Boty Merrell

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Merrell

Příspěvekod miayifu » úte čer 16, 2009 5:41

Zdravím , co se týče botů od merellu tak jsem měl troje asi první jsem po 4 měsících vrátil páč vrzala strašně podrážka, s druhýma jsem byl nad míru spokojen , ale taky jako všechny odešly a už je neprodávaj - byly super no a ty třetí jsem prorval vibram podrážku a to boty za 400kč přežili tuhle namáhavou práci v terenu tak nevím .Každopádně maj své chyby jako všechny jiné boty ale jsou docela pohodlné
miayifu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 16, 2009 5:27

Re: Boty Merrell

Příspěvekod michail » pát čer 19, 2009 21:00

Ja mam od TNF model Vindicator Mid GTX a pohoda. Super sedia, lahke a pohodlne. Na lahsie treky akurat.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Aldo » sob čer 20, 2009 11:33

miayifu píše:Zdravím , co se týče botů od merellu tak jsem měl troje asi první jsem po 4 měsících vrátil páč vrzala strašně podrážka, ..... ale jsou docela pohodlné

Kura mám úplně stejný problém s marelkama chameleon. Příští týden je jdu vracet. Vržou jak staré koleno :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Boty Merrell

Příspěvekod terkad » sob čer 20, 2009 11:39

Už jsem to tu asi psala...ale mám takový ten síťovaný model jakoby do vody a vydržely co mohly a ještě po třech letech s malýma opravama (ta síť je nejslabší místo) slouží dále.
Takže až se rozpadnou úplně, jdu do nich znova
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mvaldo » sob čer 20, 2009 11:55

miayifu píše:Zdravím , co se týče botů od merellu tak jsem měl troje asi první jsem po 4 měsících vrátil páč vrzala strašně podrážka, ..... ale jsou docela pohodlné

hmm, a to Ti ich vymenili? :shock:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Mike.J » sob čer 20, 2009 14:36

Ja osobne moc vlastnich zkuenosti nemam, ale mel jse kamos, asi po roce praskla sitka a reklamaci neuznali. koupila si je ma pritelkyne, jedny jsem reklamovali po 1 dni, paxc vrzala podrazka (i za sucha). Boty jsme vymenili za ty same, ty ma asi pul roku a zatim v poho ( a nenosi je jen ve meste) . Vseobecne vsichni rikaji ze jsou velmi pohodlne.
Uživatelský avatar
Mike.J
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 25, 2008 17:49
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Boty Merrell

Příspěvekod led.zep » sob čer 20, 2009 19:42

Mohu potvrdit názory výše uvedené - Merrelly (mám dvoje, oboje nízké - názvy nevím, ale jedny jsou textilní, jedny kožené) mi perfektně sedí a jsou pohodlné, ale zpracováním je to skoro supermarketová třída, a to nemluvím o (ne)komunikaci s jejich zastoupením, jistou firmou Term ze Šlapanic - neuznali reklamaci a když jsem chtěl alespoň vysvětlení, neobtěžovali se odpovědět ani na mail, ani na doporučený dopis. NEBRAT!
Teď jsem pořídil TNF Hedgehog GTX a naporstá spokojenost.
led.zep
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte dub 8, 2008 16:24

Re: Boty Merrell

Příspěvekod terkad » sob čer 20, 2009 19:44

led.zep píše:Teď jsem pořídil TNF Hedgehog GTX a naporstá spokojenost.


A jak dlouho je máš? Ty totiž nejsou o moc lepší. TNF se rozpadají poměrně rychle... :roll:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Boty Merrell

Příspěvekod led.zep » sob čer 20, 2009 20:40

Asi rok - já vím, není to moc, ale Merrelly nevydržely ani to :(
led.zep
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte dub 8, 2008 16:24

Re: Boty Merrell

Příspěvekod pussylala » ned čer 21, 2009 22:16

Tak já mám merrel už skoro 2 roky a pozor nosím je celoročně! Občas v létě si dám sandále, ale ty merrely mám na noze furt! Zatím drží perfektně. S podrážkou žádné problémy. Ze začátku mě nad patou bolela achilovka (puchýř), ale jenom při řízení auta. Časem se ale přizpůsobily (měsíc - dva) a už je to pohodička. Právě v těch místech se mi to prodřelo, ale to mi zatím v životě žádná bota nevydržela.
Myslím, že jak je to u všeho - bota od boty, noha od nohy.

p.s.: jo zapomněl jsem, že se mi po pár měsících začala odlepovat špička a jelikož jsem byl líný to jít reklamovat, tak jsem tam kápnul sekundové lepidlo a drží to dodnes :mrgreen:
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod pussylala » ned črc 19, 2009 18:30

Tak po včerejší zkušenosti, t.j. celý den pršelo a já byl venku (mokrá tráva, atd.), mi moje GTX boty prokcali jako nic. Sice už jsou 2 roky staré, ale myslel jsem, že membrána vydrží, ale nevydržela. Tak, že si jdu kupovat vysokou koženou obuv, klidně kanady, pořadně naimpregnuji a musí to držet. :wink:
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod miv » ned říj 18, 2009 15:23

hmmm... ja mam zaujimavu skusenost s merrellmi. kupil som si merrel chamelon evo gtx-xcr... a co ma velmi zaraza smrdia. a to smrdia nie zapachom noh, lebo ich mam 2 tyzdne ale chemickym zapachom ako keby od lepidla alebo proste ten material smrdi. srmdia od nova ale som si myslel ze vypachnu. vsetko nove troska smrdi... a smrdi to tak, ze mi napachnu aj ponozky a normalne tie topanky citim, ked ich mam v chodbe a prejdem okolo nich. chystam sa na reklamaciu, pretoze to nepovazujem za normalne. smrdia ako keby to boli nejake sroty od vietnamcov... neviem som zufaly. inak co sa tyka funkcnosti perfektne. cely den na nohe a nepoti sa noha, perfektne pohodlne aj na dlhsiu chodcu. podrazka troska smyka ked je mokro a nabehnem na keramicku dlazbu v banke... neviem ci vypachnu alebo fakt musim reklamovat... a neviem si uz zase predstavit tetusku predavacku co uz ide vymyslat len aby neuznali reklamaciu...
miv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2009 15:13

Re: Boty Merrell

Příspěvekod pussylala » úte říj 20, 2009 21:13

No tak tohle se mi ještě nestalo. Většinou mi začnou boty smrdět rozkládajícím potem, než chemikálií. Co bych za to dal :lol:. Já myslím že dva týdny je nic a za chvíli se to vyvětrá. Dej je třeba na balkón, nebo je vyper a dej k radiátoru. Myslím, že když je půjdeš reklamovat, tak se po tvém odchodu dobře pobaví, nebo tě budou považovat za podivína :D
pussylala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 15, 2008 19:42
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod tigzik » čtv říj 22, 2009 14:53

Já kupoval Merrell Moab Mid (kotníkovej model) na přelomu února/března 09, takže je mám cca 8 měsíců. Stály mě myslim 2200. Používam je na treky po horách jen v ČR, fotovýlety apod. ve velký míře.
Někdo tu psal, že zezačátku z nich měl puchýře, než je rozchodil. Já tenhle problém vůbec neměl. Celkově bych řekl, že sou velice pohodlný i při celodenní tůře.
V mokru si taky poradí s tou membránou dobře, i několik hodin deště zvládnou v pohodě (když vám nezačne pršet dovnitř vrškem boty :D ). Prodyšnost je průměrná, do letních veder to neni, noha se potí i v kvalitních ponožkách a akorát se tim ničí ten podešev.
Vibramová podrážka ok, ale často se mi stává, že musim klacíkem lovit kamínky z určitých míst.

...a ANO - OPRAVDU VE VLHKU PŘI DELŠÍ CHŮZI VRŽOU, ale na funkci boty to vliv nemá...na funkci člověka možná, mě to občas deptá ](*,)

Celkově ale kladnej názor, jiný zkušenosti s Merrellkama zatim nemám, tak uvidíme, jak dlouho vydrží.
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod kaz » pát říj 23, 2009 13:57

Ja na ne ted narazil, co jsem tak mluvil s vice lidma, tak jsem byl presvedcen i ze na tu zimu by mi stacili trekovy nezatepleny a ze je vyuziju po celej rok a ne jen v zime. Tyhle by slo pouzivat i v zime, ne? :)
Naposledy upravil amigo dne pát říj 23, 2009 14:04, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace
kaz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 20, 2009 7:56

Re: Boty Merrell

Příspěvekod tigzik » ned říj 25, 2009 9:37

Do města určitě a někam do mělkýho sněhu na kratší dobu snad taky. Když do toho dáš dobrou ponožku, tak by neměl být problém.

Kdybych si měl ale teď kupovat botky, tak bych spíš než po těch Merrellech sáhl po Garmont Zebu GTX, ovšem jejich plná cena je kolem 3,5 - 3,8k. Kamarád je kupoval minulej tejden na BartSportu (mall.cz) v akci za 2,5 a ještě měl dopravu zdarma. Za tu cenu naprostá paráda.
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod kaz » ned říj 25, 2009 18:22

tak ve sportisimu v krpoli dostali Merrel Arctic Chill 6 Waterproof
Obrázek
Obuv vhodná pro turistiku s lehčí a středně těžkou zátěží. Pro své výborné zateplení je možné ji využít v extrémních zimních podmínkách. Díky vlastnostem podešve vhodná do sněhu.
Technologie
Voděodolný jazyk, Air Cushion® odpružení v patní části pro lepší absorbci nárazu, zpevnění prstů v přední části, mrazuodolná stélka ColdProof™ Ortholite®
Svršek
Voděodolná useň
Zateplení Polartec®100, upravené antibakteriální technologií Aegis®
Zateplení Primaloft™400g, upravené antibakteriální technologií Aegis®
Podešev
Arctic Chill

[url]http://www.merrell.cz/obuv/outdoor-panska/turistika/?tx_odcatalog[show]=detail&tx_odcatalog[uid]=8197[/url]

Jsem si je zkousel, sedi dobre, ikdyz mam o centak jednu nohu vetsi nez druhou :) Ale zase jste me nahlodli s tema ze zatepleny nejsou nejak treba...
Co si o nich myslite? Ma to tkay bez membrany smysl, staci to waterproof?
Dikec
kaz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 20, 2009 7:56

Re: Boty Merrell

Příspěvekod dafid » stř lis 11, 2009 14:46

Jen chci upozornit na boty Merrel MOAB GTX, po půl roce ne moc intenzivním použivání jsou našrot. Teče do nich, špička se odlepuje, vnitřní ochrannou látku membrány jde vyndat, jo a Merrel vrzáni podrážky(ale to je drobnost). Nejsme jediny se stejnou zkušeností, vlastně stejné závady ale i čas "rozpadu" obuvi prožili dalši tři zákaznici ve stejné prodejně. Uvidíme co reklamace * .
dafid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 22, 2008 21:33

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Davidek » čtv čer 24, 2010 23:04

Nemohl jsem si Merrell Chameleon vynachválit, pohodlnější botu jsem zatím nenosil, ale podrážka se NESMÍ po roce zcela prodřít při normálním nošení. Vypadá, jako kdybych brzdil na kole patou. Šestiletý Prestige mají podešev v lepším stavu.
Je to zkrátka na mě luxus vyhazovat každý rok osmnáct stovek a raději zvolím jinou značku. Reklamace v Hervisu pochopitelně neuznána, prý "běžné opotřebení". Sorry Merrell....
Davidek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 24, 2010 22:49

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Voko » úte čer 29, 2010 22:08

Mám Merrell Outland již rok a půl.
Žádné puchýře, a rozcházení boz jsem nezažil.
Prošel jsem s nimi teď v sobotu 40km v beskydech a v pohodě - nevrzaly, nohy bez puchýřů až na levý prsteník, ale to je tím, že jsem málo mazal. Nepálila mne chodidla, prostě pohoda. Chtěl jsem otestovat delší přechod v nízkých botách a jsem s výsledkem spokojený.
Jejich nevýhodou je, že při každodenním používání ve městě hodně trpí podrážka, protože je měká. Nosím je celoročně. taky ochrana před větmi a terénem je slavá, ten ochranný lem není problém protrhnout - i když terén co ty boty zažily byl opravdu hustý (mj část loňské 5BV).
Pokud na ně narazím v nějaké akci, klidně do nich zase půjdu. Plnou cenu bych ale kvůli podrážce nedával.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Boty Merrell

Příspěvekod skywalker » stř čer 30, 2010 22:24

MERRELL NEBRAT!
Jedny z nejhorších bot, co jsem měl! Problémy byly už od začátku. Nekvalitní šití, trvalo hodně dlouho než jsem je rozchodil a přestala mě bolet noha. Už jsem tomu ani nevěřil. Podrážka nepříjemně vrže, což mě pěkně s**lo, a je to tím, že je nekvalitně nalepená. Asi za rok nepravidelného používání se prodřela. A když bylo venku mokro, v botách nic příjemného.
Od bot Merrell Chameleon Wrap GTX za cenu kolem 3500,- (asi 2-3 roky zpátky v kamenném obchodě) bych čekal opravdu víc. Doporučil bych se podívat po jiných značkách.
skywalker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2010 9:22
Bydliště: Perth, Scotland

Re: Boty Merrell

Příspěvekod sobb » stř čer 30, 2010 22:40

Příliš kategoricky řečeno :wink:
Holt Merrell patří do sorty značek, kdy se něco povede a něco ne.
Třeba můj tatínek má nízký Merrellky a je velmi spokojen :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jonza » čtv črc 1, 2010 0:03

ja mam po roce pouzivani (vrsek jako novy) podrazku prosmatlanou az na penu. Docela me to zklamalo, priste si koupim jine boty
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Voko » čtv črc 1, 2010 11:27

Podle mne je hlavní slabinou podrážka, na to, že je to wibram mizí poměrně hodně rychle.
myslí, že částečně za to může popis boty, kdy je údajně určena pro "běžné nošení", ale evidentně podrážžka ve městě šíleným tempem ubývá.
Pokud by bylo použítí bot v terénu, tak pravděpodobně k takovému úbytku vzorku nedojde.)
Nejsem ale doborník, abch toto mohl tvrdit.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jonza » čtv črc 1, 2010 11:46

vibram je pouze spolecnost, ktera vyrabi podrazky - takze nelze napsat ze vibram je takovy a takovy, protoze delaji od lezecek pres pohorky az k spolecenskym botam a lodickam.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod bjerndi » sob zář 4, 2010 18:54

ja mam tak 4 roky wrapy tu verzi ktera se prodava nejdele a musim rict, ze vydrzely dost. Dostaly zabrat jak ve meste ( poradne ) podzim - jaro i v prirode ( tam urcite ne tolik jak od Vas ), ale vlastne az na zniceny paty jsou funkcni porad a za paty si muzu sam, protoze muj styl nazouvani bot je na proplesknuti :( ... S podrazkou zadnej problem. Akorat ted jsou uz asi proflakly, kdyz je nosi Bear :D
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Boty Merrell

Příspěvekod TimTaylor » sob zář 4, 2010 19:18

Merrell - moje zkušenost je taková, že jde o supermarketovou značku a low kvalitou. Po 4 měsících nošení začaly vrzat podrážky, po roce běžného nošení (do práce - kombinacec město/auto/teren) a lehčí výlety po ČR se boty téměř "rozpadly", podrážky byly skoro prošlapané. Reklamace neuznána, prý běžné opotřebení. Nízké trek. Salomony s GTX mám 3 rok a vypadaj jak nový, přitom jsem je nosil zhruba tak nastejno často jako ty Merrelly a chovám se k nim slušně. Podle mě ta cena Merrell rozhodně neodpovídá kvalitě, boty za cca 2000,- Kč by měli vydržet dýl než rok... Merrell už nikdy :axe:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Boty Merrell

Příspěvekod danis » pát pro 10, 2010 12:11

tak jsem taky reklamoval merrel chameleon wrap. začaly vrzat a propadla se mi pata v pravé botě, koupeno ve sportissimu, uvidím jak to dopadne
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Hans3 » úte pro 14, 2010 22:10

Merrel NEBRAT! Už nikdy. Chameleony vržou obě a po třech měsících se začíná oddělovat svršek od podrážky. Sandály řežou do klenby.

Merrel nebrat! [-X
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Hans3 » stř pro 15, 2010 14:25

Ukázka sandálu Merrell. Oblast v zeleném kroužku se při každém prohnutí za chůze vpáčí dovnitř a odírá klenbu. Oblast v modrém kroužku pracuje na vytvoření puchýře na nártu.
Přílohy
Sandal.jpg
Sandal.jpg (40.96 KiB) Zobrazeno 18714 krát
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Boty