Prabos Alpin GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prabos Alpin GTX

Příspěvekod ToM » pát dub 14, 2006 10:38

Pomalu bych chtěl přejít na kožené boty, a značka Prabos (ikdyž se o ní hodně diskutuje ve špatném slova smyslu) se mi líbí. Nemám je ještě vůbec odzkoušeny, takže čistě teoreticky - zatím.
Máte teda s Alpin GTX nějaké zkušenosti,jakékoliv?!
A když jsme u těch bot, máte někdo podrážku Vibram Ice trek?
Díky...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod mifr » pát dub 14, 2006 10:41

Jelikoz je to novy model, tak to moc lidi asi mit nebude :(( Ale treba nahodou nekdo jo * A jinak ja bych se Prabosu nebal, mam od nich trekovky a jiz treti rok mi slouzi...Ovsem jsou mekke, takze neni to moc na sutr...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod ToM » pát dub 14, 2006 10:47

Vím, právě že je to nový model, napsal jsem tady to vlákno. Jinak bych si našel dřívější příspěvky...
Jinak určení těch bot je pro náročnější turisty, ale to je obvyklý reklamní trik :?
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod krtenek » pát dub 14, 2006 12:17

Mám 6. rokem Prabos Condor. Od začátku jsem je impregnoval voskem, za rok vytáhl tak 4x do nenáročného terénu. Bohužel už asi 2 roky boty nesmí přijít do styku s vodou - v místě ohybu prstů se drolí malé kousky kůže, voda je ihned uvnitř. Prabos bych už nebral.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Rujir » pát dub 14, 2006 14:08

ToM píše:Jinak určení těch bot je pro náročnější turisty, ale to je obvyklý reklamní trik :?


No ani nie. Staci sa pozriet na pouzite materialy a strih. Zial ich fotku som nikde na internete nevidel, ale ak by sme chceli generalizovat, tak by sa dalo povedat, ze cim menej svov, tym lepsie.
Plus vies ze podrazka je Vibram a pouzita koza ma 2.6mm, takze topanka na pohodove prechadzky do lesa to asi nebude. :wink:
Jedine, co ostava otazne, je kvalita sitia. Ja sice Prabosy hromadne doporucujem, ale to skor ludom, ktori chcu nieco na nenarocnu turistiku a nie na tazke pochody. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát dub 14, 2006 14:58

Rujir píše:...zial ich fotku som nikde na internete nevidel...


Ouplně dole.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát dub 14, 2006 14:59

Švů tam je doopravdy minimum, ale špica není pogumovaná a to je věc, která by mi vadila. Sic taky nemám Scarpátko ogumovaný, ale taky podle toho vypadaj. Achich...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát dub 14, 2006 15:01

Přípluv píše:Ouplně dole.


No jooo. Ja som na tej stranke bol, len som zabudol na moj klasicky problem. Neviem preco, ale na tomto compe mi proste nezobrazuje niektore obrazky na webovych strankach. Napr. boty Predator vidim, ale Alpin uz nie. Skusal som aj ine prehliadace a vo vsetkych rovnako. Zahada... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » pát dub 14, 2006 15:14

Přípluv píše:Švů tam je doopravdy minimum, ale špica není pogumovaná a to je věc, která by mi vadila. Sic taky nemám Scarpátko ogumovaný, ale taky podle toho vypadaj. Achich...


No jooo. Mne to napr. zatial na mojich Himalayach vobec nevadilo. Ale je pravda, ze do Alp v nich nechodim. :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát dub 14, 2006 15:24

Himalaye nejsou do Alp ale ... hádej :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ToM » pát dub 14, 2006 15:35

To Rujir:
Mám pcit, že si trochu odporuješ. Prabosy na težké túry nedoporučuješ, ale 2,6 mm kůže se Ti nezdá na pohodové vycházky. Můžes vysvětlit?
Jinak, po odborném zhlédnutí fotky na Prabosu.cz mám pocit, že Alpiny mají pogumovanou špičku...
A určení bot pro mě je Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, a snad i Balkán (ale žádné zimní přechody - zatím ) 8)
Mám zkušenosti jenom s kanadama, a fakt je, že strach z toho, že kůže se začne odlupovat v místech ohybu prstů je velký... Holt syntetika mě naočkovala...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod pripluv » pát dub 14, 2006 15:43

ToM píše:Jinak, po odborném zhlédnutí fotky na Prabosu.cz mám pocit, že Alpiny mají pogumovanou špičku...


Taky jsem "odborně" hleděl, a přišlo mi, že než nějaká guma to je nějakej flák kůže. Takto si pogumovanou špici nepředstavuju. Nejlepší je, když to přechází v kuse rovnou z podrážky, nebo jak to popsat :(( . Je ale možný, že to nějaká guma je. I don't know...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát dub 14, 2006 15:55

ToM píše:To Rujir:
Mám pocit, že si trochu odporuješ. Prabosy na težké túry nedoporučuješ, ale 2,6 mm kůže se Ti nezdá na pohodové vycházky. Můžes vysvětlit?


No takto, nedoporucoval som ich, kym vyrabali len to, co vyrabali. Dalo by sa povedat, ze az donedavna mali modely, ktore boli v pohode do Slovenskeho raja a pod. ale nie na VHT. Preto som pisal, ze neviem, ako sa zachovaju modely na VHT urcene, ktore doteraz nemali. Tie Alpiny sa uz samozrejme tvaria ze su na tazke tury urcene, ale pochybujem, ze s nimi bude mat niekto skusenosti.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » pát dub 14, 2006 19:37

ToM píše: A určení bot pro mě je Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, a snad i Balkán (ale žádné zimní přechody - zatím )


Pokud bezpodmínečně netrváš na celokůži, tak za stejný $$$ můžeš můžeš mít třeba http://www.asolo.cz/?bota=20,FSN,FSN-95-GTX nebo něco podobnýho ověřenýho....

Ne že bych nevěřil Prabosu, ani nejsem prodejcem Asola (viz http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=636 - takže bych měl Asolo spíš hanět....) jenomže ty FSN95 už asi tři roky obouvám na lehčí tůry bez sněhu a jsou to príma botky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » pát dub 14, 2006 19:51

pavproch píše:... tak za stejný $$$ můžeš můžeš mít třeba http://www.asolo.cz/?bota=20,FSN,FSN-95-GTX nebo něco podobnýho ověřenýho....


Ved prave v tom spociva ten vtip. Ze Prabos bol vyborna alternativa pre ludi, ktori chceli nenarocne boty na nenarocne tury za velmi slusne prachy. Pouzitim GTX (zbytocneho) a Vibramu (to museli) sa dostali cenovo do kategorie, kde uz vladne brutalny konkurencny tlak znaciek, ktore kazdy pozna a su odskusane...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Filltos » sob dub 15, 2006 9:54

pavproch píše:
ToM píše: A určení bot pro mě je Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, a snad i Balkán (ale žádné zimní přechody - zatím )


Pokud bezpodmínečně netrváš na celokůži, tak za stejný $$$ můžeš můžeš mít třeba http://www.asolo.cz/?bota=20,FSN,FSN-95-GTX nebo něco podobnýho ověřenýho....



tady nejsou za stejny penize :) http://www.triodon.cz/index.php?&akce=p ... =0&dnic=10
podezrele levny :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod norman_64 » sob dub 15, 2006 10:18

tydle jsou jeste bez goráče...proto ta cena .
jinak znam tuhle firmu a jsou solidní... 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Filltos » sob dub 15, 2006 11:02

norman_64 píše:tydle jsou jeste bez goráče...proto ta cena .
jinak znam tuhle firmu a jsou solidní... 8)


ach tak, to sem nevedel, ale maj comtec, coz je vlastne goretex :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod zonn » sob dub 15, 2006 18:55

Nejsem si jistej, ale mám pocit, že na webu Tridonu jsou ceny bez DPH, takže ta cena u Alpinů není až tak zajímavá. Ale u modelu Annapurna už je to o něčem jiném.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod krtenek » ned dub 16, 2006 17:07

Filltos píše:ale maj comtec, coz je vlastne goretex
No tak to je velmi, velmi silně nadsazeno. :ú
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Filltos » ned dub 16, 2006 19:43

krtenek píše:
Filltos píše:ale maj comtec, coz je vlastne goretex
No tak to je velmi, velmi silně nadsazeno. :ú


no rika se, ze to vlastne goretex je, ale gore za nej neruci :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod krtenek » ned dub 16, 2006 20:15

Filltos píše:no rika se, ze to vlastne goretex je, ale gore za nej neruci
Než připlácet za botu s membránou Comtec, tak to radši celkově lepší a dražší celokožené bez membrány. Tak to vidím já.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Filltos » ned dub 16, 2006 21:06

krtenek píše:
Filltos píše:no rika se, ze to vlastne goretex je, ale gore za nej neruci
Než připlácet za botu s membránou Comtec, tak to radši celkově lepší a dražší celokožené bez membrány. Tak to vidím já.


ja sem ale nerikal opak, taky to tak preferuji :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod svacko » pon dub 17, 2006 21:16

ja vlastnim tiez jedny prabosky-modelom som si vsak uz nie tolko isty:(( ,ale podla aktualnej ponuky,sa mi najviac podoba na model javorina new ,a musim povedat,ze hoci ich mam uz 4tu sezonu,do dochodku sa isto este nechystaju :) mam tam membranu comtec,impregnovane boli vari 4 krat,a stale su uplne skvele,nezistil som zatial,ze by presakovali,noham sa v nich stale paci,takisto ani vonku ani vnutri topanky nebadat ziadne viditelne "poranenia",jedine co by som na nich zmenil je to,ze by som ich trosku znizil (pristrihol),bo su trosku vyssie,a neskor,ked sa budem rozhodovat pre nieco ine,rozhodne by som siel do niecoho nizsieho. este som chcel spomenut,ze prabos obuva 3och z 5tich clenov nasej domacnosti,a kazdy je maximalne spokojny :) takze na zaklade mojich skusenosti ich mozem len odporucat,pokial ti zalezi na cene,no je pravda,ze nie je model ako model,a niekedy je lepsie pockat,kym sa konkretny model trosku "otuka",a pripadne budu vychytane vsetky chyby z vyroby..
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod krtenek » pon dub 17, 2006 21:44

svacko píše:podla aktualnej ponuky,sa mi najviac podoba na model javorina new
Loveckou obuv :mrgreen: bych si jako turistickou rozhodně nebral! [-X
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod ToM » úte dub 18, 2006 22:26

Filltos píše:
pavproch píše:
ToM píše: A určení bot pro mě je Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, a snad i Balkán (ale žádné zimní přechody - zatím )


Pokud bezpodmínečně netrváš na celokůži, tak za stejný $$$ můžeš můžeš mít třeba http://www.asolo.cz/?bota=20,FSN,FSN-95-GTX nebo něco podobnýho ověřenýho....



tady nejsou za stejny penize :) http://www.triodon.cz/index.php?&akce=p ... =0&dnic=10
podezrele levny :)

http://www.jpalicka.cz/trekking.htm
Tady už se dá bavit o rozdílu Alpin a Annapurna s GTX; osobně si myslím, že ComTec a GTX je rozdíl akorát v atestaci za těžké peníze
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod svacko » úte dub 18, 2006 22:52

krtenek píše:
svacko píše:podla aktualnej ponuky,sa mi najviac podoba na model javorina new
Loveckou obuv :mrgreen: bych si jako turistickou rozhodně nebral! [-X


no to by si sa teda divil,ked utekas za srnkami a divocakmi,aku volnost a lahkost musis pritom mat :mnam: ja osobne vtedy pred tymi 4 rokmi som chcel len nieco kvalitnejsie membranove,aby som konecne noham doprial sucho po cely den,ked sme travili cele dni na nohach pred/po bezkovani(m) v horach. a kedze nie su ani bohvieako teple,co mi pri aktivnom pohybe v zime vobec neprekaza,vyuzivam ich cely rok,a zatial ta spokojnost stale pretrvava :)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod vorec » úte dub 18, 2006 23:43

Filltos píše:
krtenek píše:
Filltos píše:ale maj comtec, coz je vlastne goretex
No tak to je velmi, velmi silně nadsazeno. :ú


no rika se, ze to vlastne goretex je, ale gore za nej neruci :)


Comtec je registrovaná značka W.L.Gore (kedysi som to videl na ich stránke, a keď to zase raz nájdem dám aj link :D) Takze je to vlastne lacnejšia forma Gore-texu, bez záruky firmy Gore na nepremokavosť, ufff :((
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod map1 » pon črc 31, 2006 10:30

Mám boty Prabos Alpin s membránou Comtec a až na pár drobností si na ně nemůžu stěžovat. Osvědčili se mi při několika horských tůrách - a i po týdnu brodění rozbředlým sněhem a blátem nepromokly, ani se nezačali rozlepovat, jak se mě zlí jazykové snažili přesvědčit, že se to určitě stane.

-- Podrážka je dost tvrdá, což je super v terénu (i na kamení), ale na delších úsecích po silnici hodně trpí kolena. Jo, pokud někdo tvrdí, že Vibram na mokrých kořenech neklouže, tak kecá ... :)

-- Po neustálém namáčení a sušení začala kůže křehnout a měla tendenci praskat - samotný impregnační sprej nepomohl a musel jsem použít vosk, pak už to bylo v pohodě.

-- Pokud se je rozhodnete koupit, tak si je pořádně vyzkoušejte - nemají moc snahu povolit (hlavně okolo gumové paty se nehnou ani o milimetr)

-- zvažte jestli koupit verzi s podšívkou comtec (levnější / měkčí, pohodlnější) nebo gore-tex (dražší, odolnější)
map1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 31, 2006 9:06

Re: Prabos Alpin GTX

Příspěvekod Kulda » ned pro 16, 2012 20:36

Zdravím,

tak i já přidávám něco do soudku ...

Zkušenosti jsou s Prabos Alpin velmi parádní, bratranec je má 3 rokem a prochodil s nima celou Šumavu občas do práce a takové normánlí nošení léto i zima.

Rozhoduji se taky koupit tyhle střevíce ale zahlídnul jsem ještě verzi Annapurna..

Máte zkušenosti s Annapurnou ? *
DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26

Další

Zpět na Boty