Výběr bot kategorie C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » ned pro 16, 2012 19:28

Už dlouhou dobu sháním boty kategorie C, ale bohužel nenacházím, moje požadavky jsou
- kategorie bot C v kotníku, a taky v podrážce, aby se v nich dalo celí den chodit, a přitom byli pořádně pevný
- cca 3 mm kůže
- co nejméně švů
- nad kotník jeden kus kůže
- dvojitý jazyk
- vysokou gumovou obsázku
- žádné drážky na mačky
- vyšší komín, na tři háčky nad kotníkem
- aby vydrželi uvnitř suché i po několika dnech chození v mokru, tedy musí mít membránu
jediné boty které splňují moje požadavky jsou Fitwell Giove http://www.fitwellsrl.it/3t/user/pages/ ... 6&lang=eng, ale u těch mi bohužel nesedla stélka, a tlačila mě, podle mě mají ortopedickou stélku která není úplně rovná, jako u všech možných turistických bot co jsem kdy měl, nebo mam
a pak Calzature Dallapè Marmolada http://www.calzaturedallape.it/componen ... l?Itemid=0 ale tady je problém zvolit správnou velikost, a taky zda mi vůbec padnou, protože ty se u nás nedají koupit
jinak jsem nenašel žádné jiné které by splňovali moje požadavky, budu moc rád když mi doporučíte boty co by splňovali moje požadavky
Naposledy upravil fps dne stř bře 18, 2015 18:23, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod skleník » ned pro 16, 2012 19:40

Neuvažoval jsi o Meindl Super Perfekt ? Dle mého, když jsem na ně v Německu koukal, to rozhodně déčkové boty nejsou, budou měkčí. Ale zpracování je skvělé...
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod Chara-din » ned pro 16, 2012 20:35

Možná by jsi si vybral i tady, tuším, že někdo tady na fóru psal, že je někdo dováží i do Čech, ale je to informace naprosto bez záruky.

http://www.andrewshoes.com/dettaglio_prodotto.php?cat=1&lang=it
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » ned pro 16, 2012 22:42

skleník píše:Neuvažoval jsi o Meindl Super Perfekt ? Dle mého, když jsem na ně v Německu koukal, to rozhodně déčkové boty nejsou, budou měkčí. Ale zpracování je skvělé...

boty to budou určitě skvělí, ale nesplňují několik mích požadavků, nemají vysokou gumovou obsázku, a pochybuji že bez membrány vydrží několik dni v mokru uvnitř suchý, mam Meindl Perfekt, ty mi vyhovuji skoro po všech stránkách, ale po celodenní chůzi v mokru jsou uvnitř mokrý, a taky nemají vysokou gumovou obsázku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » ned pro 16, 2012 22:55

na Andrew jsem koukal, ale u každých je něco co mi na nich vadí, a tudíš nesplňují moje požadavky, ale je klidně možné že kdybych je viděl v reálu tak bych si některé vybral, ale to u nás nehrozí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » ned úno 3, 2013 12:35

mam nachozeno prvních cca 100 km v opravdu skvělých botách Dallapè Marmolada http://www.calzaturedallape.it/componen ... l?Itemid=0, tak o nich napíši pár postřehu, a přidám i několik detailnějších fotek které asi jenom těžko najdete jinde na netu
stáli 164 Euro + doprava 26 Euro = cca 4800 Kč + 250 Kč poplatek za převod z účtu, a jelikož jsem se netrefili do velikosti, tak pak ještě za výměnu velikostí 33 Euro + 250 Kč poplatek za převod z účtu, celkově tety 5050 Kč + 1100 Kč = 6150 Kč
mam nohu dlouhou ve dvou ponožkách Bridgedale Trekker a Bridgedale Summit 296 mm - 297 mm, nohu mam normálně širokou, nárt mam taky normální, 47 EUR byli veliké, 46,5 EUR sedí naprosto přesně, podle mě jsou o půl čísla větší třeba než třeba Asolo Lhasa, Hanwag Alaska, Meindl Perfek, Meindl Vakuum, Meindl Island, Lowa Tibet Pro, půl čísla je u Calzature Dallapè Marmolada 4,5 mm
Calzature Dallapè Marmolada nejsou ani široké ani úzké, ve špičce jsou o něco širší než třeba Asolo Lhasa, Hanwag Alaska, Fitwel Giove
v podrážce i v kotníku jsou kategorie C, tvrdostí jsou hodně podobný Meindl Perfekt http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=42
obě boty velikost 46,5 EUR váží 2440 g
kůže je na první pohled hodně podobná jako je na La Sportiva Nepal Trek které jsou u nás k vidění, akorát že kůže na Calzature Dallapè Marmolada je 3,2 mm, u La Sportiva Nepal Trek by měla být kůže 2,8 až 3 mm
zatím jsem na ně napatlal štětcem dvakrát slabou vrstvu Limmer Boot Grease http://www.limmerbootgrease.com/ kůže byla i po celodenní chůzi ve sněhu naprosto suchá, taky se mi zdá že jsou o něco více prodyšné, než jiné celokožené boty s Gore-Tex membránou napatlaný SnoSealem, ale zda to je membránou nebo Limmer Boot Grease nedokáží posoudit, jsem moc zvědav na to jak se v nich bude v létě potit noha, a taky jak zvládnou celodenní chůzi v mokru
na fotce http://www.fofo.cz/imgs/88/8/0/0/11566/ ... 0898-i.jpg si všimněte podrážky na špičce boty která je do kolébky, díky kolébce se v nich dají dělat dlouhé kroky, což je pro mích cca 193 cm dost důležité, kůže svršku se díky tomu taky nemusí skoro vůbec ohýbat, díky tomu že je vzorek podrážky úplně do špičky, bota neklouže do kopce když jdu po špičkách
na této fotce http://www.fofo.cz/imgs/88/8/0/0/11566/ ... 1d2e-i.jpg si všimněte jak je zajímavě spojena gumová obsázka překrytím, nikoliv lícováním jako je to děláno u všech ostatních výrobců
jediná drobnost která mi vadí že nejsou všechna provlékací oka na tkaničky stejná jako jsou ty první od špičky, na těch uzavřených okách se drží sníh, a do vnitřku se dostane pasta při ošetřování bot která se pak hodně špatně dostává ven, což u těch klasických ok vůbec nehrozí
tady jsou všechny fotky http://www.fofo.cz/s?show=453166-ikygt
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Poradte - boty na dlouhe tury, kategorie C

Příspěvekod pz1982 » pon led 13, 2014 15:22

Ahoj,
planujeme jet s pritelkyni na nekolik mesicu do zahranici. Budeme mit kazdy bagaz (min. 20 kg) a budeme chodit na ruzne treky a tury - obcas hory (3000+ m), casteji mistni treky v mirnem pasu s teplotamy mezi 5-25°C. Treky v casovem rozsahu od 1 do 12 dni.

Hledame proto boty s nasledujicim parametry:
    -asi kategorie C (dle vlakna http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=10627 tady na foru)
    -musi byt pevne v kotnicich
    -nepromokave
    -aspon castecne prodisne
    -lehke
    -melo by se jednat o osvedcenou botu/znacku
    -cena max. 5 tisic
    -unisex/boty zvlast pro holku a pro chlapa

Za kazdou radu vam predem dekujeme!

S pozdravem
Pavel a Marta
pz1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:35

Re: Poradte - boty na dlouhe tury, kategorie C

Příspěvekod fps » pon led 13, 2014 18:20

- taky si to mohl napsat sem viewtopic.php?f=6&t=15572&hilit=Dallap%C3%A8+Marmolada
- po tom co si napsal mi nepřipadá že by jste potřebovali boty kategorie C, na boty kategorie C musíš mít hodně nachozeno, a i tak ti nemusí takové boty vyhovovat, jestli boty ponesou do cca 100kg, tak stačí kategorie B, jestli víc než 100kg, tak už to chce kategorii B/C
pz1982 píše:-kategorie C
-musi byt pevne v kotnicich
-lehke
-cena max. 5 tisic

- boty kategorie C budou jenom těžko lehké, ono to má souvislost z tou pevností a kategorii C, čím tvrdší a pevnější bota, tím je bota těžší, i když tohle je dost individuální, co je ještě lehká bota
- pevnost v kotníku je taky dost individuální záležitost, já třeba potřebuji co nejpevnější
- pořádné boty kategorie C do 5 000Kč nekoupíš, jedině by si měl velké štěstí na slevu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod mike » pon led 13, 2014 18:32

Souceno, fps ma pravdu.

Pro tyhle ucely jsou rozumne spis boty B/C. B do 3000+ nestaci a C jsou celkem zbytecne. Ovsem ta cena do 5k vzhledem k pozadavkum fakt jedine v nejake sleve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod Chmeld4 » pon led 13, 2014 18:35

Také myslím že by stačilo B/C pokuď budou ty nejvyšší vrcholky spíš jen třešíňka na dortu .)
5000Kč je za "známou" botu v téhle kategorii opravdu nahraně. Pokud netrefíš na slevu, tak budeš muset tuhle hranici asi přelézt. Za sebe doporučuji Lowa Tibet. Jak vidíš tak cenu sem přesáhl, ale bota je to vynikající.

Nezmínil si se o mačkách .. pokud by na ně mělo dojít, tak se ti možná dost ztenčí výběr 8)

A hlavně ... klasické pravidlo o zkoušení a zkoušení ... co sedne nejlíp nakonec vyhraje :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » pon led 13, 2014 18:39

mike píše:C jsou celkem zbytecne

na zimu, na sněžnice jedině kategorie C, B/C boty jsou moc měkký když mají nosit nad 100kg a ještě na sněžnicích
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod mike » pon led 13, 2014 18:40

@Chmeld4: v B/C botach jsem absolvoval desitky vrcholu mezi 3 - 4 tisicema. Tvrdsi boty jsou vyhodou ve snehu a s mackami, ale nejsou vylozene nutne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » pon led 13, 2014 18:41

Chmeld4 píše:Za sebe doporučuji Lowa Tibet

já za sebe Lowa Tibet Pro nedoporučuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod mike » pon led 13, 2014 18:44

fps píše:na zimu, na sněžnice jedině kategorie C, B/C boty jsou moc měkký když mají nosit nad 100kg a ještě na sněžnicích

Zas neprehanej. Mne na tohle naprosto staci a s batohem pres 100 kg mam. Ted uz bohuzel i s jednodennim :evil: Taky mi unika, proc by mely byt tvrde boty zrovna na sneznicich, tam mi naopak prijde, ze pozadavky jsou o neco mensi nez bez nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod Chmeld4 » pon led 13, 2014 18:45

@mike - princip chápu. Však to píšu že pokud nebudou vrcholky pod ledem a něhem jeho hlavní prioritou tak C nebude tolik třeba :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » úte led 14, 2014 12:44

mike píše:Zas neprehanej. Mne na tohle naprosto staci a s batohem pres 100 kg mam. Ted uz bohuzel i s jednodennim :evil: Taky mi unika, proc by mely byt tvrde boty zrovna na sneznicich, tam mi naopak prijde, ze pozadavky jsou o neco mensi nez bez nich.

to není přehánění, ale osobní dlohodobá zkušenost, v plno B/C botách jsem chodil na sněžnicích, a několikahodinoví traverz bylo ve všech B/C botách jedno velké utrpení, kdežto v C botách to je úplně o něčem jiném
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod mike » úte led 14, 2014 18:48

Nekolikahodinovy traverz na sneznicich je cisty masochismus. Taky na nich mam neco nachozeno a tvrdim, ze B/C boty v naproste vetsine pripadu uplne staci. Dokonce i Meindl Island, takze by mohly stacit i B.

To je jako bych tvrdil, ze na alpske tritisicovky potrebujes C/D boty. Ano, zazil jsem par vystupu, kdy (by) byly lepsi, nez B/C, ale vetsinou byly Hanwag Alasky uplne v pohode a to i na lede s mackama (Islandy uz min, ale i v tech se dalo). A sorry, ale Alpy pres 3k jsou prece jen trochu jiny level nez sneznice u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod pz1982 » stř led 15, 2014 10:30

fps píše:já za sebe Lowa Tibet Pro nedoporučuji

Muzu se zeptat proc nedoporucujes tyto boty ?

Premyslim mezi Hanwag Alaska a prave Lowa Tibet Pro, tak chci znat vsechna pro a proti. Diky
pz1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:35

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod apuka » stř led 15, 2014 16:28

Myslim, ze proto, ze fps ma velice specificke pozadavky na (tvrdost) boty (to ted nic ve zlem, kazdy mame nejake svoje pozadavky). Navic to neni ani Dallape ani La Sportiva a k tomu vsemu jsou z nubuku :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod fps » stř led 15, 2014 20:26

pz1982 píše:Muzu se zeptat proc nedoporucujes tyto boty ?

- nové verze Lowa Tibet Pro jsou v místě kde je horní část kotníku zeslabeny měkko kůži, a v tomto místě mě tlačil hliníkový háček co je na tkaničky do přední části kotníku, při dlouhodobé chůzí do kopce to bylo dost špatné (tohle jsem tady už několikrát psal)
- a jsou dle mě ze špatné nubuk kůže, ale v porovnání z Hanwag Alaska, Meindl Lhasa, Meindl Island, Asolo Lhasa byl nubuk nejlepší
Naposledy upravil mike dne stř led 15, 2014 20:47, celkově upraveno 2
Důvod: zruseny vnorene citace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod martycz » úte lis 8, 2016 18:21

Ahoj,

měl by někdo na doporučení boty (pravděpodobně typ C) s tvrdou podrážkou na mačky. Užívání pouze na zimní výstupy, asi nejlépe s možností připnutí poloautomatických maček. Měl by někdo prosím nějaký tip? Děkuji.
martycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 1, 2016 9:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 8, 2016 18:44

Garmont Pinacle GTX (novější model X-Lite)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod martycz » úte lis 8, 2016 19:17

vonkreuz píše:Garmont Pinacle GTX (novější model X-Lite)


Díky moc. Na rokáči jsem našel pouze tyto:

http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-pinnacle-gtx-m-man/pGAR12050192-2/

Asi je půjdu vyzkoušet, zdají se být dobré.
Naposledy upravil mike dne úte lis 8, 2016 19:27, celkově upraveno 1
Důvod: code -> URL (klikaci)
martycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 1, 2016 9:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř lis 9, 2016 13:27

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot kategorie C

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2016 22:04

Spravne, presunuto. Navic jsou nektere z tvych odkazu C/D a D boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Boty

cron