Dámské zimní boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dámské zimní boty

Příspěvekod leni226 » úte led 10, 2012 22:40

Zdravím ve spolek,

potřebovala bych pár rad ohledně zakoupení zimních bot. Moje požadavky:

rozhodně nepromokavé, přemýšlela jsem o goretexových,ale není podmínkou
vysoké,alespoň do půl lýtek
opatření, aby voda neprotekla švy,zipem apod.
ráda bych hluboký vzorek podrážky


další,už trochu méně podstatné,ale příjemné požadavky :D

raději na zip než šněrování
vzhled jednoduchý,aby šly vzít i do města k ne sportovnímu oblečení
cena- nejraději do 1500, boty opravdu nevyužiju tolik, abych chtěla investovat do dražších, nicméně raději si připlatím, než bych koupila šunt,který se po první zátěži zničí


Chci je využít hlavně na horách a v terénu, ale případně i ve městě v době největší břečky a zimy ( pokud letos bude :D )


Děkuji moc za pomoc, přeji krásný zbytek týdne!
leni226
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 28, 2011 13:06

Re: Dámské zimní boty

Příspěvekod -ant- » pon úno 6, 2012 10:25

Zip bych moc nedoporučoval, udělá se na něm led a nejde pak rozepnout, ale viděl jsem jen u kozaček, tak nevím, jak to mají řešený jinde.

Třeba kdyby jsi netrvala na zipu, tak mrkni na Meindlboty.cz (myslivecká a zimní obuv)
S těma se ale rozhodně se nedostaneš do těch 1500,-Kč. Leda bys někdy chytla nějakou slevu...

Koukám, že třeba ASOLO vyrábí to co chceš ale za trošku vyšší cenu, tedy jestli nemáš malou nožku (skoro dětskou) to bys pak i za těch 1500,- sehnala (odkaz zde). Ale pozor, jsou zateplené :-)

Jinak já bejt ženská, tak moje volba je jasná :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Dámské zimní boty

Příspěvekod oodoow » pon úno 6, 2012 10:42

@ant: Ty VFF pěkný až na tu cenu, to bys musel být bohatá ženská a ještě nejsou ani nepromokavý. Já bych se jako baba spokojil s těmahle. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Dámské zimní boty

Příspěvekod -ant- » pon úno 6, 2012 11:09

@oodoow
Jo taky dobrý holt Vivo :-)
U těch ff bych se akorát bál, aby mi neumrzli prstíky (ale vzhledově do města bomba). Přeci jenom třeba na ruce jsou co se týče zimy palčáky lepší rukavice než prsťáky že :twisted:

Jinak tyhle barefooty moc dovelkých zim nebudou, přeci jen jejich předností je právě přenášení citlivosti ze země na nohu, což bohužel znamená tenkou podrážku. Ale to už se trošku odkláníme od tématu tzv. OT Off Topic :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Dámské zimní boty

Příspěvekod oodoow » pon úno 6, 2012 11:36

@ant: No kvůli tomu se mi právě ty od Vivo líbí, protože když se podíváš na tu podrážku, tak je udělaná tak, že se dotýká podložky jenom na na hranách těch šestiúhelníků a zbytek je vzduch, tzn. mělo by to dobře izolovat. Však tam právě taky píše, že v tom chodila v -27C s tenkou ponožkou a šlo to. Mám Feelmax Kuuva a v těch jak člověk chvilku postojí v na jednom místě, tak úplně cítí ten chlad od země.
Jinak ve VFF jsem už ve sněhu v mrazu běhal a dokud se člověk nezastaví, tak se to dá přežít. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Dámské zimní boty

Příspěvekod -ant- » pon úno 6, 2012 13:02

@oodoow
Mno možná se podložky dotýká jen na hranách ale podlemě je to fuk neboť vzduch je většinou stejně studený jako podložka ne-li studenější a na sněhu je to vůbec bez diskuze. Mno já to nečetl, takže jestli v tom hopsala při -27°C tak je to dosti dobrá městská zimní botička :D

oodoow píše:... Mám Feelmax Kuuva a v těch jak člověk chvilku postojí v na jednom místě, tak úplně cítí ten chlad od země...


To je ta spojitost se zemí :twisted:

Jinak já běhal ve FF při -3°C a šlo to i když ke konci běhu jsem si nebyl úplně jistej, jestli cítím všechny prsty nebo ne :shock: ale v poho. mám sprinty :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.


Zpět na Boty