to da najit i v jinych prodejnach s jinymi botami. Tam hezky videt jednotlive vrstvy. Dnes jsem byl zkouset nizke botky v Hudy, tak jsem si "nalistoval" ty Alasky: latka (ta zelena s napisem Goretex), bila/velice svetlosiva (ale ta bota tam je uz dlouhe roky, uz je na nekolika mistech membrana odlepena), pametova pena, kuze. A pod nohou (ale videt to jenom u paty) ta latka s membranou v delce asi pul cm strcena pod bilou stelku, pod tim je vyztuz a podesev.
Miku, Ty si myslis, ze Gore by poskytlo svoji zaruku nepormokavosti, kdyby pres sev v patni casti (nebo jinde) ve vysoke bote pretekala voda? A pokud to dokazou pohlidat tam, je to uplne stejne sesite na spodku.

Mimochodem, vzal jsem si na prodejne do ruky vystavene LS Trango Cuby (velikost cca 7-8) a ten GTX vevnitr na tom byl jako kdyby tam nekdo strcil nestrecovou, o dve cisla vetsi ponozku - na vsech stranach az plandal, nahmatl jsem nekolik (bez stahnuti tech dalsich!) min centimetrovych zahybu na obou stranach, stejne tak pod jazykem se vytvarely zahyby. Ta bota by musela s tensima ponozkama tlacit hrozne... A jen tak jsem vzal do ruky i dalsi dvoje vysokych bot, uz si nepamatuji jake, bylo to tam nesrovnatelne lepsi, ale GTX "prilepeny" nikde nebyl, vsude se dal lehce chytit mezi dvema prsty a oddelit od zvysku. Ale zadne zahyby se nevytvarely. Jo, na tech Cubech bylo napsane Made in Italy, zato nektere nizke LS, co jsem se koukal (a jedny zkousel, teda - pro moji nohu - strih hrozny) byly Made in Romania.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 17:19

mike píše:Samotnou membranu jsem nikdy nevidel
V prodejne Tilaku (alespon v OV) maji rukavici "na zkouseni" pouze z GTX membrany. Videl jsem ji uz i v jinych prodejnach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 17:46

apuka píše:Miku, Ty si myslis, ze Gore by poskytlo svoji zaruku nepormokavosti, kdyby pres sev v patni casti (nebo jinde) ve vysoke bote pretekala voda?

No, ona tam proteka :) Vzdyt to tu nekdo zrovna psal o nekterych LaS plastakach a sam to mam vyzkousene. Kdyz mezi kuzi a vnitrek natece voda, tak se dovnitr nakonec dostane. Neprotece jen podlepeny sev a to tyhle IMO nejsou.

apuka píše:V prodejne Tilaku (alespon v OV) maji rukavici "na zkouseni" pouze z GTX membrany.

A jak teda vypada? Jak vypadaji rozrezane Alasky se koukat nemusim, to vim, jak jsem psal :) Jedna vec ale je, jak vypada samotna membrana a jak laminat, to nemusi byt stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 17:52

mike píše:o, ona tam proteka :) Kdyz mezi kuzi a vnitrek natece voda, tak se dovnitr nakonec dostane.
No, kdyz membrana konci kousek pod stelkou, tak staci malinka dirka v lepeni a nemusi to byt pres ten sev. A kde asi nejrychleji udela ta dirka? Asi u paty. A tezko dodatecne zjistis, jestli se voda dostala dovnitr pres ten sev nebo tesne pod patou pres stelku.

Rukavice jsou bile, trocha jako "mirne kourove sklo" s bilym kourem. Asi bude o neco hrubsi jako membrana na laminovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 17:58

Lepeni je posledni misto, kde bych cekal, ze to protece :) Se mi to ted nechce hledat, ale ten clovek psal, ze mu skoro nove boty protekaji svem ve spicce. Se na ty svy koukni, jak si predstavujes, ze by se asi daly utesnit?

OK, takze teflon je bily, membrana taky, jen muze byt tak tenka, ze je skoro pruhledna. Ale kdyz je nalaminovana na latce, tak je bila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon srp 15, 2016 18:30

mike píše:
fps píše:třeba v Hanwag Alaska jsou zase asi nejhorší, ty mají tvrdý papír polepený látkou

He? Jaky papir? Jsou tam normalni polystyrenove vlozky polepene latkou. Skoro stejne, jako u Meindlu.

tak to ani náhodou že by byli vložky skoro stejné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 18:34

:D mam je tady vedle sebe. Klidne se daji zamenit. Alasky, Meindl Lareda, Islandy (tam jsem urval tu pitomou mechovou gumu pod patou).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 19:05

fps píše:- vložky které jsou v Meindl Vakuum jsou asi nejslepější, jsou o něco lepší než co jsou v Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, a třeba v Hanwag Alaska jsou zase asi nejhorší, ty mají tvrdý papír polepený látkou, ale ty rozdílí ve vložkách v jednotlivých botách nejsou zase tak veliké abych nemohl napsat že jsou všechny cca stejné, a mně všechny seděly
Teda nevim, jak to bylo pred mnoha lety, ale Islandy, Lhasy a oba Air Revolutiony maji stejnou vlozku, kupoval jsem i nahradni, bo puvodni se ponekud rychle prodrely (urcite nejrychleji ze vsech, co jsme kdy meli; zato asi byly nejprijemnejsi a nejpohodlnejsi, krome vlozek Vakuum), Vakuum maji tyto vlozky, ted je mam v i nizkych botech. Tyto Meindl vlozky jsou fakt skvele, ta pena (nejen pametova ve Vakuu) se perfektne prizpusobi noze, ale maji o hodne kratsi zivotnost.

@mike: Tys asi mel jeste jine vlazky na Islandu. Tyto nemaji pod patou nic pridaneho a co by se dalo odstranit.

Schvalne jsem se zasel podivat na stare manzelcine Alasky, ty maji docela dobre odpruzenou vlozku, ta je fajn, po Meindlech asi nejlepsi, i kdyz neni polystyrenova, ale co si pamatuji z nedavneho zkouseni, tak soucasne Alasky (alespon ty velka cisla) maji trocha tvrdsi, ale urcite ne papir potazeny textilem, nosit by se v pohode daly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 19:36

No dobre, polystyren to neni. Co to je si nejsem jisty, nejaka silnejsi latka nebo lisovana plst? Kazdopadne je to relativne mekke a pocitove stejne, jako polystyren.

apuka píše:Vakuum maji tyto vlozky, ted je mam v i nizkych botech.

Koukam, ze moje nova Lareda je maji taky. No nevim, uz mne tyden boli leva noha v oblasti predni klenby a rikam si, jestli to neni nahodou timhle. Asi tam zkusim dat vlozky ze stareho paru. Dokud jsem chodil v nem, tak mne to nebolelo... Zrovna v tech mistech je polystyren zespoda zeslabeny, ze by to tam noze uhybalo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 20:10

Lareda ma Air Activ vlozky, to jsou podobne jako v Islandech, ale malo jine, asi nemaji tolik peny. Bo v tech pro vysoke boty tam nic podobneho jako polystyren neni. Je to prakticky jen plst na spodu, latka na vrchu a pena mezitim. Ja jsem psal, ze je mam v nizkych botech, ale zapomenl jsem dopsat, ze jsem je koupil zvlast a vymenil original vlozku do svych AKU bot za ne.

Zpatky k tematu: ted jsem mluvil se synem, tak za dva vylety v Tatrach se podesev jeho LS Trango Cubu mnohem vice sedrala, i obsazka se neustale odlupuje (takove male kousky gumy), jakoby sama od sebe. Tak snad jeste do konce tydne vydrzi a nepredre se az na vyztuz :evil: Nastesti si tam vzal i nahradni stare Asolo Powermaticy s vymenenou podrazkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 20:15

Jo, jeste jedna vec ke Cubum. Ty boty maji byt mnohem prodysnejsi nez kozene. Ale oni neskutecne rychle hrozne zasmradnou. Uz po prvnim vylete v Beskydech "byly citit" a po druhem puldennim vylete uz regularne smrdely. Na dovolene se kazdy den susily jak na balkone tak pres noc v suchem velkem pokoji, stejne smrdely jak deset hnizd misi najednou smichane s krabici otevrenych a tyden odstatych tvaruzku. Jeho zadne kozene GTX boty takto nikdy nesmrdely, ani po trech letech pouziti a nekolikanasobnem "zasmradnuti" kdyz nebyla moznast par dnu je susit a zaparily se.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 20:26

:D nerozpada se podrazka a obsazka tim smradem? ;-)

Prodysnost s tim nutne nesouvisi, spis ta umelina. Umela tricka odvadi pot skvele skvele a jak umi smrdet...

Pripadne, nechytil nejakou plisen? To taky umi smrdet strasne, boty i nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty