Pracovní boty pro lesníka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod nebulus » pon zář 7, 2015 8:48

Ešte k tým Perfektom, na rozdiel od iných podobných topánok tejto kategórie sú naozaj pohodlné ( zvnútra dobre vypolstrované ) a rozchodenie trvalo pár desiatok km ( LS Himalya som rozchádzal pár sto km :shock: ). Netreba sa báť prvých krokov, keď nová topánka pripomína skôr obuv pre kozmonauta. Výrobca odporúča na ošetrovanie iba SilProof. Šitie podrážky treba ošetriť voskom, ináč tade preteká voda.

+masívna konštrukcia
+istota v každom teréne
+topánka je vysoká a "vodotesná" až hore, takže brodenie je v pohode
+podrážka dosť vydrží a moc z nej neubúda

-hmotnosť
-cena
-náročnosť na údržbu ( ak má vydržať 10 rokov, treba sa starať o vonkajšiu aj vnútornú kožu )
-originál vložka sa hýbe pri chôdzi dole kopcom ( dal som inú )
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod flames » pon zář 7, 2015 9:27

Zajímavé téma, coby bývalého lesáka by mě zajímalo, co si tedy původní tazatel nakonec koupil a jak je s tím spokojený. Ono, není lesák jako lesák, někdo ´akorát´ lesem chodí, byť ve stížených podmínkách, ale jsou taky lesáci, kteří v lese krom chození i pracují a tam si nedovedu představit, že by jakákoliv turistická bota v těch b,b/c kategorii vydržela rok+, reálně by po prvním mokrém období byly zralé na popelnici. Zlaté klasické kanady, sice boty obecně uplně k ničemu, ale člověku nevadilo, že si do nich občas zatne mačetu. Vždyť i ty kanady sem měnil co rok za nové, svršek kompletně na hadry, dokopané, rozdrápané, dořezané (si nedovedu představit, co se stane, když mi sjede motorovka někdy ve svahu a já mám na sobě nějaké Islandy nebo něco podobného). Jo, jako Haix Protector Alpin apod., ale osm tisíc...
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod nebulus » pon zář 7, 2015 11:16

nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod josefalp » čtv pro 28, 2023 11:18

Po přečtení tohoto vlákna si tady připadám jako "lesník amatér". Každopádně teď se koukám po něčem novém, nemáte nějaké nové čerstvé tipy?

Boty do lesa jsem doteď nakupoval v pracovní obuvi. Např. nyní mám https://www.benia.cz/kotnikova-obuv/pra ... falcon-s3/

Jedna věc jsou věci komfortu typu goretex, druhá věc je bezpečnostní záležitost. A prostě bez ocelové nebo kompozitní špice bych ven nevyšel. Zadruhé ty cenovky okolo 8 tis. jsou mazec. Ale je pravda, že jsem to nevyzkoušel a možná by to stálo za to vyzkoušet, tak budu rád za rady co se teď nosí.

Díky
josefalp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 28, 2023 11:11

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod apuka » sob pro 30, 2023 17:18

Musis se primo zeptat u dovozcu, ktere boty maji certifikat pracovni obuvi - a hlavne jestli maji nektere ocelove spicky. Ty totiz ohou byt v trekovych botach na ctyrsezonni pouziti trochu kontraproduktivni a pridavajivahu.
Zkus hledat znacky Hanwag (napr. model Alaska ma certifikat, tady mas primo protokol ze zkusebny), Lowa (tam ma certifikat vice modelu, napriklad tento), Meindl (tento model je pro pilciky, asi splni sechny Tvoje pozadavky), Asolo. U ostatnych nevim. Ale casto to jsou vojenske verze trekovych modelu - coz neni na skodu, je to v barve, nekdy maji lepsi kuzi, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pracovní boty pro lesníka

Příspěvekod Etheric » ned pro 31, 2023 4:10

No já na otázku, jakou obuv si mám na brigádu do lesa vzít dostat odpověď, že takovou, která bude pohodlná a udrží mě v suchu. Na špicu jsem se ptal a borec mi s úsměvem odpověděl, že když se stane nějaká nehoda, pád stromu na špičku nohy to nejspíš nebude, že je tisíc mnohem pravděpodobnějších úrazů, co se mi můžou stát.
Prej si mám vzít oblečení, který normálně nosím na aktivní pohyb do přírody, nějaký starší, co mi nebude líto zašpinit od smůly a bude to v pohodě. Bylo. Akorát jsem si vzal k srdci jeho slova typu "na oblečení nezáleží, musíš, vole, dávat pozor a poslouchat mě co ti říkám".
Jelikož jsem byl pomocník, co měl jen manuální Silky pilu, nemusel jsem mít nic neprořeznýho. Prostě normální věci a používat u tý práce mozek... Ten chlap s motorovkou byl v neprořeznejch gatích, ale boty měl kotníkový GTX Merelly, normální turistický. Ostatně všichni tam měli boty tohoto typu, jen já a jeden borec nízký + návleky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Boty