Lowa Renegade GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lowa Renegade GTX

Příspěvekod frog7 » čtv zář 27, 2012 18:59

Máte zkušenost s nepromokavostí bot Lowa Renegate GTX? Zcela nové boty ošetřené impregnací Grangers se po hodině chůze nízkou mokrou trávou výrazně promáčely. Na nohách byly kamaše, aby nenateklo vrchem. V Hudy mi bylo doporučeno, abych si udělal domácí test s ponořením do vody a podle toho zvážil reklamaci. Boty při testu zůstaly suché i uvnitř jen v prípadě, že jsem je ponořil cca 5cm. Při hlubším ponoření došlo po nějaké době k vyvzlínání vody do kordurové části a bylo dílem několika minut a voda byla uvnitř. Nevím jaká je šance uspět s rekalmací. Dá se bota ošetřit krémem v kordurové části, aby voda nevzlínala? Díky Za názor a radu a zastánce nepromokavosti varuji před nákupem. Zdraví frog7
frog7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 27, 2012 18:29

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod dudy » čtv zář 27, 2012 19:30

No, záleží jestli máš ty Renegade nízký nebo vysoký. Na nízký je 5 cenťáků docela dost:-)
Ale teď vážně. Vlastním Kody ll GTX mid a začly protékat v ohybu po cca půldruha roce a bylo to vyřešeno reklamací a výměnou za nový pár. Nemá Gore zaručovat nepromokavost po celou dobu životnosti obuvi. Předtím jsem měl Renegade l GTX mid a problém nebyl žádný po tři roky, stejně jako žena (kupovali jsme je společně). Před měsícem jsem reklamoval po roce a půl Renegade ll GTX low, ze stejného důvodu a opět jsem vyfasoval zcela nový pár.
Pokud Ti to dělají nové boty je reklamace jasná. Ale je třeba provést opravdu důkladný lavorový test.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod apuka » čtv zář 27, 2012 19:42

5 cm je i pro nízké málo...
Cordura se da taky namazat kremem, ale nevim, jestli neprijdes o zaruku - v navodech je asi spray. Pokud Ti ale voda dostava dovnitr vzlinanim, je to fakt na reklamaci - doporucuji to vzlinani primo napsat do reklamacniho listu, protoze oni budou zkouset standardnim testem, tj. pristrojovym ponarenim a vytahovanim nejakou dobu a to dava uplne jine vysledky. Ta Codura by sam od sebe tak vzlinat nemela, nejsem si jisty, ze nastrik pomuze.
A jako psal prede mnou - Gore zarucuje nepromokavost boty za kazdych okolnosti za celou dobu zaruky (2 roky) za predpokladu, ze neni GTX vrstva mechanicky poskozena. A samozrejme ze nenatekava zvrchu. Ta zaruka plati bez ohledu na impregnaci samotne boty - ta nema na GTX vrstvu primy vlyv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod mike » čtv zář 27, 2012 20:07

No, nepromokavost znamena, ze se voda nedostane pres GTX. Nejsem si jisty, jak chapat to vzlinani, ale jestli se voda dostane dovnitr "naokolo", tak s tim membrana tezko neco udela...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod dudy » pát zář 28, 2012 6:13

Doposud jsme se nedozvěděli, jestli probíráme boty nízké, či vysoké.
Na nízký je třeba 7cm (ne pět jak jsem psal výše) u vel.42 aby přetekly. Nicméně chůzí v mokré trávě, notabene s návlekama, by boty prodojit neměly, Pokud ovšem nejsou na vině návleky, nějaký prima levný model, kterej saje, vzlíná a propouští a je dobrej tak na sníh a to ještě do prašanu, ten udělá víc škody, než užitku.
Zkusmo jsem si dělal lavorový test u nízkých Renegade ll a je pravda, že víc jak pět cenťáků, třeba sedm, už je naprd. Vona totiž do sedmi čísel je membrána, takže cokoli nad logicky proteče, nicméně mezi 5 a 7 centimetry jsem žádné vzlínání nepozoroval (boty jsou čtvrt roku staré a nejsou ještě ani jednou ničím ošetřené), samozřejmě v tom lavoru s šesti sedmi centimetry vody se může stát, že tam ta voda hrkne horem, když se snažím imitovat krok, čímž způsobím vlnobití.
Naposledy upravil dudy dne úte led 29, 2013 13:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod frog7 » ned zář 30, 2012 8:52

Děkuji všem za informace a názory. Boty Renegade GTX jsou vysoké. Lavorový test byl proveden bez imitace pohybu. Normálně jsem do nich postavil štafle a čekal. Vrchem doopravdy nezateklo, tím mám na mysli příliš vysokou hladinu vody. Vzlínání je moje domněnka, protože kordura ve vrchní části byla mokrá z vnějšku i zevnitř, přestože ke korduře v žádném případě hladina vody nedosáhla. Tuto část jsem samozřejmě impregnoval. Pro doplnění, v botách byla celkem slušná porce vody. Co bych za ni na Pitru Craiului před pár dny dal :-).
Ještě jednou díky a zítra jdu reklamovat. O zkušenost se podělím. Zdraví frog7
frog7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 27, 2012 18:29

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod fps » pát čer 19, 2015 17:11

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod Schumawak » stř črc 15, 2015 11:18

Ahoj jsou nějaké nové zkušenosti s Renegade Gtx o Lowy v nízkém provedení?
Nebo je lepší volba La Sportiva Renegade Gtx ? Je rozdíl mezi verzemi u Sportivy I a II?
Chtěl bych botky na lehkou turistiku a i do práce po vyšlapaných cestičkách nebo zpevněných cestách. Ale potřeboval bych aby nesákla vlhkost od převislé trávy s rosou na stranách cesty.
A nejspíš něco z kůže než textilu, abych po smrti membrány mohl napustit sno.seelem nebo voskem od Grangers.
Udělaly by dobrou službu i boty od Grisportu Travel? http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... -seda.html
Nebo máte nějaký tip na koženou nízkou trekovku. Nebo brát bez GTX a rovnou napustit nějakou koženou voskem? S tím mám doboru zkušenost narozdíl od impregnací ve srejích.
Schumawak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 21, 2013 8:36

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod miketus » stř lis 16, 2016 18:38

Ahoj,

dnes jsem zakoupil Lowa Renegade II Gtx Mid a rád bych se zeptal, jaký byste z vlastní zkušenosti doporučili prostředek na impregnaci a jaký na údržbu. Předem moc díky.
miketus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 16, 2016 18:30

Re: Lowa Renegade GTX

Příspěvekod fps » čtv lis 17, 2016 11:02

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Boty