Raichle Scout

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Raichle Scout

Příspěvekod kokos » stř bře 22, 2006 20:08

Ahoj, chci si koupit nový botky a chtěla jsem se vás zeptat na názor na Raichle Scout gtx. Jestli vydrží např. čtvrthodinové brodění potokem po kotníky ve vodě atp. Díky
kokos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 22, 2006 19:59

Re: Raichle Scout

Příspěvekod teoretic » stř bře 22, 2006 20:18

kokos píše:Ahoj, chci si koupit nový botky a chtěla jsem se vás zeptat na názor na Raichle Scout gtx. Jestli vydrží např. čtvrthodinové brodění potokem po kotníky ve vodě atp. Díky


obecne - jestli boty vydrzi brouzdani ve vode je spis otazka pece a pripravy nez modelu...jinak se ale budes muset smirit s tim, ze zadny normalne treky nejsou holinky :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Raichle Scout

Příspěvekod Vena » stř bře 22, 2006 20:23

teoretic píše:
kokos píše:Ahoj, chci si koupit nový botky a chtěla jsem se vás zeptat na názor na Raichle Scout gtx. Jestli vydrží např. čtvrthodinové brodění potokem po kotníky ve vodě atp. Díky


obecne - jestli boty vydrzi brouzdani ve vode je spis otazka pece a pripravy nez modelu...jinak se ale budes muset smirit s tim, ze zadny normalne treky nejsou holinky :)

t.

jak píše kolega, dobrá impregnace dělá divy, takže moje dobře napuštěné Hanwag Alaska vydržej i čtvrt hodiny ve vodě, do výšky cca 15 cm.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petras » stř bře 22, 2006 20:25

Nové snad ano,má je kamarád ale většinou potok přejdem v nejkratčí možnou cestou (15 minut :(( ) a co ponožky? Nutno mít gore návleky.
Nebo levněji GALOŠE.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Raichle Scout

Příspěvekod Petras » stř bře 22, 2006 20:34

t.[/quote]
jak píše kolega, dobrá impregnace dělá divy, takže moje dobře napuštěné Hanwag Alaska vydržej i čtvrt hodiny ve vodě, do výšky cca 15 cm.[/quote]

Prosím nepleť hrušky s jabkama
Scout -- Alaska
Kůže-textil--nubuk
2500,- --5500,-
light trek --VHT
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vena » stř bře 22, 2006 20:34

Petras píše:Nové snad ano,má je kamarád ale většinou potok přejdem v nejkratčí možnou cestou (15 minut :(( ) a co ponožky? Nutno mít gore návleky.
Nebo levněji GALOŠE.

zvládli to jak nový, tak i teď po roce a půl užívání.
Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Re: Raichle Scout

Příspěvekod Vena » stř bře 22, 2006 20:43

Petras píše:Prosím nepleť hrušky s jabkama
Scout -- Alaska
Kůže-textil--nubuk
2500,- --5500,-
light trek --VHT

nebyla řeč o srovnávání těchto dvou modelů, pouze sem reagoval na možnost 15 minutového brodění v potoce a z toho plynoucí názor na tento druh bot.
Jen pro upřesnění podrobnosti o Reichle Scout (cena, určení apod.).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petras » stř bře 22, 2006 21:08

Vena píše:
Petras píše:Nové snad ano,má je kamarád ale většinou potok přejdem v nejkratčí možnou cestou (15 minut :(( ) a co ponožky? Nutno mít gore návleky.
Nebo levněji GALOŠE.

zvládli to jak nový, tak i teď po roce a půl užívání.
Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX.

A na co chceš u kombi bot spoléhat když ne na membránu na impre. že jo ](*,)
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vena » stř bře 22, 2006 21:11

Petras píše:A na co chceš u kombi bot spoléhat když ne na membránu na impre. že jo ](*,)

Zkus si přečíst celej můj příspěvek, spoléhám se na impregnovanou kůži. Od začátku píšu o MÝCH botech (celokožené Hanwag Alaska).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petras » stř bře 22, 2006 21:17

Vena píše:
Petras píše:Nové snad ano,má je kamarád ale většinou potok přejdem v nejkratčí možnou cestou (15 minut :(( ) a co ponožky? Nutno mít gore návleky.
Nebo levněji GALOŠE.

zvládli to jak nový, tak i teď po roce a půl užívání.
Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX.

SE asi nechápem ale napsal jsi snad toto:Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Borsa » stř bře 22, 2006 21:18

Ticho vy dva ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Už jsme jak na lezci :lol:

Já myslím že s 15ti minutami po kotníky ve vodě to možná bude mít trošku problém zvládat. No těžko říct, asi to chce vyzkoušet :mrgreen:. Takových hard podmínek při běžném nošení (treky, VHT atp.) stejně asi nedosáhneš.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Petras » stř bře 22, 2006 21:20

Dík,máš rozum,plnej souhlas.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vena » stř bře 22, 2006 21:23

Petras píše:
Vena píše:
Petras píše:Nové snad ano,má je kamarád ale většinou potok přejdem v nejkratčí možnou cestou (15 minut :(( ) a co ponožky? Nutno mít gore návleky.
Nebo levněji GALOŠE.

zvládli to jak nový, tak i teď po roce a půl užívání.
Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX.

SE asi nechápem ale napsal jsi snad toto:Někdo to tady psal, opravdu je důležitá péče a né se spoléhat na nějakej -TEX

Chápem se, toto sem napsal, ale o mejch botech. Opravdu od začátku píšu o svejch botech. :wink:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod mifr » čtv bře 23, 2006 9:26

Ja bych takove brodeni v uvedenych botach (Reichle) neriskoval...Uz kvuli te kombinaci kuze-textil a take nejsou moc vyskoke a sem tam vlnka by je mohla navstivit :wink: Ma-li potok vysku vody max 7 cm, je to lepsi, ale stejne bych si na to ty gumaky vzal radeji, nez uvedene botky...Samozrejme u celokozenych impregnovanych bot je pravdepodobnost uspechu (100% suche nozky) mnohem vyssi...
Jinak k te vymene nazoru...Neni treba cokoli dramatizovat :) Ja jsem Venuv prispevek pochopil tak, jak byl od pocatku myslen...V podstate tim chtel basnik rici, ze kozene botky do potoka spise jo, k Reichlum stejnou duveru neciti...Je fakt, ze jste jeden mluvil o koze a druhy o voze...Nakonec se vse vysvetlilo a slunce nam stale sviti * * *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vena » čtv bře 23, 2006 15:05

mifr píše:Ja bych takove brodeni v uvedenych botach (Reichle) neriskoval...Uz kvuli te kombinaci kuze-textil a take nejsou moc vyskoke a sem tam vlnka by je mohla navstivit :wink: Ma-li potok vysku vody max 7 cm, je to lepsi, ale stejne bych si na to ty gumaky vzal radeji, nez uvedene botky...Samozrejme u celokozenych impregnovanych bot je pravdepodobnost uspechu (100% suche nozky) mnohem vyssi...
Jinak k te vymene nazoru...Neni treba cokoli dramatizovat :) Ja jsem Venuv prispevek pochopil tak, jak byl od pocatku myslen...V podstate tim chtel basnik rici, ze kozene botky do potoka spise jo, k Reichlum stejnou duveru neciti...Je fakt, ze jste jeden mluvil o koze a druhy o voze...Nakonec se vse vysvetlilo a slunce nam stale sviti * * *

Děkuji za upřesnění.

peace :)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Re: Raichle Scout

Příspěvekod Petras » čtv bře 23, 2006 20:43

kokos píše:Ahoj, chci si koupit nový botky a chtěla jsem se vás zeptat na názor na Raichle Scout gtx. Jestli vydrží např. čtvrthodinové brodění potokem po kotníky ve vodě atp. Díky

Tak dobře chlapi, ale když já myslel že se snažíme informovat a mluvit o Raichlých. Jinak ty Venovi botky :smt023
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod gepard75 » čtv bře 23, 2006 21:04

Behem zivota mi uz proslo rukama (nabo spise nohama?) nekolik paru bot fa Raichle a mohu potvrdit,ze se jedna u prvotridni a spolehlivou znacku. Ale na 15 minutove brodeni potokem bych si opravdu vybral asi neco jineho,nez Scout GTX....
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » čtv bře 23, 2006 21:12

Holiny že jo :D
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Raichle Scout

Příspěvekod Vena » čtv bře 23, 2006 21:29

Petras píše:
kokos píše:Ahoj, chci si koupit nový botky a chtěla jsem se vás zeptat na názor na Raichle Scout gtx. Jestli vydrží např. čtvrthodinové brodění potokem po kotníky ve vodě atp. Díky

Tak dobře chlapi, ale když já myslel že se snažíme informovat a mluvit o Raichlých. Jinak ty Venovi botky :smt023

OK, ale tady si zvykneš, že ne vždy se člověk dokáže udržet tématu. :-)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Re: Raichle Scout

Příspěvekod teoretic » čtv bře 23, 2006 21:51

Vena píše:OK, ale tady si zvykneš, že ne vždy se člověk dokáže udržet tématu. :-)


spravne - koukni na venu, jak rychle si to osvojil - a co pak mame rikat my, co jsem tu jeste o fous dyl :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Denny-04 » čtv bře 23, 2006 23:49

Tyhle botky má cca 3 roky můj otec a je s nima spokojen, teda až na ten odér, co z nich vane:-) Ale za to asi botky moc nemůžou...
A jinak, pamatuju se na můj nákup prvních bot s gore-texem, jak mi prodavačka u Hudyho tvrdila, že v nich můžu chodit celý den potokem a budu mít sucho:-) No jo, praxe byla trošku jiná.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod pripluv » pát bře 24, 2006 6:18

Denny-04 píše:...mi prodavačka u Hudyho tvrdila, že v nich můžu chodit celý den potokem a budu mít sucho...

Tady byli dva zásadní problémy. Prodavačka a Hudy. Někdy z nich padaj hrozný věci, popírající fyziku, chemii a bůhví co ještě...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Borsa » pát bře 24, 2006 9:40

Přípluv píše:
Denny-04 píše:...mi prodavačka u Hudyho tvrdila, že v nich můžu chodit celý den potokem a budu mít sucho...

Tady byli dva zásadní problémy. Prodavačka a Hudy. Někdy z nich padaj hrozný věci, popírající fyziku, chemii a bůhví co ještě...

A hlavně prodavačky v Olomouci- nevím kde to berou, ale je to epizoda sama o sobě. Brno je v pohodě *
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod mifr » pát bře 24, 2006 10:12

Mne se Raichly libi, mam rad svycarskou kvalitu (Victorinox a spol. :) )...Na ten potok bych si z nabidky vybral http://www.hanibal.cz/tmp/MTTRAILXTGTX3.jpg , ktere dostaly uvedene vyznamenani :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pát bře 24, 2006 16:33

mifr píše:Mne se Raichly libi, mam rad svycarskou kvalitu (Victorinox a spol. :) )...Na ten potok bych si z nabidky vybral http://www.hanibal.cz/tmp/MTTRAILXTGTX3.jpg , ktere dostaly uvedene vyznamenani :wink:


Tak to je jiná. Jenže za to koupí dvoje scouty. :roll:
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám


Zpět na Boty