Hloupy problem s botami...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hloupy problem s botami...

Příspěvekod backie » ned črc 9, 2006 20:22

Chtela jsem si koupit levnejsi trekove boty, do tri tisic, ale mam problem, ze mam dlouhou uzkou nohu (7,5-8) cimz padem mi jsou damske boty vetsinou kratke a panske zase siroke v nartu. Prodavaci mi ale tvrdi, ze bota ma byt trochu sirsi, ale kdyz si stahnu taknicky na doraz, a presto dokazi stocit prsty pod nohu, tak se mi to moc dobre nezda..
Nebo maji spravne trekove boty opravdu ve spicce jakoby trochu kloktat... :-)
backie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 2, 2006 18:40

Příspěvekod krtenek » ned črc 9, 2006 20:48

Nejlepší je, když ti vysoká turistická bota drží na noze nejvíce v kotníku - pata je pak fixovaná k botě a noha tudíž nemá moc šanci se hýbat. No a samozřejmě i zbytek šněrování by měl botu optimálně utáhnout.
Asi tak nějak :(( ...doplňte mě někdo.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Rujir » ned črc 9, 2006 21:00

krtenek píše:Asi tak nějak :(( ...doplňte mě někdo.


Ja by som ti na doplnenie odporucal tento clanocek. V skratke sa da povedat, ze v turistickej topanke naozaj musis mat v spicke trochu volneho miesta, pretoze kazda noha pri namahe trochu opuchne. Druhym faktorom je zostup, pri ktorom by si si pri tesnych topankach donicila prsty na nohach no a nakoniec sa samozrejme jedna aj o ponozk. Trekove su vzdy trochu hrubsie a v zime budes do topanok asi pchat dvoje. :wink:

Inak prednedavnom sa tu Borek Tomis stazoval, ze Prabosy su strasne uzke To co bral on ako nevyhodu, by pre teba mohla byt vyhoda. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vilík » pon črc 10, 2006 12:04

Jinak taky budes mit rozdil, jestli tu botu budes kupovat rano nebo odpoledne... Noha ti opuchne nejen pri namaze, ale i normalne behem dne, kdy nejses v prijemne horizontalni poloze :wink: . A nekdy to muze delat i pol cisla...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod krtenek » pon črc 10, 2006 12:43

Vilík píše:Jinak taky budes mit rozdil, jestli tu botu budes kupovat rano nebo odpoledne... Noha ti opuchne nejen pri namaze
Ano, boty se doporučuje zkoušet odpoledne, když už má člověk něco nachozíno.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44


Zpět na Boty