Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pát bře 5, 2021 18:05

Tak nejak :) Ale s tim podrazenim je to pravda, u trekovych bot to tak delam. Hanwag Alasky vydrzi 5 - 6000 km, coz jsou akorat dve podrazky, dalsi uz nema smysl, kuze ma dost.

A/B Meindl Laredo nosim normalne po meste, tam to nemerim, ale jeden par jsem nosil na denni vychazky, asi tak 30:70 asfalt versus polni a lesni cesty a vydrzely asi tech 3000 km. Podrazky na konci jak papir, kuze i svy uz taky mely dost. Lowy bych tipoval podobne. Bezecke boty vydrzi pri stejnem pouziti sotva polovinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Tomas » sob bře 6, 2021 14:52

Ono hodně záleží kde člověk chodí. Mě třeba A/B Meindly vydržely třeba i tři roky, ale to bylo období, kdy jsem bydlel na vsi a chodil převážně v lese. Lowy vydržely fakt ten rok a kousek, ale to jsem bydlel ve městě a hodně toho nachodily po asfaltu. Teď mám Garmont Dragontail a dostávaj tak 50/50 město a les a po dvou letech vypadají stále OK, ale podrážka už víc jak rok nedá. Na nějákej vícedenní trek v zahraničí bych už je asi nevzal.

Asi do nich ale půjdu znova, je to dobře udělaná bota. Lowy Renegade byly zbytečně tvrdý. Meindly byly OK, možná trochu užší, Garmonty mi připadnou širší a tak u nich asi už zůstanu. A mám takovej dojem, že jsou z toho všeho i nejlevnější.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 12:07

Tomas píše:Poslední Lowy Renegade GTX Lo jsem za cca rok prochodil po městě
No, jestli nebyl problem taky v tom, zes je nosil po meste? Ta podrazka na nich rozhodne neni na asfalt a beton. (Jakoze jo, chodi se v ni asi pohodlne na asfaltu, ale odolnost je delana spise na lesni/polni cesty a lehke tur. stezky. Proste, jak psal Tomaas - zalezi, kde se v botach chodi...

Po meste mi nevydrzely zadne turisticke (polo)boty vice nez tri roky, vlastne stejne ani takove s podrazkou primo urcenou do mesta. A to jsem je vetsinou "vynosil" az do pulky mezipodesve nebo diry skrz...

Ono se to ani nezda, ale kilometry se tam nascitavaji rychle, i kdyz se nosi jenom do prace - pul km na zastavku, pul km ze zastavky, 200m mezi zastavkami na prestup, to same zpet, 500m na obed a zpet, 1,5 km do obchodu pri praci. To uz je skoro 5 km kazdy den, i kdybych nezasel nakoupit po praci, nezasel do mesta, nenosil nikam jinam. Pracovnich dnu je cca 260 - 20 dovolena, to je 240x5=1200 km/rok, takze za dva az tri roky je to uz vice nez dost. A to vsechno ve meste po chdnicich, tj. asfalt nebo beton.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 5:24

nekdy v lednu nebo unoru mi prisly ty znova podrazeny meindly primo z nemecka. bota vevnitr uzsi, v tenoucke bavlnene ponozce citim jak su v kotaktu malicky a je to dost natesno.

ted pri uklidu sem nasla stary vlozky (poslala jsem bez vlozek) a ty novy jsou o 2mm uzsi...

tzn. mam krasny nove podrazeny boty ve kterych prvni majitelka usla 20 km a ja asi 30km a ted co s nema, protoze budou jen na tenci ponozky... a to kdovi jestli v nich vydrzim nejakych 15-18km vylet...

budu to muset ozkouset. achjo. a to sem mela radost ze kdyz sem sehnala 8 nebo 9 let starej model co me netlacil, ze to mam na par let vystarano. ale stejne to i primo v meindlu zuzily. nicmene 2mm to je nic proti restday, kterej mi je zuzil o 5mm a teda sem boty po 2 zkusebnich vyletech dala kamosce.

potrebovala bych sehnat asi ponozky vyssi s polstrovanou patou a predprstama ale s tencim latkou u prstu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 8:46

Mawe, mozna Ti je ani nezuzili. Ty 2 mm (hlavne i mekcich bot, coz u Tebe trochu predpokladam) se klidne mohly roztahnout uz behem tech 20 km, co v nich nachodila puvodni majitelka. Navic i ty Meindl vlozky (ty sedive) se dokazou v takove sirce prizpusobit (manzelka uz si do Islandu kupovala nekolikero novych, tak to vim), ony se stejne pouzivaji u ruzne sirokych modelu.

Zkus, co jsem Ti poradil ve vlaknu o ponozkach - natlacit to vepredu papirem, silou, jak to jen pujde, hlavne do boku a nechat to tak par dnu. Jeste lepe, kdyz boty zvenku predtim poradne namocis ve vode, at je kuze trochu nasakla vodou, proste vlhka, ale zase ne aby byla total nasakla. O ty 2mm by to mozna i dokazalo roztahnout. Kdyz si neveris, muzes zkusit zanest sevcovi, co ma roztahovak a rict mu, kde to chces roztahnout. Ja jsem psal, ze s gumovou obsazkou to moz roztahnout nelze, ale Meindl ma (vetsinou) hodne nizkou obsazku, tam by to trochu jit melo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 10:55

citim ze sou uzsi a vidim ze vlozka je uzsi. takze je mi fuk jestli tu vlozku davaj do vic typu bot, pointa sdeleni je, ze v restdayi mi posraly boty do nenositelnejch ze sirokejch a v meindlu to umi o fous lip, ale ani vyrobce proste nedokaze pri vymene podrazky zachovat puvodni sirku boty, coz je hlavni pointa sdeleni.

tzn. jeste nevim, jestli to pujde nejak resit nebo ne. jinak nejak to povolit zkusim, ale vyrobce snad ma vymejovat podrazky bez zmeny velikosti boty a to, ze vznikly problem lze nejak mozna resit porad neni o tom, ze k tomu primarne prece vubec nema dojit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 11:18

Jenze pointa meho sdeleni zase je, ze mozna ze vyrobce pri vymene podrazky zachovava puvodni sirku bot. Jenze puvodni sirka=jaka byla pri vyrobe a ne jaka byla v case, kdyz se daly na opravu.

Cimz, samozrejme, nechci rict, ze se to nemohlo stat a nezuzili je, ale musi brat do uvahy, ze kazda (hlavne kozena) bota se mirne prizpusobi uz pomerne rychlo. Zrovna u Meindlu to plati (kvuli te nizke obsazce - kdyz ji nemal, tak neni se o cem bavt, je to pomerne tenka kuze) jeste vice.

Manzelka ted ma nove Meindl Vakuum Top. Kdyz to doma zkousela, chtela je puvodne vratit, protoze ji to tlacilo na malicek z boku. Potom si rekla, ze to neni az tak hrozne, ze zkusi na kratkem parkilometrovem vyletu. No a od toho vyletu je ji to dobre stejne jako Islandy. A rozhodne to neni proto, ze by se ji zuzila noha, protoze ji netlaci ani po celodennim tezkem vylete.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 11:24

moje zkusenost pravi, ze pokud bota v malicku tlaci tak skoro vzdy pretlaci malicek a ne naopak. pokud to neni hadrova silnicka.

teda zenska je dostala k vanocum ale v pomerne pokrocilym stupni tehotenstvi v nich jednou sla kolem domu a pak po tehotenstvi je uz neobula, takze tech 20km je muj maximalni odhad, kupovala sem je jako pouze vyzkousene nikdy nenosene a tak pochybuju ze by se nejak roztahly a jeste vic pochybuju ze ta zenska by mela v totoznym miste jako ja problem s sirkou nohy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod AlexBeck » sob pro 25, 2021 12:37

Moje devítí leté Scarpy Blanc. Než rozpad bych řekl totál orvané a rozsekané :D Asi je nechám komplet přezout a budou jako nové. Uvnitř nikde neprošoupané, kuže bot nikde nepopraskaná.
U Dečkových bačkor, kdy netrpí bota na ohyb je asi nezničitelná.
Zkoušel jsem zapatlat pruseky odsadky bezbarvým lakem z korekčni tužky. Uvidím zda to vydrží aspoň jednu vycházku :P

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » sob pro 25, 2021 13:15

To mi prijde uplne v pohode a nich bych s tim nedelal. Moje Meindl Islandy vypadaly postatne hur po jednom treku v Alpach ;-)

Rozpad tam zadny neni, je tam vubec PU blok?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod AlexBeck » sob pro 25, 2021 13:38

Někde na pravé botě je ale proseknuta odsadka az do hloubky. Včera při brodění sněhem to bylo cítit :(( V botě suchou, ale nebyl to mokrý sníh a jen cca 4 hodiny. Teď mě napadlo že jsem se v nich měl postavit do potoků. Hned bych věděl na čem jsem.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » ned pro 26, 2021 11:50

Co bylo citit, kdyz bylo v bote sucho?

Otestovat to muzes i doma. Vycpi botu toaletakem a postav do lavoru s vodou. Za par hodin botu vytahni a prozkoumej toaletak, na nem je videt i minimum vody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod AlexBeck » ned pro 26, 2021 19:32

Chlad. Asi jsem tak citlivej, že cítím rozdíl v izolací přes gumu a přes ty průseky skrz ni :-)
Dneska jsem je "machal" tj brodil sněhem ze čtyři hodiny určitě. Bylo v nich chladno celkově, ale prsty nemrznuli. Zase tak zima tu ale nebyla. Auto psalo -8 nahoře bylo díky sluncí tak asi jen k -10. Žádnej extrém.

Asi koupím ty LS Nepal extreme :-k Jak mi nebudou úzké tak porovnám teorii, že nevoskovane jsou teplejší :D Ony to asi jsou naprosto identické boty jako ty Scarpy Mt Blanc.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pon pro 27, 2021 0:22

AlexBeck píše:Chlad. Asi jsem tak citlivej, že cítím rozdíl v izolací přes gumu a přes ty průseky skrz ni

To mi pripada silne nepravdepodobne ;-) Leda autosugesce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod AlexBeck » pon pro 27, 2021 0:46

Některé ty vrypy jsou dost hluboké tak třeba to jen i noha a membrána :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod nimha » úte zář 13, 2022 14:26

Sledujete nekdo kvuli hydrolyze datum vyroby bot?

Dival jsem se, ze treba Garmont ma uvnitr krabice na viku razitkem uvedene nejake cislo ve tvaru xx-yy-aa, takze zrejme rok-mesic-den.

Nebrasky mely byly z 10/2021, tj. jen rok stare (koukal jsem na ctvery u ve trech ruznych obchodech a viicemene to mely vsechny stejne), ale treba Taurusy, ktere maji v Rockpointu uz jen v par kusech a jsou v akci, byly pres 3 roky stare (6/2019). To asi nema cenu, ne?

Nicmene ne vsichni vyrobci datum vyroby uvadi. Treba Lowa nema nic...
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte zář 13, 2022 15:05

Ja jsem uz davneji na OF o tom psal. Urcite se da datum vyroby najit na Mammutech a Aku botech. Neni na Meindlech, na Hanwazich a La Sportivach. Ostatne si uz nepamatuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte zář 13, 2022 17:41

nimha píše:Sledujete nekdo kvuli hydrolyze datum vyroby bot?

Sledovali bychom radi, kdyby byl k dispozici ;-) Coz bohuzel casto neni.

3 roky uz je dost, to uz je polovina bezpecneho rozsahu. Jestli jsou v akci a za dobrou cenu, tak zvaz, za jak dlouho podrazku ochodis, jestli to zvladnes do 3 let, tak se to da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod nimha » úte zář 13, 2022 18:17

Diky za info.

Kaslu na ne. Sleva je minimalni a ja chodim malo. A nemam jedny boty, ale troje - lehke, tezke a zimni, takze se i to malo rozlozi. Pockam az naskladni nove (vsude ted maji ty Taurusy stare, ve vyprodeji). A nebo vezmu ty Nebrasky, ovsem ty jsou na me az moc zbytecne tezke (tvrde).
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte zář 13, 2022 20:10

Jo, za malou slevu to ve Tvem pripade opravdu nestoji.

Mne dnes koupil syn v Grazi nejake celokozene Lowy, bo pry "jsou hodne siroke", asi je obcas budeme "sdilet" :-). Taky nevime, kdy se vyrobily, ale urcite ne 5-6 let nazad, mozna tak 3. Takze min. 3 roky se pouzit budou dat - pokud se osvedci, tak se daji podrazit, pokud ne, tak pujdou asi nekam do Nepalu. Jenze ony ve vyprodeji staly 50 EUR, to za tech par let stoji, uz za 150 bych nad nimi premyslel vyrazne vic a za plnou cenu (nejakych 270) nebo malou slevu ani nahodou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod nimha » stř zář 14, 2022 7:34

Jeste tedy formalni korekce, ty stary boty (pokud mam verit tomu datu) byly Garmont Pordoi. Tauruse dela Lowa, ty jsem nakonec objednal, ale jeste stejne budu muset poridit nejake pevnejsi B boty. Tyhle jsou tak A-A/B.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod davvee » úte zář 20, 2022 16:37

Naposledy v Alpách jsem se po 7 letech dočkal rozpadu podrážek. Úsměvné, že obě boty se rozpadly najednou. Poslední km dojít do civilizace už bylo na morál skrz bolest paty. Ale ještě, že se to nestalo v nějakém lezeckém terénu.

Samotná bota je pořád v top stavu, tak jí asi necham znovu podrazit v Restday, kde dávají přímo originál od LA, ale za cenu 1900 kč včetně obsázky. I když jsem si chtěl už několik let koupit LA Cube, tak ještě váhám.
Přílohy
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte zář 20, 2022 18:37

@davee: Jen technicka - asi jsi myslel LS (La Sportiva) a ne LA (Lowe Alpine)... :wink: "Rozpadle boty" i Cuby jsou od LS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2022 19:41

@davvee: pekne a potvrzeni toho, co tady piseme uz dlouho. Tj. ze pohorky se do hor daji bezpecne nosit maximalne 6 let. Ze se rozpadnou obe najednou neni vyjimka, nejspis je to docela caste, vlastne vsechny pripady, ktere jsem zazil u sebe nebo v blizkem okoli.

Jak dlouho jsi byl v tech Alpach, nez se rozpadly? Tohle zajimave je z hlediska toho, jak dlouho se musi podrazka starsich bot otestovat pred narocnejsi akci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 9:10

mike píše:Tohle zajimave je z hlediska toho, jak dlouho se musi podrazka starsich bot otestovat pred narocnejsi akci.
Toto nedokazes nijak otestovat. Sam vis dobre, ze ten rozpad nezavisi na tom, jak dlouho prave ted pouzijes ty boty. Jde jenom o tom, ze je musis nejak pouzit, slapat v nich, aby byla trocha mechanicky namahazna podrazka a dokazala se nekde "otevrit". Na to nekdy klidne staci si je obout a vyjit ven pred barak. Jedine ze mozna narocne pouziti v tezkem terenu, kdy dojde k velice nadmernemu zatezovani muze urychlit toto "otevreni", resp. oddeleni - ale to tak mozna max. o hodiny.

Jinak ale okamzik, kdy dojdou podrazky do stavu, ze uz jsou "pripravene se rozpadnou" neni zavisle na nejakem otestovani. To je nejaky okamih, prekroceni hranice, co nedokazes pohledem zvnejska nijak zjistit - a od nejz k rozpadu je to, jak pisi v predchozim odstavci.

Proto je vyhoda, kdyz do tech hor jedes autem a bydlis dole - muzes si vzit i druhe boty pro pripad potreby. My to tak delame a uz se to nekolikrat odsvedcilo, sice ne kvuli rozpadu PU, ale napr. kvuli durch promoceni, kdy byly boty rano takove, ze se z nich malem dala vylit voda a neususily se ani za 3 dny v pruvanu (napr. synove vadne Trango Cuby). Bohuzel pri prechodech se vsim na zadech se to hur realizuje a malokomu se chce tahat 1,5-2,5 kila (nebo vice) navic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Quido » stř zář 21, 2022 11:52

potvrzuji ze to nelze otestovat - muj pripad, ktery jsem tu pred lety daval, byl taky coby "nahla smrt" - celokozene boty Olang, stare urcite vice nez 6 let, lec ve velmi dobrem stavu (opticky i pocitove), nekolik dni v Tatrach, kazdy den nejaky trek a nic... a pri jedne ceste - tusim na Teryho chatu, az skoro nahore (cili asi 2-3 hodky chuze najednou puk - zralok jak prasatko... a za 15 minut i druha bota... zniceho nic, bez varovani !
:roll:

a to je taky duvod proc u bot na tezsi, ci vicedenni akce vybiram uz jen boty s touto podrazkou,
coz je sice omezujici pri vyberu obuvi, ale clovek pak muze byt v klidu...
podrazka.JPG


Edit1: btw, napr. Zamberlan na nektere sve boty dava 5 let zaruku, ale ne vice, a nekde se vyjadrili, ze nemohou zarucit delzi zovotnost nekterych materialu... boty jsou jednoznacne na spotrebu, kdo by chodil v jednech botech dele, nez 5 let? :roll:
Naposledy upravil Quido dne pát zář 23, 2022 7:10, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod davvee » stř zář 21, 2022 13:08

No já jsem boty naposledy použil někdy v březnu/dubnu v zimních Tatrách.
Před akci v Alpách jsem boty právě skrz to kontroloval a zkoušel jestli podrážka drží. Vše vypadalo ok.
Boty se rozpadly druhý den.
Ale jak jsem psal, bota je to dobrá, tak jí nechám znovu podrazit. Jen škoda, že to není o trochu levnější. Pořád už ta cena je poloviny ceny nových LS Cube, které jsou v akci za 5000 ted. Proto uvažuju jestli investovat nebo kupovat nové.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod nimha » pon zář 26, 2022 9:01

Tohle muze byt nekdy pekny pruser. Me se to stalo na Male Fatre, pri vystupu na Maly Rozsutec. Sestup byl uz bez podrazek. Stat se to nekde na delsim prechodu mimo civilizaci a v zime... :((
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon zář 26, 2022 10:46

davvee píše:ta cena je poloviny ceny nových LS Cube, které jsou v akci za 5000 ted. Proto uvažuju jestli investovat nebo kupovat nové.
Pokud se vyrazne nezmenila podrazka Cubu za posledni dva roky, tak je dobre vedet, ze ona v technickem skalnatem terenu odchazi hodne rychle - mysleno guma na spodku -, stejne tak obsazka.

Takze za mne radeji podrazit tu botu, kterou mas, protoze mozna, ze Cuby budes podrazet jeste rcyhleji i bez rozpadu PU.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon lis 6, 2023 10:26

Vcera opet dorazil rozpad PU podrazky (v tomto pripade opravdu cele podrazky, nejenom mezipodesve) i k nam.

Odpoledne jsem se chystali do divadla, byl akurat cas dojit k autu a tam. Manzelka si vybrala sve "svatecni" boty a sli jsme. Asi 300m od dveri najednou nejak zaklopytla na rovnem asfaltu - kouka, pata podrazky je za ni. Udelala jeste dva kroky a uz byla pryc vice nez pulka podrazky, ona stala pouze na vlozce.
Nastesti jsem zabehl domu, prinesl ji - ne moc svatecni - tmave jednobarevne zimni nizke boty Scarpa, tak jsme nakonec stihli prijit do divadla asi pet minut pred zacatkem. (A ja potom celou dobu v koutku duse doufal, ze moje boty maji podrazku jeste z te pologumove peny, co se pouzivala pred prevalcovanim trhu PU podrazkama. Asi ano, protoze jeste drzi od tanecnich syna, kdy jsem si to koupil - a tomu uz je 11 let...).

Je to letos uz druhy pripad - v lete jsem si vzal do Nemecka na dovolenou papuce, ktere se mi rozpadli hned po obuti a ted toto. Takze bacha, hydrolyza PU nefunguje pouze u pohorkach :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty