Výběr bot: kategorie B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » čtv čer 26, 2014 19:30

Nevim, ale myslim si, ze Asola MFS mit nebudou. Nejaka pena (molitan) tam ale urcite je, ale Meindly/Alasky to nejsou. Namisto Tribe bych urcite radil radeji Powermatic100, je to cca stejny "strih", ale lepsi kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod Tecumseh » pát čer 27, 2014 18:57

Hmm, v čom je lepšia tá koža, na obidvoch je 2,4 mm Perwanger :-k
Inak na Tribe je tej peny v členkoch asi o polovicu menej ako na Alaskách .
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » pon čer 30, 2014 9:47

Aha, omlouvam se, ja jsem nejak mel v hlave Sasslongy :oops: . Ale PM100 je (i co se tyce kuze) o neco pevnejsi v rukou, i kdyz je tam psana ta sama.... Alespon boty, ktere jsem mel v rukou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod jokino » pon čer 30, 2014 17:13

Asolo Powermatic 100 nemam kde odskusat.Takze,este to zhrniem,budem chodit po slovenskych horach,obcas Tatry... Takze boty kategorie B,prevazne jednodnove tury.Moja vaha cca 73kg+ ruksak 30 L. Takze ake boty s Goretex, alebo celokozene bez membran ?
Turistika jar-jesen,teda ziadny sneh.Cena max 250 eur.
Ak goretex tak asi tieto 2:

Meindl Vakuum GTX
Hanwag Nazcat GTX

Bez membrany Meindl Borneo 2 MFS,Hanwag Lhasa.

Tieto boty budem mat asi moznost odskusat v predajni,tak preto vyberam z tychto.Som zo Ziliny,ale tu neni moc vyber,pojdem do Liptovskeho Mikulasa.

Neviem ci z Goretex alebo bez Goretex,hlavne na jednodnove tury .
Poradte pls
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » úte črc 1, 2014 7:19

Ja bych doporucoval s GTX, hlavne pokud chces chodit i za deste, za rosy. konkretni model Ti neporadim - zajdi si do obchodu sponozkama, ktere budes nosit a zkousej. Vyzkousej vice modelu bot (muzes v pohode i jine) a vem, ve kterych se citis nejlip a nejlip Ti sedi. To je mnohem dulezitejsi nez konkretni doporuceni kohokoliv z fora.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod jokino » úte črc 1, 2014 14:24

Co je na tom pravdy,ze zo zaciatku nie je moc dobre nanasat vosk napr sno seal,ale na zaciatku len neaky vyzivovaci sprej a pod, az neskor ked odide Goretex tak napatlat sno seal a on vlastne zaceli diery a budu to vlastne kozene topanky s makuckym latkovym a nie kozenym futrom,a stale budu rychlejsie suche ako kozene.?

Tak to mas pravdu,ktore lepsie sadnu :)

Tak za rosy asi urcite,na tury sa chodi vacsinou z rana :) Za dazda moc nie,kukame pocasie,ale hory su nevyspitatelne,tam je chvilu pekne a za chvilu peklo,takze s tymto sa asi kalkulovat neda :)
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod jokino » pát črc 4, 2014 16:31

apuka píše:Meindl Island a Lhasa jsou B/C (Islandy slabsi, Lhasy trocha mene slabsi)

Ako vyssie mam uvedene bud Vakuum alebo Nazcaty.Meindl Island su ako pises slabsie B/C ? Od B asi ako by si to prirovnal aj pri chodzi po napr asfaltovej ceste.Preto uvazujem o B lebo budem chodit aj kombinacia asfalt + hory.Zase aby som v tych B/C netrpel pri chodzi po asfalte,ty uz mas mozno vypracovane nohy z tur a tebe lepsie sadnu tvrdsie podrazky,ja som len pokrocilejsi zaciatocnik :)
Naposledy upravil mike dne sob črc 5, 2014 2:35, celkově upraveno 1
Důvod: upravena citace na spravny format
jokino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 26, 2014 15:05

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod bloesty » úte led 6, 2015 11:02

Ahoj, uvazuji o koupi bot Island Lady Light (http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=365), pouziti spis vikendove akce po cechach a okoli, jednou dvakrat do roka vetsi vyprava treba do Tater, na Ukrajinu, do Rumunska, v zime na upnuti sneznic, ale zadne velehory, velevypravy ci jine extremy. Vazim tak 65-70 kg a batoh mivam max 15-20 kg. Planuju je ale nosit i bez batohu;-). Tyhle boty me zaujaly podle recenzi, ale kdyz jsem si je byla zkouset, prekvapilo me, jak jsou robusni a tvrde (a take trosku prekracuji muj cenovy limit, ktery jsem si dala;-)). Myslite, ze jsou pro me pouzity vhodne?
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » úte led 6, 2015 13:07

Rekl bych, ze na "vetsi vypravy do Tater, ... Rumunska, na sneznice... batoh mivam 15-20 kg" by byly vhodnejsi B/C boty, hlavne meindlovske. Pro Tve vyuziti bych docela uvazil model Lhasa, ktery je ted v damske verzi ve vyprodeji za 4199. Na tezsi vyuziti ve vysokych sutrovych horach za casteho deste az tak moc vhodne nejsou (alespon ty dva pary, co mela rodina), ale Tve vyuziti by mohly v pohode zvladnout. Je si je poradne prohlidni, co se tyce siti, at nikde ntrci roztrepene nite (ale to je obecne problem Meindlu poslednich par let). A dobre se v nich chodi (jsou zevnitr jako papucky) i v Cechach (resp. na Morave v Beskydech), dokonce i do prace v zime v Ostrave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 14:42

Nebo nelight islandy... moje oblibene reseni
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 16:48

:shock: ony existuji jeste vic light Instandy, nez ty normalni? To je tak akorat na chozeni po meste, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod pickard » úte led 6, 2015 17:01

Já čekal, kdy to přijde :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 17:17

:D na tohle se nedalo nereagovat ;-) Co muze byt z Bckovych bot, kdyz je jeste vylehci?

@bloesty: Islandy pusobi jako robustni a tvrde kdyz je zkousis. Po case bohuzel zhadrovati. No, tve pouziti by mozna zvladnout mohly... ale stejne by byly lepsi nejake opravdove boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » úte led 6, 2015 19:14

Miku, nezapomen napsat, ze uvedene jsou Tvoje zkusenosti (a mozna i par jinych lidi), u Tebe jeste mozna i pri pouziti na ponekud tezsi teren, jak jsou puvodne urcene, jini maji naprosto odlisne. Myslim si, ze kdyz manzelce nezmekly pri dvoutydennem VHT pouziti (sice nalehko) v Samnaun/Silvretta/Verwall (kazdy den skalnaty teren cca do 2800-3200), tydennim v Julkach (vetsinou v desti a mokru, vapencove skaly+les) a tydennim ve Virgentalu a okoli (taky kazdy den VHT teren cca do 2800-3200), k tomu cca 2x tyden ve V. Tatrach v zime, 3-4x tyden VT jaro-podzim, k tomu kazdy tyden minimalne jednou Lysa Hora/Smrk nebo Pilsko/Babia Hora/Mala Fatra/Rohace/Velka Fatra, ....., tak to nejsou az tak spatne boty. Jo trochu malo se roztahly (cca 1mm na sirku) i zmekly (odhadem tak 1-2% tvrdosti), ale to spise pricitam me starostlivosti a pouzivani kondicioneru. (a ze nejsem tak velky fanda zrovna Meindl bot, abych prehledl jejich problemy, to vis :wink:)
Uz jsem to tu resili, ze Tys asi natrefil na velice nepovedeny par/ co se stava u kazdeho vyrobce (a je pravda, ze u Meindlu se to mozna stava posledni dobou casteji), i u Alasek, na ktere sis nenechal dopustit, kym nezmenili kopito (viz napr. moje zkusenosti), i u "nejspolehlivejsich" vyrobcu/ a jeste v "C"-ckovem terenu. A resili jsme i to, ze Islandy jsou o neco malo mekci nez Alasky (min, ze nemaji tak vysokou a pevnou obsazku). Na druhe strane maji i svoje vyhody - napr. sirsi kopyto i v zakladu, navic nadmerna cisla a i Wide provedeni. "Lihgt" verze je prave jeste trochu zmekcena verze (ciste "B", z trochu min hrube kuze) pri zachovani kopyta a vsech ostatnich vlastnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 19:21

Nemyslim, ze bych mel nepovedeny par. To by bylo videt; rekl bych, ze byl uplne standardni. Nepovedeny par mam ted posledni Alasky, kde je spatna kuze a porad jsou lepsi.

Ano, dal jsem jim zabrat v terenu, na ktery evidentne nebyly delane, ale uvadene kategorii bohuzel odpovidal. Kdyby bloesty chtela standardni typ, tak ani neceknu (mozna ;-)), ale jeste zeslabene si fakt nedovedu predstavit. Jelikoz odhaduje svou vahu s batohem na 80 - 90 kilo, coz je na zenskou trochu nadstandard, tak bych se fakt bal. Pisou tam, ze je i slabsi vyztuha v podrazce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » stř led 7, 2015 10:59

Myslim, ze nemas pravdu. Spatny par muze byt i z nejake spatne serie, atd. nemusi to byt nutne jediny nepovedeny par.
A to cos jinde popisoval (a co mnoha jinym ty boty nedelaji ani po rocich uzivani) opravdu ukazuje na problemy pri vyrobe (kuze, osetrovani, podrazka, ....). A co si budemem nalhavat - Meindl mel posledne roky (po presunuti vyroby z Nemecka do Madarska, Slovinska a nevim kam) opravdu par problemu jak s pouzitou surovinou (kuze, nite) tak i s kvalitou vyroby. To docela dobre videt, kdz prijdes do prodejny Tilaku/Meindlu jednou za rok/pul roku a vezmes uplne stejne boty do rukou. Nekdy je v tech seriich rozdil uz jenom na dotek a dotyk - nebe a dudy. Abys to nebral tak, ze Te chci navadet na nakup novych Islandu :wink:, to ani nahodou (myslim, ze zrovna Tobe by minimalne ta vyssi obsazka chybela), ale pro nekoho ty boty mohou byt pro jeho aktivity naprosto fajn.
Na jedne veci se vsak asi shodneme - na tu vahu (s batohem!) bych odlehcene Islandy neradil a radeji se obhledl po B/C botech, hoc i ty doprodejove Lhasy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod bloesty » stř led 7, 2015 17:14

Tak vam vsem dekuji za odpoved, cekala jsem sice, ze mi reknete pravy opak, ale jelikoz se vsichni shodujete, jeste to beru v potaz a zauvazuju i nad neodlehcenyma Islandama, ty Lhasy z odkazu jsou velikost 4, do toho se asi nevejdu ;-).
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » stř led 7, 2015 17:42

Kurna, to se omlouvam, nevsiml jsem si, ze maji jenom jednu velikost. Jeste se oplati zajit do prodejny v Praze (Meindl), Ostrave nebo Sumperku (Tilak), zvyknou byt nektere modely ve sleve jenom na prodejne.
@mike: jeste me napadlo, jestli zrovna v te serii s Tvyma Islandama "nezkouseli" light provedeni ... ze by v podniku nekdo zamenil vystuze a kuzi. To by se mohlo podobne projevit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » stř led 7, 2015 20:26

Konspiracni teorie bych nerozvijel ;-) Fakt si myslim, ze to byly uplne normalni boty, jen jsem jim dal zabrat vic, nez je obvykle. Po prvnim pulroce chozeni u nas tj. asi 600 km byly uplne v pohode a podrazka vypadala skoro netknute. Jenze pak jsem jel do Grand Paradisa a za 10 dni chozeni byla podrazka a obsazka orvana, po dalsi akci ve Venedigergrouppe jeste vic a dorazil jsem je na podzim v Dolomitech. Proste nezvladaji ostre kameny a narocnejsi teren. Kdy presne zacala hadrovatet kuze uz si nevzpominam, mam pocit, ze az na ten podzim. To se rozjely do stran, kuze povolila a uz se v nich nedalo moc chodit. Myslim, ze kdybych je pouzival jako B boty tj. chodil u nas po lese a v Rakousku po znacenych stezkach bez kamenu, tak vydrzely nekolikanasobek. Jenze ja jsem vychazel z B/C kategorie a predpokladal, ze vydrzi to same, co Alasky, a to byla chyba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod apuka » čtv led 8, 2015 10:28

Miku promin, ja jsem vubec nemyslel na konspiracni teorie, jen na to, ze tehdy se Lighty uz mohly pripravovat, mozna se i delala overovaci serie na testovani a nekdo se jednoduse zapomel a pouzil jejich matros z Lightu na klasicke Islandy (nebo napr taky kuzi urcenou na jine B boty). Pokud se sily v Madarsku, tak tam neni o nic lepsi pracovni moralka, resp. zodpovednost jako u nas :-). A to, ze kuze "povolila" a boty se "rozjely do stran" neco podobneho hodne pripomina. Ale mohlo to byt napr. i jednoducho pouzitim vadne dodavky kuze - toto napriklad ani firemni (nemecky) servis Hanwagu vubec nevylucuje, ze se jim muze stat. Jak Meindl tak i HW (a predpokladam, ze i jine znacky) maji postoj (pochopitelny), ze se neda dopodrobna prozkoumat kazda kuze, testy kvality se delaji namatkovou kontrolou.
Jeste me napadavaji dve moznosti, ajk se mohla kuze "roztahnout" - delsi chozeni v promocene kuzi (topici se ledovec?) anebo pouziti prilis velkeho mnozstvi Grangers spreje na osetrovani. Ten totiz mel (ta stara receptura) hodne vysoky obsah kondicioneru a ja jsem takto alespon o stupen zmekcil synove Asolo Powermaticy s Perwanger kuzi.
Jinak souhlasim s Tebou, ze Islandy mnohem hur snaseji ostre kameny a skaly - maji prilis nizkou obsazku. Manzelciny taky maji ponekud okopanou spicku, dokonce skoro proderavenou kuzi, jak zakopla o nejaky ostry sutr (zajimave je, ze pouze na jedne bote, druha je skoro bez skrabance - asi hodne zalezi na zpusobu chuze). Taky jejich podrazka je o neco mekci jako Foura na Alaskach. Asi opravdu neco bude na tech malych a velkych pismenech v urceni terenu, i kdyz prodejci a vyrobci rikaji neco jineho.
Vlastne ted premyslim, podle ceho "jsi vychazel z B/C kategorie"? Podle Tvych cesticek je to dost tezko urcitelne :wink: . B/C je pro "Narocnou turistiku" a do terenu "Hrubé cesty, suťoviska, Via Ferraty". Pro "Vysokohorská turistika, pohyb po ledovci, nejnáročnější turistika" a terenu "Ledovec, velmi hrubé cesty, terén bez cest, suťoviska, Via Ferraty" (kam Tvoje cesty vetsinou padaji) je urcena kategorie C. A zajimavy je prekryv (tucne)... Asi neni sut jako sut a ferrata jako ferrata.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 16:23

Vychazel jsem ze svych zkusenosti s Alaskama. Ty jsou oznacene jako B/C a jelikoz Islandy jsou oznaceny stejne, vyska a pevnost bot je u novych podobna, cenove taky odpovidaji, tak jsem predpokladal, ze jsou v podstate ekvivalentni. Coz mi v Meindlprodejne potvrdili. Reality check ovsem dopadl uplne jinak.

Nizsi obsazka je sice problem, ale spis kosmeticky. Zasadni je v podrazce a to IMO ve vzorku. U Alasek jsou tam hlavne zkosene plochy a kliny, u Islandu ruzne vystupky. U Alasek ostry kamen sjede po plose a neublizi, u Istandu vystupek rozrizne. Mam letos u Alasek nove podrazky a po trech vyletech v Alpach, z toho jeden v GP a jeden v Karnskych Alpach, kde jsou taky ostre sutry, spocitam nariznuti vzorku na prstech jedne ruky. U Islandu byla podrazka po jednom vyletu v GP napul rozrezana, viz fotky, ktere jsem sem daval.

Hele, pro mne je tohle uzavrena kapitola, proste jsem slapnul vedle. Pisu o tom hlavne proto, ze povazuju za svou obcanskou povinnost upozornit na potencialni problem i ostatni 8) Aby neuvazovali stejne jako ja a stejne se nespalili. Islandy mohou byt fajn boty do lesa nebo na chuzi do dobrych stezkach klidne do trech tisic, na VHT podle mne ale nestaci.

Jestli to chces jeste dal zkoumat, tak ti je muzu venovat, jeste mi nekde lezi v krabici ;-) Asi jsem je mel dat bezdomovcum, ale ted uz jsou v takovem stavu, ze i to je mi blbe. Nevim, jak se to stalo, ale vloni nebo letos jsem byl jednou bez pohorek (Alasky v oprave), a tak jsem si rekl, ze nedelni vylet v Islandech snad preziju. Vyhrabal jsem je a sel na vlak. Problem jsem citil uz venku pred barakem a na nadrazi jsem to otocil a sel se domu prezout do Bckovych Hanwagu do mesta. Jedna bota mela na pate hrb, ktery mne tlacil pri kazdem kroku a po 35 km bych nejspis mesic nechodil. Jsem si naprosto jisty, ze pred ulozenim do krabice pred lety to tam nebylo, jelikoz se s tim opravdu nedalo chodit a ja jsem v nich pres 1000 km usel. Asi tam neco nabobtnalo ci co.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Barulina » pát led 15, 2016 10:52

Zdravím všechny :-),

dneska jsem si po dlouhém zvažování koupila boty LOWA Mauria GTX, které mi sedly jako ulité.
Máte někdo zkušenost s touhle botou? Jak v létě? Nebude se mi v nich nějak moc potit noha?
Budu ráda za všechny Vaše zkušenosti s touhle značkou. :wink:
Díky moc
Barulina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 15, 2016 10:42

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát led 15, 2016 20:19

Nejdříve si něco koupíš, a pak se ptáš na zkušenosti s tím, to by mělo byt přeci obráceně. Když už je máš, tak je ozkoušej, a pak sem o nich něco napiš, ale ne sem do tohohle tématu o klasických botách, tvůj dotaz a zkušenosti patří sem viewtopic.php?f=6&t=14950.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mike » pát led 15, 2016 20:26

Souhlas se vsim. Presunuto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Barulina » pon led 18, 2016 11:28

fps píše:Nejdříve si něco koupíš, a pak se ptáš na zkušenosti s tím, to by mělo byt přeci obráceně. Když už je máš, tak je ozkoušej, a pak sem o nich něco napiš, ale ne sem do tohohle tématu o klasických botách, tvůj dotaz a zkušenosti patří sem viewtopic.php?f=6&t=14950.


za chybné umístění se omlouvám, boty jsou celokožené a do téma "celokožené pohory" mi to pasovalo. Tak snad se tato chyba nováčkovi odpustí :-).

Co se týče dotazu. Nekupovala sem "zajíce v pytli". O botách celkově mám načteno a i nějaké rady od "zkušených" jsem si vyslechla. Šlo mi spíš o postřehy již současných nositelů těchto bot jako "boty se hodně vytáhnou", "trhají se tkaničky" " v létě se v nich špatně chodí" atd... Tak jsem asi spíš špatně položila dotaz.
Barulina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 15, 2016 10:42

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod mitau » stř úno 3, 2016 21:57

Nemáte někdo zkušenosti s nějakými botami z řady Salomon X-Alp? Koncept boty ohebné na délku a pevnější na šířku mi nepřijde až tak špatný a věřím, že to Salomon zvládl. Je otázka, jak zvládl vršek? Bot s kůží moc nedělá. Škoda, že nedělají nějaké odolnější s umělým vrškem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod paldo » ned úno 7, 2016 17:05

Nemáte niekto tip na celokožené (najlepšie z čo najmenej kusov kože) A/B, B topánky s GTX membránou?
Niečo na spôsob Asolo Fandango akurát tak s polovičnou cenou? :mrgreen:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod wawrik » úte bře 8, 2016 17:23

Práve pozerám, že pre zarytých odporcov živej fauny urobil Arcteryx aj koženú verziu celoplastových Bora/Bora2. Je to síce trend, ktorý nechápem, ale trh to asi žiada, keď LaS tiež začína ponúkať kožené varianty plasťákov...
Bora-Mid-Leather-GTX-Hiking-Boot-Cedar-Graphite[1].png

Ale mohli si dať aspoň trochu záležať na tom lepení predprodukčných vzoriek, keď to fotia na prezentáciu... #-o
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » pon kvě 23, 2016 14:06

Michal82 píše:Se zeptám tady sice nejsou úplně vysoké ale co říkáte na La Sportiva Trango Trek Evo GTX ?

ty mam, tedy jestli myslíš tyhle La Sportiva Trango Trek Micro Evo ? a mam v nich nachozeno docela dost, ale po tom co jsem si koupil La Sportiva Trango Cube je už nenosím, kotník mají B kategorii, podrážku B/C kategorii, jsou dost vysoké, stejně jako La Sportiva Trango Alp
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bot: kategorie B

Příspěvekod fps » pon kvě 23, 2016 14:19

Michal82 píše:Aha a jak přesně bys řadil Trango Alp GTX - B/C nebo C?
Jde mi o to ze chci neco mekciho do ČR/UK tady ty Alpy mi přijdou jak s kanonem na vrabce - jako sem schopen v nich jít i po silnici ale....
Moje váha cca 85/90 a kdyz batoh tak 5-10kg cca

La Sportiva Trango Alp jsem měl, jsou co do tvrdostí cca stejné jako La Sportiva Trango Cube, a jak píšeš něco mezi B/C až C, na to co píšeš by ti La Sportiva Trango Trek Micro Evo měli stačit, i když já chodim všude i u nás v La Sportiva Trango Cube, já potřebuji mít kotník aspoň B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty