Boty Merrell

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Indy » stř lis 21, 2012 17:05

pokud potrebujes sitky, moc alternativ neni, a ty jejich jsou celkem zdarile.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Dr4k3 » stř lis 21, 2012 17:25

Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod aksam » stř lis 21, 2012 18:05

i v izraelské armádě se najdou vojáci v nepředpisové obuvi merrell :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty Merrell

Příspěvekod igracek2 » stř kvě 8, 2013 21:09

Hm :-k Sháním boty převážně na denní trajdání po městě, ale aby přežily nějakou tu zkratku mokrou trávou, dobíhání na vlak, nějaký ten výlet kam se mi nechcou brát pohorky, a tak. Prostě aktivní studentský život. Do teď jsem měl vždycky štěstí na slevu a postupně jsem vystřídal za dobrou cenu a k velké spokojenosti několik párů nízkých goretexových trekovek od Salomonu. Bohužel se ale studentská léta krátí a čím dál častěji musím trajdat víc na slušno, tak by bylo fajn sehnat boty, které sednou jak s trikem a softshellkou, tak třeba s košilí.

Koukal jsem po Merrellkách Gathi a Mountain Diggs, protože mě přišlo, že by měly zvládat stejné použití jako bývalé Salomonky, ale přece jenom vypadají civilněji. Nemáte konkrétně s těmato někdo zkušenost? Vážně jsou s Merrelkama jen problémy? Nějaké alternativy? Cenu bych potřeboval dostat pod dva tisíce.
igracek2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 4, 2009 17:09
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Boty Merrell

Příspěvekod ssyissyi » čtv kvě 9, 2013 15:11

mike píše:Souhlas s fps. Nechapu, jak si nekdo muze koupit neco tak hnusneho, jako Merell. Nebo Keen #-o

miku, to je poznámka čistě estetického rázu, nebo máš proti Keen něco závažnějšího? Nikdy jsem jejich boty neměla, ale jsou mi celkem sympatické. Uvažovala jsem o sandálech. Přítel je má, i trekovky. Tahá je celou zimu kamkoli, v létě na vandry po vlastech českých. A je zjevně dost spokojen. ???
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mike » čtv kvě 9, 2013 17:43

Jj, ciste esteticke hledisko. Z hlediska kvality a funkce jsem je nikdy nezkoumal, to bych se jich musel dotknout :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Merrell

Příspěvekod ssyissyi » pát kvě 10, 2013 10:19

:lol:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Boty Merrell

Příspěvekod fps » pát kvě 10, 2013 20:28

tak to mě vadí to že to je made in china, osobní zkušenosti s Merell nebo Keen nemam, ale mam známého který si naběhli úplně stejně jako já se Salamonama, už by si jak Merell nebo Keen nikdy nekoupil, cena neodpovídá kvalitě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod terkad » pát kvě 10, 2013 20:39

Mně popravdě přijde trochu mimo snaha pořídit si outdoor boty, které budou působit slušným dojmem. Za prvé tak působit nikdy nebudou a za druhé mnohem pohodlnější jsou lehké slušné polobotky. Myslím samozřejmě na tu potřebu chodit už trochu víc "na slušno", ne do přírody.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2013 20:46

Myslim, ze to jde. Meindl Laredo vypadaji slusne a pritom jsou velmi pohodlne a snesou i nejaky teren. Akorat nejsou za 2 tisice ;-) Mimo je spis kombinace takovych pozadavku a ceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Aranwe » pát kvě 10, 2013 22:53

Mel jsem merell chameleon (jeste tu uplne starou verzi bez GTX) ... a boty to byly super pohodlny ... ale vydrzeli velky prd ... podrazka se zacala rozlepovat atp. :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Boty Merrell

Příspěvekod dudy » sob kvě 11, 2013 0:06

fps píše:tak to mě vadí to že to je made in china, osobní zkušenosti s Merell nebo Keen nemam, ale mam známého který si naběhli úplně stejně jako já se Salamonama, už by si jak Merell nebo Keen nikdy nekoupil, cena neodpovídá kvalitě


Musím se zastat Keen. Vzhledem k překombinované konsrtrukci jsem je nikdy nepoužíval jako trekové, nicméně do města vydržely skoro čtyři roky. Doporučuji jako městské boty pro lidi s širší hnátou, bohužel nevydrží tolik jako např. Lowa, ve stejném gardu a při stejné frekvenci - moje Lowa Kody Low vydržely 6 let.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty Merrell

Příspěvekod terkad » sob kvě 11, 2013 9:21

mike píše:Myslim, ze to jde. Meindl Laredo vypadaji slusne....

No moc slušně právě nevypadají, spíš nenápadně, to ještě ano. Přítel je nosí, akorát se v tom v teplejších dnech vaří a my ho doma nemůžeme přesvědčit (tři ženský) aby si do práce pořídil něco normálního :twisted:
Jinak si je ale pochvaluje a od listopadu je prakticky nesundal
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Boty Merrell

Příspěvekod mitau » sob kvě 11, 2013 15:32

Nenápadně vypadají i např. Merrell Proterra. Navíc na M-connenct řadu jsou vcelku dobré recenze. Oproti koženým botám s goretexem budou v létě o dost pohodlnější. Pokud to s tou společenskostí nemyslíš až tak vážně, mohly by vyhovovat (tj. černo-šedé, bez reflexních prvků...)
Kdyby se ti líbily ty Meindly, tak tu jsou za 3000,- http://www.mall.cz/panska-nizka-obuv/meindl-laredo-gtx, ale požadované 2 tisíce to pořád nejsou (a nebudou)
Naposledy upravil mitau dne sob kvě 11, 2013 18:20, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty Merrell

Příspěvekod fps » sob kvě 11, 2013 18:14

terkad píše:
mike píše:Meindl Laredo vypadaji slusne....

Přítel je nosí, akorát se v tom v teplejších dnech vaří a my ho doma nemůžeme přesvědčit (tři ženský) aby si do práce pořídil něco normálního

to je tím že jsou z membránou, do tepla nevhodné
Naposledy upravil fps dne sob kvě 11, 2013 18:19, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod fps » sob kvě 11, 2013 18:18

za sebe mohu doporučit Asolo Shiver http://eshop.asolo.cz/nizke-a-polokotni ... hiver-1135, nebo na teplejší dny Asolo Ray http://eshop.asolo.cz/nizke-a-polokotni ... ty/ray-721 oboje jsem kupoval ve slevě za cca 2000kč, a nebo pak novinku Asolo Kalik http://eshop.asolo.cz/boty-do-mesta/kalik-1425, vše to jsou boty spíš na užší nohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Keyaa » úte kvě 16, 2017 14:51

Tak jsem na fóru hledala zkušenosti s botami od Keen a Merrell a abych se přiznala, jsem docela zaskočená. :-D Od Keen mě negativní zkušenosti nepřekvapily tolik jako u Merrell. Chtěla bych nízké trekovky na dovolenou do Norska (první polovina července). Nečekám, že bychom dělali horské túry, ale chtěla bych pohodlné boty, abych v nich vydržela chodit v průběhu celého dne. Původně jsem uvažovala o Keen Koven (Rockpoint 1399 Kč) https://www.rockpoint.cz/koven-wp-w , pak jsem se přiklonila k Merrell Moab GTX (Merrellstore 2519 Kč) http://www.merrellstore.cz/Merrell-Moab-Gore-Tex-87110 , ale po přečtení různých příspěvků jsem na rozpacích. Přítel i jeho ségra na boty Merrell nedají dopustit. Jinak jsem chtěla membránové boty, ale do teplého počasí asi teda nejsou moc ideální? Mohl by mi někdo doporučit případně nějaké jiné boty do těch 2500 Kč? Koukala jsem na Asolo a nějaké další značky, co jsem našla na OF, ale ty už jsou okolo 3000 Kč, což už pro mě není málo, úplně prapůvodně jsem chtěla botky do 2000 Kč. :-D
Keyaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 10, 2010 10:55

Re: Boty Merrell

Příspěvekod scinkk » stř kvě 17, 2017 18:41

Ono to nebude tak tragicke, bot merrell a keen se proda mraky, pokud by s nimi vsichni byli nepsokojeni asi by tu ta znacka nebyla a plati princip, ze se spis dozvis ty negativni zkusenosti nez pozitivni. Kazdopadne je to spis znacka, kde to chce mit trochu vic toho stesti na kus.
Ja mam jedny zimni merrelly par roku a jsem s nimi dost spokojen, to same plati zatim o keen koven, na lehkou turistiku do mokra ci zimy. Oboje maji nekolik stovek km.
Na druhou starnu, pokud si nemusis kupovat keen ci merrell treba kvuli siroke spicce, urcite by se nasly lepsi botky. Ve sleve se to ale risknout da :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 17, 2017 19:09

bych rekla ze obecne se merrelky zhorsili. driv to byvaly paradni boty, co jim driv odesla po dvou sezonach (1500km cca) podrazka (ochozena )nebo nekde praskl sev (oprava za 20kc). v poslednich letech sou vsichni chodici s nema spis nespokojeny nebo ocekavaj, ze na sezonu max, vsichni spis nechodici, do mesta, obcas prochazka ajednou za rok vetsi dovca, tem to pak i ty 2 roky vydrzi... pak u bot kolem 2t fajn, kdyz v akci treba za 1300, proc ne... 4bych za ne nedala.

pohodlny sou porad, jen ta zivotnost se zkratila... co mam ted keeny, prijdou mi fajn, maj uz za sebou tak 800 km coz zas neni kdovi kolik ale vypadaj jak novy. myslim, ze by mi v pohode ty 2000 vydrzet mohly. za 2500 supr kauf.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Keyaa » čtv kvě 18, 2017 6:44

Spíš naopak, mám úzkou nohu. A poté, co mi slečna prodavačka v Rockpointu říkala, že Keen obecně patří mezi nejširší boty, tak asi spíš sáhnu po Merrellech. Ani jednu značku si nemusím kupovat, ale přijde mi, že není moc jiný výběr v té cenové relaci, co bych chtěla.
Keyaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 10, 2010 10:55

Re: Boty Merrell

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 18, 2017 19:17

Keyaa tak to je fakt, ze keeny sou o neco sirsi, ono nakonec nejlepsi je si vytipovany modely vyzkouset, jak budou sedet. Clovek treba zjisti, ze co chtel, to mu nesedi a sedi mu neco uplne jinyho, o cem ani nevedel :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty Merrell

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 18, 2017 20:03

Na uzkou nohu bych se spis podival po salomonech, jen bacha na ty levne modely v "supermarket" retezcich. To ostatne plati i o merrellech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Předchozí

Zpět na Boty

cron