Boty na sněžnice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod mike » úte led 31, 2012 20:29

Na Karakorum Pro se rovnou vykasli:
La Sportiva píše:The uppers are made from Idro-Perwanger leather and incorporate the 3D flex system hinge which allows the ankle to make the most of its natural movement without losing stability.

To znamena, ze maji stejny kotnik, jako Nepal Trek Evo Gtx, co se ti zdal moc mekky. Protoze ty maji taky 3D flex system a berou to jako vyhodu, ze se kotnik muze lip hybat.

Zato ty Fitwell Giove vypadaji dobre. Maji stejny vzorek podrazky jako Hanwag Alasky a ten jednak drzi a jednak vydrzi. Jestli sednou a budou pevne, tak by to mohla byt skvela volba. Navic netradicni, takze muzes po case napsat minirecenzi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod vonkreuz » úte led 31, 2012 22:38

@ FPS - joj, tak jsme to kazdy uchopili z jine strany.
Nepal se vyrabi ve vice variantach - Top, Evo, Trek a bud bez GTX nebo s GTX. Je to jako s druhy a podruhy zvirat... Druh je Nepal, podruh je Evo, Trek, Top...
Podobne Karakorum byly Karakorum, Karakorum GTX a dnes jsou Pro a Trek.
Proto jsem bral, ze dalsi od Nepal Trek je Trek EVO GTX.

Zkus se podivat jeste na Andrew shoes, dovazi je Warp z Třebíče, stejně jako Fitwel.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 3, 2012 12:01

fps píše:Ale narazil jsem na nové kandidáty Fitwell Giove http://www.e-outdoor.cz/p-2376-boty-fit ... pigon.aspx, http://www.fitwellsrl.it/3t/user/pages/ ... 6&lang=eng, mají být v kotníku tvrdší než Meindl Island, kategorie C, už jsem si u nich objednal mojí velikost na nezávaznou zkoušku, tak jsem na ně zvědaví, vypadají dost dobře, Svršek Tlakově promašťovaná useň 2,8 mm, Podešívka eVent®

hned co jsem je vzal do ruky, tak se mi zalíbily, a hned co jsem je nazul na nohu tak mi skvěle sedli, hodně podařená bota, klasicky udělaná, na fotce to není moc vidět, ale mají dvojitý jazyk, jako na botách kategorie C až D, podrážka je mezi B/C až C, kotník C, nejtvrdší bota v kotníku kterou jsem mně na noze, takže jsem zakoupil, jsem na ně moc zvědav jak obstojí na sněžnicích, už jsem v nich nachodil pár kilometrů po městě, doufám že je dostatečně rozšlápnu do úterý kdy chci jet do Jizerek, přeci jenom to nejsou hned od začátku takové bačkory jako Meindl Island nebo Meindl Vakuum, až je trocho více otestuji, tak sem o nich něco nepíši, zatím jsem z nich dost nadšený, už jsem ani nedoufal že u nás seženu turistické celokožené klasické boty z gumovou obsázkou, a z membránou, bez drážek na rychloupínací mačky, a přitom to budou boty kategorie C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod Trafikant » pát úno 3, 2012 12:16

Upřímně jsem byl docela překvapený, že Ti takhle dobře sedly - tužší než Islandy mi sice lehce přišly a dvojitý jazyk taky překvapil, ale vzhledem k tomu, co všechno jsi už vyzkoušel, jsem tomu nedával příliš naději.

Škoda, že jsme se v obchodě minuli, snad příště :wink: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod fps » pát úno 3, 2012 16:29

Taky jsem byl velice mile překvapen, po tom co jsem už přestal věřit, náhle takhle dobře jevící se boty, a že mi takhle padli jsem už vůbec ani nedoufal, prostě jsem měl štěstí z tou velkostí, pata je totiž lehce vypouklá, než u normálních bot, takže sedli 11, určitě ještě něco u vás zakoupím, stále je co obnovovat, i když já plánuji koupě delší dobu do předu, takže hledám prvně vždy ve slevách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » pát úno 3, 2012 17:56

@fps: teda tomu říkám odysea :wink:

akorát jsem zvědavý, jestli to vyřeší tvůj problém v traverzech, mám teď z posledního sněžnicového výletu pocit, že ten kotník namáhá právě vázání u TSL - kde ráčnové vázání obepíná kotník, alespoň tedy u mých TSL 325. u dříve používaných rámovek, kde ráčnové vázání fixovalo pouze nárt, jsem tenhle divný pocit neměl.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2012 19:33

Si snad budu muset vyzkouset nejaky traverz, abych vedel, na co si furt stezujete :twisted: Zatim na nej nedoslo, chodim bud primo nahoru nebo dolu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » pát úno 3, 2012 19:47

já si nestěžuju :wink:
ale všimnul jsem si, že v traverzech jsou 325ky výrazně nepohodlnější než rámový sněžnice, přisuzuju to právě vázání.

taky nevím co bys chtěl v jizerkách jako traverzovat :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2012 19:53

No prave ;-) Ale kdybych se snazil, tak se treba neco najde, uvidim v nedeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » pát úno 3, 2012 20:47

já vyrážím v neděli pouze pěšmo, doufám, že budu rozcházet nové pohory :wink:

jinak k tématu: zcela náhodou se mi dostal do rukou hudyhajzlpapírinfo snad někdy z roku 2010, číslo 13 a tam jakožto obuv pro náročnější sněžnicové túry doporučují, cituji "Pokud jde o náročnější túry v prudším terénu, je špičková kožená pohorka s membránou nutností" a "hodné doporučení jsou především boty značky La Sportiva Nepal Trek EVO GTX a jejich zateplená verze Nepal EVO GTX".

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2012 21:28

Optimisto ;-) Si snad myslis, ze koupis nove boty za den? :twisted:

Nejak je musi prodat, ne? :twisted: Skoda, ze uz ty Treky nemam, bych je snad na sneznicich vyzkousel, jestli se to vubec da. Ale do baglu bych si vzal Alasky na pripadne prezuti ;-) Sice je koupim znovu, ale az pred letem. Protoze do te doby pro ne nemam moc vyuziti a jestli je zas zrusim, tak chci reklamovat v 6 mesicni lhute.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » pát úno 3, 2012 21:36

no vzhledem k omezenému výběru v jihlavě mi buď jedna z bot sedne, nebo si na stávajících vystřihnu díru na palec :twisted:

škoda, že už je nemáš, by mě celkem zajímalo, jak by se v nich na sněžnicích chodilo, když jsou tak hodné doporučení :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2012 21:42

Dobry napad. Palec ti omrzne, odpadne a bude po problemu ;-)

Zeptame se Ondry :twisted: Asi by to nejak slo, ale nejak mi unika ucel, krome podpory prodeje. K cemu pevna a neohebna podrazka na vazani, kde je bota napevno privazana, takze se stejne neohne? K cemu zateplena podrazka na sneznicich, kde je kontakt se snehem a i zima mensi, nez bez nich? Mozna do Alp na svah, kde shodis sneznice a pujdes po prednich hrotech. Nebo kdyz vede cast cesty ledopadem. To by se obcas dalo i v Jizerkach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » sob úno 4, 2012 8:07

taky už mě to napadlo, zbavit se palce :)

v tom letáku zkouší pěknou demagogii: tvrdí, že při chůzi v klasických sněžnicích (myšleny bambusky) je bota stále v kontaktu se sněhem, proto celokůže a membrána, no a v prudších terénech můžeš potřebovat mačky, proto ty lasportivy. nicméně já si fakt neumím představit, že bych zdolával prudší terény, kde už jsou potřeba mačky, v bambuskách (nejsem poldík :mrgreen: ) - takže lehce míchají pojmy s dojmy a nabízí své nejdražší výrobky, to je taková hudyklasika :twisted:

imho jsou na sněžnice ideální klasické celokožené pohory (ať už s gtx nebo bez) B nebo B/C, který mají potřebnou pevnost, neprotečou a dá se v nich normálně chodit i bez sněžnic.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2012 20:17

Teď na Lúčanskej Malej Fatře empiricky vyzkoušeno, že B boty Raichle nejsou špatné ani v kombinaci se sněžnicema klasické konstrukce (SASQUETCH). Ale na traverzy a příliš prudká klesání nejsou tyhle sněžnice příliš pohodlné - což už je na jiné vlákno...

Možná se k tomu více rozpíše Indy, ale nezazanamenal jsem žádnou negaticní reakci na příliš měkké boty.

@ Amigo, Zbuddy - já byl na sněžnicích jedinkráte a to v LaS Makalu, což jsou C/D boty a byl jsem spokojený.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod amigo » ned úno 5, 2012 21:15

vonkreuz píše:Teď na Lúčanskej Malej Fatře empiricky vyzkoušeno, že B boty Raichle nejsou špatné ani v kombinaci se sněžnicema klasické konstrukce (SASQUETCH). Ale na traverzy a příliš prudká klesání nejsou tyhle sněžnice příliš pohodlné - což už je na jiné vlákno...

ti nevím, bych spíš čekl, že podle sněhu, když je prašan, jsou prudký sestupy v rámovkách skvělý, dolů se krásně kloužeš a traverzy jsou na prd tak jako tak :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Boty na sněžnice

Příspěvekod Trafikant » pon úno 6, 2012 11:23

Už tři zimy chodím na sněžnicích se staršími Raichle Mt. Trail, to je taková kategorie B/C řekl bych a vždy naprosto v pohodě - sněžnice Warp i TSL.

Moje drahá polovička to včera šla v Bčkových Asolech a taky bez problémů (až na ty sněžnice, cool působící Miage dělané pro Ferrino jsou na tom kvalitou stejně jako většina Ferrino věcí :twisted: :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Předchozí

Zpět na Boty