Boty Merrell

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty Merrell

Příspěvekod Jefe » pon dub 10, 2006 10:25

Zdar lidi, měl bych dotaz. Hodlám si koupit nové boty na nošení od jara do podzimu.Nechci adidasky ani jiné podobné rádoby boty. Hledám něco pohodlného, designově pěkně zpracovaného a hlavně aby se podrážka pod mými 120 kg živé váhy hned nesešlapala. Najel jsem na web merrellu a pár modelů by tam stálo za uvažování. mají modely s vibramem i s nějakou jejich vlastní podešví. Nemáte někdo s merrelly zkušenost? Hlavně co se odolnosti podrážky a její pohodlnosti týče. Děkuji za rady.
Jefe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 10, 2006 10:20

Příspěvekod krtenek » pon dub 10, 2006 10:43

Asi bych bych spíš doporučil některé z nízkých bot kapku renomovanějších značek (koukni na nabídku Hudy sport a Rockpoint - ovšem v prodejnách mají větší výběr jak na netu :wink:).

Každopádně nedoporučuju boty Raichle Cawe Low - mají tři velká provázková poutka na tkaničky, která se mi po čtyřech měsících chození ve městě takřka prodřela. Následovala reklamace a vrácení peněz.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Borsa » pon dub 10, 2006 12:35

Jefe píše:Zdar lidi, měl bych dotaz. Hodlám si koupit nové boty na nošení od jara do podzimu.Nechci adidasky ani jiné podobné rádoby boty. Hledám něco pohodlného, designově pěkně zpracovaného a hlavně aby se podrážka pod mými 120 kg živé váhy hned nesešlapala. Najel jsem na web merrellu a pár modelů by tam stálo za uvažování. mají modely s vibramem i s nějakou jejich vlastní podešví. Nemáte někdo s merrelly zkušenost? Hlavně co se odolnosti podrážky a její pohodlnosti týče. Děkuji za rady.

Do Merrelů se nemusíš bát jít, patří k nejkvalitnějším. Tomu taky odpovídá cena :((
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Vašucek » pon dub 10, 2006 13:06

Borsa píše:Do Merrelů se nemusíš bát jít, patří k nejkvalitnějším. Tomu taky odpovídá cena :((


Nejkvalitnějším? Nevím nevím, je pravda, že každý s něma má jiné zkušenosti, ale měl jsem je necelé dva roky...né, že by byly špatné! Byly pohodlné, akorát jak už jsem tady někde psal reklamoval jsem je kvůli vrzání podrážky při vlhčím počasí! Jiný problém, krom protožené síťoviny, které jsem způsobil vlastní vinou s něma nebyl!Stejný problém měl i bratránek....

Jefe píše:Zdar lidi, měl bych dotaz. Hodlám si koupit nové boty na nošení od jara do podzimu...a hlavně aby se podrážka pod mými 120 kg živé váhy hned nesešlapala.


Nevím k čemu přesně ty boty bude používat, nebyly špatné viz výše, možná jsem měl jen smůlu! Ale bojím se, že zrovna u Merrellů by nedostačovala ta podrážka....fakt jen můj názor! Pokud by Ti seděly tak si je klidně kup, pokud je budeš mít jen na chození tak jo.....já mám teď Garmont Nagevi....stály stejně a je to celkem rozdíl! Bota je znatelně tvrdší, ale zatím jsem ji pořádně nerozchodiltak nemůžu soudit!

Pokud Tě něco ohledně Merrelů zajímá tak se ptej, prožily semnou hodně, jen jsem o polovinu lechčí :ú
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Denny-04 » pon dub 10, 2006 13:39

Také vybírám nízké boty k nošení od jara do podzimu, s nejčastějším použitím na kolo, jednodenní túry, do lesa, atd...
Dost se mi potí nohy a tak bych uvítal i kožený vnitřek. Zaujaly mě boty od firmy Lowa.
Jedny s koženým vnitřkem:

http://www.lowa.cz/view.asp?ID=1&IDitem=11

A jedny s nějakou umělotinou...

http://www.lowa.cz/view.asp?ID=1&IDitem=13

Cena je sice vyšší, ale myslím, že jde o kvalitní boty. Má s nima někdo zkušenosti?
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod krtenek » pon dub 10, 2006 16:59

Denny-04: Můžu ti za sebe říct jen toto málo: také jsem o nich uvažoval, i přes vyšší cenu. Ale bohužel jsem zkusil několik modelů a neseděly - patu nebylo možno zafixovat. Ale osobně si myslím, že jsou to kvalitní boty...Vibram, celokožené (tudíž řádně pečovat).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod ONDRA » pon dub 10, 2006 19:25

merely bych nechtěl. chodí na ně dost reklamací kvůli prodřené podšívce, která je imho do teplejšího počasí ne úplně vhodná... a ani se mi nelíbí ( ale to je subjektivní). raději lowy nebo garmonty
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Borsa » pon dub 10, 2006 20:13

Aha, no já jsem mluvil spíš o modelech na běžné nošení (běh a pod.) S nějakyma pevnějšíma zkušenosti nemám.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod zitka » pon dub 10, 2006 20:38

taky už jsem to tu někde psala (asi do nějakýho tématu o reklamacích), ale do merrelů bych znovu nešla, po měsíci nošení se mi prodřela a odlepila podšívka na obou botách a tak se boty začly pomalu rozpadat, což mi po měsíci nošení (a to ani ne každodenního) přijde dost brzo …
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod krtenek » pon dub 10, 2006 20:55

Nebo nějaký Asola či The North Face (já mám z nich tyto).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Rujir » pon dub 10, 2006 21:59

Vašucek píše:Nevím k čemu přesně ty boty bude používat, nebyly špatné viz výše, možná jsem měl jen smůlu! Ale bojím se, že zrovna u Merrellů by nedostačovala ta podrážka....fakt jen můj názor! Pokud by Ti seděly tak si je klidně kup, pokud je budeš mít jen na chození tak jo.....já mám teď Garmont Nagevi....stály stejně a je to celkem rozdíl! Bota je znatelně tvrdší, ale zatím jsem ji pořádně nerozchodiltak nemůžu soudit!

Pokud Tě něco ohledně Merrelů zajímá tak se ptej, prožily semnou hodně, jen jsem o polovinu lechčí :ú


Hehe, tak som sa celkom pobavil. Mam kamarata, ktory pre zmenu 3x reklamoval Garmonty kvoli podrazke (praskala) a podsivke, ktora sa trhala. Nakoniec ich vymenil za Merrely a nevie si ich vynachvalit.
Ja osobne mam Garmonty a zatial velka pohoda, az na to ze podrazka vrze ked je vlhko, ale rozhodol som sa to nechat tak, pac su veeelmi pohodlne.

*
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod djx1 » pon dub 10, 2006 22:26

Mam uz druhe Merrelly a oba pary ztroskotaly na podrazce. Po roce absolutne odesla. Ted ty druhe dochazim a uz chodim po pene pod podrazkou a ne po gumove podrazce. Ty prvni taky tak dopadly, navic se protrhli u palcu.
Jinak lepsi backurky jsem na nohach nemel. Fakt pohodlne, drzeli na vsem (mozna prave diky mekke podrazce). Proto jsem taky prihmouril oci pri nakupu druheho paru. Letos jsem uz do nich nesel....
Toz to je ma zkusenost
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Boty Merrell

Příspěvekod Jefe » stř dub 12, 2006 11:17

Díky za postřehy. Já ty boty budu používat na každodenní nošení, tedy do školy, do hospody a občas nějaké vycházky do přírody. Potřeboval bych hlavně aby se mi podrážka příliš brzy nesešlapala a byla pokud možno pořád stejně pohodlná.
Jefe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 10, 2006 10:20

Příspěvekod poiko » čtv dub 13, 2006 21:38

J8 tedy mohu doporučit ty Garmont Nagevi. Přestože s nimi mám celkem problém, jsou úžasně pohodlné. Používám je skoro přesně na to, co bys chtěl ty. Problém s nimi je ten, že mi pod patou praská podrážka. Mám už druhý pár (první jsem reklamoval a dostal jsem nové) a zase už to praská. Pak se mi dost odřela podšívka na patě, ale s tímhle mám problém u všech bot.
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pripluv » pát dub 14, 2006 15:07

Tak na toto mám pracovní boty z Tria Zlín. Stály bez daně pětikilo, vypadaj jako total hi-tech outdoor line, s původníma pracovníma komisňákama to nemá nic společnýho. Chodím v nich v kolbence a po městě od března do listopadu druhým rokem a jsou furt jak nový. Jenom by nemusely mít kovovou špici (což ještě nikdo nepoznal), zase v případné bitce o poslední pivo to náramě využiju.
Dva dny jsem je hledal na netu, že bych zamachroval i obrázkem, ale na jejich stránkách jim ty fotky moc nefrčej. *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod lamaTor » pon čer 25, 2007 12:56

Bacha na Chameleony, je v nich velké vedro, s tím větraním to není moc vychytané, i když se to na fotkách tváří jinak....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

podrážka nevydrží

Příspěvekod casnacaj » sob čer 30, 2007 14:44

Chameleon II slam od Merrella jsou nejpohodlnější boty, které jsem kdy měl na nohách. Ale po roce intenzivního chození (hlavně město, lehčí terén) se mi prodřela podrážka. Nevážím ani 60 kg a boty jsou jinak vpořádku. Reklamaci samozřejmě zamítli (Sportisimo). Přinejmenším si už nekoupím boty s takovou podrážkou, jakou má Chameleon, ale asi si zase koupím Merrellky.
casnacaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 30, 2007 14:19

Příspěvekod sx02 » sob čer 30, 2007 15:29

Ja s chameleonama (verze web- cili sandale) nemam vubec zadny problem, nosi se fanatsticky a podrazka zatim skvele drzi.
Jediny co mi na nich vadi ze po tom roce smrdi jak rasuv pytel a vubec nic nepomaha. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

merrell chameleon

Příspěvekod lysergine » stř črc 4, 2007 16:20

Já mám Merrell Chameleon 2 roky a naprostá spokojenost. Nejenže dobře sedí na noze, ale po 2 letech intenzivního používání nemají žádný kvalitativní problém.
Akorát moje přítelkyně měla problém v ČR sehnat malou velikost (3,5 -4), což je obvyklý problém u českých dovozců a prodejců.
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod tomiik » pát srp 3, 2007 20:53

teď sem podruhé odnesl na reklamaci moab ventilator - pokaždý se po pár týdnech (no, poprvé po jednom, podruhé po třech tejdnech) roztrhly u švu co je u malíčku. první reklamaci uznali > novej pár ale ten teda to samý, tak sem zvědavej co vymyslí napotřetí.. :((
tomiik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 3, 2007 20:48

Příspěvekod coolturista » pát srp 3, 2007 22:09

Doporučuju na lehkej trek Colubia SABER XCR.. mam je 2 roky, naprosto skvělé
coolturista
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř srp 1, 2007 23:43

Re: merrell chameleon

Příspěvekod lysergine » sob zář 29, 2007 23:39

lysergine píše:Já mám Merrell Chameleon 2 roky a naprostá spokojenost. Nejenže dobře sedí na noze, ale po 2 letech intenzivního používání nemají žádný kvalitativní problém.
Akorát moje přítelkyně měla problém v ČR sehnat malou velikost (3,5 -4), což je obvyklý problém u českých dovozců a prodejců.


Tak konečná, odešly během měsíce obě boty do věčných lovišť, na několika místech praskla tkanina (je to cordura???)
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Re: merrell chameleon

Příspěvekod jedik » ned zář 30, 2007 1:20

lysergine píše:(je to cordura???)

Podle stranek ne.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Boty Merrell

Příspěvekod jancarek » čtv říj 4, 2007 7:58

. Najel jsem na web merrellu a pár modelů by tam stálo za uvažování. mají modely s vibramem i s nějakou jejich vlastní podešví. Nemáte někdo s merrelly zkušenost? Hlavně co se odolnosti podrážky a její pohodlnosti týče. Děkuji za rady.[/quote]





S merrely zkušenost mám a není dobrá, po půl roce se total rozpadla podrážka a vydřely se paty...no pro mě to rozhodně není představa o kvalitní obuvi.. koupila jsem si Garmonty a ty mi vyhovují na 100%.. 8)
jancarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 20, 2007 14:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sobb » čtv říj 4, 2007 8:46

Ja osobne s merrelly primou zkusenost nemam, ale kamoska je nosi uz hodne pres rok, mozna dva a moc si je chvali ... a muj tatinek je zakoupil nekdy v srpnu - takze zkusenost co se tyce opotrebeni zatim prilis kratkodoba, nicmene pry jsou hodne pohodlne * ... typ ani u jednech ted nevim ... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod glass » stř lis 14, 2007 10:27

kolem Merrellu jsem docela dlouho "mlsne" chodil az jsem si je nakonec koupil. a nejspis uz to neudelam. docela dlouho trvalo, nez se "rozchodily"; obvykle s botami takovy problem nemam, ale tyhle me staly par puchyru, hlavne na pate :( stelka byla taky to prvni, co se prodrelo. podrazka je hezky tvarovana, ale stalo se mi, ze jsem "nekde" (a vazne ani netusim kde a jak) o kousek prisel. ale koukam, to vyzniva vazne hodne negativne. takze pozitiva - kdyz botu rozchodis je opravdu pohodlna a pokud ti nevadi tech "par" puchyru ze zacatku a nechces boty na dvacet let, muzes je zkusit :wink:
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Příspěvekod agentw4c » úte lis 20, 2007 18:59

Zdar,
tak jsem neodolal a kdysi jsem zakoupil boty Chameleon, po 2 letech normalniho noseni jsou uplne napadrt, a uz bych si je nikdy nekoupil a to z techto duvodu
- jsou moc teple , potila se mi neustale noha a z toho prameni i vznik otlaku apodobne
- podrazka vzala casem za sve, ale i po kratkem noseni na hladkych mokrych plochach uklouzavala a hlavne se mi zdala moc meka citil jsem kazdy kamen
- popraskana sitovina asi po 1/2 roce
- za tu cenu bych si predstavoval kvalitnejsi vyrobek

ciao
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod smaky92 » úte lis 20, 2007 19:18

Garmont Moab jako alternativa k Nagevi - už jsem sice dlouho nebyl na krámě, ale pokud se nepletu, tak moaby jsou trochu tvrdší. Taky záleží jaký materiál preferuješ (kůže vs. kůže+textil)...

Případně Lowa nebo Meindl :mrgreen:

Merrelly taky nejsou špatný, ale ve srovnání s konkurencí je mi trochu líto těch peněz (teda - mám garmonty, merrelly, raichle a keeny takže bych o vyhazování peněz neměl moc mluvit :lol: )...
When mountains speak, wise men listen.
Uživatelský avatar
smaky92
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 4, 2007 10:38
Bydliště: Reichenberg

Příspěvekod Blaf » úte lis 20, 2007 19:33

a co ty nizke treky od TNF??? :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hanzik » úte lis 20, 2007 20:36

saltic :supz:
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Boty