chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod michal1 » pon úno 25, 2013 17:50

Vaše zkušenosit?? (životnost, atd.) Popř. jíné vysoké boty do lesa.
michal1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 25, 2013 17:47

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod Tecumseh » pon úno 25, 2013 19:38

Ja by som do výberu zaradil určite aj tieto http://www.huntingland.sk/detail-54228/ ... ter-gtx-12
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod gastonsk » úte pro 3, 2013 7:55

Cus, mám boty CH. scandinavia již 6 let. Jsem lesník ze Šumavy, a tyto boty si koupim zase hned jak se ty původní zlikvidujou. Jsou to třošku indiánské botky (velice lehké, ohebné a odolné). chodím s nimi prakticky celý den cca 8 hod. sníh, bláto, louže, kamen, sterk, impregnuji je materiálem chiruca a supr. myslim ze jsou jeste tak na 3 roky vydrží. maximální spokojenost a noha v teple a hlavně suchu po celý den.
Boty Asolo Cot. má kamarád, jako jsou to velice odolné profesionální boty, ve všech směrech nepromokavé, ale kdo nemá zkušenost nosit vysoké boty, nedoporučuji, protože jsou velmi tvrdé, myslím si že jsou hlavně do podmínek typu alpy, himalaje, ural, a pod.( sníh, ostrý kámen) jsou to boty spíš pro armádu do opravdové nepohody než na tůry a denní nošení.
CHIRUKA - PROFI LOVECKÁ - MĚKKÉ, INDIÁNSKÉ, NEPROMOKAVÉ, SUCHÉ,POUŽITÍ: (SNÍH, BLÁTO, STERK, VODA)
ASOLO - PROFESIONÁLNÍ VOJENSKÁ,POŽITÍ: (LED, SNÍH, KÁMEN, BLÁTO, OHEŇ)
gastonsk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 3, 2013 7:40

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod Wolfi » pon pro 9, 2013 9:02

Napadá mě ještě jedna značka tentokrát ze severu a to boty od Härkilla
Osobně pokukují po botech Pro Hunter GTX 10" zejména s variantou Armortex - to mě zaujalo.
Jen si je chci ještě někde okouknou naživo, v jednom krámu by je brzo měli mít.
Nebo je tu někdo kdo je má a může poreferovat? zejména jestli přední kevlarová část je na kůži a kevlar ji chrání nebo jde jen o textilní předek.
Obrázek
http://www.harkilauk.co.uk/products/harkila-products/footwear-2/pro-hunter-gtx10-armortex.html

nebo klasika jen v kůži
Obrázek
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod Tecumseh » pon pro 9, 2013 20:38

No neviem,povedal by som, že ten predok bude handra, nevidím zmysel dávať to na kožu :-k osobne by som radšej zobral klasiku ,tie sa aj mne páčia,
ale tuším by som radšej šiel do týchto http://www.hudy.cz/outdor_obuv_panska/l ... hneda.html , 2,8 mm koža to znie celkom dobre 8)
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod Wolfi » úte pro 10, 2013 11:32

Důvod proč uvažuju o tom kevlaru je ochrana kůže před prodřením v nízkých keřových porostech - např vřesoviště, kleče,tundra atd. Tady by mi přišlo logické, že by kevlar šel až přes kůži. Ale je fakt že to bude asi děla problém při impergnaci, zejména v době kdy se membrána odporoučí do věčných lovišť.
Na druhou stranu do teď jsem to zvládal s celokoženou botou jen se škrábanci, a teoreticky by největším škodám měla zabránit gum. obsázka + případně návleky.

Jde o to že po skalách moc nechodím, spíš mě hrozí odření boty o tyto porosty než proseknutí kamenem, proto ani nepotřebuju nějakou extre tvrdou pevnou botu do hor.
Jde mě o botu která bude mít slušnou brodivost pro průchod mokřadem, rašeliništěm a zároven bude dost příjemná na celodenní nošení s báglem na těžko, často volným terénem či na nazpevněných cestách.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: chiruca scandinavia x asolo cotopaxi

Příspěvekod fps » stř pro 11, 2013 13:23

Wolfi píše:Důvod proč uvažuju o tom kevlaru je ochrana kůže před prodřením v nízkých keřových porostech - např vřesoviště, kleče,tundra atd.

na to stačí pořádná kůže, já nedoporučuji nubuk
- jestli chceš vysoký boty, tak La Sportiva Elk Anfibio Gtx bude určitě dobrá volba, ale pro mě jsou zbytečně moc vysoké, já na to samé co ty
Wolfi píše:celodenní nošení s báglem na těžko, často volným terénem či na nazpevněných cestách.
používám La Sportiva Pamir Gtx, nebo Dallapè Cevedale, nebo Dallapè Marmolada
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Boty