Boty na beh v terenu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty na beh v terenu

Příspěvekod Mag » sob srp 26, 2006 8:36

Jake mate/pokud mate zkusenosti s botama na beh terenu ("trail running"), kterou znacku prip. model by jste doporucili? A naopak s jakyma mate spatne zkusenosti?
Idealne pokud by byly i v damske verzi, mam uzkou nohu a nizky nart:)
Mag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 26, 2006 8:30

Příspěvekod krtenek » sob srp 26, 2006 8:42

Do nabídky Hudy sportu jsi s díval? Zažil jsem i boty New Balance, chodí se v nich super, bohužel svršek tak po roce i běžného užívání vezme za své - a to za ty peníze už nechci.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod teoretic » sob srp 26, 2006 8:43

delaj jen prakticky vsechny znacky - jedny z nejlepsich bezeckych bot obecne delas asics, pak klasiky jako adidas, puma, salomon, the north face...

vetsinou (nebo mozna dokonce vzdycky) delaj i primo damsky verze

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Mag » sob srp 26, 2006 8:51

Nabidku mam vicemene zmaklou, jde mi spis o prakticky zkusenosti. Nejde o nijak malou investici, a nerada bych po pul roce vyhazovala nebo v lepsim pripade davala do opravy boty za 3tisice. :?
V Hudy jsem byla, LaSportiva a TNF, ale prisly mi docela nic moc udelany, co se tyce lepeni.. Uvazuji nad Salomonem, ale ti ted cekaji na novou kolekci a ze stare uz moji velikost nemaji..
Predem diky za jakekoli zkusenosti, pripominky, kritiku :)
Mag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 26, 2006 8:30

Příspěvekod Bedrich » sob srp 26, 2006 9:30

No hele asi takhle, ja nevim teda co si predstavujes pod terenem:)Jestli jako lesni cesty, bahno a tak nebo vylozene teren jako ze behas mimo cesty v terenu, jelikoz beham asi 15 let orientak, tak sem si na to dycky kupoval Adidas response TR, jenze bohuzel ted z tho udelali takovy scifi plastovy boty.Rozhodne bych to nekupoval naky goratexovy upravy akorat se v tom desne poti noha.Ale jestli chces aby ty boty chvili vydrzeli, tak stejne budes za to muset dat urcite pres 2k, maximalne, ze bys chytla nakou akci.Ale za rozumny penize sou asicsy nebo ty avizovany new balancy, spis problem je, ze se k nam dovazi zlomek sortimentu, lepsi je to koupit v nemecku, tam treba prodavaj perfektni adidasy primo do tezkyho terenu.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod rad0 » sob zář 2, 2006 8:34

nej nej nej boty pro beh do terenu sou podle meho kamose kopacky-takove ty cerne se ctrmi zlutymi pruhy...
-nemuze si je vynachvalit,protoze nejsou vubec drahe-tak do 300kc..
a probehal v nich i par kopcu v tatrach.....NEDELAM SI SRANDU!!!
...let´s god leads us... *
Uživatelský avatar
rad0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát črc 7, 2006 15:11
Bydliště: tyra

Příspěvekod Vilík » sob zář 2, 2006 8:37

To ja souhlasim, ale pak je problem, kdyz musis nahodou popobehnout po ceste... A do nich samozrejme tlusty vojensky ponozky...

Jinak cena/vykon sou idealni... Ale pozor. sou nektery, ktery odejdou po dvou tydnech a nektery, co vydrzi roky. Tady de o haluz...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » sob zář 2, 2006 8:41

Kdyz jsem drive behal, pouzival jsem jen boty Saucony...nejuzasnejsi backurky co znam. A vydrzely.
Vim, ze v nich beha hodne triatletu a lidi, co delaji orientak.
http://www.saucony.cz/
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Vašucek » sob zář 2, 2006 9:07

Asi mě všichni budou považovat za blázna, ale já běhám ve svých Garmontech Nagevi :) můžete namítat, že jsou těžké, tvrdé a na běhání nevhodné, obzvlášť když běhám jen po cestě! Ale na můj rekreační běh stačí a musí stačit, neoplývám totiž tolik financema, abych si mohl dovolit nějaké superlehké tenisky, i když by se mi v nich běhalo určitě lépe.

Kdybych se tomu však věnoval nějak hlouběji tak by to byla jiná...ale i v těch Garmontech to uběhnu a nějaký ten terén by snad taky zvládly ;) tož tak..

btw. Běhám cca co druhý den
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Letec » sob zář 2, 2006 9:51

Bedrich píše:No hele asi takhle, ja nevim teda co si predstavujes pod terenem:)Jestli jako lesni cesty, bahno a tak nebo vylozene teren jako ze behas mimo cesty v terenu...


Přesně-záleží na tom, co myslíš TERÉN
Jesli lesní cesty, tak nevim, neporadim. Výber je velký.
My orientáci používáme spešl boty od finských firem VJ a Jalas. Stojej od 2000 do zhruba 3500, mě při cca 40 závodech do roka vydržej tak 1,5 roku. Daj se kromě našich závodů koupit v Praze a Turnově, možná i jinde.
U adidasek ap. se bojim, že bych je za pul roku zrušil. :evil:
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2006 20:16

Kdysi sem běhal i 100km týdně (mladý silný blbý nevybouřený...)
Pak sem neběhal vůbec (zchromlý artrotik)
Fčíl běhám enem občas a pro radost (že už zase můžu..... :wink: * :lol: ) - tak 2x týdně 5-7kiláků lesem a polníma cestama

AIDS Trail Response (model myslím 2000 nebo 2001 - modro černé) a stačí....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Bedrich » ned zář 3, 2006 20:26

pavproch píše:Kdysi sem běhal i 100km týdně (mladý silný blbý nevybouřený...)
Pak sem neběhal vůbec (zchromlý artrotik)
Fčíl běhám enem občas a pro radost (že už zase můžu..... :wink: * :lol: ) - tak 2x týdně 5-7kiláků lesem a polníma cestama

AIDS Trail Response (model myslím 2000 nebo 2001 - modro černé) a stačí....


Jo ty byli super, ale bohuzel uz se to neprodava, respektive to nahradili modelama co sou docela sci-fi:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Bedrich » ned zář 3, 2006 20:29

Letec píše:
Bedrich píše:No hele asi takhle, ja nevim teda co si predstavujes pod terenem:)Jestli jako lesni cesty, bahno a tak nebo vylozene teren jako ze behas mimo cesty v terenu...


Přesně-záleží na tom, co myslíš TERÉN
Jesli lesní cesty, tak nevim, neporadim. Výber je velký.
My orientáci používáme spešl boty od finských firem VJ a Jalas. Stojej od 2000 do zhruba 3500, mě při cca 40 závodech do roka vydržej tak 1,5 roku. Daj se kromě našich závodů koupit v Praze a Turnově, možná i jinde.
U adidasek ap. se bojim, že bych je za pul roku zrušil. :evil:



JO jenze tydle boty vona asi nepotrebuje, respektive na behani po cestach sou zbytecny protoze sou tvrdy, voproti beznejm botam do terenu :lol:Hlavne nevim co myslis tim MY orientaci, ale ja to beham 16 let a nikdy sem v tom nebezel a aspon si nemusim na kazdej zavod tejpovat kotniky, protoze mam zlikvidovany nohy *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2006 20:32

@Bedrich: oooops! .... to sem netušil.... halt: kdo chvíli stál, již stoji opodál....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Bedrich » pon zář 4, 2006 7:42

JO ja si tenkrat koupil troje:)takze mi zatim jeste zatim jedny drzej, dvoje uz maj zraloky, ikdyz po tom co zazily, tak v pohode *
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod svacko » pon zář 4, 2006 8:46

este by bolo dobre opisat,aky konkretny teren myslis :) ja behavam uz roky,este z cias aktivnej bezeckolyziarskej aktivity,a hoci sme mali treningy pravidelne vzdy len v horach,nikdy som nepotreboval dake extra special trail dezen.momentalne mam jednoduche asics gel (neviem presne model),makkucke,skor taky asfaltovy dezen, kupene na jar za 1200SKK,a odbehol som v nich tuto sezonu uz par behov do vrchu,a da sa povedat,ze beham len v horach,a neviem si ich vynachvalit :) (ved vladimiirovorec mi to isto potvrdi ;) ) Takisto vacsina startoveho pola tychto behov obuva topanky skor site na cesty,lebo su lahucke,makke a takisto dobre sedia. Ak chces vsak behat vo vysokohorskom terene,tak urcite bude dobre zainvestovat aj do dakych trailov. ak hladas nieco lacne,skus aj dake botky od columbie-na jar som si ich obzeral,a vypadali celkom skvelo :)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Letec » pon zář 4, 2006 9:43

2 Bedrich:
Jasně, očekával jsem, že na 99% nemyslí běh mimo cesty v bordelu. Ale i tak jsem to tam napsal.
V orientkach běhat po cestách je uplná blbost, upadly by mu na cestách nohy-jak píšeš-jsou tvrdy-ani nemaji potřebu být měkký...
To zájmeno jsem použil, protože jesli v teréních adidaskách behá 5% orientáků, tak je to moc...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bedrich » pon zář 4, 2006 12:04

Tojo to mas pravdu.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Vilík » pon zář 4, 2006 12:07

OT pro orientaky: Znate Zhustu (Libora Zridkaveselyho) nebo Zdenka Lenharta?
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Letec » pon zář 4, 2006 14:51

Vilík píše:OT pro orientaky: Znate Zhustu (Libora Zridkaveselyho) nebo Zdenka Lenharta?


Se Liborkem se malonko znam-byl jsem s nim loni o velikonocích na soustřeďku,, o Zdeňkovi až na to, že je kartograf, nevim nic.
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vilík » pon zář 4, 2006 20:22

Letec píše:
Vilík píše:OT pro orientaky: Znate Zhustu (Libora Zridkaveselyho) nebo Zdenka Lenharta?


Se Liborkem se malonko znam-byl jsem s nim loni o velikonocích na soustřeďku,, o Zdeňkovi až na to, že je kartograf, nevim nic.


Zhusta me totiz ucil a jednou sem byl i na Zdenkove prednasce o mapovani, tak sem jen chtel vedet, jak sou mezi orientakama znami...

Pak jestli znate z ROB juniorskyho mistra sveta Stehlu, tak ten studoval na nasi skole...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Letec » úte zář 5, 2006 13:32

Vilík píše:
Zhusta me totiz ucil a jednou sem byl i na Zdenkove prednasce o mapovani, tak sem jen chtel vedet, jak sou mezi orientakama znami...

Pak jestli znate z ROB juniorskyho mistra sveta Stehlu, tak ten studoval na nasi skole...


Toho neznam- nás lampionů neni až zas tak málo, abysme znali každej každýho... :)
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod vorec » úte zář 5, 2006 15:17

svacko píše:da sa povedat,ze beham len v horach,a neviem si ich vynachvalit :) (ved vladimiirovorec mi to isto potvrdi ;) ) Takisto vacsina startoveho pola tychto behov obuva topanky skor site na cesty,lebo su lahucke,makke a takisto dobre sedia.


Mozem potvrdit, ze sledujuc nohy 8) o nieco rychlejsej konkurencie :) (ze svacko :mrgreen:), tak 90 percentna vacsina fakt maka v lahkych maratonoch, pripadne niektori top-manici behaju v terene v tretrach *

Ja osobne srotim v uz nedostupnych Brooksoch 8)
Kód: Vybrat vše
http://www.brooksrunning.com/
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom


Zpět na Boty