Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 19:05

juris píše:To je blbost. Koupil jsem boty od Meindl ne Vibramu.

:smt023 ja to apukovi pri ruznych prilezitostech pisu uz roky, ale je to marne. Ty nemas s Vibramem zadny obchodni vztah, ten ma vyrobce a proto je na nem, aby to zaridil. Tohle A Vibram o tomto urcite nepresvedcis... je nesmysl, kdyby chteli, tak k tomu Vibram dotlaci a i kdyby ne, maji vsechna potrebna data a mohli by to uvadet sami. Kdyby ovsem chteli. Problem je tady:
mitau píše:Osveta by byla prospesna, ale vyrobci k ni logicky nemaji zas tak velkou motivaci.

Co s tim? Napadaji mne tyhle moznosti:
- az dojde na poradny pruser, ze kvuli tomu nekdo zahyne, pozustali se budou soudit o milionove odskodne a poradne se to zmedializuje, tak to jeste radi udelaji sami
- viralni kampan na socialnich sitich. Vlakno na OF nepomuze, ale poradne to rozmaznout fejsbukach nebo twitterech by asi zabralo. Neco jako #metoo s fotkama rozpadlych podrazek ;-)
- pozadat sveho europoslance, aby to prosadil jako EU predpis. Uvadim jen pro uplnost, jsem proti takovym zpusobum.

apuka píše: Problem je (ted uz) vseobecne znamy.

Kdyby byl problem vseobecne znamy, tak tahle diskuse vubec nevznikla. IMO je pro 99+ % zakazniku neznamy.

apuka píše: problemem je, ze ve fabrice u Vibramu se urcite nedela kazdy den kazda z tisicu druhu podrazek.

Tisicu druhu, jo? Uz to zase s tim prehanenim prehanis ;-) Tipuju, ze tech druhu budou desitky, maximalne nizsi stovky.

Jinak mas jiste pravdu, ze nejaka prodleva mezi vyrobou podrazky a boty je, ale nebude nijak zasadni. Tyhle veci se normalne planuji, obvykle na rok dopredu a podle objednavky se prubezne dodavaji behem roku. Prodleva bude v radu mesicu, vetsi by byla jen kdyby se z nejakych duvodu zastavila na delsi dobu vyroba bot. Coz se nedeje, co jsem slysel, tak treba u Hanwagu jedou naplno a nestihaji dodavat. Horsi to bude u pristipkaru typu Restday, dalsi duvod, proc posilat boty na vymenu podrazky k vyrobci.

Tech par mesicu nehraje moc roli, jelikoz doba, kdy se podrazky rozpadaji, je v podstatne delsim intervalu (6 - 10 let) a ty nemas zadnou sanci zjistit, kdyz se tve podrazky opravdu rozpadnou.

apuka píše:A je par vyrobcu, kteri na botech uvadeji mesic a rok vyroby. Napriklad Mammut, ktereho za toto moc chvalim.

:smt023 pro Mammut. Kde to pisou? Nekde na botach nebo na krabici?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 20:24

mike píše:Tisicu druhu, jo? Uz to zase s tim prehanenim prehanis ;-) Tipuju, ze tech druhu budou desitky, maximalne nizsi stovky.
Myslis? Tak muzes pocitat, napriklad podle jejich B2B katalogu zde :wink: Ja jsem se tam narychlo dostal k cislu 917. A to jeste tam zdaleka nejsou uvedene uplne vsechny modely, k tomu vyrabeji i specialne upravene pro ruzne vyrobce (napr. Mulaz pro jednoho vyrobce nemusi byt plne totozny s tim pro jineho - se znatelne rozdilne rychlym opotrebenim se nas tady setkalo vice) . Navic pocitej s tim, ze toto jsou skoro vyhradne pouze gumove podrazky, ktere se jeste mohou dat na ruzne podesve a mezipodesve (napr. ten takovy Mulaz nebo i Foura existuje na PU i EVA podesvi). A ne nakonec si to vynasob velkostmi, co delaji z kazde podrazky - prakticky co typ a velikost je z hlediska vyroby jiny druh, jine nastaveni stroju. Dostanes se na mnoho tisicove cislo. I kdyz odectes tu posledni skupinu "Repair", kde maji mnoho stejnych, co najdes i jinde.
mike píše:Kde to pisou? Nekde na botach nebo na krabici?
Primo v kazde bote jsou dve cedulky - jedna o velikosti a pod ni druha s udaji (nazev boty, seriove cislo, asi sarze a mesic/rok vyroby). Doma jsem se koukal, mesic a rok ma v kazde bote na jazyku i Aku. Mozna neco podobneho ma i Salewa, ale tam uz nejsem schopny udaje precist, spise tam bude sarze.
Mammut:
Mammut.JPG

Aku:
Aku.JPG
Aku.JPG (139.34 KiB) Zobrazeno 7961 krát
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 20:39

Jinak si stale myslim, ze ta osveta nema byt na strane vyrobce ale prodejce. A prodejci by o tomto problemu vedet meli - mozna by mohl osvetlit Kiszuon a vK (pracuji v obchodech), nakolik jim o tomto vyrobci referuji. Ale uz jsem jak v Hanibalovi tak i v Rockpointu od prodavace slysel, ze je nektery vyrobce o tom "skolil". Jenze ne vyrobci ale prodejci "logicky nemaji velkou motivaci" o osvetu.

Co se tyce, co s tim, podle mne by mnohem pruchodnejsi (ne zrovna u nas) mohla byt nejaka hromadna zaloba na vyrobce, resp prodejce (klidne na vice jich), ze zamlceli veledulezitou informaci pri koupi, kterou kdyby kupujici vedeli, tak si boty nekoupi. Proste neco jako nekale obchodni praktiky.Napriklad mila by se mohl vrhnout na podobne zalezitosti, bylo by to asi uzitecnejsi... :wink:
Jen se obavam, ze (alespon u nas) by to narazilo na to, ze zarucni doba jsou dva roky, kdyz se stane problem v ni, muze se reklamovat a kdyz se stane pozdeji, to uz je za ocekavanou zivotnosti pohorek/bot. Vetsina vyrobcu pocitaji se zivotnosti rok (napr. nizke boty, nekteri ale i pohorky) nebo dva (pohorky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod tsunami » úte led 7, 2020 20:43

To že má někdo plný katalog modelů nemusí nic znamenat. Ekonomicky je nesmysl vyrábět na sklad, zvlášť v oboru, kde se objednávají konkrétní počty a typy rok dopředu. Opravdu bych si trouhl tvrdit, že Vibram a i jiný výrobce podrážek bude mít mezisklad kvůli logistice, ale rozhodně nebude mít sklad kde silážuje věci z B2B katalogu.

Podrážka a podešev jsou synonyma, jestli se nepletu…

Informace o omezené životnosti výrobku by byly prima. Ale kde je ta hranice? Koupil jsem si foťák a po 10 letech se mu začaly rozpadat gumové součásti gripu (rozklad) - je to něco co mi má prodejce při prodeji sdělit, že se může stát nebo je ten digifoťák dávno za termínem EOL a mám vlastně štěstí, že ještě funguje?
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 20:48

apuka píše:Ja jsem se tam narychlo dostal k cislu 917.

OK, to je vic, nez jsem cekal, ale tisice musi byt aspon dva ;-)

apuka píše:A ne nakonec si to vynasob velkostmi, co delaji z kazde podrazky - prakticky co typ a velikost je z hlediska vyroby jiny druh, jine nastaveni stroju. Dostanes se na mnoho tisicove cislo.

:D rec byla o typech a je jasne, ze kazdy typ ma sadu X velikosti, coz z nej ovsem nedela X typu.

apuka píše:Primo v kazde bote jsou dve cedulky - jedna o velikosti a pod ni druha s udaji (nazev boty, seriove cislo, asi sarze a mesic/rok vyroby). Doma jsem se koukal, mesic a rok ma v kazde bote na jazyku i Aku.

Pekne, takhle to ma byt.

apuka píše:Jinak si stale myslim, ze ta osveta nema byt na strane vyrobce ale prodejce.

Nesouhlasim. Je to primarne vec vyrobce. Samozrejme by mel prodejce skolit, aby na to zakazniky upozornovali, ale mel by to mit sam jasne napsano na webu a melo byt to byt jasne receno v navodu k pouziti. Jak by to mel prodejce resit pri nakupu pres e-shop?

apuka píše:Co se tyce, co s tim, podle mne by mnohem pruchodnejsi (ne zrovna u nas) mohla byt nejaka hromadna zaloba na vyrobce, resp prodejce (klidne na vice jich), ze zamlceli veledulezitou informaci pri koupi, kterou kdyby kupujici vedeli, tak si boty nekoupi. Proste neco jako nekale obchodni praktiky.

Proc ne, ale u nas, pokud vim, hromadna zaloba neexistuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod tsunami » úte led 7, 2020 20:51

Vlastně by stačilo, kdyby se u bot uváděl DOT jako u pneumatik a je vystaráno :-D
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 21:00

tsunami píše:Informace o omezené životnosti výrobku by byly prima. Ale kde je ta hranice?

Hranice je nejista, jak uz to tak byva. V tomhle pripade mi to ale prijde jasne. Rozpad podrazek je neco, co naprosto neodpovida zkusenosti a ocekavani zakaznika a je to pro nej velmi prekvapive. Navic to muze vest k nebezpecnym situacim. U bot proste necekas, ze se podrazka rozpadne sama od sebe, kdyz ty boty jsou jinak v pohode, a uz vubec ne, ze se ti nahle rozpadnou nekde v horach.

tsunami píše:Vlastně by stačilo, kdyby se u bot uváděl DOT jako u pneumatik a je vystaráno

Nevim, co je to DOT, ale na vyrobcich z umele hmoty byva takove kolecko se sipkou (nevim, jak se tomu rika), ze ktereho se da vycist rok a mesic vyroby. Mam to i na sneznicich. Uplne by to stacilo a kdo vi, jestli to na podrazkach i neni, akorat z vnitrni strany, kterou vidi jen vyrobce bot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 21:30

tsunami píše:Informace o omezené životnosti výrobku by byly prima. Ale kde je ta hranice?
Jak jsem psal, tady vubec nejde o podrazku (resp. presneji "mezipodesev", ta je z PU a ta se rozpadava), ale ze je vyrobcem pocitana/ocekavana zivotnost obuvi tak kratka (max. 2 roky), ze z toho hlediska nema vubec smysl uvazovat rozpadu PU.
Nejvetsim problemem je, ze o teto ocekavane zivotnosti malokdy malokdo primo pise. Uz jsem na OF davneji psal, ze pred mnoha lety v ceskem navodu k pouziti k jednem pohorkam Meindl (! doopravdy byl probaleny v krabici) bylo primo napsane, jak Meindl pocita tu zivotnost - sportovni boty max. 1 rok s vyjimkou nekterych pohorek, u kterych se pocita max. 2 roky. Jeste jsem na podobne cisla nekdy narazil na webu jednoho dalsiho vyrobce (Hanwag nebo Lowa, uz si nepamatuji), ale nikdo jiny to nijak neuvadi. Proste je to podobne jako s modni obuvi, ktera vlastne vubec neni urcena na noseni ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Dank » úte led 7, 2020 21:34

Krásný příklad rozpadu podrážek na blogu od Wawrika.
http://wawrik.blogspot.com/2019/12/nepal-2019-dhaulagiri-tilicho.html
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 21:42

mike píše:rec byla o typech a je jasne, ze kazdy typ ma sadu X velikosti, coz z nej ovsem nedela X typu.
Miku, ale ja jsem psal o "druzich" a ne o "typech" :wink:.
Jak jsem psal, z hlediska vyroby je naprosto jedno, jestli na lince nejdrive delas 10000 ks Mulazu velikosti 10 a potom 10000 ks Foura velikosti 8 nebo nejdrive 10000 ks Mulazu ve velikosti 10 a potom 10000 Mulazu ve velikosti 8. Tak ci onak musis vyrobni linku preprogramovat a vymenit formy. Takze z hlediska vyroby (abychom se nehadaly o typech a druzich) v obou pripadech delas dva ruzne vyrobky. Jedina vyhoda muze byt, ze v pripade stejnych velikosti zustane stejna smes gumy a stejne nektere dalsi technologicke postupy. Ale to muze byt stejne i kdys budes delat ruzne typy podrazek (lisicich se napr. jen vzorkem). Ale to pregrogramovani a vymena forem tam bude vzdy. Proto jsem pocital s tisici ruznych vyrobku/druhu podrazek.

Co se tyce te osvety, uvedomujes si, ze drtiva vetsina lidi si kupuje boty v obchode (i kdyz v eshopu) a ne na webu vyrobce? Takze se vubec nedostanou k tomu, co se tam pise.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 21:43

@Dank: no vidis, hodne zkuseny clovek a stejne se mu to stane... to si proste vezmes osvedcene boty a vubec nepremyslis, jak jsou stare a jestli se nahodou nemuze rozpadnout podrazka :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 21:49

apuka píše:Miku, ale ja jsem psal o "druzich" a ne o "typech"

Ano, moje chyba, nemam pouzivat synonyma :roll: Cimz bych tema "jak to dela Vibram" (o cemz oba vime LDH) uzavrel, jelikoz je to pro hlavni tema diskuse nepodstatne.

apuka píše:Co se tyce te osvety, uvedomujes si, ze drtiva vetsina lidi si kupuje boty v obchode (i kdyz v eshopu) a ne na webu vyrobce? Takze se vubec nedostanou k tomu, co se tam pise.

Proto pisu, ze to ma byt v navodu. Ktery je v krabici. A ktery sice malokdo cte, ale nastesti jsou mezi nama lidi, jako ty, kteri by to postizenym neopomneli zdruraznit s tim, ze je to jejich chyba, cimz by se tahle informace rozsirila :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod booze » úte led 7, 2020 21:53

Za jak dlouho vam dosly Hanwagy z Restday?
Zacinam mit podezreni, ze tam v nich uz nekdo chodi. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 21:55

Rozpadly se jim podrazky pri baleni do krabice a zrovna hledaji nejake, ktere se nerozpadaji :twisted: Jinak mne nenapada, proc to sem tahas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » úte led 7, 2020 22:39

booze: když jsem 05/18 psala dotaz na opravu rozpadlých Meindl Islandů před cestou na Island, tak mi odpověděli, že boty vrací zhruba za 10 týdnů. To už jsme byli na Islandu, takže praktickou zkušeností sloužit nemohu, boty se tu furt válí v krabici.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » úte led 7, 2020 23:11

Dank píše:Krásný příklad rozpadu podrážek na blogu od Wawrika.
dík za link, nějakou dobu jsem už na wawrikově blogu nebyla, už si čtu :P

mike píše: to si proste vezmes osvedcene boty a vubec nepremyslis, jak jsou stare a jestli se nahodou nemuze rozpadnout podrazka :?
Ale jo, třeba i přemýšlíš, ale stejně si je prostě vezmeš :wink: Měnit za jiné se je nechce, zvlášť, když dobře sedí a drbat se preventivně s výměnou, která trvá dva měsíce nebo víc ... :roll: (tak dlouho doma mnohdy ani nejsem :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 23:12

sobb píše:boty se tu furt válí v krabici

Az je za 5 let z krabice vytahnes, rozpadnou se jim podrazky :twisted:

sobb píše:Ale jo, třeba i přemýšlíš, ale stejně si je prostě vezmeš

To je ovsem naprosta nezodpovednost [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » úte led 7, 2020 23:29

Na podrážkách už nezbylo, co by se mohlo rozpadnout, tuto etapu máme za sebou :twisted:

A nezodpovědnost to zcela jistě je, což na situaci ovšem vůbec nic nemění :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 0:26

Jo tak, jsem to spatne pochopil ;-)

Meni, ale az ex-post pri urcovani viniku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod juris » stř led 8, 2020 6:50

Neprechazi Meindl na EVA podesve?
Na fotkach na webu mi to u Islandu pripada. EVA vydrzi?
juris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 29, 2010 18:42

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod tsunami » stř led 8, 2020 11:00

Netuším na co přecházejí, ale Islandy co mám já nemohu nikde dohledat v katalogu :-/ Asi jsou starší než si pamatuji.

A zatím se nerozpadají a ani náznak nikde nevidím.
Přílohy
Island2.jpg
Island1.jpg
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 20:10

juris píše:Neprechazi Meindl na EVA podesve?
Na fotkach na webu mi to u Islandu pripada. EVA vydrzi?

Kde to vidis? Silne o tom pochybuju. O problemu s rozpadem vedi minimalne 15 let a vydali na to tema dokonce clanek (nekde ve vlakne ho mame), kde obhajovali PU jeho lepsima vlastnostma.

EVA vydrzi a nevydrzi. Vydrzi, kdyz boty lezi ve skrini, sama od sebe se nerozpadne (mama ma Islandy s EVA podrazkou aspon 17 let). Nevydrzi, kdyz v nich chodis, seslape se. A od zacatku min tlumi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » stř led 8, 2020 20:40

@juris: Mike me predbehl. Taky netusim, z ceho usuzujes, ze Meindl prechazi na EVA u Islandu. Na jejich webu jedine u C-ckoveho MFS Island "Alpin" by se mohlo zdat, ze se mezipodesev podoba na EVA, ale strukturou tomu ani tam neodpovida, takze spise i tam se jedna o PU. Jinak vsechny ostatne Islandy maji evidentne PU.
S EVou je to vice-mene, jak napsal mike a predtim jsem Ti to psal taky ja - EVA se nedegraduje casem, ale degraduje se pouzivanim. Pokud botu s ni budes nosit casto, tak si degradaci (mensi pruzeni) vlastne ani nevsimnes, protoze se noha postupne privykne. Ale kdyz si potom obujes novou stejnou botu, budes se divit, jak si v te stare mohl chodit - podobne jako maji zkusenosti lidi, co dlouhodobe nosi jedny bezecke boty a potom kdyz si koupi novy par, ve starem (trochu prehnane) nedokazou udelat ani dva kroky.

PU se ve velkem pouziva prave proto, ze poskytuje takovou moznost odpruzeni, kterou s EVA nedosahnes a toto odpruzeni nijak citelne casem nedegraduje. A tato vyhoda je pro vetsinu lidi hodne vyznamna a mnohem dulezitejsi nez ze po 6-8 letech musi celou podesev vymenit, teda pokud ji neschodi mnohem drive.

Nevim, jaky jsi rocnik, ale my starsi si dobre pamatujeme, ze kdyz pohorky byly dostupne pouze s gumovou podrazkou, prakticky bez odpruzeni, tak zvyknout si na ne byl nekdy boj a delsi chuze obcas dost bolela. Tehdy nebyla jeste ani EVA (a neexistovaly jeste zadne Meindl Islandy). Platilo to i na "nejmekci pohorky" - na Pionyry.
Vem to proste tak, ze kdyby stale bylo tak, jak tehdy, vetsina lidi by na chozeni do kopcu, na turistiku ani nepomyslela. Jinymi slovy, rika se tomu vyvoj.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 21:13

apuka píše:Jinymi slovy, rika se tomu vyvoj.
Anebo taky "univerzální kurvítko" :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:19

Jj, univerzalni kurvitko je PU, to rikam porad ;-) Vynalezci by meli vyrobci outdoorovych veci dat neco jako vlastni nobelovku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod booze » stř led 8, 2020 21:29

@sobb diky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 5, 2020 17:20

mike píše:Co vidim jako zasadni problem neni rozpad podrazek, ale informace o tom. Chybejici informace. Je to neco tak necekaneho, ze by to vyrobce bot mel jasne a zretelne zminovat v navodu a taky by mel existovat snadny zpusob jak zjistit stari podrazek. Treba datum vyroby primo na nich.

Co když píšou a nikdo to nečte? Letmo jsem koukla do návodu k Lowa Renegade a ejhle:
Lowa_navod.jpg

Jen ještě objevit nějaké to datum výroby. Na botách jsem ho nenašla a krabice se zmocnila naše čuba a udělala si druhý Vánoce. To, co z krabice zbylo jsem hodila do kamen, takže už nezjistím, jestli nebylo datum výroby na krabici nebo třeba na nějakém malém lístečku uvnitř. Příště musím být rychlejší než čokl.

Kupodivu jsem ale objevila datum výroby na Salomonech ze Sportisima. Tedy aspoň hádám, že "04/15" by mohl být měsíc a rok výroby, boty jsem kupovala v březnu 2016.
Salomon.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 17:31

:smt023 za objev :)

GreyMouse píše:Co když píšou a nikdo to nečte?

Jako prvni vlastovka dobry, ale myslis, ze kdyz si to bezny zakaznik precte, tak mu dojde, o co doopravdy jde? A ze kdyz mu po letech nekde venku upadne podrazka, tak si to spoji?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 5, 2020 17:41

A jak by sis to představoval? Že stát zavede povinné školení o vlastnostech polyuretanu zakončené testem a člověku, který se neprokáže osvědčením o úspěšném absolvování boty neprodají? ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 17:43

Náhodou Lowa dobrý :D A GM taky, za čtení návodů :P
By mě celkem zajímalo, zda je tento text i u výrobce, či je to iniciativa dovozce.

Jinak mi ten text přijde OK, zvídavější zákazník si to holt najde na netu nebo se dovozce optá. Mohli to napsat sice polopatičtěji, ale možná by to vyznělo celkem blbě :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Boty