Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » pát zář 2, 2011 15:24

vonkreuz: Díky moc, tak to vypadá dost jasně, ale zkusit to zkusím =).

Na ofiku webu LaS ale je, že Nepal EVO se dělají do 48ky, takže taky záleží, zda Bynovec takovýhle velikosti vůbec tahá na sklad...na eshopu Hudyho je momentálně největší číslo 47,5.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » pát zář 2, 2011 19:17

Takže ani 48ky, které měli na Slezské, se nechytají, pořád to chce o fous větší a jako na potvoru, se EVO nedělají na request ve větších číslech.

Jinak to jsou úžasný pohodlný bačkory, takže přemýšlím o Nepal Extremech, který se dělají na požádání i ve 49 a 50ce, snad i včetně půl čísel, ale trochu se obávám, že tohle by už přes můj kanál neprošlo tak lehce...nakonec budou zlatý ty HanWagy =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Michi13 » stř lis 2, 2011 11:37

Ahoj všem, pročetl jsem celé fórum o D botkách a pak v krámech ozkoušel tyto: Las Batura Evo a Nepal Evo, Scarpa Summit a Mont Blanc, Zamberlan Expert Pro, Hanwag Omega. Mám ale hodně úzkou nohu a k tomu ještě nízký nárt. Proto mi všechny byly široké. Jediné co trochu sedělo byly ty Summity, jenže ty už skorem nejsou a potřeboval bych větší. Nemáte někdo ještě nejaký další tip na botky, které by sedly na užší nohu? Také bych uvítal, kdyby byly zateplené a preferuji kůži.
Michi13
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 2, 2011 11:11

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » stř lis 2, 2011 12:42

Asolo su uzke
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod misaxxx » pát lis 4, 2011 9:34

Ahoj kdyby se náhodou chtělo někomu odpovědět ale hledám boty
1. váhově co nejlehčí
2. které ale zároveň nebudou měkké pro mačky
3. budou nepromokavé
4. budu moci běžet i chodit na snežnicích
5. ve kterých bude možné též lézt
6. teplo řeším s kvalitníma ponožkama
misaxxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 25, 2007 16:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » pát lis 4, 2011 9:37

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod misaxxx » pát lis 4, 2011 10:04

O těch AKU jsem věděl ale těžko říci jestli jsou spokojení uživatelé (našel jsem na webu na AKU boty hodně negativních referencí- aku boty jsou prý jenom pro turisty). Druhá obuv je také zajímavá. děkuji ale za rady.
misaxxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 25, 2007 16:56

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » pát lis 4, 2011 10:13

ty si chlap?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » pát lis 4, 2011 10:15

misaxxx píše:Ahoj kdyby se náhodou chtělo někomu odpovědět ale hledám boty

to chceš boty D že to dáváš sem? podle mě by tvé požadavky splňovali jakékoli B/C od známých značek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod robertt » sob pro 17, 2011 10:04

Od včera som vlastníkom LaS NEPAL EVO GTX \:D/ . Sedia perfektne, su celkom lahke (v porovnani s tými, čo som už skúšal) tak ešte ich otestovať na horách, uvidíme ako sa osvedčia :twisted:
Uživatelský avatar
robertt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 3, 2010 17:22
Bydliště: Rožňava/Košice, SLOVAKIA

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 17, 2011 17:18

Blahopřeju k výborné koupi!
Já v nich dneska byl na M.Fatře - Štefanová-Podžiar-Dolné diery-Nové d.-Horné diery a jsou to velmi příjemné papučky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod robertt » úte pro 20, 2011 19:59

Ďakujem :) Preto som si ich kúpil, boli na ne samé dobré referencie. Teším sa, že mi budú sedieť rovnako dobre :twisted:
Uživatelský avatar
robertt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 3, 2010 17:22
Bydliště: Rožňava/Košice, SLOVAKIA

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » pát led 13, 2012 16:30

Dotaz asi hlavně na Ondru a další Las posotive uživatele a znalce - Las Batura na tom budou asi velikostně stejně jako Nepal EVO co? Dělají je jen do 48ky, tak se bojím, aby to zas nebylo o půl čísla menší než potřebuju...Předem díky za info. Nikterak na to nespěchám a stejně bych si je zašel vyzkoušet, ale radši tu neradostnou zprávu mít hned.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vojtanen » úte led 17, 2012 9:25

Má tu prosím někdo zkušenost s botama Salewa Blackbird Insulated GTX http://www.salewa.cz/product/alpine-app ... ated-gtx-m ? Myslím tím praktickou zkušenost, případně i vaše názory na ně.
vojtanen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 16, 2012 11:42

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » sob led 28, 2012 22:15

S velikostí u LaS pozor, jak jsem tu několikrát psal - běhačky Fireblade 44,5; nízké trekovky TrangoLight Low 44,5; TrangoAlp GTX 46, NepalEvo GTX 46. Spantic jsem zkoušel 44 až 45 a bylo to i se silnou ponožkou (Icebreker Heavy Mountainer) velikost 44, která mi padla.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » sob led 28, 2012 23:22

Fakt? To je pozitivní zpráva, to by mi měly Spanticy sednout i v té 47ce možná....to by bylo luxusní, Batury bych sice radši, ale i tak =).

Vyzkouším někde v Pze, bylo by to skvělé...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » ned led 29, 2012 0:09

@Vk: Tyjo.. to je divný s těma velikostma, Trango light low mám 44, HW Alasky 44,5 (jen dávám příklad B/C bot, vím že nejsou LS) a Nepal Treky (ano ne EVO!) mi sedly taky 44. Jsem myslel, že EVO a Trek jsou skoro stejný boty, jen zateplení a podrážka jiné..
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » ned led 29, 2012 11:39

Jeden kolega má nohu 43,5EU a TrangoAlp GTG má 45,5 a i ty moje LaS NepalEvo GTX mu sedly. Druhý kolega má 42nohu a LaS NepalExtreme má myslím 42,5 nebo 43. Kdosi mi říkal, že on má 42nohu a NepalEvo GTX má 43. Takže je to těžké - třeba jim ti velikosti utekly jen ve větších číslech. :-k Chtěl jsem si kupovat LaS Baruntse, ale kvůli tomu lítání velikostí jsem si to netroufl a navíc jsem koupil z druhé ruky takřka nové a dost levně NepalEvoGTX, tak jsem to dál neřešil.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » ned led 29, 2012 11:54

Občas vám tyhle dětské velikosti závidím, můj výběr je často dost omezený, nejen tím, co výrobce dělá, ale taky přístupem některých dovozců =/.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » ned led 29, 2012 14:21

To je fakt na nic to lítání velikosti, je hlavně smutné že je to u bot za takřka 10K.. No chtěl bych si do budoucna pořídit buď NepalEvo nebo Batury, tak doufám, že už to budou mít nějak pořešené ty velikosti. Proto jsem si zkoušel Nepal Treky a chtěl už jen objednat Evo, teď už to neudělám bez zkoušení i jich.
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » ned led 29, 2012 14:28

Batury teď půjdou asi s cenou dolu. Nebude to asi moc, ale trochu ano. Důvod je ten, že LaS už mají nový model s GTX - GTX je nejsvrchnější bota i ta vnitřní... kukni na LaS stránky :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » ned led 29, 2012 14:47

Koukal jsem a právě se mi líbily ty nový :-) Na těch co se teď u nás prodávájí se mi nezdá ten zips - s tou gumou kolem.. i ten na těch starších nevypadl pěkně - takovej moc "plastovej" :oops: Ještě to není úplně aktuální - na příští zimu - konečně na ledy snad a do vysokých hor :ú
Jinak když jsme u toho, jak se Ti v Nepálech leze? Záleží na těch botách při lezení stejně jako při chůzi? (spíš na mačkách což) Dík za odpověď :wink:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » ned led 29, 2012 15:04

Lezení přímo po skále - do zhuby 5UIAA to šlo. Chůze taky není problém - včera jsme byli na sněhové vycházce za městem... Lezení v ledu je taky v pohodě - Aldo má v nich nalezeno víc, ale myslím, že žádné negativum nezmiňoval. Jsem s nimi velmi spokojen.

Batura - úplně nejstarší generaceměla problém s povolováním a rozjížděním zipu. To má nová generace vyřešeno. A nová GTX generace to má vyřešené pomocí návratu ke klasice - zip překrytý légou.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » ned led 29, 2012 15:50

Super! Díky moc! =D> Takže přesně to na co je chci, uvidíme tedy po brigádě který nakonec vezmu - který se budou zdát nejlepší.
K těm Baturám - mně se na nich nezdá ani teď (na těch co se momentálně u nás prodávají) ten zip - myslím, že ten zip tolik nevydrží - ta guma kolem na mě působí prostě divně :((
Jak jsi zmiňoval ty Barutse (ty jsou taky pěkný samo), letos na Dachsteinu jsem s nima viděl lízt jednoho borce - no vůbec jsem mu to na tý ferátě nezáviděl :D Proč ta předimenzovanost? #-o
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » ned led 29, 2012 15:57

suslos píše:Jak jsi zmiňoval ty Barutse (ty jsou taky pěkný samo), letos na Dachsteinu jsem s nima viděl lízt jednoho borce - no vůbec jsem mu to na tý ferátě nezáviděl :D Proč ta předimenzovanost? #-o

Pokud myslí proč si je vzal na ferratu, tak to nevím. Byli nejen na ferratě, ale i na ledovic a kdo ví kde ještě. Pokud myslíš celkovou koncepci té boty, tak je to z mého pohladu vlastně logické doplnění portfolia LaS - klasicky šněrovací bota s vyndávací botičkou.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » ned led 29, 2012 16:01

Myslím kvůli těm podmínkám tam, vždyť ta bota tam není třeba.. Nebo jen špatně přemýšlím já, ale prostě bych si takové boty na Dach nevzal - ať už kvůli tomu, že jsou na to zbytečně tvrdé atd. Tak i kvůli opotřebení tak drahých bot zrovna tam kde to není vůbec nutné - však tam stačí B/C boty..
Jinak koncepci těch bot samozřejmě chápu :wink: Takové odlehčené Spantiky.
Ještě jeden dotaz - asi nevíš jestli se nějak zásadně zvedne cena nových Batur, když tam bude GTX?
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 24, 2012 19:10

suslos píše:Ještě jeden dotaz - asi nevíš jestli se nějak zásadně zvedne cena nových Batur, když tam bude GTX?

Takže cena se zvedl závratně. :vom:
Z 379€ na 490€.
Měl jsem je v ruce před 3týdny v Arcu a... jsem z toho rozpačitý. Ten krycí suchý zip se nedal pořádně dopasovat i když jsem to zkoušel na sucho a bez nohy v botě. Myslím, že se firma vydala špatnou cestou - u Batur EVO se jim podařilo vyřešit problém s povolujícím se hlavním zipem. Asi chtěli mít uplnou jistotu, že se to nebude rozjíždět, ale mně tím teda nepotěili.

Já se na další zimu těším spíš na Asolo Eiger, což bude zateplená bota do 300€. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod suslos » úte dub 24, 2012 19:59

Děkuju za reakci, s tou cenou je to masakr... Už jsem na to valil oči v Hudy katalogu.. Žeby daň za ten dvojitý goráč a vývoj? Přeci jen je to něco "extra".

S tím provedením jsi mě tedy překvapil. To je škoda... Uvidím až budou skladem někde tady, kouknu na ně - jsem stejně zvědav.

Jinak to pořád vidím na Nepal EVO GTX :-)
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Trafikant » úte dub 24, 2012 20:25

Tady je k novým Baturám taky nějaké povídání...

http://coldthistle.blogspot.com/2012/04 ... ra-20.html
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Beender » sob kvě 5, 2012 15:31

Zdravím,
chci se zeptat na zkušennosti s botami Saltic Hurricane a X-Ray. Potřeboval bych kvalitní botu, především na VHT (samo, někde i s mačkama) a v zimě na ledolezení. Zároveň ale nechci umřít, když si v těhle botách třeba vyběhnu na Boubín (i když na to mám jiný). Jsou tyhle boty spíš C, nebo D??
Beender
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 3, 2012 16:55
Bydliště: České Budějovice; Radětice u Bechyně

PředchozíDalší

Zpět na Boty