Výběr bot: kategorie B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2017 22:16

Byt tebou tak pro jistotu zajdu k doktorovi. Je lepsi to resit driv, nez pozdeji, samo uz se to nezmensi a da se predejit dalsimu zhorsovani (fyzioterapii a zmenou chuze).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tunak » ned črc 2, 2017 22:58

Nestraš. [-o< Doufám, že tentokrát je potíž spíš v tvaru sportiváckýho kopyta, než v mých vlastních kopytech.

(Ale asi pro klid duše zajdu k ortopedovi.)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2017 23:04

Asi to uplne nehori ;-) Trva roky, nez se to poradne vyvine.

Mozne to je, mne teda prisly uzke celkove, proto jsem se do nich bal jit. Noha pri chuzi natece, bota neuhne a zas by mi odumrely nervy v chodidlech, coz neni nic prijemneho. U vetsiho cisla uz se mi zvedala pata (pro fps: se dvema silnyma ponozkama). Proste blby tvar, zato Nepaly jsou v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » úte črc 4, 2017 9:44

tak dle mě jsou La Sportiva Trango Cube a i La Sportiva Trango Alp a La Sportiva Trango Trek Micro Evo ve špičce o něco širší než třeba Hanwag Alaska, řada Trango má ale nižší špičku, ne užší, vše ve velikosti 47, což muže mít vliv i na tvar či rozměr špičky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tunak » úte črc 4, 2017 10:18

Vždyť Alaska (a Hanwagy obecně) mají spíš užší špičku. (A velmi širokou, volnou patu.)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » úte črc 4, 2017 17:25

Alasky maji sirokou spicku. Ale vyrobene v Nemecku. Pruser je, ze se prodavaji made in Germany, Croatia a EU jako ty same boty, ale vsechny tri maji ruzne kopyta, tudiz jsou naprosto nezamenitelne. Kdyz Ti sedi nemecke, ty druhe vubec nemusi a naopak. Mike by o tom vedel co rict.
Ty ruzna Trango jso ve spicce fakt nizsi, navic ruzne modely ruzne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 19:25

Alasky nemaji sirokou spicku, to maji treba Islandy, pripadne LaS Nepal Treky. Alasky ji maji tak akorat, uzka neni, jen prilis brzo zataci a pak muze tlacit na malicek. Bohuzel je to par od paru, co ted mam paty, tak ten je skvely, mista mam dost. Predchazejici uz nenosim, protoze je v nem noha utlacena a uz to nesnesu. Oba Made in Germany. Treti par byl Made in EU a byl v pohode, temer jako ten aktualni. Zasadneji odlisne kopyto maji chorvatske, to je jako jina bota. Spicka zataci jeste driv a pro mne jsou nepouzitelne (mel jsem na nohach nekolik paru).

LaS Cube mi proti Alaskam prisly uzsi celkove, ale nechodil jsem v nich, akorat jsem je zkousel v obchode (mel jsem je na nohach mozna hodinu). Nemuzu vyloucit, ze by v terenu byly dobre a ze by noham nevadily, ale prijde mi to malo pravdepodobne na to, abych delal celkem drahy pokus.

Od Hanwagu mam jeste Banksy, ktere jsou uzsi nez Alasky a to zvlast v oblasti malicku, ale jelikoz je to mekka bota, tak se casem vyslaply. Chodim v nich akorat v zime po meste a tam to nevadi, na celodenni turu by to asi nebylo. Stejne jsou tak mekke, ze bych si je nevzal ani na Milesovku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tunak » úte črc 4, 2017 20:14

Tranga jsou ve špičce a zejména na nártu opravdu nižší. (Což mi vyhovuje.) A Alasky opravdu užší špičku mají - jak píše Mike. Užší než některé Sportivy srovnatelné velikosti, určitě užší než Lowy a Meindly. Made in Germany. Chorvatské jsem zkoušel jen Nazcaty, Tatry.

A Mike má pravdu i v tom, že záleží na konkrétním kusu. Stalo se mi, že Lowa Tibet vel. 11 byly ve špičce širší (a na botě to bylo dokonce i jasně vidět, nejen cítit) než 12. Dvanáctky měly ovšem starší krabici, v obchodě ležely evidentně déle. (Stane se, že pár bot v obchodě leží i dva, tři roky, bohužel.)

(Pozor na nomenklaturu, La Sportiva Cube může znamenat Trango Cube i Nepal Cube - nejtvrdší, déčkový model řady Nepal.)

OT: no vždyť Milešovka je už pořádná hora. Když mám pocit, že je něco moc vysoké, že je toho přede mnou do kopce ještě moc, přepočítám si v hlavě výstup na Milešovky. Dvě Milešovky jsou fajn, tři Milešovky se ještě dají. :D Čtyři, pět Milešovek, děkuju pěkně. To už je na energetickou tyčinku.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 20:28

Pravda, ale tady obvykle myslime Trango Cube. Na tu vubec nekde Nepal Cube? Ty se mi docela libi, kdybych nekdy potreboval takoubou botu, tak je urcite zkusim.

Zalezi na tom, odkud jdes :) Z Velemina je to myslim 500 m prevyseni, coz uz sice trochu kopec je, ale stoupani je mirne a teren jednoduchy. O ten mi hlavne slo. Kdybych si tam nemohl vzit Alasky, tak si radej vezmu nizka Meindl Lareda, nez Banksy, to jsou hadraky a navic maji dost mizernou podrazku (koupil jsem blbe).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tunak » úte črc 4, 2017 21:32

Banksy má moje žena. Už asi deset let. A drží. =D> :shock:

(A z Milešova.)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 21:44

Neklouze ji podrazka? Mne strasne, mokra dlazba nebo i asfalt pri par stupnich nad nulou je peklo.

(z Milesova je trochu mensi, ale vystup strmejsi :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty za studentskou cenu

Příspěvekod Keintroufe » čtv črc 6, 2017 17:28

Ahoj,
hledám boty na léto/podzim/jaro. Moc tvrdý na ně nebudu, hlavně výšlapy po ČR, takže turistické trasy a strmější lesní, možná lehce kamenitý povrch. Doteď jsem to všechno trpěl v teniskách, kterým toto docela ubližuje. Co je pro mě asi největším problémem, je cena. Jsem středoškolák, takže si nemůžu drahé boty dovolit. Taky se v trekové obuvi moc nevyznám, takže budu vděčný za všechny návrhy, tipy a připomínky. Neočekávám toho od bot moc, přinejlepším budu doufat, aby se do příštího léta nerozpadly. Jde mi hlavně o pohodlí a abych v nich nečvachtal při zhoršeném počasí.
Keintroufe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 6, 2017 16:14

Re: Boty za studentskou cenu

Příspěvekod tunak » čtv črc 6, 2017 18:37

Cokoliv s membránou (abys nečvachtal) v příhodné cenové relaci. V podstatě nemáš žádné nároky. Pokud chceš levné boty, můžeš zkusit najít nějaký výprodej bot solidních značek - La Sportiva, Scarpa, Trezeta, Salewa, Meindl, Hanwag, Lowa, Salomon, Zamberlan, Millet... a nebo koupit třeba boty od Prabosu a podobných levných značek. Kdysi jsem takhle koupil za cca dva a půl tisíce v nějakém krámě na Vysočině výborný lehoučký italský nubukový pohorky s membránou. Mám je na chalupě jako pracovní boty a po letech držej, navíc jako bonus zůstávaj vodotěsný.

Ale pořádně je vyzkoušej. Důležitější než značka nebo cena je... jestli sedí.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » čtv črc 6, 2017 21:23

Slouceno do odpovidajiciho tematu, nezakladej prosim zbytecna vlakna.

Souhlas s Tunakem, pockej si nekde na slevy. Hlavne nekupuj ohavnosti typu Keen a Merell ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Keintroufe » pát črc 7, 2017 20:51

Ono se budu muset asi s Keeny či Merelly zatím spokojit. Je to fakt hrozná pálka a určitě i levnější trekové boty budou oproti klasickým Vanskám/Converskám upgrade. Měl bych si ještě na něco kromě membrány dát pozor? Nejdůležitější pro mě je, aby se mi v nich pohodlně chodilo s větším batohem po horách (Jeseníky, Krkonoše, Šumava.. Možná na konci léta hecnu i Nízké Tatry).
Keintroufe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 6, 2017 16:14

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod tunak » pát črc 7, 2017 22:07

S větším batohem a Nízký Tatry? A to si radši koupíš Keeny, než Prabosky?
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2017 20:16

Dneska bylo venku mokro a hnusne, nizke boty by to neustaly. Nechtel jsem si na prochazku brat tezke pohorky, a tak jsem vzal lehke Hanwag Banks. Ze by tech 9 km po cestach a loukach mohly zvladnout. Nezvladly. Jednak fakt priserne klouzou, nejklouzavejsi boty, co jsem kdy mel, jsem se parkrat malem vyvalel v blate. A jednak protekly, membrana nemembranuje. Pritom trava nebyla nijak vysoka, posecena nakratko a mokre byly jen spicky. Bohuzel i vevnitr.

Chjo, fakt mizerne boty. Chodim v nich akorat po meste, kdyz uz je moc zima na nizke, vzorek je nejmin oslapany ze vsech bot, co mam, a stejne tecou. Koukam, ze uz je mam skoro 9 let, a tak se snad brzo rozpadne PU podrazka a budu je moct bez litosti vyhodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Damske vysoke boty typ B

Příspěvekod Mishenkaa » pát srp 31, 2018 17:58

Zdravim, jsem tu nova, dava jsem vyhledavani, presto bych se rada zeptala aktualne. Hledam nove vysoke boty. Dosud jsem vse odchodila v nizkych trekovkach - CR, Slovensko, Polsko. Ale byly to nenarocne cesty. Porozhlizim se proto po vysokych trekovkach. Co jsem koukala asi typ B- na jednodennak max dvou. Jake boty byste doporucili? Jsem smirena s tim, ze budu asi chvilku vybirat a setrit. Takze jsem ochotna dat kolem 5-6k, aby neco vydrzely a byly poradne. Dekuji vsem
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Damske vysoke boty typ B

Příspěvekod Gawein » pát srp 31, 2018 19:40

Za mě Asolo Tribe GV, máme velice dobré zkušenosti v rodině. Perwanger kůže je super a dají se sehnat kolem 4K.
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: Damske vysoke boty typ B

Příspěvekod fps » sob zář 1, 2018 11:16

Naposledy upravil sobb dne sob zář 1, 2018 18:07, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Děkuji fps za vyhledání odpovídajícího vlákna :-)
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » ned zář 16, 2018 19:08

Zdravim,

Byla jsem si ozkouset boty. Rekla jsem pozadavky a z tech co jsem si zkousela sly do uzsiho vyberu Lowa Renegade https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_dam ... urkis.html a Hanwag Banks Lady https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_dam ... -leaf.html . Oboji mi sedi dobre, ktere byste spise doporucili? Chtela jsem tedy boty B, tyhle oboje jsou A/B podle toho co pisi, ale na prodejne mi byly doporuceny. Dekuji
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » pon zář 17, 2018 1:27

Lowy. Banksy mam a zadne nadseni. Nejhorsi je priserne klouzava podrazka, staci chodnik po desti, zadne jine me boty se tomu ani neblizi. Je pravda, ze mam prvni verzi a tady se zda byt nejaka jina, ale stejne bych je uz nekoupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 10:41

Ouu, tak to je nemilé :). Lowy mají dobré hodnocení co jsem koukala. No zkusím se ještě porozhlídnout jestli nenajdu ještě nějaké. Zkoušela jsem ještě La Sportiva, ale byly celkem široké a já mám úzkou nohu.
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon zář 17, 2018 10:46

S klouzavosti muze byt problem i u nekterych verzi Renegade. Syn pred rokem a pul, dvema kupoval nizke (stejna podrazka) a zkousel vice kusu, vcetne vice verzi. Nektere kusy klouzaly opravdu hodne i v prodejne, nektere zase skoro vubec. Bohuzel si nepamatuji, ktera byla jaka.
Banksy jsou ten samy problem. On je (vysoke) mel jako prvni GTX pohorky pred mnoha lety a byl s nima nadmiru spokojeny, ani neklouzaly. Bohuzel, v zaruce nebyly schopni opravit protrzeny dvojity sev (stacilo poradne zalepit nite), takze vratili penize. Tudiz nemohu referovat o dlhouhodobe vydrzi. (Pro hnidopichy: byly to prakticky moje prvni reklamovane pohorky, jsem nemel zadny pozadavek, chtel jsem je jen opravit.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 10:55

Napadá Vás tedy prosím nějaká jiná varianta? Zkoušela jsem Meindl Vakuum, které jsou skvělé, nicméně už přes mé finanční hranice. Ráda bych boty kolem 5k. Zkoušela jsem boty v Hudy a Hanibalu.
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Michal82 » pon zář 17, 2018 11:49

Pěkný Béčka jsou Löwa Ranger - nevím jak se jmenuji v dámské verzi. Bohužel je to asi trochu přes pokud nepohledas něco v akci - panský stojí kol 6 tisíc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon zář 17, 2018 12:24

@Mishenka: Nevim odkud jsi, ale pokud mas nekde moznost, zajdi si zkusit Asolo Tribe GV. Ten je z mnohem lepsi kuze nez Renegade, Banks i Vakuum. Nevim, jakou mas velkou nohu, ale v Hanibalu v Brne maji 6-ku v pekne sleve.
Podobne muzes zkusit Asolo Greenwood GV. To je mozna malo pevnejsi bota, ale taky z Perwanger kuze.

Ale poradne si je odzkousej. Hlavne jestli Ti sedi jejich snerovani. Pokud opravdu dobre sedi, jsou Asola perfektni a kvalitni boty - ale pokud ne, tak to muze byt velke trapeni a/nebo dlouhy boj, kym se najde reseni problemu. Ale toto plati u uplne vsech bot.

V Hudy se muzes kouknout na Mammut Nova Tour High, jestli jsou pro Tebe dostatecne pevne, Mammut Trovat High nebo na Hanwag Tatra, pokud je nekde budou mit (ne Bunion, pokud nemas problem s vybocenym palcem). Jeste si tam muzes zkusit i La Sportiva Trango TRK Leather - nelekej se, ze to prodavaji jako panske.
Myslim, ze vsechny tyto boty dobre poslouzi - pokud dobre sedi, jak jsem psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 12:48

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Nějaká Asola jsem zkoušela a úplně jsem se v nich necítila. Ještě jsem našla za dobrou cenu Meindl Island v Light verzi. Vím, že Meindl je dost chválený. Máte nějaké zkušenosti? Jinak ty Hanwag Tatra jsou spíše B/C, nebude to už moc?
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon zář 17, 2018 13:46

HW Tatra jsou urcite pouze "B" boty.
Ze nejaky model od daneho vyrobce TI nesedel, jeste neznamena, ze zadny jiny nebude - napric spektra vyrobcu plati, ze ruzne modely sedi ruzne, kopyta jsou ruzna. (Cimz ale Te vunbec netlacim do Asol, u nich je obzvlaste dulezite, aby dobre sedely na nohou.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Mishenkaa » pon zář 17, 2018 14:55

Zkusim dekuji
Mishenkaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 30, 2018 18:18

PředchozíDalší

Zpět na Boty