Boty kategorie A/B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty kategorie A/B

Příspěvekod Maslow » stř úno 15, 2012 12:36

Zdravím,
rád bych pro mne a přítelkyni zakoupil nějaké botky na lehké letní cestování po po horách (Velké Tatry, Alpy "bez sněhu" apod.). Nenosím 20kg v batohu, jsou to jednodenní, max 2denní výlety, jde mi o stabilitu nohy, především o její pohodlí a aby boty něco vydrželi (no more Adidas...). GTX výhodou, není však nutností, rád bych aby do nich úplně nezatékalo.

Jelikož hodně lidí okolo mne má ověřené Salomony, zkoušeli jsme Salomon Comet 3D GTX, potažmo Discovery GTX , oboje působí přijemně a dostatečně pevně. Pak jsem si ale pročetl toto skvělé forum a hned byly pochyby..
Cena tak do 3000,- za pár, na sobě ušetřit mohu, na přítelce nechci :)
Jen podotýkám, že jakožto vlastník ploutví nemohu mít příliš úzké boty..

Děkuju za doporučení
Maslow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 15, 2012 11:03

Re: Nové boty na "hiking" (A/B)

Příspěvekod fps » stř úno 15, 2012 22:33

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Maslow » čtv úno 16, 2012 22:24

díky za reakci, až vyberu dám sem své zkušenosti a prožitky pro "budoucí generace.."
Jen otázka, proč nebrat Salomon, zkušenosti, pověst?
Maslow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 15, 2012 11:03

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod fps » pát úno 17, 2012 14:18

Maslow píše:Jen otázka, proč nebrat Salomon, zkušenosti, pověst?

špatná osobní zkušenost, za stejné peníze seženeš lepší boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod dagmar » pát úno 24, 2012 10:20

Čauky, taky řeším boty na lehčí turistiku -Beskydy, Javorník, Roháče...,
Chci se zeptat co La Sportiva Lagorai RTP GTX. Daly by se pro začátek???
Díky
dagmar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 24, 2012 10:13

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod zbuddy » pát úno 24, 2012 10:26

Funkci "Hledat" využilas? :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod dagmar » pát úno 24, 2012 14:18

Díky za radu - jsem "nováček", tak se musím ještě rozkoukat.
dagmar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 24, 2012 10:13

Vyber bot kategorie A/B

Příspěvekod baltazarek » sob dub 29, 2017 8:13

Dobrý den,
prosil bych vás o pomoc s výberem bot. Uz cca 5 let vlastním boty Scarpa Ladakh GTX. Jsou stale super, nicmene hledam na chozeni po okoli nejake lehci boty, s goretexem. Mel jsem nekolikrat botky Merrell MOAB MID GORE-TEX, ktere byly lehke, pohodlne, ale vzdy mi do roka praskli. Hledam proto nejake podobne botky. Poraditemi prosim s vyberem ? Dulezite je, aby se dali sehnat v okoli Brna. Zatím jsem si vybral následující kandidáty.

Trekovky Scarpa Kailash GTX 67052
TREKOVKY SCARPA MISTRAL GTX 30005
TREKOVKY SCARPA TERRA GTX 30001
La Sportiva Cornon GTX Men
AKU Conero

Bohužel nemám moc zkušeností s vyběrem. Děkuji všem za každou pomoc.
baltazarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:59

Re: Vyber bot kategorie A/B

Příspěvekod fps » sob dub 29, 2017 14:52

- přesuňte to sem viewtopic.php?f=6&t=14136&hilit=kategorie+A%2FB
- Aku Conero a Scarpa Terra jsou spíš kategorie B, Scarpa Kailash, Scarpa Mistral, La Sportiva Cornon jsou cca A/B, já bych se nebál koupit ani jedny, jsou to osvědčené značky, koukni třeba ještě na Asolo Elios nebo na něco jiného od Asolo

P.S.
Scarpa Ladakh jsou kategorie B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie A/B

Příspěvekod apuka » sob dub 29, 2017 17:42

Jen mala technicka: Aku Coneru kozene je uz spise B/C bota, Aku Conero kombinace textil-kuze B bota. Alespon takto to bylo nekde pred mnoha lety. POdesev je stejna ale kozey svrsek je pevnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod shotik » stř srp 2, 2017 8:16

Zkusím se zeptat.

Plánujeme v září Island na pár dní (cca 10 - 11 ) . Přesuny autem. Pak krátké výlety pěšky. Většinou stanování.

Koukám na boty. Určitě bych volil nízké ale teď co vybrat v poměru cena výkon aby to bylo alespoň trochu proti vodě

favoriti
Mammut https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pan ... -0801.html
Millet https://www.spartoo.cz/Millet-ROCKWAY-x ... E&marque=0
AKU https://www.eobuv.cz/trekingova-obuv-ak ... e-184.html

Cena určitě do 3000. spíše 2500

Upozorňuji že nejsem žádný pohorkář. Boty využiju tak max 2x do roka na pár dní.
shotik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 2, 2017 8:09

Re: Vyber bot kategorie A/B

Příspěvekod brhel » pon srp 7, 2017 19:35

baltazarek píše:Trekovky Scarpa Kailash GTX 67052

http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/10 ... -gtx-67052
podle webu B, koupil jsem letos na léto a zatím spokojenost *
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » ned led 5, 2020 21:59

Hledam lehke pohorky na zimni prochazky okolo mesta a pripadne i chozeni v nem. Rozhodl jsem se, ze chodit v zime v nizkych bezeckych botach je blbost (tahne tam, dostane se tam mokro a navic klouzou). Driv jsem na to pouzival Hanwag Banks, ale tem vloni odpadly podrazky. V podstate mi vyhovovaly, ale znovu je nechci, jelikoz mely klouzavou podrazku (coz mozna v nove verzi opravili) a byly ve spicce uzke.

Koukam na Lowa Renegade GTX Mid, ale mate mne, ze nekde maji Renegade II, ktere vypadaji stejne. Dalsi moznost je Hanwag Tatra Light GTX, ale ty uz maji byt B a mozna uz moc tvrde. Nejake dalsi tipy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod pavproch » pon led 6, 2020 9:06

Už sem to tu psal vícekráte: LaS Uragano resp. La Tempesta (obé mám a používám) jsou neuvěřitělně "teplé" i když nemají zatěplení, nepropo a mají zespoda "zimní" hrubý vzorek z nějaké ne moc klouzavé gumové směsi. Plus mají pěkně měkkoou, dostatečnou vrstvu (2,5cm) PuR pod patou. Na zimní vycházky ideál - do těch Uragánů se ale blbě leze (jak do ponorky) zato ale do nich nepadá vrchem bovdel. Nejsou ale nejlevnější.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Krysha » pon led 6, 2020 9:44

@pavproch - já myslím, že mike shání vysloveně pohorky, ne "tenisky s GTX" (nicméně jsem si Uragany díky tvým chválám koupil a jsem spokojený - být širší, tak jsem nadšený)
@mike - Lowa Renegade jsem kdysi koupil a byla to hrůza - boty sice maximálně pohodlné, ale výdrž bídná - strašně moc švů, které se mi začaly brzy párat (ale možná to byla vada konkrétního kusu, každopádně jsem je nezvládl reklamovat a bylo to fakt dávno)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » pon led 6, 2020 10:06

mike píše:mate mne, ze nekde maji Renegade II, ktere vypadaji stejne
Netusim jak ted, ale pred par (nemnoha) lety Lowa delala
"neviditelne" zmeny v Renegadech. Co vim, tak jedna z nich byla zmena podrazky z neskutecne klouzave v mokru/snehu na mnohem lepsi, uz dobre pouzitelnou (ehm, nazev samozrejme zustal stejny ](*,) a nikde se o zmene nezminovali) a byly tam nejake male zmeny i "vevnitr", dalo by se rict strihove-konstrukcni. Ale taky je treba rict, ze tehdy mely trochu problem s pouzitou kuzi - obcas byla nerovnomerna, uz na omak mela citelne tenci a silnejsi mista i na jednom kusu odrezku. Toto bys mel pohlidat (dalo se to zjistit prstama docela dobre - a kdyz ne, ze chvili noseni to pocitis a je to na reklamaci). Pozdeji se toto zlepsilo.

Jeste bych TI doporucil se kouknout na nejake Asola, oni maji na podobne ucely par bot a lidi si je tady na OF dost pochvalovali. Osobne mohu neco rict jen o nekterych nizkych (ktere byly fajn), ty mekci vyssi jsem na nohou nikdy nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » pon led 6, 2020 17:41

@pp: kdyz jsem hledal nizke boty, nekolik LaS jsem zkousel a mel jsem dost problem se obout i do nizkych a kdyz jsem se obul, nebylo to prijemne. Jsou na mne moc uzke uprostred. Je to jak pise Krysha, chci lehci pohorky, zadne tenisky. Cena neni moc podstatna.

@Krysha: na tohle pouziti doufam moc svu nevadi. Hanwag Banks mi vydrzely 10 let nez jim upadly podrazky a ty taky nemaji svu malo. Muzu se ale plest.

@apuka: to ale neodpovida na mou otazku ohledne nazvu. Nekde pisou verze II, mam pocit, ze jsem videl i III, ale ted se zda, ze se prodavaji boty bez verze.

Zadna Asola, co jsem kdy zkousel, mi nesedely, a tak pochybuju, ze by mi sedly ted. Mam spis nemecke nez italske nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Mawenzi » úte led 7, 2020 14:19

ja si mezi renegade/renegade II a renegade III (u modelu wide ) vsimla hlavne zuzeni... bez cisla pouzitelny, II nepouzitelny a III sveraky...

bez cisla, kdybych sehnala tenkrat 42 a ne 41, asi ych si je i nechala, 41 zacaly trochu tlacit az po par km. II vel 42 tlacily v obchode a III ma znamej a jeho 44,5 mi je fakt uzka...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 14:44

mike píše:Zadna Asola, co jsem kdy zkousel, mi nesedely, a tak pochybuju, ze by mi sedly ted. Mam spis nemecke nez italske nohy.
Mne mnohe Asola jako jedny z mala sedely na sirku (rozhodne byly sirsi nez nemecke, Lowy, Hanwagy, dokonce i Meindly Lovera nebo co to mas), ale jak jsem psal, z tech mekcich jsem mel a zkousel jen vice druhu nizkych, zadne vyssi. Ale taky jsem tady sam parkrat upozornil, ze asolacke snerovani nemusi kazdemu sedet, ze je treba se naucit "s nim zit" a potom to bude (vetsinou) dobre. Takze chapu, ze Ti nesedly.

A kdyz ty nizke Meindly Ti tak dobre vyhovuji, proc nezkusis neco od nich, napriklad OHIO 2?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » úte led 7, 2020 17:19

apuka píše:Ale taky jsem tady sam parkrat upozornil, ze asolacke snerovani nemusi kazdemu sedet, ze je treba se naucit "s nim zit" a potom to bude (vetsinou) dobre. Takze chapu, ze Ti nesedly.

Neslo myslim o snerovani, ale o tvar boty. Proste nekompatibilita, s tim nic neudelas.

apuka píše:A kdyz ty nizke Meindly Ti tak dobre vyhovuji, proc nezkusis neco od nich, napriklad OHIO 2?

Protoze mne to nenapadlo. Tyhle vypadaji dobre a zda se, ze maji stejnou podrazku jako ma Lareda. Jestli mi Lowy nebo Hanwagy nesednou, tak je zkusim. Diky za tip :)

Mam na vyzkouseni objednane boty linkovane vyse, zitra tam zajdu. Asi bych dal prednost spis tem Lowam, hlavne proto, ze v Laredech chodim uz snad 10 let a myslim, ze je dobre boty trochu stridat aby pak noha nesedela jen na jedny.

@Mawenzi: :shock: cekal bych skoro cokoliv, ale tohle ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 20:47

Tak jsem si dneska vyzkousel ctvery boty a ani jedny neodnesl :? Nesnasim nakupovani bot.

Lowy Renegade by byly fajn, ale neexistuje moje velikost. 44.5 jsou male a v 45 plavu. Porad je tam ten skok, zmena velikosti neni o pul cisla, ale tak o cislo nebo cislo a pul. Uz jsme se tu o tom nekdy bavili, tusim se tam meni kopyto. Hanwag Tatra Light sedely skvele a kdyby existovala Wide verze, beru ji hned. Neexistuje. Standardni je moc uzka ve spicce, jeste vic, nez Banksy. Pak jsem zkousel nejake Mammuty, ty byly uplne mimo, nekompatibilita s nohou. Takze zkusim ty Meindly Ohio II, jestli nekdo nema dalsi napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 20:54

Mrkni ještě na Scarpy, co teď mají v nabídce. Laďa nějakej model (už netuším jaký a stejně se už asi dávno nedělá), koupil po Banksech, na noze podobné pohodlné bačkůrky, ale vydržely o dost dýl. Banksy daly bez ztráty kytičky celé dva měsíce chození. Doteď nechápu, jak Ti při Tvojí váze mohly vydržet tak dlouho, pokud jsi je teda převážně neoprašoval v krabici.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 20:57

Nejake konkretni? V Banksech jsem chodil prevazne jen po meste a obcas v lehkem teniskovem terenu. Vzit je nekam do hor, tak volam v pulce vrtulnik ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 21:09

Nevím, podívej se, co teď mají a zda něco z toho vypadá nadějně. Jméno toho jeho kousku si ani jeden nevzpomenem, i když na pobíhání kolem komína je tu furt má. A asi si je vezme i letos na Sever, na řízení a vylízání z auta do sněhu by ještě i po letech a se sešlapanou podrážkou posloužit mohly.

Laďovy Banksy odešly směrem Věčná loviště na měsíčním vejletu v bažinaté části Skotska, kde jsme za každý nalezený kámen byli celkem rádi. Takže pro podrážku v ještě mnohem méně náročném terénu, než jsi je používal Ty. Předchozí (nebo následující? - už si nepamatuju) měsíční výlet byly sice Kanáry, ale ani tam by podrážku za měsíc snad sešlapat neměl. Nebyla rozedřená, ale prostě sešlapaná. Výdrž na houby. Ale třeba se jen nepovedla tato konkrétní série, jen mě to tehdy dost zkamalo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:18

Njn, stane se, vem si, jak jsem kdysi zrusil Meindl Islandy v podstate taky behem jednoho vyletu. Tipuju, ze to udelaly ty Kanary, lavovy teren? Podrazka byla mizerna, na tu jsem si stezoval od zacatky, nejaka blba smes, ktera v mokru silene klouzala a ze mela malou vydrz mne neprekvapuje. Verze II ma podrazku uplne jinou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » stř led 8, 2020 21:32

Miku, jen tak me napadlo, zajdi si do nejakeho Rockpointu se podivat na Hoka One One. Maji i vyssi modely, nejaky jsem pred asi pul rokem doma mel na vyzkouseni a docela by to slo, pro mne prekvapive nebyly vubez tak priserne odpruzene jak na pohled vypadaly :-D, ale tak nejak normalne jako bezne dobre odpruzene pohorky prave tak A/B az B. Siroke by Ti mohly byt dost - mne byly trochu uzke ale uprostred boty, kde to malokomu treba vetsi sirku, v prstech bylo mista dost. Na to, co popisujes, ze chces, by to mohly byt dobre boty. A vydrzet by mohly o dost vice nez Inovy. "Jen" nemaji GTX ale eVent.
Ale bacha - uvedene velikosti jsou US, tj. potrebujes o cislo vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:35

Nizke Hoky jsem na nohach mel. Bylo to presne, jak psal myslim oodoow. Celou dobu jsem se pri chuzi musel smat. To by neslo, vzdyt by mi to zustalo a nikdo by mne nebral vazne 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 21:36

mike: Už si nepamatuju, jestli bylo dřív Skotsko nebo Kanáry (respektive které Skotsko a které Kanáry) :mrgreen: Každopádně, jak píšu - nebyly jen "ožrané" od lávy, ale prostě strašně sešlapané. Každé z toho vypadá trochu jinak i když se to samozřejmě navzájem doplňuje. Nicméně výdrž dva měsíce celkem lehkýho výletování je dost na pováženou v každém případě.
Zajímavé, tyhle nijak zvlášť klouzavé nebyly. Možná opravdu nějaká zvláštní série. Sice držely, ale výdrž na nic.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:42

Mozna bys mela zacit brat neco na pamet ;-) Tezko rict, ty moje byly klouzave hlavne v zime ve meste, coz byl hlavni ucel, proc jsem si je kupoval #-o Kombinace nizke teploty (pod 5 - 10 stupnu), vlhkosti a mestske dlazby byla smrtici, skoro doslova. Zadne jine boty mi tak neklouzaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 21:54

Raděj ne, ještě bych si mohla na leccos vzpomenout :wink: :twisted:
Aha, tak městskou dlažbu zas tak moc oproti Tobě natrénovanou asi nemá, ve městě je nosil jen občas, když kyplo nebo lilo a už to nebylo na tenisky. I když zrovna podmínky ve skotských městech Tvůj popis splňovaly dokonale a ani na Royal Mile se nerozplesl. Takže buď jsi měl v tomto Ty smůlu nebo on štěstí na sérii :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Další

Zpět na Boty