Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory kategorie D

Příspěvekod michnem » čtv srp 30, 2012 15:30

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo máte botky Meindl Piz Palu GTX http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=293 a jak jste s nimi případně spokojeni? Nebo co si o nich myslíte, je to dobrá volba? Díky za odpověď.
Naposledy upravil michnem dne sob pro 8, 2012 12:19, celkově upraveno 2
michnem
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 30, 2012 15:10

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » čtv srp 30, 2012 16:04

Meindl Piz Palu jsem měl pouze v ruce, podrážka je hodně tvrdá, ta už na turistiku rozhodně není, kategorie D to bude, ale v kotníku jsou docela měkký, max kategorie B/C, jinak vypadali dost dobře, až na tu barvu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » čtv srp 30, 2012 16:12

FPS by potřeboval skelety, aby byl spokojený s tuhostí a i pak by určitě remcal, že je to moc měkké. :mrgreen: To by mně zajímalo, co bys řekl na LaSportiva Nepal EVO, které jsou celkem měkké, protože bez citu v kotníku se s nima nedá lézt. Kdo zkusil lezení v lyžákách (byť skialpových) a v pohorách, tak potvrdí, že přílišná tuhost v kotníku je spíše na draka.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod TooMooX » pon zář 3, 2012 10:45

Scarpa Jorasses Pro GTX http://en.scarpa.net/products/tech-mountain/jorasses-pro-gtx/ To jsou asi také nějaké Déčkové "lezečky" co ?
Sháním něco na podzim/zima/jaro (Tatry) nejspíš jen C :(( a to tyto boty asi nebudou. Čistě na zimu a mrazy už mám Scarpa Phantom Guide http://www.eliass.net/botyf-boty-scarpa-phantom-guide-87411. Tak bych měl dvoje asi skoro stejné boty co ?
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: "D" botky

Příspěvekod Simi » pát pro 7, 2012 14:54

Mino píše:A liezli ste niekto v zime s .... a Trango Extreme Evo?

Ač je to dotaz už starší, tak zanedlouho budu schopen poreferovat. Reference ze zahraniční byly velmi příznivé. Už se na mě od včerejška smějou z kouta... :ú

A tip pro případné kupce z ČR... Distributor Hudáč bohužel tento model nedováží. Resp. klasicky - dovezeme ti jedno číslo proti nevratný záloze. :-( :evil: Nechal jsem si je nakonec poslat z Dojčlandu, kde aspoň mám možnost vrácení. Jak jsem dlouho hledal po různých diskusích, našel jsem, že bota je velikostně i tvarově stejná jako Trango Alp, které jsem se tu dají zkusit. Tak jsem risknul poprvé v životě koupit boty po netu! Na první testování se zdá, že zvěsti nelhaly a bota sedí.

Zároveň tímto přeji svým Scarpám Matterhorn příjemné spočinutí v pohorkovém nebi. * Díky jim za službu cca 9let a za všechny příjemně nalezené kilometry v ledu a mixech.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod michnem » sob pro 8, 2012 12:22

michnem píše:Ahoj, chci se zeptat jestli někdo máte botky Meindl Piz Palu GTX http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=293 a jak jste s nimi případně spokojeni? Nebo co si o nich myslíte, je to dobrá volba? Díky za odpověď.


Ahoj, ještě k těm Piz Palu. Co si myslíte o vhodnosti kombinace kůže a textílie u tohoto typu bot? Vím, že je to na zimu, ale mám strach, že až odejde Goretex, že do nich bude zatékat. Mám takovou zkušenost s Meindl Alta Via GTX. Přijde mi vhodnější celokožená varianta než kombinace materiálů. Má to cenu řešit? Nějak totiž nemůžu sehnat jiné boty, které by mi seděly. Díky.
michnem
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 30, 2012 15:10

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » sob pro 8, 2012 19:16

každá membrána jednou odejde, záleží jenom na tom jak často v nich budeš chodit, jestli hodně často? tak to za pár let bude po ní
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod zdenki » sob pro 8, 2012 21:20

michnem: do tohoto typu bot dává ,,textilii" v oblasti kotníku (kde je to nejvíc namáhané) víc výrobců (Scarpa,LaSportiva...). Nejspíš,že je pak bota pohodlnější. Taky bych radši kdyby byly ty moje celokožené,ale pokud tyto jediné ti sednou - tak to nemá cenu řešit :) .
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Hafi » pát led 11, 2013 16:31

Mám takové trochu dilema, bo většinou chodím spíše treky, kde pěkné C boty by byly ideální, ale za prvé občas nějaký vrcholek láká, a dvoje pohory se mi samozřejmě nechce nosit a vlastně ani kupovat. Za druhé mám zlehka porouchaný kotník, tudíž bych těch pár výškových cm pevné boty celkem ocenil. Takže zvažuji koupi D bot pro univerzální využití, tj. i treky i případné kopce.

Máte někdo zkušenosti z delších treků v tvrdších (D) pohorách? Tuším, že kvůli tvrdším podrážkám to nebude úplně nejpohodlnější a budou trochu bolet nohy..ale nedokážu si představit jak moc. :?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » pát led 11, 2013 17:29

Pred par lety jsem sel okruh Grand Paradisem s obcasnymi vystupy na vrcholy v LaS Nepal Trek EVO GTX, coz jsou boty C nebo C/D. Teren vetsinou narocnejsi nebo zadne stezky, ledovce, moreny, firn, skala do II, celkove to bylo asi 100 km a 9 dni chuze prumerne pres 7 hodin cisteho casu denne (9 s prestavkama). V narocnem terenu byly skvele, pri stoupani s mackama uzasne (proti B/C botam). Useky po lepsich stezkach ale bolely. Asi po dvou tretinach jsem mel krizi, kdy jsem po par hodinach na normalni stezce musel mazat slapky kremem proti bolesti, jelikoz to uz dal neslo. Pomohlo a dalsi dny uz byly v pohode, ale v tvrdsich botach bych to jit nechtel. Dckove boty si na tohle vubec nedovedu predstavit, zkousel jsem v obchode Nepal EVO a chodil jsem jak Robocop. V B/C botach mam nachozeno tisice km a podobnou trasu v GP jsem v nich predtim absolvoval nekolikrat a slapky byly v pohode. Takze muj nazor je, ze D boty na treky nejsou moc dobry napad, ale ty vyse zminene mohou byt dobry kompromis pro treky i vystupy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Hafi » pát led 11, 2013 18:01

Chmmm, ve voku jsem měl Lowa Weisshorn, což je asi spíš srovnatelný s tím LaS Evo, než trekem...
Tak nějak jsem si to nedokázal představit, jak se v těch botách chodí dýl a počítal s tím, že to půjde. Konkrétně nejbližší mám jednu akci a to treky v Patagonii a pak nějaké 6+ v Bolívii v rácmi jedné cesty do JA...a tak přemýšlím jaké zvolím pneumatiky... :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » pát led 11, 2013 18:12

Ono to pujde, ale bude to bolet ;-) Otazka je, jak moc a jak takove veci snasis. Rozhodne bych to zkusil predem, nez nekde zjistit v pulce treku, ze to nejde. Jinak ale myslim, ze i na takovou akci by LaS treky mohly byt rozumne, daji se klidne pouzit i na ledolezeni, podrazka drzi skvele i na prednich hrotech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » sob led 12, 2013 11:08

Hafi@ LaS Nepal Trek EVO GTX jsem měl na noze několik minut v krámu, a v kotníku jsou maximálně kategorie B, a v podrážce kategorie C, na tvůj "zlehka porouchaný kotník" podle mě moc měkký v kotníku, i na můj nepochroumaný kotník
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod vonkreuz » sob led 12, 2013 12:36

Mám LS Nepál EVO a i když jsem v nich v roce 2011 a 2012 chodil po Otztalkách, tak na trekování to není.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » pon led 14, 2013 17:16

fps píše:Hafi@ LaS Nepal Trek EVO GTX jsem měl na noze několik minut v krámu, a v kotníku jsou maximálně kategorie B, a v podrážce kategorie C, na tvůj "zlehka porouchaný kotník" podle mě moc měkký v kotníku, i na můj nepochroumaný kotník

To neni chyba, ale vlastnost:
LaS píše:The upper features the innovative “3D Flex system” multidirectional ankle hinge.

Jsou to boty do hor a tam je pohyblivost kotniku plus. Jednak na traverzy v mackach, kdy se hroty prikladaji kolmo ke svahu a kotnik musi vyt vytoceny, a jednak na lezeni. Tvrdost boty je dana podrazkou, ne kotnikem. Podrazka je tady tvrda dost, C urcite, ale spis C/D. Je podstatne tvrdsi, nez B/C boty a ne o moc mekci, nez D boty, co jsem zkousel. V pohode udrzi celou vahu na prednich hrotech, aniz by se prohnula. Pri stoupani na firnu nebo na ledu je to zasadni plus.

Podle mne velmi precenujes tuhost boty v kotniku. Bota musi kotnik udrzet tak, aby se pri spatnem slapnuti nezranil, ale prilisna podpora je spis na skodu. Protoze pak ochabuji svaly. Neco o tom vim, jelikoz zlomeny kotnik zrovna rozchazim a postupne mne boli vsechny svaly a slachy okolo. Par dni nebo tydnu boli a pak prestanou, protoze se rozchodi a posili. Chodim v Alaskach (B/C) a pres Vanoce i narocnejsimi tereny (traverzy a strme sestupy mimo stezky, firn i led) a jde to. Sice to obcas boli, ale pevnejsi boty by byly spis na skodu.

Teda, aby zas pp neprotestoval, kdyz ma nekdo kotnik odvareny tak, ze se spravit nemuze, tak prosim, at boty drzi, ale takovemu stavu je dobre pokud mozno predejit a to posilenim, ne ulehcovanim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod oodoow » pon led 14, 2013 18:38

Se vám tu nechci míchat do tématu lyžákoidních bot :twisted:, ale musím potvrdit, že pohyblivost v kotníku je jednoznačně výhoda. Bota pohyblivá v kotníku pustí člověka do terénů, kam si by se jinak neodvážil, kdyby musel našlapovat pořád kolmo. Hlavně různé šikmé kameny, kde nelze vyrýt vstup jako třeba do hlíny.
Ať už do kopce, z kopce nebo při traverzu, vždycky je výhoda moci položit na zem celou podrážku, zvýšit tak tření a zmenšit šanci uklouznutí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 8:38

rozhodujícím faktorem o tvrdosti bot v kotníku je váha kterou bota nese, a taky jaká je jí velikost, když nese cca 50 kg, a velikost je cca 40, tak kategorie B je akorát, když nese cca 100 kg, a velikost je cca 47, tak kategorie C je akorát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod grco » úte led 15, 2013 9:26

@fps: A nechces chodit v lyziarkach? :)

Jak uz pisal mike, klasifikacia A-D sa tyka tvrdosti podrazky, nie kotniku. Takze tvojim neustalym kategorizovanim tvrdosti kotniku len zavadzas. Aj ked mam D boty, tak chcem mat co najpohyblivejsi kotnik. Stabilitu drzi podrazka, nesmie sa mi noha v bote "rolovat", ale kotnik chcem mat dostatocne volny, aby sa v tom dalo normalne chodit, inak by som fakt mohol chodit rovno v lyziarkach s flexom 150...

Byt tebou, tak porozmyslam radsej nad nejakou ortezou, ked mas problem s kotnikom http://www.lekarnadomu.cz/skupina/kotnik-426/strana-4/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 10:38

pravě proto je podle mě důležité rozlišovat tvrdost podrážky a tvrdost kotníku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 15, 2013 16:10

fps píše:rozhodujícím faktorem o tvrdosti bot v kotníku je váha kterou bota nese, a taky jaká je jí velikost, když nese cca 50 kg, a velikost je cca 40, tak kategorie B je akorát, když nese cca 100 kg, a velikost je cca 47, tak kategorie C je akorát

Mam ted 90 kilo bez batohu, takze s batohem a botama 100 - 110. Kotnik mi v pohode staci ten na Alaskach (B/C). Mozna budu za rok mluvit jinak, jestli budou s kotnikem problemy, ale zatim to nevypada. Kazdopadne trvam na tom, ze pro zdravy kotnik je prilisna podpora a omezeni pohybu spis minus. Nakonec, proc myslis, ze LaS delaji na tvrdych botach specialne pohyblivy kotnik? Vzdyt mohli nechat puvodni tuhy a usetrili by si praci. Rekl bych, ze vedi, co delaji. Jak tak koukam na jejich web, uz takhle inovovali vsechny sve vyssi boty, takze se to nejspis osvedcilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 16:18

tak u mě se B/C kategorie v kotníku neosvědčila, já musím mít v kotníku kategorii C, i v lehkém terénu, a kotníky mam v pořádku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 15, 2013 16:27

V cem se neosvedcila? Mozna ty kotniky v poradku nemas. Co treba oslabene nebo povolene vazy? Zdravy kotnik by mel zvladnout v terenu i nizke boty, opora je potreba jen pri spatnem slapnuti, aby se nepodvrtnul nebo nezlomil.

Myslim to vazne, zbytecna opora oslabuje. Chodil jsem jednu sezonu v tech LaS Trek, ktere maji skvelou oporu pri chuzi do kopce. Na snehu a v terenu si delaji cestu samy a i na strmejsich stezkach jsem v nich chodil jak po schodech. Protoze spicka se zakousla a podrazka udrzela vahu celeho tela. Dost to pomahalo, ale vysledkem byla oslabena lytka. Na podzim jsem jel do Dolomit v B/C Alaskach a stoupani bez opory docela bolela. Pricemz stejny teren byl predchozi roky v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 18:14

mike píše:V cem se neosvedcila?

boty kategorie B/C se mi neosvědčili kvůli celkově slabé tvrdosti, hlavně v kotníku, protože chodím hlavně mimo jakékoli cesty, tak při každém kroku musím v B/C botách dávat velký pozor kam šlapu abych si nezlomil kotník, to v botách kategorie C vůbec neřeším kam šlápnu

mike píše:Co treba oslabene nebo povolene vazy? Zdravy kotnik by mel zvladnout v terenu i nizke boty, opora je potreba jen pri spatnem slapnuti, aby se nepodvrtnul nebo nezlomil.

tak to nebude asi můj problém, nikdy jsem z kotníky problém neměl, tedy zlomeninu, nebo něco vážnějšího, do přírody chodím od začátku osmdesátých let minulého století, nachodím cca 3000 km na tůrách za rok všude možně, takže kotníky jsou určitě zvyklí, to jsme tu už kdysi taky řešili

ještě k těm dvou věcem (váha která boty nesou, a velikost boty) co podle mě rozhodují o tom jak dostatečně tvrdé boty se ti osvědčili nebo ne je taky výška postavy, malá postava nemá na kotník takovou páku jako vysoká postava
Naposledy upravil fps dne úte led 15, 2013 18:37, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 15, 2013 18:36

Ti nejak nevim... Nachodim rocne tak 1500 km, ale z toho tretinu po Alpach a troufam si tvrdit, ze tam je teren narocnejsi, nez cokoliv u nas. Presto mi B/C Alasky staci a slo to dokonce i v Islandech, ktere jsou mekci (ale tam to bylo na hrane a taky jsem je za sezonu zlikvidoval). A rozhodne nemam pocit, ze si musim davat pozor na kazdy krok, abych si kotnik nezlomil. To jsem zvladl az s pomoci macek a setrvacnosti pri jizde po ledu a tam by nepomohly ani lyzaky.

Prijde mi, ze je to podobne jako s hulkama. Kdyz se nekdo nauci chodit s nima, tak ma pocit, ze bez nich to nejde a ve slozitejsim terenu se zabije. Jiny tam naopak v pohode projde bez nich. Protoze ma vycvicene stabilizacni svaly, nema zniceny smysl pro rovnovahu a vi, jak se postavit a slapnout.

BTW, rekl bych, ze takovy oodoow toho nachodi/nabeha jeste vic, nez ty, a to v nizkych botach. Navic hodne dlouhe tury, kde uz se clovek muze zranit jen kvuli unave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 18:39

ale boty kategorie B by ti určitě nestačili, tak jako mě nestačí boty kategorie B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod dudy » úte led 15, 2013 18:47

To absolvuješ v Céčkách?
fps píše:tady je ještě video jak vypadal MSR Hubba po cca 12h dešti v Jizerkách u Viklanu, kousek od Jelení stráně http://youtu.be/_7vzYP2B3tY
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 15, 2013 18:48

@fps: nestacily, ale ne kvuli kotniku, ale kvuli podrazce. Zpocatku jsem v takovych chodil, ted uz jen v zime po meste. Podrazka nestaci na firnu, protoze ji poradne nezaseknes, na sutrech mne boli slapky a na asfaltu paty. Navic se strasne rychle ochodi.

Jak jsem mel LaS Treky, tak jsem v nich zkousel chodit i po CR. Ne ze by to neslo, ale bylo to nepohodlne. Opet ne kvuli kotniku, ale kvuli podrazce, uz je moc tvrda. Ale ty jsou asi fakt uz C/D.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod Hafi » úte led 15, 2013 19:06

Jej, to jsem zas někam rýpnul :-)

Už jsem objednal Lowa Baffin, z reakcí (nejen) mika jsem dospěl k tomu, že bych se dost proklínal, kdybych chodil v D botách měsíc a půl kvůli tak třem dnům reálnýho využití. Případný lezení zvládnu i v Baffinech, a kotník buď vyřeším nějakou tenkou stahovací ortézkou, nebo se prostě smířím s tím, že když vyhodí, tak si dám pár minut voraz a pokračuji...občas se to povede i pětkrát za den, tak už je zvyklej :? A je pravda, že je lepší ho posilovat než podepřít a nechat hnít.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod mike » úte led 15, 2013 19:25

Vsak OF je diskusni forum, ne? ;-)

Ty Lowy vypadaji v pohode. Ale jestli ti kotnik vyskakuje, tak je to spis na konzultaci s ortopedem, ne? Co s tim mas delat a jake boty jsou nejlepsi. Jinak tu stahovaci ortezu jsem ted taky prechodne nosil a kotnik zpevni. Mozna lip, nez tvrde boty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohory kategorie D (pro rychloupínací mačky)

Příspěvekod karitapepe » stř led 16, 2013 7:24

Ty ortézy mi žádný z ortopédu nedoporučoval, ale po operaci kolene a silné artróze mi hlavně při scházení mi pomáhali.
Momentálně je už vůbec nepoužívám, shodil jsem 14 kilo a docela slušně jsem kolena posílil(pravidelnou chůzi, během, plaváním, ve fitku a jednou týdně túrou na Lysou).
Mám své první botky B/C a zatím mám jenom kladné pocity, míval jsem jenom Bečka. :t:t
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Boty