Garmonty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Garmonty

Příspěvekod Tommy » ned kvě 14, 2006 18:59

Čau! Mám Garmonty eclipse, spadl jsem s nima do vody a v promočených jsem ještě šmatlal asi 10km. V oblasti ohybu mi teď i při dešti nasákají. Normální impregnační sprej na to nepomáhá, nevíte prosím někdo čím to ošetřit??
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49

Příspěvekod Rujir » ned kvě 14, 2006 19:22

Mhm, to je dost podivne. Predpokladam, ze mas Eclipsy s gore-texom, ze? Mne sa stalo nieco podobne, akurat som v tych mojich nikam nespadol, ale brutalne premokol v burke a musel som v nich slapat este 18km a ziadny problem nemam. Takze tipujem, ze sa ti v mieste ohybu podarilo odpalit membranu a s tym uz nic nespravis. Impregnacne spreje su len taka symbolika, aby sa ludia dobre citili, ze pre tie svoje topanky nieco robia. V skutocnosti je nepremokava jedine membrana a tu ked raz poskodis, tak proste smola...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » ned kvě 14, 2006 19:26

Rujir píše:...Impregnacne spreje su len taka symbolika, aby sa ludia dobre citili, ze pre tie svoje topanky nieco robia. V skutocnosti je nepremokava jedine membrana a tu ked raz poskodis, tak proste smola...

s druhou casti souhlasim, s prvni ne tolik - imho je impregnace "hadrovejch" membranovejch bot dulezita nejen pro pocit, ale kvuli tomu, aby membrana mohla pracovat jak ma, tudiz i dejchat - pokud totiz bude bota neimpregnovana, utvori se na povrchu vodni film, ktery bude branit dejchani

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » ned kvě 14, 2006 19:27

teoretic píše:s druhou casti souhlasim, s prvni ne tolik - imho je impregnace "hadrovejch" membranovejch bot dulezita nejen pro pocit, ale kvuli tomu, aby membrana mohla pracovat jak ma, tudiz i dejchat - pokud totiz bude bota neimpregnovana, utvori se na povrchu vodni film, ktery bude branit dejchani

t.


Mhm, nevravim, ze nemas pravdu, len mne osobne sa vzdy zdalo, ze impregnacia zo spreja vydrzala v prudkom dazdi asi tolko ako cukrova poleva. Ale mozno je to naozaj len moj osobny pocit. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » ned kvě 14, 2006 19:35

Rujir píše:Mhm, nevravim, ze nemas pravdu, len mne osobne sa vzdy zdalo, ze impregnacia zo spreja vydrzala v prudkom dazdi asi tolko ako cukrova poleva. Ale mozno je to naozaj len moj osobny pocit. :shock:

pokuds oustavne prsi, tak to samozrejme nepoznas..poznas to ale, kdyz jdes treba mokrou travou atd...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod sheriff » ned kvě 14, 2006 21:54

ja spreje nepouzivam, zasadne voskujem klasickym vcelim voskom na topanky... urcite to pomoze aj Tebe... topanky mam 3.rok, presel som v nich niekolko 100km (700-800 odhadujem), a su uplne paradne, nic im nie je...

co sa tyka dychania nohy, tak ta sa mi spoti aj v platennych teniskach, takze neverim na membrany v topankach, tie moje su viac menej koza, v vnutornou vystielkou...
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod Rujir » ned kvě 14, 2006 22:26

sheriff píše:ja spreje nepouzivam, zasadne voskujem klasickym vcelim voskom na topanky... urcite to pomoze aj Tebe... topanky mam 3.rok, presel som v nich niekolko 100km (700-800 odhadujem), a su uplne paradne, nic im nie je...

co sa tyka dychania nohy, tak ta sa mi spoti aj v platennych teniskach, takze neverim na membrany v topankach, tie moje su viac menej koza, v vnutornou vystielkou...


No jo Misko, ale Eclipsy nie su pohorky ako skor klasicke tenisky typu Nagevi. Tam asi vela vosku nepouzijes. :wink: A v tomto pripade plati, ze ak ich chces mat nepremokave, tak tam musi byt membrana. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tommy » stř kvě 17, 2006 16:36

Rujir píše:
sheriff píše:ja spreje nepouzivam, zasadne voskujem klasickym vcelim voskom na topanky... urcite to pomoze aj Tebe... topanky mam 3.rok, presel som v nich niekolko 100km (700-800 odhadujem), a su uplne paradne, nic im nie je...

co sa tyka dychania nohy, tak ta sa mi spoti aj v platennych teniskach, takze neverim na membrany v topankach, tie moje su viac menej koza, v vnutornou vystielkou...


No jo Misko, ale Eclipsy nie su pohorky ako skor klasicke tenisky typu Nagevi. Tam asi vela vosku nepouzijes. :wink: A v tomto pripade plati, ze ak ich chces mat nepremokave, tak tam musi byt membrana. *
...no já právě myslel něco jako vosk. To místo,kde to nasáká, je na každé straně boty v největším ohybu. Je to cca 5mm široké a 30mm dlouhé. Když to nastříkám sprejem a dám pod tekoucí vodu do umyvadla, tak v poho. Problém je při chůzi, kdy se to místo začne ohýbat-pak to nasáká. Přímo na nohu se mi ta vlhkost nedostane, takže soudím, že membrána žije. Funkčnosti to v podstatě něják neškodí, ale ten materiál je podobný kůži (možná to je kůže), takže mu asi časté nasátí vody moc nesvědčí.
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49

Příspěvekod Rujir » stř kvě 17, 2006 16:50

Tommy píše:...no já právě myslel něco jako vosk. To místo,kde to nasáká, je na každé straně boty v největším ohybu. Je to cca 5mm široké a 30mm dlouhé. Když to nastříkám sprejem a dám pod tekoucí vodu do umyvadla, tak v poho. Problém je při chůzi, kdy se to místo začne ohýbat-pak to nasáká. Přímo na nohu se mi ta vlhkost nedostane, takže soudím, že membrána žije. Funkčnosti to v podstatě něják neškodí, ale ten materiál je podobný kůži (možná to je kůže), takže mu asi časté nasátí vody moc nesvědčí.


No ci to je koza alebo nie by mali mat napisane minimalne na svojej weobvej stranke. :wink: Kazdopadne rataj s tym, ze ak pouzijes vosk, tak uz tie topanky nebudu vyzerat velmi reprezentativne.

Inak mam tomu rozumiet tak, ze ti vadi, ze vrchny material namokne aj ked samotna topanka nepremokne a vnutri mas sucho? Ak hej, tak by som sa na to proste vykaslal a topanky osetril vzdy dodatocne. Zhyb je vzdy to najviac namahane miesto na topanke, a tak ti tam spej urcite nepomoze. Treba proste ratat s tym, ze ked ti topanky obcas premoknu, tak to je v poho, ale na nejake pravidelne kazdodenne macanie nie su urcene.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Tommy » čtv kvě 18, 2006 20:48

Díval jsem se na stránky výrobce, ten materiál co mi nasáká je nubuk.
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49


Zpět na Boty