Boty Merrell

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Merrell

Příspěvekod danis » úte led 4, 2011 19:20

danis píše:tak jsem taky reklamoval merrel chameleon wrap. začaly vrzat a propadla se mi pata v pravé botě, koupeno ve sportissimu, uvidím jak to dopadne


reklamace uznána, peníze vráceny
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: Boty Merrell

Příspěvekod majerpetr » ned úno 13, 2011 0:45

Voko píše:Podle mne je hlavní slabinou podrážka, na to, že je to wibram mizí poměrně hodně rychle.
myslí, že částečně za to může popis boty, kdy je údajně určena pro "běžné nošení", ale evidentně podrážžka ve městě šíleným tempem ubývá.
Pokud by bylo použítí bot v terénu, tak pravděpodobně k takovému úbytku vzorku nedojde.)
Nejsem ale doborník, abch toto mohl tvrdit.



Vibram .... je to od názvu toho kdo vymyslel ten vzorek .... Vibram se dělá jako pneumatiky s různou tvdrostí takže máš měkkou podrážku třeba na kameny a tvrdou na asfalt
majerpetr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 4, 2011 15:52

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 14, 2011 14:59

ze by to byl duvod, proc se mi tak rychle na tech co sem nosila do mesta sjela podrazka? i tak vydrzeli dost pres dva roky prakticky denniho noseni, co mam druhy, takovy lehoucky kotnikovky na vylety, tak ty super uz asi 5tym rokem... ale nosim je malo, tak 30 dni z roka...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Vojtos » úte úno 15, 2011 14:41

danis píše:
danis píše:tak jsem taky reklamoval merrel chameleon wrap. začaly vrzat a propadla se mi pata v pravé botě, koupeno ve sportissimu, uvidím jak to dopadne


reklamace uznána, peníze vráceny


Jdu se stejnou reklamací do Mall.cz též Chameleon wrap vržou obě dvě je to evidentně nešvar těhlech bot
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Mongas » čtv úno 17, 2011 12:37

Mam Chameleon wrap a Waterpro maipo (takovy ty sitovany). Boty jsou to velmi pohodny, po tehle strance jim nic nejde vytknout. Bohuzel nemaji vydrz.
U chameleonu se mi totalne prodrela textilie v miste ohybu boty (stari rok a pul) a odlepila se mi obsazka na spicce, viz. foto: http://bangrc.rajce.idnes.cz/nastenka/#P2170038.jpg a jsou takovy dost hunaty, takze dobry na podzim a jaro. Kdyz je v zime sucho tak je vezmu klidne bez problemu do mesta. Pokud je chcete jako pohodnou papuc do mesta tak si myslim, ze vydrzi, ale hory jim moc nesvedci (samo zadna sut a pod, ale i ten lehci teren). Jo a taky mi vrzou :) .
Maipa mam uz dva roky a ty teda drzi, ale kamarad je mel cca 2 mesice, pak je vzal na Beskydskou sedmicku a to krapet nerozdejchaly, potrhaly se ty bocni pasky a i ta sitovina.
S poctivostí nejdál dojdeš.
Nic není dostatečne chráněno před průměrně talentovaným blbcem.
Uživatelský avatar
Mongas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 2, 2010 8:58
Bydliště: Raspenava v podhůří Jizerských hor

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » čtv úno 17, 2011 18:09

Tak Merrelky jsem si před 3 rokama koupil za 2000,- a mám pocit, že o mě už tahle značka nikdy neuslyší.. Za prvé jsem udělal amatérskou chybu a koupil boty bez membrány, tak že se mi v tom potí noha jako prase a už jsem je třikrát reklamoval, když se mi rozpáral vrchní materiál, boty jsou teda Cameleony, podrážka je v pohodě, s tou problémy nejsou..
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mike » čtv úno 17, 2011 19:19

jirikh píše:Za prvé jsem udělal amatérskou chybu a koupil boty bez membrány, tak že se mi v tom potí noha jako prase...

Amaterska chyba je myslet si, ze v botach s membranou by se noha potila min. Presne naopak ;-) Membrana je tam proto, aby se voda nedostala zvenku dovnitr. Odvod vlhkosti zevnitr ven naopak zhorsuje, i ta nejlepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » pát úno 18, 2011 9:06

To je teda zajímavý, že v jinejch botech s membránou se mi noha nepotí. Když budu chtít, aby se mi voda nedostala dovnitř, tak vezmu gumové holinky. Pokud vím, tak membrána má být prodyšná ( dýchyt ), nebo snad ne...?
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod zdenki » pát úno 18, 2011 10:06

No, to že se ti nepotí noha v botách s membránou je zásluha jak membrány,která je sice prodyšná, tak hlavně kvalitního svršku boty. Ale kdyby jsi porovnal ty stejné boty, které by membránu vůbec neměly,tak by samozřejmě byly prodyšné ještě daleko víc. A ty botky bez membrány,jak se ti v nich potí noha jako prase,kdyby ještě měly navíc nějakou membránu,tak by se asi rovnaly prodyšností holínkám :wink:
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » pát úno 18, 2011 10:10

Tím chceš říct, že když budu mít boty bez membrány s kvalitním svrškem, tak se mi noha potit nebude, chápu to správně...? Čemu konkrétně říkáš kvalitní svršek ( materiál ), nějakýmu tomu nubuku ( vypadá to ajko jemější semiš), nebo jaký...?

Děkuju
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod bjerndi » pát úno 18, 2011 11:39

jirikh píše: už jsem je třikrát reklamoval, když se mi rozpáral vrchní materiál, boty jsou teda Cameleony, podrážka je v pohodě, s tou problémy nejsou..

moc nechapu reklamovat boty kvuli roztrhle sitce, kdyz Ti jinak slouzi dobre, nechapu co od nic teda cekas ? nesmrtelny boty ? mne se u nich stalo to stejny a fakt si nemyslim, ze treba po roce a pul chozeni je to nejakej problem, ale ja se rika, kdo chce psa bit ... :axe:
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » pát úno 18, 2011 16:00

Nezlob se, ale teď sedíš úplně mimo mísu...Nevím, jak ty, ale já když za něco vypláznu 2000,- tak od toho taky očekávám určitou kvalitu.
To si jinak rovnou můžu koupit tenisky ta 200,- u veitnamců....
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod bjerndi » pát úno 18, 2011 16:13

no ja je tahal jak ve meste v od podzimu do jara a i mimo mesto dostali slusnej zahul a tak jsem se urvane sitce ani nedivil a kdyz to nemelo vliv na funkcnost bot tak me to nenapadlo resit a asi by mne to bylo i blby vzhledem k jejich vytizeni ( tim si zas muzu nabehnout na tradicni lina huba ... )
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » pát úno 18, 2011 16:18

Jaký pak vytížení, boty jsou snad od toho, aby je člověk nosil, ne...? Já je mám už 3 roky a nešetřím je. Ale hlavně proto, že se mi vtom příšerně potěj nohy vím, že příště se Merrelům obloukem vyhnu, jinak samozřejmě, co člověk to názor.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod bjerndi » pát úno 18, 2011 16:28

no nevim, ale kdyz posuzuju vydrz botu co jsem kdy mel, tak tyhle by se umistily hodne vysoko. Napr. zadny kopacky ani turfy mne 2 roky nevydrzi. U vetsiny bot doslo k vetsim defektum nez strhana sitka, takze uz jsem v tomto asi nazorove deformovanej. Jinak nedam dopustit na mizuna, jedny salovky a mam je nejmin 5 let a ty zvladly vse. Ted dam prilezitost i crossovkam.
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jirikh » pát úno 18, 2011 16:39

Mě boty vydrží v průměru tak 3 roky. Loni na jaře jsem koupil botasky Hi-tec za krásnejch 1500,- a naprostá spokojenost, mají i membránu, nepromoknou, nepotí se v tom noha super...
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Boty Merrell

Příspěvekod zdenki » pát úno 18, 2011 17:28

jirikh píše:Tím chceš říct, že když budu mít boty bez membrány s kvalitním svrškem, tak se mi noha potit nebude, chápu to správně...? Čemu konkrétně říkáš kvalitní svršek ( materiál ), nějakýmu tomu nubuku ( vypadá to ajko jemější semiš), nebo jaký...?

Jo jo,takhle to funguje na moje nohy. Nejlepší materiál i na nízké trekovky je pro mě jemnější nubuk,noha se nepotí ani v letních vedrech. Prostě ta kůže dýchá líp než jiné umělé materiály. A protože je používám jenom na běžné nošení,tak membránu ani nepotřebuju. Jo a jenom je občas stříknu kondicionerem,nepoužívám žádné vosky,s těma mám co se týká prodyšnosti špatnou zkušenost.Ale to už je na jinou debatu :)
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Boty Merrell

Příspěvekod ericsson » ned úno 20, 2011 4:45

Prosím poraďte mi co si mám koupit za botičky... Zkušenost: Kdysi dávno jsem měl trek-botky Killtec měl jsem je snad 5 let vydržely hodně pak Reichle ty taky doporučuju až po 7 letech praskla podrážka pak sem měl Německý armádní kanady Continental a ty mám dodnes a do teď jsem měl trekový boty Columbia nízký Dá se říct že byly dobrý podrážka Omnigrip ale drolila se... podešef Waterprof s uhlíkovou stélkou bez Goretexu ale i na zimu se daly nosit a kdyby se boky nerozlepily asi bych je měl dodnes(podařilo se mi je vyreklamovat v Hervisu) dostal jsem poukaz na 2tisíce no ale teď nevím co si koupit Zkoušel jsem Salomon ale nepříjdou mi moc pohodlný Kilimanjaro jsou ještě horší a slyšel jsem že nevydržej Co říkáte na Salomony Softshel??? Docela bytelný mi přijdou Merrel Moab myslím nízký co myslíte??? Do jara je sice času dost ale nemám v čem moc chodit a chystám se do Itálie V zimě nosím vysoký kožený Puma Ever-track s Goretexem mimochodem jsou fakt super mám je 3 roky podrážka je téměř netknutá akorát mně se.re vysoký zavazování a už bych radši nosil nižší botky ale nevím co si koupit a rád bych opět v Hervisu
ericsson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 20, 2011 3:51

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Zoidberg » ned úno 20, 2011 15:32

Měl jsem Merrell Deseret a nic moc. Tedy, nosily se dobře, jenže... po půl roce každodenního nošení se začal svršek odlepovat od podrážky. Realisticky jsem zhodnotil možnosti úspěšné reklamace jako 0-0-nic a slepil to kvalitním dvousložkovým lepidlem - od té doby to drželo. Po necelém roce se na patě prošlapal Vibram až na tu houbovitou hmotu a do bot začalo téci (u Vibramu to je bohužel asi normální), po roce a půl se začalo párat polstrování na patě a opět se (na jiném místě) začal odlepovat svršek... Dá se říci, že jediné, co bylo celou dobu OK, je membrána. Po této zkušenosti jsem na běžné nošení v chladnějších měsících koupil no-name botky za tisícovku, s tím, že na jaře si koupím na teplejší roční období něco lehoučkého s membránou. Ale už ne od Merrellu.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Boty Merrell

Příspěvekod ericsson » pon úno 21, 2011 0:43

Tak jsem si botky koupil... Chtěl jsem v Hervisu páč jsem v něm spokojen a nic lepšího než Merrel Moab nebylo a tak je mám První dojmy: pohodlný hezký lehký-oproti Columbia mnohem lehčí ale na pohled méně bytelný a nevržou Podrážka vypadá dobře je v ní Vibram a ve svršku Gore-Tex takže by něco snést měly Zkusím je 2 dny nosit a když to nepůjde mám možnost je do 6týdnů vyměnit přes zákaznickou kartu za jiný boty Uvidíme uvidíme Využil jsem akci nákup nad 2500 sleva 500 a koupil jsem si ještě botasky Nike Compete za 700 Merrell 1900 Nike 700 = 2600 - 500 sleva = 2100 ale na 2000 sem měl dobropis za vrácený Columbie takže sem doplatil 100kč Ohledně výběru: Myslel jsem že si koupím Salomon ale ty co se mi líbili byly o mnoho méně pohodlný pak sem zkoušel LOWA ale ty taky nic moc vyloženě dobře sem se cejtil v Merrellech Dávám jim 2 dny zátěže pokud se osvědčí nechám si je a pokud si je nechám můžu je kdykoli reklamovat a nebo měsíc a půl počkat a vyměnit za jiný pokuď se objeví lepší Prostě uvidím Švára taky nosí Merrelly a tvrdí že jsou pohodlný ale výdrž max. 2roky ale už má 3. a příští prý budou zas Merrell )))
ericsson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 20, 2011 3:51

Re: Boty Merrell

Příspěvekod bjerndi » čtv bře 10, 2011 11:03

koupil jsem si novy ve sleve na trajdani po meste a taky zatim trochu vrzou #-o
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Florian » pát bře 11, 2011 15:05

ericsson píše:Tak jsem si botky koupil... Chtěl jsem v Hervisu páč jsem v něm spokojen a nic lepšího než Merrel Moab nebylo a tak je mám První dojmy: pohodlný hezký lehký-oproti Columbia mnohem lehčí ale na pohled méně bytelný a nevržou Podrážka vypadá dobře je v ní Vibram a ve svršku Gore-Tex takže by něco snést měly Zkusím je 2 dny nosit a když to nepůjde mám možnost je do 6týdnů vyměnit přes zákaznickou kartu za jiný boty Uvidíme uvidíme Využil jsem akci nákup nad 2500 sleva 500 a koupil jsem si ještě botasky Nike Compete za 700 Merrell 1900 Nike 700 = 2600 - 500 sleva = 2100 ale na 2000 sem měl dobropis za vrácený Columbie takže sem doplatil 100kč Ohledně výběru: Myslel jsem že si koupím Salomon ale ty co se mi líbili byly o mnoho méně pohodlný pak sem zkoušel LOWA ale ty taky nic moc vyloženě dobře sem se cejtil v Merrellech Dávám jim 2 dny zátěže pokud se osvědčí nechám si je a pokud si je nechám můžu je kdykoli reklamovat a nebo měsíc a půl počkat a vyměnit za jiný pokuď se objeví lepší Prostě uvidím Švára taky nosí Merrelly a tvrdí že jsou pohodlný ale výdrž max. 2roky ale už má 3. a příští prý budou zas Merrell )))


A já si vždycky myslel že lidi řeší na prvním místě hlavně kvalitu...toho co jsi jdu koupit. Třeba budeš spokojen..i když si to nemyslím. :-({|=
Florian
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 10, 2009 16:30

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Vejvar » ned čer 12, 2011 18:43

Ahoj, asi 5 roků jsem byl naprosto spokojenej s chameleonama, ale už se začaly rozpadat
(podrážka se začala na pár místech odlepovat, díry v síťce,... to by mi až tak nevadilo,
ale v jedné botě vylezla plastová výztuha paty a dřela do nohy).
Stejné už se nevyrábí, takže jsem koupil chameleon wrap slam.
Jsou stejně pohodlné jako ty původní a vypadají že by mohly vydržet o něco víc.

A zde přichází kámen úrazu, na rozhraní boty a vložky mi na patě dělají puchýře.
Ať je utáhnu sebelíp, pata se vevnitř pohybuje, přitom mi sedí a menší by byly asi dost nepohodlné
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Aggy » pon říj 22, 2012 13:57

Ahoj, co jsem to tu tak prolezl, tak většinou hodnotíte od Merrellu sandály, popřípadě nízké trekové boty. A co tak vysoké kotníkové? Já si právě asi před týdnem donesl Merrel Chameleon Thermo 6. Přišly mi docela bytelné a seděly mi příjemně na noze. Jenže teď co to tak čtu, nevím jestli je jít vrátit (ještě sem v nich nechodil) nebo si je nechat a doufat..
Nemáte někdo s něma, nebo s obdobou nějaké zkušenosti? Nechat, nenechat?
Rád bych botu na zimu, zimní tury, vícedenní akce v zimě.. prostě širší využití, kde bych rád nějakou odolnost, spolehlivost a kvalitu.
Díky za reakce!
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Indy » pon říj 22, 2012 14:09

je to neprima informace, ale kotnikovky jsem za 2 sezony projel podrazku skrz.

nosil jsem je hodne, ale nechapu ze pomerne odolna pur monoliticka podesev to nedala, zatimco svrsek by to ustal, a to je pracnosti i materialem podstatne drazsi.

v pripade tech mych kotnikovek teda osidili kvalitu podle vseho vedome, a zaroven tim plytvali jak praci, tak surovinou v podobe kvalitniho svrsku.

toliko k firemni filosofii - a neslo a priori o boty do mesta.

proti sitkam nemuzu rict nic, funguji aj vypadaji dobre, ale to je dost specificky model ktery malo nosim, neb vetsinou je to na sandaly.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Nové trekové boty pro středně náročný treking

Příspěvekod newkangaroo » stř lis 21, 2012 10:22

zdravím všechny přítomné.

Rád bych Vás poprosil o radu. Odešly mi moje stávající trekovky a hledám nové, nicméně jako student se s cenou musím držet poměrně při zemi. Dobré zkušenosti mám s Merrellem, ale už je to dávno. Oslovili mě od nich boty chameleon, ale rád bych znal názor někoho kdo s nimi má zkušenost před tím, než je koupím.

Předem děkuju

Odstranil jsem odkazy, pravděpodobně nejde o neznalý dotaz, ale o reklamní příspěvek. Hafi
newkangaroo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 21, 2012 10:15

Re: Boty Merrell

Příspěvekod newkangaroo » stř lis 21, 2012 10:29

Teda podle mě Merrell dělá dobré boty. kdysi jsem jedny měl a ještě teď jde mám na zahradu:-D Aktuálně uvažuju, že si je koupím zase. Nejsem žádnej extra vášnivěj turista a na moje lezhce nadprůměrné šlapání určitě stačí. nebo ne? Z jejich katalogu se mě zamlouvají Isotherm 6 waterproof. Takže nějaká další zkušenost? Nerad bych kupoval zajíce v pytli.

Odstranil jsem odkazy, pravděpodobně nejde o neznalý dotaz, ale o reklamní příspěvek. Hafi
newkangaroo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 21, 2012 10:15

Re: Boty Merrell

Příspěvekod petrbw » stř lis 21, 2012 10:43

Moje zkušenost s Merrell, kotníkové:Po roce a něco se mi prochodily na podrážce určité místa na vrstvu pod horní gumou.Začalo tudy téct a navíc se během dalšího měsíce chození v suchu celá tato horní vrstva odlepila od podkladu a udělala na obou botách bubliny.Reklamace vyzněla tak, že jsem je prostě ochodil dříve než došlo ke konci záruky.Tak jsem skalpelem nařízl na krajích tu podrážku, vyčistil celé vymazal lepidlem na boty a slepil.Používám je jen když je sucho ale zatím(asi rok) to drží.Kromě podrážky která teda nic moc(měkká, málo gumy na výstupcích a tak se to rychle sešlape), ostatní jako šití a pohodlnost je na cenovou kategorii dobrá.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Nové trekové boty pro středně náročný treking

Příspěvekod fps » stř lis 21, 2012 11:17

já bych si žádné boty Merrell nekoupil, natož ještě na turistiku, za tu cenu koupíš lepší boty od pořádných výrobců, Aku, Asolo, Fitwell, Lowa, LaSportiva, Hanwag, Meindl, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2012 16:50

Souhlas s fps. Nechapu, jak si nekdo muze koupit neco tak hnusneho, jako Merell. Nebo Keen #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty