Boty Mammut (obecně)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod sobb » úte říj 21, 2014 17:36

a mini :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2014 17:38

To zni zajimave 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod messenjah » čtv zář 15, 2016 11:59

Zdravím.

Nemá tu někdo z vás tyto boty? https://www.mammut.ch/CH/en_CH/B2C-Kate ... 00700-3226

Případně prosím o radu:

Hledám nějakou "univerzální" botu na zimní radovánky a mám asi dost náročnej požadavek - bota, která mi neurve nohy po pár km třeba na Tatranské magistrále a zároveň se v ní dobře pošlape sněhem na některej z kopců (mačky). Nevím, jestli ty Mammuty už nejsou moc tvrdý.

Prosím o shovívavost, vím, že Tatry v zimě by většina z vás dala třeba ve starejch koženkách, ale já mám studený haxny i v létě, takže mi imponuje ta izolace v Mammutech :)

Díky za radu.
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » čtv zář 15, 2016 19:20

já doporučuji La Sportiva Trango Ice Cube, ten integrovaný návlek je skvělý, nepotřebuješ návleky, takže méně práce, odpadá navlékání návleků se zmrzlýma prstama, a je to taky slušná úspora na váze, tady jsem o nich něco napsal viewtopic.php?p=438784#p438784, v tématu Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C najdeš i jiné tipy na boty na zimu, třeba viewtopic.php?p=461565#p461565, ale Mammut Magic Advanced High nevypadají vůbec špatně, můžeš si je koupit, a pak o nich něco napsat do tématu Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2016 19:46

@messen: mám doma dvoje pohorky od chlupatého slona (lehčí, nezateplené Mt. Lennox a těžší, zateplené Monolithy, taky trpím na studené nohy) a imho jsou to obecně kvalitní a dobré boty

ale ty konkrétně odkazované neznám....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod messenjah » pát zář 16, 2016 21:50

Safra že já se tou 18 stránkovou šíleností "Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C" prokousával, mám teď akorát dilema :)

1) Původní MAGIC ADVANCED HIGH Mammuty koukám, že mají jen "slabší" verzi goráče - "The Performance version offers excellent breathability with average warming ability", což mi úplně nekoresponduje s popiskem v ČR - "Izolační teplota: do - 20°C" Co chválím, že asi jako jediná bota z níže uvedených má možnost utáhnout zvlášť nárt a vršek boty (pokud to ten jednoduchej háček fakt udrží, lepší jsou asi ty zacvakávací oka, co se dělaj na bruslích)

2) Trango CUBE - stejně jako Mammuty - "jen" Gore-Tex® Performance Comfort

3) Asolo Freney https://www.hanibal.cz/asolo-freney-xt-mm-id17204 Psalo se tu, že jsou po vyzkoušení pocitově měkčí než CUBE, což by vyhovovalo na delší zimní rovince. GORE-TEX® Insulated Comfort. A jsou i pěkný :)

4) GARMONT TOWER EXTREME LX GTX http://www.horosport.sk/vysoka-trekingo ... antId=6811 Taky GORE-TEX® Insulated Comfort. A taky jsou i pěkný :)


A teď babo raď :/
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod pavproch » sob zář 17, 2016 6:40

Podle mne (ale já su stará konzerva) je "nenávist" (to je nadsázka! :mrgreen: ) části zdejšího osazenstva vůči sebemenšímu kousku kůže na botách přehnaná a zbytečná, imho prostě (boře zpracovaná) kůže na (turistické) boty prostě patří.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » sob zář 17, 2016 9:45

messenjah píše:Safra že já se tou 18 stránkovou šíleností "Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C" prokousával, mám teď akorát dilema :)

neměl si se pta, a měl sis hned koupit Mammut Magic Advanced High, kdo se moc ptá, ten se moc dozví, já jsem ale rád že je ve v kategorii "Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C" z čeho vybírat, a čím dál tím víc
messenjah píše:Co chválím, že asi jako jediná bota z níže uvedených má možnost utáhnout zvlášť nárt a vršek boty

všechny vysoké turistické boty co jsem kdy měl, a nebo mám (La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Pamir Gtx, La Sportiva Pamir Leather, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Trango Trek, Asolo Freney, Asolo Elios, Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Dallape Marmolada, Dallape Cevedale, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 3.1, Meindl Air Revolution 5.3, Lowa Tibet Pro, Hanwag Alaska) tak to co píšeš mají, každý výrobce to má trochu jinak, ale u všech to funguje
messenjah píše:2) Trango CUBE - stejně jako Mammuty - "jen" Gore-Tex® Performance Comfort

na zimu doporučuji spíš Gore-Tex® Insulated Comfort
messenjah píše:a teď babo raď :/

tohle si už musíš rozhodnout sám, ale pro mně bylo tím rozhodujícím to, že mají La Sportiva Trango Ice Cube ten integrovaný návlek proti padání sněhu do bot
Naposledy upravil fps dne sob zář 17, 2016 10:03, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » sob zář 17, 2016 10:02

pavproch píše:Podle mne (ale já su stará konzerva) je "nenávist" (to je nadsázka! :mrgreen: ) části zdejšího osazenstva vůči sebemenšímu kousku kůže na botách přehnaná a zbytečná, imho prostě (boře zpracovaná) kůže na (turistické) boty prostě patří.

taky jsem "stará konzerva", ale dle mně je i sebemenší kousek pravé kůže na botách na HT a nebo VHT přežitek, stejně tak jako dřevěný cepín, plátěný stan, plátěný batoh, a atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod remy77 » sob zář 17, 2016 14:53

Messenjah:
Keby ze sa mi raz rozsypu Garmont Pinnacle co mam na zimu a ladovec(este si chvilu pockam...), bral by som Garmont tower extreme lx. Mozno aj pre priaznivu cenu (asi pred rokom a pol som ich skusal a vtedy boli po 199) ale celkovo boli super. Ja mam ale relativne stastie na boty, resp. na nohy, nemusim tolko vyberat.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod messenjah » ned zář 18, 2016 20:26

Díky všem za rady.

Na ICE CUBE mě lehce rmoutí ta cena, na Garmont tower extreme lx zase nedostupnost. Takže asi zvolím Asolo Freney XT z Hanibalu a uvidíme.

A dodatečně se omlouvám za pokec o jiných značkách v tématu Mammut.
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2016 6:52

Nevim, jestli jsis uz koupil, ale ty puvodni Mammuty by mely asi mit stejny GTX jako Freney. Mam ted doma jiny model od Mammuta, taky je izolace do -20 a taky se psalo, ze maji jen GTX Performance, mel jsem v rukou i Freney a ten GTX je tam stejny (a stejny je i v nekterych izolovanych Garmount Towerech a pokud me pamet neklame i v Tech Magicich by stejny, kdyz jsem je mel v rukou, ale to bylo davneji).
Takze je to spise nepresnost pri uvedeni materialu. S obycejnym GTX Performance nemas sanci v hadracich dosahnout izolaci (normovanou) do -20, pouze pri dodatecne izolaci jeste necim jinym.

Edit: to pisu navzdory tomu, ze Freney se mi zdaji asi nejlepsi boty v te kategorii, co jsem kdy videl a mel v rukou nebo na nohou. Tj. odrazovat Te od nich nechci, jen bych ty Mammuty nezavrhnul jen kvuli tomu GTX.
Naposledy upravil apuka dne pon zář 19, 2016 7:00, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2016 6:56

fps píše:taky jsem "stará konzerva", ale dle mně je i sebemenší kousek pravé kůže na botách na HT a nebo VHT přežitek, stejně tak jako dřevěný cepín, plátěný stan, plátěný batoh, a atd.
:-k Ty a stara konzerva... :shock:
Mas docela konzistentni nazory:
fps píše:janullka@ za mě hadráky nebrat, natož ještě do zimy, podle mě jedině celokožené a nejlépe žádné švy až ke kotníku
:wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2016 11:53

messenjah píše:Hledám nějakou "univerzální" botu na zimní radovánky a mám asi dost náročnej požadavek - bota, která mi neurve nohy po pár km třeba na Tatranské magistrále a zároveň se v ní dobře pošlape sněhem na některej z kopců (mačky).
Jeste jsem si vzpomenul, kdyby to byly spravne velikosti, mohl bys zkusit treba Hanwag Alasky Winter, ted maji 11 a 11,5 ve sleve na RP. Ty budou urcite mene tvrde nez ty Mammuty i LS Ice Cuby, Gamont Towery i Asolo Freney. A chodit by se v nich mohlo dobre, vse, cos napsal by zvladat mely v pohode. Teda pokud sedi strih a velikost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » pon zář 19, 2016 12:17

- s tou konzervou jsem to myslel tak, že do města a nebo na lehké vycházky do přírody já raději volím celokožené boty z pořádné kůže (ne nubuk), a to i z koženým futrem, prostě se mi libí klasiky
- tak já bych tedy na to na co je messenjah chce Hanwag Alasky Winter nedoporučoval, nejenom že nemají vysokou gumovou obsázkou okolo celé boty, ale mají i nedostatečně tvrdou podrážku na mačky, na loňskou zimu jsme si do města koupil ve velké slevě Hanwag Xerro Plus Winter které mají stejnou podrážku, a kokám že je stále mají ve slevě, já je ale kupoval za 1999kč, za tu cenu se nedaly nekoupit
- i na oficiálních stránkách je u Mammut Magic Advanced High napsáno "GORE-TEX Performance Comfort Footwear"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2016 13:22

Nemas pravdu, Ty Alasky maji sice stejnou podesev jako Xerro Plus, ale asi maji uplne jinou vyztuz, tvrdosti by mohly skoro odpovidat klasickym Alaskam. Primo vyrobcem jsou urcene i na sneznicove tury, co ty Xerro Plus nejsou ani nahodou. A ze normalni Alasky jsou vhodne na macky, Ti tady potvrdi dost lidi. Taky v cerne verzi (ted nevim, jake maji v RP) nejsou z nubuku ale hladke kuze. A ze nemaji vysokou obsazku, muze byt problem v rozbredlem snehu, ale jinak nebude a bude mu tepleji na nohy "pod chybejici obsazkou", pod tou gumou je pocitove chladneji, vysrazi se tam pot, nema se jak odparit, co u bot bez obsazky nehrozi. Takze si myslim, ze by puvodni zadani s prehledem splnily, ale to musi rozhodnout tazatel, ne my.
Ohledne GTX na Mammutech nevim, proc jsi napsal, cos napsal - mas u mne uvedeno, ze se jedna asi "nepresnost pri uvedeni materialu"; mimochodem jake "i oficialni stranky", kdyz tazatel linkoval oficialni stranky. A jak jsem psal, s GTX Performance Control bys musel mit specialni pridanou vrstvu izolace, nejspise Primaloftu. Ty Mammuty vypada, ze maji jenom jednu vrstvu, izolacni GTX a ta je Izolation Comfort, jinou GTX nevyrabi. V kazdem pripade, nejdulezitejsi je, ze maji izolaci do -20.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod messenjah » pon zář 19, 2016 16:58

Mammuty - jen Performance goráč - pro mé zmrzlé prsty nejspíš málo

Hanwag - 11,5 UK je pro mně malé. Kůže, na kterou jsem lempl a neuměl bych se správně starat :) A jsem příznivec spíš nových materiálů.

Asolo Freney - Insulated goráč - má někdo zkušenost s obchody http://www.affekt.cz/ , http://www.gamisport.cz/ nebo http://outdoor.online-sport.cz/ ? Tam to vypadá, že mají 12 UK, což by mohla být má velikost.

GARMONT TOWER EXTREME LX - nějaké info kde by se mohla prodávat? Ani po Evropě jsem (za příjemnou cenu) ty boty neviděl, kromě snad Rumunska.

Kdyžtak do mě šťouchněte, kdyby to tu už bylo moc OT.
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2016 17:10

Nemel bys lepsi resit zimomrivost spis ponozkama? Dvoje silne ponozky (s velkym obsahem vlny) by to mely zvladnout i v normalnich pohorkach. Plus to ma dalsi benefity, nosi nas to tu celkem dost a nedelame to kvuli zime, ale kvuli pohodli, tepelnemu komfortu (stejne ponozky a boty od -20 do +30) a odvudu potu. V bote vznikne mikroklima, ktere udrzuje optimalni podminky bez ohledu na vnejsi teplotu. Akorat se musi koupit vetsi boty, zkouset uz s ponozkama, se kteryma je budes nosit.

Mam pocit, ze se delaji i ponozky s Primaloftem, ty by pro tebe mohly byt jeste lepsi, nez vlnene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod messenjah » pon zář 19, 2016 17:24

Nosím ponožky Darn Tough. Loni v Tatrách i dvoje :)
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 19, 2016 17:36

ohledne gamisportu - v minilosyi sem neco objednavala a dotmrazilo postou bez problemu jak to tam je s reklamacema ale netusim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » úte zář 20, 2016 7:04

messenjah píše:Mammuty - jen Performance goráč - pro mé zmrzlé prsty nejspíš málo
Kurna, co si tak cist ponekud pozorneji, co se napise?
messenjah píše:Asolo Freney - Insulated goráč ... Tam to vypadá, že mají 12 UK, což by mohla být má velikost.
Kdyz mas obavy z tech sopu, proc si je neobjednas ¨napr. od Hanibalu? Stejne je nikde na sklade nemaji (krome eshopu dovozce) a budou se objednavat z Hodonina od dovozce, ktery ma pravdepodobne jeden par ve 12-ce. Jen tak mimochodem, az tak citelny rozdil mezi 12-kou Freney a 11,5 Alasek (alespon tech normalnich) neni, spise v sirce a kopytu, na delku by to melo byt cca 0,3cm... Freney jsem 12-ky zkousel, Alasky 11,5 taky, ty mi byly kousek uzke.
A aby to byl On-topic - zateplene Mamuty 12-ky (konkretne Monolithy, podle oficialniho popisu taky s GTX Performance Comfort, ale spise je tam to same jako ve Freney, neni to bezny GTX z jinych bot) je na delku pocitove vetsi nez Freney stejne velikosti. Mel ses koukat o tyden-dva driv, mohl si je koupit za 2990,- :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » úte zář 20, 2016 13:42

messenjah píše:Asolo Freney - Insulated goráč - má někdo zkušenost s obchody http://www.affekt.cz/ , http://www.gamisport.cz/ nebo http://outdoor.online-sport.cz/ ?

když koukneš na Heureku, tak tam jsou affekt.cz a gamisport.cz ověřeny zákazníky, takže bych se nebál u nich nakupovat, i když nevím proč si je neobjednáš přímo v eshop.asolo
messenjah píše:Tam to vypadá, že mají 12 UK, což by mohla být má velikost.

minulý týden jsem v Hanibalu zakoupil 12 UK Asolo Freney XT GV, do dvou dnu byli na krámu, a když tak koukám na jejich dostupnost, tak velikost 12 UK není momentálně dostupná?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » úte zář 20, 2016 14:03

mike píše:Nemel bys lepsi resit zimomrivost spis ponozkama? Dvoje silne ponozky (s velkym obsahem vlny) by to mely zvladnout i v normalnich pohorkach. Plus to ma dalsi benefity, nosi nas to tu celkem dost a nedelame to kvuli zime, ale kvuli pohodli, tepelnemu komfortu (stejne ponozky a boty od -20 do +30) a odvudu potu. V bote vznikne mikroklima, ktere udrzuje optimalni podminky bez ohledu na vnejsi teplotu. Akorat se musi koupit vetsi boty, zkouset uz s ponozkama, se kteryma je budes nosit.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2016 7:42

Ta izolace v botech ale funguje lepe, kdyz se zastavis po delsi chuzi.

Jinak jedna zajimavost s mammut Monolithama, novyma z krabice: jedna bota velikosti 12 vazi 911g, druha 940, tj. rozdil skoro 30 gramu. Papirek s chvalou GTX (podle oficialnich strane Performance Comfort, podle mne Isolation Comfort) na tezsi bote vazi (odvazen naprosto stejny papir z jine nove boty) vazi 4g. V cem muze byt tech 25g, tj. skoro 3% rozdilu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod Raxalpe » čtv srp 23, 2018 17:00

Ahojte, skusim, ci ozije starsia tema topanok Mammut... :t:t
Mate, prosim, niekto skusenosti s botami Mammut AYAKO https://www.sportrysy.sk/mammut-ayako-h ... e-inferno/
alebo Mammut GRANITE https://www.sportby.sk/outdoor/outdoor- ... igh-gtx-1/
- vyzeraju takmer ako cez kopirak, len tie Ayako maju podrazku Vibram Mulaz a tie Granite (asi speci mammutacku) Gripex™ IronGrip
- ucel pouzitia - jednodnove tury po skalnatejsom alpskom terene, ale nie prilis narocne lezenie ani specialne ferraty. Nie som expert horalka ako mnohi tu diskutujuci, nase tury su kopce tak 2000-3000m, teren napr. nieco ako Mrtve hory, Hochtor... popolezenie na vrcholy je tam po skalach a lanach, ale zas dolne pasaze su maksi teren.
- ako sedia velkosti Mammutu (maju specialne tretinove cislovanie, takze mi moja bezna velkost 40 u inych bot podla stranky Mammut vysla az na 40 2/3)...

Diiiky za kazdu skusenost O:)
(ps. mam kozene boty Lowa, ale na take jednodnove vylety by som chcela nieco lahsie).
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod fps » čtv srp 23, 2018 17:32

když už kombinaci hadr kůže, tak bych já radši koupil třeba Trango Trek Leather nebo Scarpa R-EVO Pro nebo Asolo Shiraz GV
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod Raxalpe » čtv srp 23, 2018 17:43

Diky za tipy :) akoze chapem, ze vybrat v mori podobnych topanok je bud uplne jednoduche (beries prve, ktore ti sadnu), alebo uplne nemozne (stale sa objavia lepsie a lepsie modely a hladaniu niet konca kraja :roll: )
(napr. La Sportivy su mi zvycajne uzke)
S Mammutmi mas zle skusenosti, ci...? :rolleyes:
Mne ide o normalnu hmotnost (nie uplne kopyto), dobry grip, nepremokavost-priedusnost... (Zimna turistika alebo backpacking takmer vobec nie, ked uz tak mam tie kozene.)
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » čtv srp 23, 2018 17:48

No, cez kopirak... Ma to par odlisnosti...
Ale Granite je rozhodne starsi model, Ayako je novy, takze klidne to muze byt nasledovnik. granity se uz jen doprodavaji, malokde je jeste sezenes.
Ohledne podrazky Gripex neumim nic rict, mam ale dojem, ze se na OF obcas spominaly, ale netusim, jak obstoji ve srovnani s Mulazem (i kdyz ten ma taky par verzi se stejnym nazvem a ruznou odolnosti ](*,)). Takze kterou z techto dvou si vybrat, zustane asi na Tebe. Ja bych si asi vzal novejsi model, stary kdovi jak dlouho nekde lezel a to botum nikdy nedela dobre. A Mulaz je slusna podrazka.
Kazdopadne mej na zreteli, ze odolnost podrazky bys mel rozhodovat podle nejtezsiho terenu, kde boty chces pouzit - a napr. vapencove Totesky budou asi dobry smirgl na podrazky...
Ve vseobecnosti k Mammutum - ja jsem je par na nohou mel, a byly vzdy pohodlne, jen mne bud uzke nebo nedrzeli moji nohu, ale to je vsechno individualni. Pokud Ti dobre sedi, tak poslouzi dobre. Ale musi sedet, neprizpusobi se casem - ale toto plati pro vsechny pohorky a je to nejdulezitejsi podminka.
(Na poznamky fps se vybodni, on je ted zastancem vyhradne lehkych plastaku a idealne od La Sportiva :wink:, navic je proti cinskym vyrobkum a Mammuty se siji v Cine. Nic proti LS, Scarpe a Asolu, ale kdyz uz jsi nasel tyto mammutacke boty a sedi Ti, udelaji naprosto stejnou sluzbu jako La Sportivy nebo Scarpy nebo Asola. Kvalitativne je to cca stejne. Popravde receno, mne proslo v poslednych 2-3 letech rukama hodne pohorek a mohu rict, ze Mammuty - 7-8, mozna az 10 paru panske, damske - mely zpracovani na pohled nejkvalitnejsi, La Sportivy - asi 7 paru vesmes panskych - byly v prumeru zrovna nejvice odbyte, obzvlaste lepeni podrazek, Scarpy jsem zadne nemel, ty jsou mne uzke, Asola - 5-6 paru damske, panske a troje mame nebo jsem mel - byly jak ktere).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod apuka » čtv srp 23, 2018 17:50

Raxalpe píše:Mne ide o normalnu hmotnost (nie uplne kopyto)
Pricemz by Ti melo jit uplne v prvni rade o kopyto :wink: :lol: (to byl pokus o vtip.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Mammut (obecně)

Příspěvekod Raxalpe » čtv srp 23, 2018 18:08

Diky za odpoved, tak trochu potvrdzujes moje podozrenie, ze Granite je asi starsi model (Mammut ho nema v ponuke na stranke... ale inak vyzera, ze je "urceny" na (do)predaj v Intersporte, v pondelok som si vzala outdoor katalog 2018 z Intersportu v Hintestoderi a uvadzaju ich tam, ale v beznych shopoch som na ten model nenatrafila).
Inak to asi aj podla tvojich skusenosti vyzera, ze Taliani siju na uzsie nohy? (Scarpa, La Sportiva?)

Este ma zaujali podla recenzii nejake Salewy, napr. Rapace (tam v tych modeloch tiez nemam prehlad, zdaju sa mi totalne podobne :roll: )
Raxalpe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 28, 2017 13:07

PředchozíDalší

Zpět na Boty