Reklamace Salomon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Reklamace Salomon

Příspěvekod Spravedlivy » úte črc 31, 2012 16:09

Zdar

Chci se podělit o zkušenost s botou Salomon Techamphibian. Po roce a čtvrt (vlastnění nikoliv nošení) se mi roztrhla sí´tka z vnitřní části boty.Bohužel jsem nikde nezaznamenal nějaký výraznější tlak nebo zádrhel při kterém by se mi to mohlo stát.Všiml jsem si toho až při vyzutí boty.Šel jsem to reklamovat a prodávající byla velmi ochotná.Poslali to Amersports ČR,což je VÝHRADNÍ dodavatel značek jako Salomon,Wilson,Dynamic nebo Atomic pro ČR.A ejhle problém.Reklamace byla zamítnuta a zejména vyjádření pobavilo okruh mých známých a rodinu (přikládám v příloze).Zejména poslední ostavec opravdu pobaví "Záruční doba a životnost obuvi jsou zcela odlišné pojmy.Záruční dobu nelze zaměňovat s životností obuvi,tj. dobu po kterou při správném užívání a ošetřování může obuv,vzhledem ke svým vlastnostem,danému účelu a rozdílnosti v intenzitě užívání vydržet (ps:o sí´tku se mám starat asi jak?).Z toho jasně plyne,že životnost obuvi může být v mnoha případech výrazně kratší,než je záruční lhůta" :vom: Čili,pokud si koupíte boty Salomon za 2400kč,tak je asi nemůžete nosit tak často. Myslím,že Amersports se nechová ke svým zákazníkům moc dobře.Takže bacha na výše uvedené značky,protože i prodavačky mi říkaly,že třeba na Salomony se téměř vždy reklamace neuznávají.Po této zkušenosti jim nemám důvod nevěřit.

Doufám,že si to vyjádření v něčem otevřete.já se stím pral
Přílohy
Vyjádření.tif
Vyjádření
Vyjádření.tif (66.34 KiB) Zobrazeno 13389 krát
Spravedlivy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 31, 2012 15:02

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod fps » úte črc 31, 2012 17:05

taky jsem kdysi koupil povícero bot Salomon, a podle mě to jsou boty jenom na krátké a nenáročné používání, Salomon už nikdy více, je to hold kvalita mede in china
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod karaya1 » úte črc 31, 2012 17:39

Proti zamítnutí reklamace se můžeš odvolat, popřípadě jít do sporu se soudním znalcem v zádech. Sestra takhle kdesi koupila zimní kozačky, po dvou měsících jí odešly do háje zeleného a reklamace zamítnuta, protože údajně "jde o módní zboží a to záruce nepodléhá". I šla za soudním znalcem, ten se tomuto tvrzení vysmál, napsal posudek, že to módní v žádném případě není - v obchodě ji znovu odmítli, tak šla za právníkem, sepsali žalobu a obchod se rychle dohodl na mimosoudním vyrovnání. Místo bratru 1200 za boty je to stálo víc než desítku. Ale asi se jim to v globále pořád vyplatí...

Ale docela se ti povedlo mě vyděsit, jedny Salomony jsem si pořídil při rušení gigasportu, tak jestli s nima bude nějaký problém, tak bude veselo...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Trafikant » úte črc 31, 2012 17:46

Staré Techamp jsem nosil zrhuba čtyři roky a bez potíží. Teď mám nový model, zatím tak tři měsíce a taky v pohodě, jen tu mou velikost asi o pár milimetrů zkrátili.

Jako jo, sere mě, že to bouchaj v Asii, ale co se týče kvality jejich běžeckých krosových bot, tak tam nemám co vytknout a nejsem jediný.

Pohorky nebo polobotky bych si od nic ale nikdy nekoupil.
Naposledy upravil Trafikant dne úte črc 31, 2012 19:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod deckardph » úte črc 31, 2012 18:40

Salomonu jsem nikdy nevěřil a ani věřit nebudu a tohle je jedna z mnoha informací, která mě to jenom potvrdila ! Tohle ale dojde každýmu kdo už něco venku pochodil a ty boty si prohlídne, tohle prostě nejsou boty do outdooru !
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Lipon » úte črc 31, 2012 19:33

techamphibiny mam asi rok, v mistnim teplejsim klimatu je nenosim v podstate jen od ledna do zacatku brezna, kdy furt leje, ale jinak jo (tedy hlavne o vikendech)
chodim s nima i po dost ostrych kamenech a trnech a zatim drzi (tuk tuk tuk)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod TimTaylor » úte črc 31, 2012 20:26

tak boty od Salamonu mám už asi třetí (nízké trekovky) a nemužu proti nim řict ani slovo. První pár s GTX mi vydržel 3 roky a to jsem v nich vyrážel hodně často, další mám jako denní boty "do práce, na ven i do města" a nosím je cca 2 roky od jara do podzimu, bez jediného problému, všechno drží, nic se nepáře, takže spokojenost. Takže Salamon jako značku bych rozhodně nezatracoval, spíš naopak
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Spravedlivy » stř srp 1, 2012 7:54

Jasně kolegové sportovci.Salomon a spol.možná občas vydrží,ale pokud je problém,tak vám výhradní dodavatel Amersports ČR pošle takový paskvil,kterému říkají reklmační vyjádření.Moje zkušenost s nima je,že na zákazníka totálně ser.ou.
Spravedlivy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 31, 2012 15:02

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Lipon » stř srp 1, 2012 8:11

všechno má řešení - pokud máš pocit, že ti kálí na hlavu, tak absolvuj výše uvedený postup viz karaya1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Spravedlivy » čtv srp 2, 2012 10:38

A jinak,já bych třeba i bral vyjádření ve smyslu."Vážený zákazníku,velice Vám omlouváme,ale dle našich zkušeností jsme si jisti,že došlo k mechanickému poškození a tudíž nemůže být reklamace uznána.Pokud však bude chtít,jsme ochotni vám za ten a ten poplatek zajistit alespoň opravu tohoto poškození, neboť si vážíme toho,že jste si zakoupil náš produkt".Fakt mám zkušenosti ze západu,ale i z jihu,že tam si každý zákazníka váží.Bohužel žijeme pořád v Čechistánu.Každopádně i prodejci tvrdí,že Salomon (dodavatel Amersports) nebrat.Třeba Merell se staví k reklamacím prý mnohem lépe.
Spravedlivy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 31, 2012 15:02

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Dr4k3 » čtv srp 2, 2012 14:07

Já kdysi reklamoval Salomony v Hervisu, poslali to dodavateli a za pár týdnů jsem dostal dobropis.

Kontrolní otázka - kde a jakou značku kupovat, když ne Salomony? Zajímají mě prodejny v Praze a nízké měkké běžecké botky, nikoliv turistické.
Pozn.: nechci Adidas, Nike ani jiné podobné dyzajnové paskvily. Mizuno jsme už dlouho v obchodech neviděl, ale zřejmě jen nechodím do těch správných (teda poslední dobou nehodím do žádných).
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod oodoow » čtv srp 2, 2012 15:14

@Dr4k3: třeba Inov8, mají spoustu modelů, koupit se dají v Praze v Trailpoint.cz
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod amigo » čtv srp 2, 2012 15:27

inovejty mohu také doporučit.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 15:42

Salomony jsem si koupila před cca 12 lety ve výprodeji. Nízké trekovky, takže byly užívány jen na lehké treky. Je fakt, že můj typický důvod "ukončení spolupráce :lol: " (prodření vnitřku za patou), přišel o něco dříve než obvykle. Nicméně i tak to byly minimálně 3 roky dobrého pochození. Když ale slyším, jak přistupují k reklamacím, napříště se jim vyhnu obloukem. [-X
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 15:47

Dr4k3 píše:Pozn.: nechci Adidas, Nike ani jiné podobné dyzajnové paskvily. Mizuno jsme už dlouho v obchodech neviděl, ale zřejmě jen nechodím do těch správných (teda poslední dobou nehodím do žádných).

Mně konkrétně adidasky vyhovují (dopručil mi je ex, který dělal atletiku, konkrétně ostěp a střední tratě). Nicméně nejdu po designu, takže mám něco vzhledově velmi obyč, ale nožka se tváří spokojeně. :wink:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod krejzic » čtv srp 2, 2012 21:29

@Dr4k3: tak co se týče krosových (silniční nemám vyzkoušené), tak se přidávám k inov-8, konkrétně x-talon 212 jsou jediné boty, které jsem si koupil podruhé, předtím jsem spokojeně běhal v salomonech, ale srovnání si snad ani nezaslouží :D
krejzic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv pro 9, 2010 11:21

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Lipon » čtv srp 2, 2012 22:26

máte někdo zkušenosti s nízkými lehkými trekovkami od Karrimoru, něco jako tohle?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod fps » pát srp 3, 2012 13:22

oodoow píše:třeba Inov8, mají spoustu modelů, koupit se dají v Praze v Trailpoint.cz

bohužel to je taky čínský brak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod pavproch » pát srp 3, 2012 17:06

po circa půlroce provozu Recolite 190, a to tak, že určitě mnohem těžším, než pro co jsou prvoplánovitě určeny, můžu jen konstatovat, že čínské jsou, ale brak ne.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28332
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod amigo » pát srp 3, 2012 17:10

fps píše:
oodoow píše:třeba Inov8, mají spoustu modelů, koupit se dají v Praze v Trailpoint.cz

bohužel to je taky čínský brak

se kterýma z nich máš konkrétní zkušenost? nebo sis jen přečetl cedulku "made in china" a to ti stačilo?

od začátku roku běhám v roclitech 295 a botky si vedou víc než dobře, takže souhlas s pavprochem, čínské jsou, ale brak to rozhodně není.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod pavproch » pát srp 3, 2012 17:11

ha, my se (už zase) shodneme.... ](*,)

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28332
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod amigo » pát srp 3, 2012 17:14

tak v tom případě je to čínský brak :mrgreen: (dělám si prdel)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod fps » pát srp 3, 2012 18:23

ze žádnýma, ale chtěl jsem jí mít (mít zkušenost s Inov8), ale stačilo mi když jsem se koukl na štítek kde bylo made in china, a z hrůzou jsem utekl z krámu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 3, 2012 19:10

Nejsi náhodou ochotník? Jestli ne, měl bys uvažovat o prknech, která znamenají svět.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod TimTaylor » pát srp 3, 2012 19:14

že je něco vyrobeno v Číně, neznamená, že to nemuže být dobré. Např. elektroniky bys teda moc nekoupil, s tímto přístupem (ještě Tchajwan a Korea a jinak už skoro nikdo nevyrábí). Mám oblečení s nápisy "made in Vietnam", "made in India", "made in China" a když je dobrá kontrola kvality, tak s tím nemám nejmenší problém. Pokud to jde, preferuju ale české výrobce (Tilak a Direct Alpine :supz: )
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Lipon » pát srp 3, 2012 21:22

averze k cinskemu zbozi coby 3. aussusove tride patri uz historii

dneska se velka cast spotrebaku dela v Asii

treba moje letite boty Garmont jsou site v Indii a mam je uz nejakych 10 let, z cehoz prvnich 5 let dostaly hodne zahulit, a drzi porad, opotrebenou podrazku jsem nechal vymenit a chodim v nich dal ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod holgerus » pon srp 6, 2012 6:28

Tak já zrovna s inovejty špatnou zkušenost stran kvality. Asi jsem měl smůlu na dva výrobky různého typu. Flite 230 a Roclite s GTX. Vnitřní tkanina se trhá (jako u žádných jiných bot) a vnější pogumování se dost olupuje a praská. Jedny dotrhám a druhé půjdou asi do kontíku. Takže tuto značku již ne. Podotýkám že je používám pouze na běhání a nikoli dlouho. Vady se projevily poměrně záhy.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod zbuddy » pon srp 6, 2012 10:40

Dal jsi feedback prodejci?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod holgerus » pon srp 6, 2012 11:07

Dal. Beru to jakou smůlu na špatné kusy. Holt se nekamarádí s mýma nohama. Asi by nemělo cenu reklamovat. Vybral jsem si jinou značku. Mimochodem nové ultraminimalistické New Balance projevily větší odlonost. Bez ztráty květinky zvládly poběhy v NT (kombi turistika/běh) i koupání aneb na Ďumbier a druhý den do Mary. Žádný puchýř nic, jen jsou do sucha, no. Chce to ale opravdu umět běhat jinak bolí nohy.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Reklamace Salomon

Příspěvekod Spravedlivy » pon srp 6, 2012 15:03

Co se týče výroby v třetím světě,tak to už je přežitek.Záleží na dozoru a technologických postupech.Tam je to jenom o levnější síle,ale jinak materiál a další věci jsou standart,předepsaný třeba z Deutschlandu.V dnešním globalizovaném světě už si nemůžou lidi třeba v Bangladéži dělat v něměcké továrně co chtějí.A pokud jo,tak skopčák v sídle pro Asii sedí třeba v Šanghaji a druhý den je schopen tam být na "grilovačce".Vidím to v naší německý globální firmě.Vejlety do Číny? No problem.
Spravedlivy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 31, 2012 15:02

Další

Zpět na Boty