Kotníkové GTX "tenisky"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » pát dub 10, 2015 19:23

pokukoval jsem po těchto


ty se mi taky hodne libily ale jsou mi uzke - ale tahle bota neni to co bych si predstavil pod pojmem teniska, uz je to takova pevnejsi bota kor v podrazce, ale do Alp by byly super, teda ne ze by se tam nedalo v mekcich botach :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát dub 10, 2015 19:26

uz mam fakt strach - aku jsem mel predtim uz dvoje, a dokud jsem je sam nerozedrel (po 5 a 6 ti letech) tak drzely, no a ted tyhle zlamaly, to jsem vubec necekal... :? :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát dub 10, 2015 19:29

scinkk píše:ty se mi taky hodne libily ale jsou mi uzke - ale tahle bota neni to co bych si predstavil pod pojmem teniska, uz je to takova pevnejsi bota kor v podrazce, ale do Alp by byly super, teda ne ze by se tam nedalo v mekcich botach :)


ja je jeste nezkousel - jsou tvrde?
ale jestli jsou uzke, tak to jsem taky v kelu :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » pát dub 10, 2015 20:37

no prisly ma na tento typ boty opravdu spis tvrdsi, ale nevim s cim to porovnat, jsem ted zvykly na bezecke boty vcetne kotnikacu a tohle je echt turisticka, pro me uz spis VHT bota :) Ale jinak vypada moc pekne zpracovana bez blbosti a libi se mi vrchni textilie, ktera se tvari pevne a odolne a do ktere asi nepoleze ani moc spina.
Jestli nosis adidasy tak ti mozna uzka nebude, oznacil bych to za takovy prumer sirokosti :) Ale mel jsem je na noze jen chvilinku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát dub 10, 2015 21:04

plánuju se na ne jeste poradne podivat, nicmene ty plastove casti mne trosku odrazuji - spise bych radsi tady potkal nekoho, kdo je treba ma [-o<
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod mitau » pát dub 10, 2015 22:31

Tak ZAMBERLAN 230 SH CROSSER vypadají opravdu zajímavě. Lehké a mohly by alespoň něco vydržet. Ideálně, kdyby vydržely i nějakou tu VHT (nohy mám z běžeckých minimalistických bot zvyklé).
Nemá někdo praktické zkušenosti?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » sob dub 11, 2015 7:24

scinkk píše: tak to budou Keen Marshall

Ano jsou na siroke chodidlo, ale musis mit stesti na dobry par. Neskutecne mrdky! Dostal jsem je od 3/4, ktera ma dobre zkusenosti s Keen a rada je nosi. Tlacila me po 1 dni podesev v leve bote, vymena novy par. Tlacila me podesev po cca 3 dnech v prave bote, vymena novy par. Tlacila me podesev opet v leve bote, nasranost. Zustaly v rodine a aktualni nosic si stezuje, ze se roztahly o cislo. Za me Keen nikdy vice.

Podivej se na GARMONT STICKY ROCK HIKER zkousel jsem je v Arcu. Sedi dobre a podrazka je krasne meka teniskova.
Asolo Zion, ale musis si zvyknout na minimalistickou podrazku. Jsou to silnejsi ponozky :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » ned dub 12, 2015 9:58

Primo ty Marshall MID?
No to si me nepotesil, v podstate to jsou jedine boty, ktere by mi mohly vyhovovat a daji se u nas sehnat.
Koukal jsem uz na lonsky model, ale tam kdyz clovek zmacknul komin dolu, tak se cela ta vnitrni latky v bote vyboulila do hamroniky a to ma nak odradilo.
Letosni modle to uz nedela. I kdyz lonsky model mel lepsi tu vnejsi textilii.
To ze se tyhle boty brzy silne rozcvachataji jsem uz cetl.

Chtel bych boty jednoduche, lehke a relativne mekke, tentokrat nejlepe uplne bez kuze.
Takze Ziony ne, ty se mi nelibi, a je tam kilometr siti.
Ty Garmonty bych mozna zkousl, ale dle heureky je nikdo neprodava. Kde ze jsi je videl?
Ale jsem si skoro jist ze asolo ani garmont na me sirsi nohy sedet nebudou.
Jinak bych si mezi adidas, salomon, LaS atd. neco vybral.

Dle diskusi a dle zappos.com by jeste sirsi bota mela byt merrel moab, sice to neni taky uplne ončo, ale mozna to zkusim.
Jedny zimni merrely jsem koupil tuhle zimu na sneznice, zatim celkem super, ale zda by semi chtelo kupovat tuhle znacky 2x v tomze roce si nejsem jist :)

Je pravda ze tyhle kotnikace uz tolik nevyuziju, potrebuji je tak na zacatek jara a konec podzimu, kdyz je vsude bahno ci tajici snih (coz byl vcerejsi priapad), pripadne do Alp, hlavne kvuli desti. Nepotrbuji nejakou zasadni oporu v kotniku, spis abych si kotnik neodrel o skalu, ci do nich nenateklo horem tak snadno. Hm kurnik, nebo ze bych zkusil nejaky nizky inov8 GTX tenisky + navleky :-k
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » ned dub 12, 2015 10:23

ja mam do Alp vyhlidnute tyhle,
ale tady doma na litacku (podzim -jaro) ted po te neprijemnosti s AKU musim sehnat nahradu... :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod oodoow » ned dub 12, 2015 10:24

@scinkk: A co La Sportiva Crossover? Pokud chceš kotníkáče jenom kvůli ochraně před vodou nebo blátem a nepotřebuješ to jako oporu, tak by ti mohly vyhovovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » ned dub 12, 2015 10:50

La Sportiva Crossover


Jo ty jsem taky zkousel, je to pekna botka, ale taky mi prisla uzsi, mozna ji zkusim jeste jednou. Od LaS mam Wildcaty ale to jsou asi jediny sirsi. Navic to vypada, ze zivotnost tech WildCatu bude tak polovicni zivotnosti Inov8 trailroc 255.
A pro me pripadne vyuziti v Alpach maji crossovery uz moc mekkou a tenkou podesev.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ondrejkout » ned dub 12, 2015 11:35

Adidas AX2 MID GTX
http://www.a3sport.cz/damska-obuv/ax2-mid-gtx-w-d66497

Zaujaly.

Mám nízké bez GTX a jsou skvělé.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » ned dub 12, 2015 12:03

mel jsem predchudce - AX1 MID GTX - po pul roce reklamace kvuli protekani pres GTX,
na noze sedely dobre a citil jsem se v nich vyborne - pipisuji zde;
pote jsem poridil Adidas Winter Hiker Speed, a behem sezony totez - protekaly...
Naposledy upravil Quido dne ned dub 12, 2015 22:35, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Kiszoun » ned dub 12, 2015 21:20

To scinkk
Merrel moab se vyhýbej obloukem. U verze s GTX Po 3 měsících praská goráč v oblasti ohybu u prstů a pak praská i svrchní kůže na témže místě a u verze bez GTX jen praská kůže :D
+ samozřejmě doprovodné nešvary jako mizející podrážka, prodírající se pata, vrzání podrážky atd. no nekupte to když je to tak "laciný" :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » ned dub 12, 2015 21:36

scinkk píše:Primo ty Marshall MID?...
Ty Garmonty bych mozna zkousl, ale dle heureky je nikdo neprodava. Kde ze jsi je videl?
Ale jsem si skoro jist ze asolo ani garmont na me sirsi nohy sedet nebudou.

Primo ty Marshall MID 2014 model. Garmonty jsem zkousel v Arcu, to je Italie. :x Na sirsi nohy nebude sedet italske kopyto.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » ned dub 12, 2015 21:44

Merrel moab se vyhýbej obloukem.


hm to me vubec neprekvapuje :( diky

v Arcu, to je Italie


jo taaak, ja myslel, ze to je naky obchodak :)

kruty zivot se sirkou nohou ](*,) :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » ned dub 12, 2015 21:50

ASICS dela nektere modely se sirokou spickou. Posledni moje nizke asics lahar byly super na beh, dlouha chuze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » ned dub 12, 2015 22:12

To jo ale asics delaji jen nizke pokud se nepletu a s temi nemam problem u inov8. A jelikoz doslouzili inov8 roclite 400, tak bych prave potreboval nahradu. Kazdopadne asics bych taky rad nekdy zkusil, ale v praze je asi nikdo zatim neprodava.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » ned dub 12, 2015 22:28

v praze byl dokonce outlet Asics. :-k mel jsem od nich Cumulusy
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » ned dub 12, 2015 22:31

Asics Outlet Praha-Štěrboholy, Fashion Arena
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » ned dub 12, 2015 22:41

aha supr, nekdy zkusim, diky
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod flames » úte kvě 5, 2015 8:29

Nevím do kterého topicu, tenhle mi přijde neblíž, v tom ´boty na běhání + chození´ se odehrává podivný "nevím co vlastně chci" hip-hop, který nechci narušovat

http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-dr ... 58718.html

Někdo měl na nohách tyhle? Je někde jinde ještě možnost výběru Garmontů než zrovna v R.P.? Ty jejich boty se tu vzpomínaly, mně se dost líbí, ale potřeboval bych si je otestovat na nohách (kopyto, vyšší klenba).

Jinak právě hledám takové nějaké kotníkové tenisky, kotník na ochranu - ne na oporu (ale kdyby to byly fajn boty, tak nemusí mít kotník, viz ty Garmonty právě), mně se třeba líbí LS Core High GTX Men, akorát netuším co od toho čekat. Ještě Asolo Zion GV, případně něco takového..

Váha do 440-450, max 500g, ale raději v té spodní hranici. Mám to jít zkoušet, nebo existuje nějaký jednoduchý tip?
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod booze » úte kvě 5, 2015 8:52

Ty Drogontaily jsem reklamoval. Nekde jsem to popisoval, praskla kuze u obsazky v ohybu prstu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod flames » úte kvě 5, 2015 9:24

Hm, tak tím padají z úvahy, protože já genericky ničím boty v ohybech - je to vyšším nártem a ostřejším úhlem, jakým jdu špičkama.. těžko se to vysvětluje.. prostě extrémně ničím boty v ohybech :) , dík za info. Kurnik, zrovna škoda, těch nízkých bot s šikovnou obsázkou zas tolik nevidím, zas aby to jako nebyly cvičky na zahradu, musí přežít trochu drsnější zacházení.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod scinkk » úte kvě 5, 2015 18:07

se odehrává podivný "nevím co vlastně chci" hip-hop, který nechci narušovat


:D

chtel bych boty na stejny ucel, ale zatim jsem to nevyresil a odlozil, pac ted uz posledni tydnu muzu chodit v nizkych bez GTX, ale mozna budu schanet neco pred cestou do Alp.
Jinak pokud bych nemel sirkou nohu, rad bych sel do tech LS Core High GTX, ty boty se mi libi a splnuji me pozadavky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod flames » stř kvě 6, 2015 7:42

Jo, ty LS vypadají fajn, akorát nějaký nový model, tak doufám, že nebudu za skoro pět litrů jen pokusná opice. Porovnám s těma Zionama od Asola na noze a které mi sednou líp, ty beru.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod fps » stř kvě 6, 2015 14:00

scinkk píše:Jinak pokud bych nemel sirkou nohu, rad bych sel do tech LS Core High GTX

taky jsem je zkoušel, a mají širokou a vysokou špíčku, takže mi taky vůbec neseděli, je to škoda, mam a nebo jsem měl od La Sportiva šestery boty, a všechny mi sedí i ve špičce, nechápu proč tyhle udělali takhle široké
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » sob bře 4, 2017 17:40

pavproch píše:tak neska sem učinil další pokus v hledání slepých uliček...
AIC Winter Hiker Speed

Chjo no, neska ty boty fakt nic nevdrží.... sem zistil, že jedna botka je prdlá (asi 3cm) ve vnějším švu zboku hned nad obsázkou.... no nic, letos už je donosím, pak je deklasuju na pracovní domácí obuv a napodzim bude další pokus v prokopávání slepých uliček..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Vectrix » pon bře 6, 2017 11:08

Přidám svoje zkušenosti s takovýmito botami:

1. Zamberlan Air Round Mid GTX: Botky pohodlné jako bačkorka. Zamiloval jsem si je při prvním nasazení na nohu hlavně díky širší špičce. Velmi prodyšné (GTX Surround). Podrážka drží tak průměrně, na české hory naprosto dostačující. Ocenil bych vyšší vzorek. Kvalitu svrchního materiálu bych ohodnotil jako slabou. Hned po měsíci nošení jsem roztrhl svršek na špičce když jsem procházel trochu off-trail a nejspíš ostřejší kousek dřeva projel materiálem jako žiletka, GTX nepoškozen. Samozřejmě bez nároku na reklamaci - opraveno v Restday. Boty používám stále, ale po dvou letech už mají roztrženou takovou síťku na bocích a opravená část už taky brzo odejde.

2. La Sportiva Core High GTX. Oproti Zamberlanu na mě působí mnohem gumovějším dojmem. Noha se v nich necítí tak příjemně, jako u předešle zmiňovaných. Nicméně dal jsem v nich B7 včetně běhu. Ale jinak OK. Vzorek drží rozumně, spokojenost asi větší než u Zamberlanů. Jedenkrát byly na reklamaci kvůli odlepující se špičce. Teď budou muset na opravu znovu - updl háček na tkaničku. Bohužel jsem to zjistil až po příchodu k autu, takže leží někde v Beskydských hvozdech. Zkusím to uhrát na reklamaci, ale případná oprava za vlastní snad nebude tak drahá.

Závěr: Dříve jsem takové boty hodně nosil kvůli podpoře svého kotníku, dokonce jsem v nich i běhal, ale to je minulost. Uvažuju si přivézt ty LaSportivy po opravě na léto do Alp.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » sob lis 11, 2017 20:37

Znova (pokolikáté už?) otevřu tohle thema....

Kotníkové GTX "tenisky" pokud možno aspoň trochu zateplené a hlavně aspoň 2,5 - 3cm poctivé PuR pěny pod patou...... existuje vůbec něco takového?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty