Výběr bot: kategorie B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty do ne absolutního extrému

Příspěvekod -ant- » pon úno 10, 2014 22:36

@deklinacia
Saltic mají širší kopyto na českou nohu, tak když ti sedí Tritony, nezkoušel jsi se podívat i u nich po nějaké vhodné botce? Cizinci mají většinou užší kopyto, asi že lidi u nich mají užší nohy a u nás to pak bývá problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Boty do ne absolutního extrému

Příspěvekod deklinacia » úte úno 11, 2014 6:14

No, granity mi moc nesedely, ale maji tam ted Zircony, ktere jsou mi od pohledu docela.sympaticke. hodlem vyzkouset taky ;)
deklinacia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 22, 2012 15:08

Re: Boty do ne absolutního extrému

Příspěvekod krtenek » úte úno 11, 2014 20:37

-ant- píše:@deklinacia
Saltic mají širší kopyto na českou nohu, tak když ti sedí Tritony, nezkoušel jsi se podívat i u nich po nějaké vhodné botce? Cizinci mají většinou užší kopyto, asi že lidi u nich mají užší nohy a u nás to pak bývá problém.
Hm, ale český Garmiše sou úzký jako prase. Nejsem Ital!
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Boty do ne absolutního extrému

Příspěvekod deklinacia » stř úno 12, 2014 12:23

Zjistil jsem, že problém bude všechny boty ozkoušet, což mi poněkud vadí...zúžit výběr jen na boty, co jsem schopen vyzkoušet anebo brát na blind...proto každá rada a zkušenost drahá. Sasslong vypadá jako že by měl být favorit, ale nevím, jestli to nebude až moc podobná bota těm Tritonům..
deklinacia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 22, 2012 15:08

Re: Boty do ne absolutního extrému

Příspěvekod slezacekm » stř úno 12, 2014 13:26

Mam dvoje salewy. Jedny vysoke druhe ferratovky. Skvele sedi vyborne se v nich chodi, ale prijde mi ze se v nich celkem poti nohy. Oboje gtx.
Naposledy upravil slezacekm dne stř úno 12, 2014 18:55, celkově upraveno 1
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

radoby univerzalni boty, 3 sezony,kozene

Příspěvekod tlacenka » stř úno 12, 2014 16:59

Zdravim, jsem novy uzivatel, procetl jsem sekci boty, spojil se svymi pozadavky a zjistil, ze me zadna odpoved nejak neuspokojila, tak zakladam toto nove vlakno.
Rad bych nejake celokozene boty, klidne vysoke, hlavne ale pohodlne, ne nutne moc tezke.
Predpokladany teren: Cechy :), do prace a z prace, sem tam jedno,dvoudenni vyslap, maximum je tydenni, ale porad jen po cechach, zadne extremy - spise by se dalo rici mesto/les. Rad bych vodotesne (kdyby neco), aby do nich nenateklo horem, s minimem svu, radeji poradnou kuzi, nejlepe bez membran. Paropropustnym membranam se nebranim, ale z vlastnich zkusenosti (Meindl, Asolo, Garmont a nejake vojenske) nedavam tak velky vyznam, jako jejich marketing. Rad bych, aby botky neco vydrzely, meli zpevnenou spicku (klidne ocel, ale pevna kuze s tou pretazenou podrazkou (omlouvam se - vypadl mi terminus technikus)) - mam trosku problem s prsty a potrebuji je chranit vice, nez obycejny clovek :). Sveho casu jsem nosil i boty od Dr. Martense (nekamenovat prosim), protoze mi vyhovovali, sedeli a dobre se v nich chodilo). Bohuzel nove Martensky (a podobne boty, alespon co ja vim) uz se vesmes delaji hlavne v cine a bohuzel adekvatne tomu to tak vypada. V botkach budu take ridit auto (prace), a nepotrebuji, aby byly uplne megavystredni. Zatim co jsem tak koukal a zatim neozkousel u me vedou nejvice La Sportiva Tibet GTX (bez GTX jsem nenasel)- u hudy. Take jsem koukal na kanady (opet prosim nekamenovat), nektere nevypadaji uplne spatne, ale nenazyval bych to rozhodne komfortni obuvi.

Planuji to pouzivat hlavne jaro, castecne leto, a podzim, tedy z hlediska bot bez snehu (mozna malinko na zacatku jara/zimy), pres leto chodim vesmes trekove sandale, na zimu jako takovou mam zatim neznicene a dobre vyslapnute meindly (lhotse gtx).
Co poradi zkusenejsi ? Dekuji predem za spravne nasmerovani.
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: radoby univerzalni boty, 3 sezony,kozene

Příspěvekod paldo » stř úno 12, 2014 17:17

Ospravedlnujem sa všetkým -hlavne užívatelovi tlacenka- za off topic ale nemôžem si pomôcť... :oops: :oops:

tlacenka píše:Rad bych vodotesne (kdyby neco), aby do nich nenateklo horem, s minimem svu....

Obrázek
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: radoby univerzalni boty, 3 sezony,kozene

Příspěvekod tlacenka » stř úno 12, 2014 17:41

proc OT :)), nadherne - dobre mi tak.

takze..co doporucite za boty, kdyz vynechame vodeodolnost :) ?
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod slezacekm » stř úno 12, 2014 18:59

zrovna ty la sportivy mi přijdou vážně pěkné (nelíbí se mi vzhledově, což je ale každého věc). jen mi přijde, jestli to není dost podobný styl bot jako jsou ty tvoje meindly?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tlacenka » stř úno 12, 2014 20:05

u tech la sportiv se mi libi prave nejvice to, ze jsou opravdu s minimem svu.
design je takovy... no rekneme, ze urcite neni na prvnim miste, respektive nejsou to boty, ktere by me designove zaujaly - me se libi z hlediska funkcnosti.
ty meindly mi nevadi (mysleno ten strih), co bych u nich vyzdvihl po tech letech noseni je ten styl siti jazyka (s mezikusem ==prisito k bote a nenatece tam), ten styl uchyceni tkanicek a ta kordura (nebo co to vlastne je) okolo te podrazky - to je fajn, jen to vidim jako duvod pro vymenu, ktera probehne ne v uplne vzdalene budoucnosti (praska to, je to takove castecne "zpuchrele" - proste unava vekem). dobre mi v nich sedi noha (aby ne po tech letech), ale planuji koupit az to prijde vyssi model (ve smyslu tridy, ne vysky boty) - me se libi i nektere vojenske boty, stejne jako nektere steely, dr. martens a podobne boty. jen s nimi nemam zadnou aktualni zkusenost (posledni martensky co mam jsou vyrobene jeste v anglii a tem uz par let take je). takze klidne pokud nekdo doporuci nejake vojenske boty (urcite ne miltec), nebo nejake jine, ktere by vyhovovali memu zamereni, rad je zaradim do vyberu a ozkousim. V podstate jsem ochoten opustit nektere sve pozadavky (bude li to nejak rozumne oargumentovano), ale kuzi bych nerad opoustel (protoze trvanlivost) a pohodli pro nohu se take vzdat nehodlam :)
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tlacenka » sob úno 15, 2014 20:57

V prubehu pristiho tydne jedu zkusit ty la sportivy tibet gtx - nejake alternativy k nim doporucite? Gtx neni podminkou, kuze ano:) cil je pohodlna botka s s dlooouhou vydrzi-diky vsem za nazory.
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » ned úno 16, 2014 19:41

tak to si ze zkouškou La Sportiva Tibet Gtx pospěš, protože je přestávají dělat, a jestli chceš boty "s dlooouhou vydrzi" tak já bych spíš koupil La Sportiva Tibet Anfibio Gtx http://www.lasportiva.com/forest_line.html?&L=1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon úno 17, 2014 8:31

Ja bych Ti jeste doporucil zkusit si i nejake celokozene boty od Asola - v teto kategorii to budou nejspise Fandango GV, Tribe GV, na rozhrani smerem nahoru budou Powermatic100 GV. Pokud Ti budou sedet (dobre si vyzkousej, jak Ti sedi snerovani - ne kazdemu drzi poradne patu), budes s nima urcite spokojeny. Tribe a Powermatici jsou z Perwanger kuze, ktera vydrzi mnohem vic jak nubuk a jsou uz i od vyroby docela dobre osetrene proti vode. Ja jsem mel (a syn stale ma) Powermaticy100 a potvrzuji, ze po nalezeni spravneho zpusobu snerovani se v nich chodilo skvele jak v ceskych podminkach, tak i ve VHT terenu, dokonce nechybela ani bocni obsazka, Perwanger kuze je v dobrem stavu. Neni problem ani chuze po zpevnenych cestach (ani asfaltce) a bez problemu se v nich da ridit auto.
Jak jsem psal, bocni obsazka nechybi, i chuzi pres ostruzini kuze bez problemu zvladne a prsty jsou dobre chranene gumou a zpevnenou spici. A co se tyce vodeodolnosti, pouzivam na to pouze sprej a nikdy se nestalo ani u jednoho z nas, ze by se boty promocily - ani v prutrzi mracen, ani v mokre trave, ani v rozbredle snehove brecce ani za par dni na roztapejicim se ledovci. A to syn v nich ma nachozeno 2x2 tydny VHT v Alpach (Berliner Hohenweg s cetnymi prutrzi mracen a Silvretta/Paznauntal/Verwall kazdy den nad 3000 vetsinou v suti), mnohokrat tyden v Tatrach v lete i zime, kazdy druhy vikend Beskydy, obcas Mala Fatra, Jeseniky, Zapadne Tatry a k tou jeste dve zimy jako zimni boty do skoly ve meste v brecce, soli, celkem min. 1500km.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod blueroot » úte úno 18, 2014 21:41

Zdravim, shanim nove pohorky a rozmyšlím mezi těmito Lowa tibet gtx pro, asolo sasslong nebo asolo fandago. Použití pro naše hory, ale take rumunsko, černá hora a časem bych rád dolomity a ferraty. V zahraničí chodím se zátěží cca 25kg. A ještě bych měl malou podotázku, jak funguje sps u těch bot tibet gtx pro, nedokážu si to moc dobře představit. Diky
Blue
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re:

Příspěvekod apuka » stř úno 19, 2014 11:57

blueroot píše:...Lowa tibet gtx pro, asolo sasslong nebo asolo fandago.... Použití ... naše hory...rumunsko...černá hora...dolomity a ferraty...chodím se zátěží cca 25kg...
Ja bych rekl, ze na Fandanga zapomen. Nase hory jeste OK, mozna i nektere ferraty, nizsi hory v zahranici jo, ale vyssi sklanate, sutove a Dolomity? To potrebuje (pro vetsinu lidi) vyssi level jak "B". Da se to (vetsinou) i nich, ale min. je znicis mnohem rychleji nez by Ti to bylo mile.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod blueroot » stř úno 19, 2014 20:00

Ty tibet gtx se radi nekam mezi b/c co uz by se dalo, ale nez se dostanu na dolomity a ferraty si jeste tak 2 roky pockam a to bych mol koupit neco lepsiho na tyto specificke tury. Takze se mam spise rozhodovat mezi sasslongy a tibet gtx?
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » čtv úno 20, 2014 11:41

jestli se Ti libi Fandanga, podivej se od Asola na PowerMatic100 GV. Jsou dost podobne Fandangu, jenom jsou urcene i pro tezsi teren a s vyssi zatezi. Nemusis se obavat, jsou to velice pohodlne boty - pokud se naucis je pro tebe spravne zavazat, nekomu snurovani nemusi sedet (ale to plati ve vseobecnosti). Budes mit v nich pocit jako v botech "B", do lesa, na pole, dokonce i asfaltky v pohode ale zvladnes i to, co v B/C, i jednodussi ledovce a bez problemu chuzi v turistickych reminkovych mackach.. Jsou to totiz slabsi B/C boty. A ta kuze vydrzi mozna nasobne vic a horsi prostredi nez nubuk na Tibetech a Sasslong. Mne i synovi chranena spice naprosto postacuje, ani sut kuzi nenici. O par prispevku niz jsem o nich neco psal.
Ale, prosim, neber to tak, ze Asolo PM jsou nej nej nej pro kazdeho. Zajdi si, vyzkousej si kazdou botu alespon nekolik desitek minut v obchode, na rovine i sikme plose a rozhodni se podle toho, co Ti sedi nejlip, v cem se Ti chodi nejlepe. Kdyz chces hlavne "B" boty, tak mozna muzes jeste vice dat na svuj pocit nez kdybys chtel boty na vyssi level.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod blueroot » čtv úno 20, 2014 20:14

Prodejnu asolo mam kousek od baraku tak se tam zajedu po vyplate mrknout.
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pát úno 21, 2014 14:14

Z vlastni zkusenosti bych chodil mrkat a zkouset nejdrive pred vyplatou :wink: Do vyplaty se muze vsechno jeste ulezet nebo ukazat neco lepsiho... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod blueroot » pát úno 21, 2014 20:25

To je fakt :-D
blueroot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 23, 2014 8:10

Re:

Příspěvekod fps » sob úno 22, 2014 20:50

blueroot píše:A ještě bych měl malou podotázku, jak funguje sps u těch bot tibet gtx pro, nedokážu si to moc dobře představit.

nijak to nefunguje, je to jenom marketinkový žvást
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tlacenka » ned úno 23, 2014 14:35

jen doplním informace pro všechny další - LaSportiva Tibet je potřeba opravdu ozkoušet - přišel jsem, viděl jsem, ozkoušel jsem a nevzal - bota je parádní, ale měl jsem volnou patu ať jsem dělal, co jsem dělal - tak jen upozornění pro všechny, kteří o této botce uvažují.
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2014 16:59

To snad plati pro kazde boty a pohorky zvlast, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vyber trekovych bot

Příspěvekod jokino » čtv čer 26, 2014 15:23

Caute mam problem pri vybere trekovych bot - kotnikove.Pouzitie jednodnove tury,prechadzky po lese aj vysokohorska turistika,ako napr : Dumbier,Krivan,Rozsutec,Tatry a podobne. Takze zvolit dobry kompromis. Urcite botky typu B.Neviem si rady,utiska ma lavy kotnik na botach,preto uvazujem o kupe Meindl Vakuum GTX alebo bez membrany Meindl Borneo 2 MFS. Neviem ako citam ta membrana nevydrzi asik moc dlho a ked sa natrie voskom,tak je zbytocna,tak asi preto radsej bez membrany. Aky je rozdiel v botach Meindl Vakuum MFS a iba MFS.Ak mal niekto podobny problem s utiskanim v kotnikoch,poradte prosim. Poradte aj ine botky typu B,ktore su fakt dobre.
Nevie niekto o dobrej predajni v okoli ZA,kde by sa dali kupit napr tieto 2 spominane boty,aby som mohol vyskusat ? Dik za odpovede :)
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

Re: Vyber trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv čer 26, 2014 16:17

Ja bych na Tvem miste zkusil zmenit ponozky - system dvou ponozek, vnejsi kazdopadne co nejhrubsi vlnene, zevnitr ve frotte uprave. A vnitrni idealne Coolmaxove nebo ve Tvem pripadu i trocha hrubsi v oblasti kotniku.
Jinak neznam Vakuum MFS, ale i normalni MFS u Meindlu je dobra vec (stejne tak ale i u jinych bot, napr. u Hanwag Alaska). Ale co se tyce netlaceni na kotnik, tak bych se na toto nespolehej.
GTX muze vydrzet i docela dost - a voskovanim rychle prijdes o znacnou cast prodysnosti, tj. nebudes mit mokro zvenku, zato (hlavne pri spatnych ponozkach) zevnitr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber trekovych bot

Příspěvekod paldo » čtv čer 26, 2014 16:20

@jokino: Meindl v Žiline by teoreticky mali byť v Interforste na Kragujevskej.... ale ešte som v tej predajni nebol...

....som zvedavý, ako rýchlo to bude niekam presunuté :mrgreen:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vyber trekovych bot

Příspěvekod jokino » čtv čer 26, 2014 16:49

Ale Alasky su uz kategoria BC,dost tvrde,nevyuzil by som,ved to,ked kupim s Goretex tak by som asi nemohol aspon na zaciatku pouzivat vosk,nieco ine,neaky sprej alebo nieco podobne.Ved jasne bez kvalitnych ponoziek to nejde :) Dost uvazujem nad tymi Meindl Borneo 2 MFS,pouzil by som vosk bud od Meindl alebo sno seal vceli vosk,co vy na to,ma niekto skusenosti s tymito botami ? V interfroste som bol nemali tieto 2 druhy,len Island MFS,BC nepotrebujem
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

Re: Vyber trekovych bot

Příspěvekod mike » čtv čer 26, 2014 16:53

paldo píše:....som zvedavý, ako rýchlo to bude niekam presunuté :mrgreen:

Dik za pripomenuti, slouceno s existujicim tematem, ktere se da najit za 5 sekund.

Asi za tohle zacnem davat prechodny BAN, nejak se to posledni dobou mnozi :evil: :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv čer 26, 2014 17:15

jokino píše:Ale Alasky su uz kategoria BC,dost tvrde,nevyuzil by som,ved to,ked kupim s Goretex tak by som asi nemohol aspon na zaciatku pouzivat vosk,nieco ine,neaky sprej alebo nieco podobne.Ved jasne bez kvalitnych ponoziek to nejde :) Dost uvazujem nad tymi Meindl Borneo 2 MFS,pouzil by som vosk bud od Meindl alebo sno seal vceli vosk,co vy na to,ma niekto skusenosti s tymito botami ? V interfroste som bol nemali tieto 2 druhy,len Island MFS,BC nepotrebujem

Ja Ti Alasky nedoporucuji, jenom uvadim jako priklad, ze i jini (ale zdaleka ne vsichni) vyrobci pouzivaji pametovou penu v botech.
Jinak kdybych chtel vybirat mezi Meindlami Borneo a Vacuum, tak bych rozhodne sel radeji do Vakua. Mel jsem je v rukou a Bornea jsou prakticky jako Islandy, tj. skoro zadna obsazka. Na VHT na kopce, co jsi psal bys je mohl mit velice rychle "opotrebovane". Manzelka ma Islandy, velice si je pochvaluje, ale jedna bota je samy "sram", prave dnes jsem musel jednu diru lepit v kuzi, ta nizka obsazka se s oblibou zachytava o skaly, tj. ma tendenci se obcas "odlepovat". A to je ma jenom od leta. (Zato druha bota je uplne v poho bez sramu :-)). Mimochodem, Islandy jsou docela mekke botky, spise B s velice malym C.
A kdo Ti namluvil blbost, ze vosk nemuzes pouzit na GTX boty??? To je hovadina - ale jak TI pisem, budes mit po navoskovani (jak s GTX tak i ty celokozene) mene prodysne, tj v lete se muzes potit, v zime Ti muze byt chladneji. Nekde to dokonce je primo na nemeckych strankach Meindlu. No a kym Ti funguje GTX, tak Ti na bezne mokre podminky stacit bude, ale na dlouhe chozeni v mokre trave nebude ani hruba vrstva SnoSealu ci jineho vosku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod jokino » čtv čer 26, 2014 17:35

A este niekomu radis tieto Asolo Tribe GV,tiez maju MFS penu okolo kotnika,ide mi o ten kotnik,len tam ma utiskaju boty,takze odporucujes aj tie Meind Vakuum GTX.Ak maju Asolo Tribe GV MFS,musim kuknut ci maju,tak ktore by si vybral,Meindl Vakuum GTX,alebo Tribe GV,klasika slovenske a ceske hory.Dik za rady,uz mam plnu hlavu toho,aby za tie peniaze vydrzali co najdlhsie :)
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron