Vrzající boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vrzající boty

Příspěvekod werken » pon srp 8, 2011 11:02

Ahoj,

našel jsem doma už asi šest let staré trekové boty, které jsem použil jen párkrát a chtěl bych zkusit zase používat, ale mám problém, že při chůzi hrozně vržou (na obrázku jsem ty místa vyznačil červeně) - nevíte, jaký je nejlepší a nejšetrnější způsob k odstranění vrzání? (nejlépe který jste sami ozkoušeli a fungoval)

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se světle hnědá plocha (na obrázku ohraničená zeleně) má taky impregnovat (používám včelí vosk) nebo jestli se impregnuje jenom ta zbývající, tmavě hnědá plocha.

Díky za radu
Přílohy
boty-prabos.jpg
werken
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 25, 2009 2:35

Re: Vrzající boty

Příspěvekod jonza » pon srp 8, 2011 11:22

ja to patlam snosealem vsechno co je kozene. Ale pote co jsem si na starych naimpregnoval i cast, ktera prijde do kontaktu s nohou (v lete jsem nemel tak vysoke ponozky) me to docela depilovalo (nez se to osoupalo o nohu)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Vrzající boty

Příspěvekod mifr » pon srp 8, 2011 12:05

Impregnuj všechnu kůži vně boty(čili i tu světle hnědou, ale ne tu vnitřní krémovou), snad to pomůže i proti vrzání...Chce to rozchodit :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Vrzající boty

Příspěvekod kakos » pon srp 8, 2011 14:21

mam triton saltiky a taky me tam vrzou(maji tu samou jemnou kuzicku), namaznu a na chvilku je klid, ale jak se to vpije, tak zacnou nanovo, takze asi mazat a mazat dokud se ta kuzka poradne nenapijakuje :mrgreen:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Vrzající boty

Příspěvekod rezna » pon srp 8, 2011 14:45

zalezi jak moc mazes - pri bezne impregnaci mi kozena bota vezme nekdy i 4 nanosy vosku nez se prestane vpivat ...
Naposledy upravil mike dne pon srp 8, 2011 15:01, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku; si to snad nikdy nezapamatujes :-|
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vrzající boty

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2011 15:00

Taky mi to jedny boty delaly, nastesti jen trochu. Neprisel jsem na to, co s tim, a kdyz jsem se ptal u Restday, tak mi taky neporadili. Asi bych zkusil namazat vrzajici plochy necim hodne klouzavym, rozhodne ne voskem, ten to spis zhorsi. Treba tycinku proti puchyrum, kdyz funguje na lidskou kuzi, mohla by zvladnout i hovezi ;-) Kdyz nic nepomuze, tak jsou jeste ucpavky do usi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrzající boty

Příspěvekod zbuddy » pon srp 8, 2011 15:02

Mně vržou některé boty, zejména polobotky, když mám zpocené nohy.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Vrzající boty

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2011 15:03

Asi volaji o pomoc :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Boty