Kotníkové GTX "tenisky"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod apuka » čtv srp 22, 2013 2:43

Ja jsem ty holinky puvodne myslel jako vtip (a priklad, co je 100% nepromokave). Ale potom jsem si vzpomenul (mel jsem psa jednoho pasteveckeho plemene), ze k paseni se psem se pouzivaly gumove holinky. A ze pastyri, kteri chodili past ovce (ale i skot, prasata,...) za kazdeho pocasi, chodili v mokru a zime v holinkach (jinak kliden i bosky). Jednak v te trave by se vsechno ostatni promocilo a jednak ze vseho ostatniho se blbe davaji dole hovna - z holinek v mokru (a za chvili i v suchu) odpadavaji samy :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Mapu » čtv srp 22, 2013 21:48

Tak vtip jsem neodhalila :D nakonec je z toho spíš tip!
Ale určitě pořídim, už jsem viděla lidi v holinkách (ale bez zateplení), takže tohle bude super a na kratší prochajdu určitě v poho. Na tu delší asi moc ne, tak ještě počkám, jestli náhodou někdo netuší nebo nevyzkoušel ty Kaylandy (zatim favorit), ale pak ještě přemejšlim nad Lowou, Asolem atp.
Zajímavý mi přijdou i Afars Lapland (vyčetla jsem tady na fóru), ale nevim jak to bude s tou nepromokavostí bez membrány. Aspoň pro začátek bych jí brala ...
Mapu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 21, 2013 9:54

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » ned srp 25, 2013 11:52

sa nudím, tak brouzdám.... sem prolezl weby všech (mně známých) výrobců "tenisek" a nic... (aic, najkí, inovejt, NB, asiks, mizuno...), ale z outdororových mě něco zaujalo.... hlavně ty salewy vypadají dost dobře - ta neoprenová lošna proti padání bovdela dovnitř...


mammut

salewa

aku
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2013 14:00

Ty Salewy jsem nekdy zkousel - nebyly spatne ale na moje divne nohy ne uplne sedely.

A Aku Arriby mam nizke, asi novsi model 2013 (byly to prvni nizke botky po dvou letech hledani, ktere mi jakz-takz sedly) - nejsou spatne, ale zatim spise testovano ve meste a v aute, nosim je druhy az treti mesic. Momentalne prave v reklamaci (jak jinak :-)) - rozpadl se sev nekdy nekde namiste, kde to neni namahane a nebylo to rozrezanim. Rozhodne Ti asi stoji za zastaveni v Alpisportu, pokud bys jel kolem Pribora, podobne botky Aku vyrabi vice druhu, se mi zda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » ned srp 25, 2013 16:58

budu ráth za imprese i pozdější field-report.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod wawrik » ned srp 25, 2013 17:07

Na jednu vec treba dať bacha - majú hóóóódne zvláštne kopyto, dlhé a úzke. Dokonca aj na moje dlhé a úzke chodidlá :-D Osmičky som si v hudáči skúšal dvakrát, ale nebol som si istý, a keď som sa rozhodol, boli už preč. Za tú cenu (ca. 110 €) sa predávajú ako teplé rohlíky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » pon srp 26, 2013 12:39

neska sem po cestě za matůšem na vyšetření poskákal pár sexšopů.... tady sou zážitky:

Millet Switch - pěkná bota, dobře sedí, ale tvrdá podrážka (na ohyb i na došlap) a vysoká váha
Salewa Trainer Mid - španělská bota - drtí nárt
Asolo Zion a Reston - dobře sedí ale řesně podle obav - ten natural concept je úplně na pikaču
Asolo Jumla Mid - moc tenká a tvrdá podrážka, jïnak moc příjemná botka
Aicky Mid - zkoušel sem asi patery )bez i s GTX a taky nějaký auafoli - všechno OK tenisky, ale mají jednu vadu - tvar paty nekomatidebilní s mýma sportem doyebanýma patama

takže likely winner is:

Asolo Nitrum Ld brown-beigecč 42.... teda asi proto, že sem zkůšal 41 a1/3 a ty byly naknap ale prý mají skladem i 42 a pošlo je tomu prodejci do konce týdne .... takže uvidíme.... měkoučká pohodlá botička s minimální váhou, pěkně ohebnou a pružící podrážkou..... sice bez zatěplení, ale jinak ideál....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 14:15

pavproch píše:Asolo Zion a Reston - dobře sedí ale řesně podle obav - ten natural concept je úplně na pikaču

uvažuji o koupi Asolo Zion nebo Reston, můžeš to přeložit, a nebo rozvést
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » pon srp 26, 2013 14:19

na můj vkus příliš tenká podrážka vyrobená z téměř nepružící gumy (PuR) - pod podrážkou cítíš každé zrnko písku a každé došlápnutí ti rezonuje/vibruje celou páteří.... navíc podpatek je příčně strašně úzký čili stranově nestabilní (imho se podpatek musí směrem dolů rozšiřovat)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod wawrik » pon srp 26, 2013 14:46

pavproch píše:Salewa Trainer Mid - španělská bota - drtí nárt

Tie boty majú dvojitú vložku, vraj práve preto, aby sa dal doladiť tlak na nárt. Žltá gumená časť sa môže oddeliť a používať sa dajú iba s tou vrchnou čiernou. Sú o seba prilepené sucháčom.

Ale je to tvrdá bota, žiadna papučka...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod fps » pon srp 26, 2013 15:07

pavproch píše:na můj vkus příliš tenká podrážka vyrobená z téměř nepružící gumy (PuR) - pod podrážkou cítíš každé zrnko písku a každé došlápnutí ti rezonuje/vibruje celou páteří.... navíc podpatek je příčně strašně úzký čili stranově nestabilní (imho se podpatek musí směrem dolů rozšiřovat)

tenká podrážka, a úzký podpatek taky není nic pro mě, aspoň už je nemusím zkoušet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » pát srp 30, 2013 10:54

tak babské asola nitrum beige-brown č 42 sou doma, teda v autě....

není to přímo teniska, ale hooodně sa teho slova významu blíží.... na pozdně podzimní/zimní/časně jarní chození do práce přes les a pole myslím budou OK

field report bude až nasadím do provozu....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » sob srp 31, 2013 16:24

podzimek může přijít.... tenisky sou na to připraveny.... neska sem na ně vystříkal celej tendlecten sprej...

Obrázek

a převázal kaničky (bo tam byly navlečený naopak, kdo to kdy viděl utahovat kaničku směrem dovnitř boty ](*,) )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » čtv říj 10, 2013 14:04

...já mám kotníkové tenisky na lítání se psem a na výlety po Beskydách

Asi jdu proti proudu - po dvojí zkušenosti dvou podobných bot TNF (Arctic Hedgehog Mid a jejich předchůdců Storm Summit Boot - oboje jsem vždy po sezóně musel vyreklamovat, neb do nich začalo téct) zkusím raději něco levnějšího - když už reklamovat, tak ať si neříkám pořád "bože, draží boty slovutné značka a takhle dopadnou..." - vyzkouším teď tyhle synteťáky http://www.sportisimo.cz/adidas/ax-1-mi ... tAodUUEAbQ
... zatím, než napadne sníh, se chovají dobře, pěkně obepínají nohu, jsou lehké a v trávě nepromokají.... uvidíme, a když nevydrží, nebude mne reklamace tolik štvát
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod fps » čtv říj 10, 2013 16:20

Quido píše:slovutné značka a takhle dopadnou

jak pro koho, pro mě je The North Face čínský brak, já bych si od nich nic nekoupil, a stejně je na tom i Adidas, spíš bych se koukl po jiných značkách, Aku, Asolo, Dallape, Hanwag, Meindl, Lowa, La Sportiva, Scarpa, Zamberlan
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod pavproch » čtv říj 10, 2013 18:15

Quido píše:...já mám kotníkové tenisky ....
http://www.sportisimo.cz/adidas/ax-1-mi ... tAodUUEAbQ
...


todlecto prostě nepovažuju za KOTNÍKOVÉ ale PODKOTNÍKOVÉ tenisky - ač se honosí v názvu slovíčkem MID, tak takle kotníková bota prostě nevypadá - do sněhu (skoro) nepoužitelné
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ita » čtv říj 10, 2013 22:11

Potřebovala bych prosím pěkně poradit (asi spíše od bab) nějaký ty zimní boty jakože do města, do práce, ale přitom aby fakt hřály, neklouzaly, nepromokaly. Měla jsem vyhlídnutý jedny TNF, ale v reálu to byly takový dosti křusky. Chtěla bych nějaký kompromis, aby aspoň trochu vypadaly módně (ráda nosím např. sukně i v zimě), ale abych neměla až nasněží boty durch už po pár stech metrech. Něco takového např by se mi celkem líbilo http://damska-obuv.heureka.cz/loap-inna ... imni-boty/ , akorát nemám důvěru v konkrétní provedení.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát říj 11, 2013 7:43

* tak s ostatním, tedy s oblečením co od TNF mám (asi 5 kopusků různého určení - 2.-3. vrstva) jsem nadmíru spokojen, jak střihem, provedením, tak funkčností a za, podle mne, příznivou cenu... pochopitelně mám věci i od jiných...
ale boty jsou pro mne v poslední době noční můra

** tak asi bude rozdíl v pojmu "kotníková botaů a "kotníková teniska", tam taky rozdíl vidím - a každému vyhovuje něco jiného, mne spíše zajímá, jestli vůbec vydrží pohromadě, neb ty předešlé nevydržely... a psal jsem na co to mám a pokud je hlubší sníh, beru návleky nebo kalhoty s kamaší na nárt.... nebudu se psem běhat v kilových botách
:-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát říj 11, 2013 7:48

fps píše:jak pro koho, pro mě je The North Face čínský brak, já bych si od nich nic nekoupil, a stejně je na tom i Adidas, spíš bych se koukl po jiných značkách, Aku, Asolo, Dallape, Hanwag, Meindl, Lowa, La Sportiva, Scarpa, Zamberlan

no v botách to asi tak bude, jak říkáš... jenom kdysi měla manželka pohory (opravdu pohory) adidas, a držely řadu let a pochvaloval si je
tohletio mám opravdu jen na lítačku se psem, třeba jsem blbec, ale nechci si u toho ničit drahé boty
:((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod dudy » pát říj 11, 2013 7:55

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ita » pát říj 11, 2013 9:40

dudy: No to už vypadá skoro jako hadrová pohoda, akorát ještě ve výrazné barvě :?
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod dudy » pát říj 11, 2013 9:55

Pod tim je jich asi dvacen i nebarevnejch, stačí vodrolovat a i tyhlencty se dělaj v asi šesti kolórech.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ita » pát říj 11, 2013 10:07

dudy: Aha :mrgreen: Ajoo, níž už se najdou pěkné kousky! Akorát z těch co se dostanou u nás a líbí se mi jsou jen jedny a stojo skoro 5k :-# Za pohory no problem, ale za "sněhule" :((
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod dudy » pát říj 11, 2013 10:15

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod Quido » pát říj 11, 2013 10:49

výběr parádní, ale koukám, co všechno si nelze představit pod pojmem "tenisky" :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod apuka » pát říj 11, 2013 12:59

fps píše: spíš bych se koukl po jiných značkách, Aku, Asolo, Dallape, Hanwag, Meindl, Lowa, La Sportiva, Scarpa, Zamberlan

:lol: Za svoji rodinu (3 lidi) jsem za posledni 2-3 roky z uvedenych znacek nereklamoval pouze Dallape (tady nejsou k sehnani), La Sportiva a Scarpa (co jsem zkousel, nesedelo, synovi napodobne), Zamberlan (asi 3 nebo 4 modely jsem zkousel ja nebo syn a uz v prubehu zkouseni v prodejne - max 5 min. - byla kuze natolik zvraskavela v ohybech, ze jsem nemel odvahu do toho jit). Vetsinou se jednalo o pohorky B/C, Meindla i jedny B, Aku nizke boty. A nebyly to zrovna malickosti, krome Aku, kde asi po dvou tydnech prasknul sev na nenamahanem miste a po cca 2 mesicich skoro nepouzivani se zacala rozsypavat podsivka na pate (oba problemy zalepeno a zatim drzi).
Takze si nevyberes, v soucasnosti, bohuzel, je vsechno o stesti na konkretni par i v pripade zodpovedneho vyberu - a pramalo zalezi na znacce, dokonce i na cene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ita » pát říj 11, 2013 13:21

dudy: Nemají ani jedny boty v mojí velikosti :lol: mám 3, na zimu teda snesu i 3,5 a ty tam jsou jedny, no.

Quido: Nejsou tenisky jako "tenisky". :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod fps » sob říj 12, 2013 9:40

apuka píše:z uvedenych znacek nereklamoval pouze Dallape (tady nejsou k sehnani), La Sportiva (co jsem zkousel, nesedelo, synovi napodobne)

tak to je docela škoda, protože podle mě jsou v současnosti Dallape a La Sportiva v botách to nejlepší
- samo že chce vybrat i mezi značkami co jsem doporučoval, mě třeba stačí ukazatel nubuk kůže, a už vím že bych si takové boty nekoupil, a to ať to je od jakéhokoli výrobce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní kotníkové GTX "tenisky"

Příspěvekod ita » čtv říj 17, 2013 20:38

Tak jsem nakonec pořídila v Globusu :mrgreen: http://1url.cz/FEL6
Není to žádnej vodvaz s outdoorovýma benefitama, ale na ten kilometr do práce stačí. Jsou celé kožíškové, takže krásně teplé, a protože jsem malý prďola, tak je mám až po kolena :finga:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

PředchozíDalší

Zpět na Boty