boty AKU

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

boty AKU

Příspěvekod linwris » sob bře 18, 2006 20:36

Ahoj!
Chtel bych Vas vsechny varovat pred botama zn. AKU z Alpisportu. Vetsi sity snad neexistujou. Jedna se hlavne o nepromokavost. Trosku delsi chozeni ve snehu a mam v nich plno. Nejhorsi je ale pristup tech podvodniku z Alpisportu. Umyslne sidi zaruku tim, ze ji na nepromokavost zkracuji jen na rok a vysvetluji to jako nejaky bonus.
Snad jsem vas vsechny varoval. Kdyby jste meli nekdo podobne problemy nebo naopak tak sejte vedet na linwris@centrum.cz
Vice o problemech aku na http://www.aku.webzdarma.cz/ a dokud to nesmazou tak taky ve foru na alpisport.cz
linwris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 18, 2006 20:23

Příspěvekod pripluv » sob bře 18, 2006 20:55

Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ONDRA » sob bře 18, 2006 21:28

ad. šmejdy z Alpisportu: nemyslím, že by si ty boty nějak vybírali. Šmejd najdeš všude. Aku jako Aku...
ad. nepromokavost: jestli myslíš GTX, tak o tom jsem slyšel, že v botech máš garanci 1 rok na nepromo. jak je to potom nevím, ale ta membrána asi nevydrží věky. Mě to příjde v celku normální. jenom by mohli poskytovat nějaký "pozáručák"
jestli jsem to blbě pochopil, tak me klidně oprav
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » sob bře 18, 2006 21:31

ONDRA píše:ad. nepromokavost: jestli myslíš GTX, tak o tom jsem slyšel, že v botech máš garanci 1 rok na nepromo. jak je to potom nevím, ale ta membrána asi nevydrží věky. Mě to příjde v celku normální. jenom by mohli poskytovat nějaký "pozáručák"


Mhm a nemala by sa zaruka vztahovat na vyrobok ako taky? Ked je dva roky povinna zaruka, tak by proste mala vydrzat dva roky, nie? To ako keby som kupoval stan s tym, ze by nan sice bola zaruka dva roky ale na jeho nepremokavost len rok a potom mi tam kludne moze prsat... :shock: :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ONDRA » sob bře 18, 2006 21:38

Rujir píše:
ONDRA píše:ad. nepromokavost: jestli myslíš GTX, tak o tom jsem slyšel, že v botech máš garanci 1 rok na nepromo. jak je to potom nevím, ale ta membrána asi nevydrží věky. Mě to příjde v celku normální. jenom by mohli poskytovat nějaký "pozáručák"


Mhm a nemala by sa zaruka vztahovat na vyrobok ako taky? Ked je dva roky povinna zaruka, tak by proste mala vydrzat dva roky, nie? To ako keby som kupoval stan s tym, ze by nan sice bola zaruka dva roky ale na jeho nepremokavost len rok a potom mi tam kludne moze prsat... :shock: :evil:

když jsem kupoval boty, tak mě s tim ten borec takle seznámil. nevím jak je to se zárukou. ta se vstahuje jenom na boty jako takové ne? IMHO: Od Tebe jsem čekal, že budeš první kdo se nám s gtx botkama směje a posílá nás koupit si pořádné celokožené... :mrgreen:
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » sob bře 18, 2006 21:47

ONDRA píše:když jsem kupoval boty, tak mě s tim ten borec takle seznámil. nevím jak je to se zárukou. ta se vstahuje jenom na boty jako takové ne? IMHO: Od Tebe jsem čekal, že budeš první kdo se nám s gtx botkama směje a posílá nás koupit si pořádné celokožené... :mrgreen:


No ja by som zase skor povedal, ze zaruka sa musi vztahovat na cely vyrobok. Ak nie su schopny zarucit, ze kazda jeho cast vydrzi pocas celej doby trvania zaruky, tak by tu cast nemali pouzit, nie? Tak isto by mohli povedat, ze GTX ti kludne vydrzi, ale zial svy sa odparaju tak do roka.

BTW Ano, mas pravdu. Tak Vam treba ze kupujete GTX boty. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ONDRA » sob bře 18, 2006 21:58

Rujir píše:
ONDRA píše:když jsem kupoval boty, tak mě s tim ten borec takle seznámil. nevím jak je to se zárukou. ta se vstahuje jenom na boty jako takové ne? IMHO: Od Tebe jsem čekal, že budeš první kdo se nám s gtx botkama směje a posílá nás koupit si pořádné celokožené... :mrgreen:


No ja by som zase skor povedal, ze zaruka sa musi vztahovat na cely vyrobok. Ak nie su schopny zarucit, ze kazda jeho cast vydrzi pocas celej doby trvania zaruky, tak by tu cast nemali pouzit, nie? Tak isto by mohli povedat, ze GTX ti kludne vydrzi, ale zial svy sa odparaju tak do roka.

BTW Ano, mas pravdu. Tak Vam treba ze kupujete GTX boty. :mrgreen:

no jo, jenže když půjdeš v lijáku, tak to můžou být řekl bych snad jakékoliv boty a stejně dřív nebo později budou durch :(( některé dřív jiné později (zkušenost aku, asolo, la sportiva) nevím jak zraručit rok (nebo jakkoliv dlouho) nepromokavost. i boty můžeš odrovnat za půl roku a s vadou to nemusí mít nic společného, prostě opotřebení.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » sob bře 18, 2006 22:12

ONDRA píše:no jo, jenže když půjdeš v lijáku, tak to můžou být řekl bych snad jakékoliv boty a stejně dřív nebo později budou durch :(( některé dřív jiné později (zkušenost aku, asolo, la sportiva) nevím jak zraručit rok (nebo jakkoliv dlouho) nepromokavost. i boty můžeš odrovnat za půl roku a s vadou to nemusí mít nic společného, prostě opotřebení.


Ale jasne, ale opotrebovanie sa da pomerne lahko odlisit od vady materialu - ta sa prejavi spravidla okamzite, obzvlast pri membranach. Kupim nove boty, prejdem sa po luke v tomto pocasi a mam jasno. :wink:

Aj ked vlastne ani nie. Pretoze ci uz tam je GTX alebo nie, tak o kozenne topanky sa predsa staram, takze ich najskor nakremujem. Ale ked ich mam nakremovane, tak nemam sancu zistit, ci GTX funguje, alebo nie. Uuuu, nazvime to "Paradox GTX" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob bře 18, 2006 22:20

Mám celokožený Scarpy s GTX. Tři dny v lijáku, tři dny v mokrým sněhu a podobný situace a noha v suchu. Nutno dodat, že se o ně starám, ale kdo se o botky na vandry nestará, že jo.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob bře 18, 2006 22:34

Přípluv píše:...ale kdo se o botky na vandry nestará, že jo.


No videl som uz aj takych frajerov s argumentom: "Ved tam mam GTX, tak naco, neee?" S takou blbostou sa snad ani bojovat neda, tak som to neskusal... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: boty AKU

Příspěvekod algar » ned bře 19, 2006 6:50

linwris píše:Ahoj!
Chtel bych Vas vsechny varovat pred botama zn. AKU z Alpisportu. Vetsi sity snad neexistujou. Jedna se hlavne o nepromokavost. Trosku delsi chozeni ve snehu a mam v nich plno. Nejhorsi je ale pristup tech podvodniku z Alpisportu. Umyslne sidi zaruku tim, ze ji na nepromokavost zkracuji jen na rok a vysvetluji to jako nejaky bonus.
Snad jsem vas vsechny varoval. Kdyby jste meli nekdo podobne problemy nebo naopak tak sejte vedet na linwris@centrum.cz
Vice o problemech aku na http://www.aku.webzdarma.cz/ a dokud to nesmazou tak taky ve foru na alpisport.cz


Koukám, že je tu další, komu neřekli, že i Goretex potřebuje čas od času naimpregnovat.

AKU mají jiné problémy - hlavně s odlepující se podrážkou (osobní zkušenost a zkušenost dalších dvou známých), a mám takový dojem, že firma AKU už vyklidila český trh, páč na AKUčka jsem již dlouho v žádném kamenném ani netovém obchodu neviděl.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod chonga » ned bře 19, 2006 7:04

no asi ze mne nevypadne nic převratnýho, ale tyky si myslím, že záruka se vztahuje na výrobek, nebo zboží jako takové. podle mne je hloupost určitou část nebo funkci, nebo schopnost limitovat. když už tak se na něco poskytuje prodloužená záruka.

mám aku, starám se o o ně postivě, tak jak jte mi tu poradili a sníh a voda zatím si nemůžu stěžovat :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod algar » ned bře 19, 2006 8:58

chonga píše:no asi ze mne nevypadne nic převratnýho, ale tyky si myslím, že záruka se vztahuje na výrobek, nebo zboží jako takové. podle mne je hloupost určitou část nebo funkci, nebo schopnost limitovat. když už tak se na něco poskytuje prodloužená záruka.

mám aku, starám se o o ně postivě, tak jak jte mi tu poradili a sníh a voda zatím si nemůžu stěžovat :((


Já v tom žádné limitování nevidím. Z technické podstaty goretexu to není materiál, který je sám o sobě navěky nepropustný.

Tady spíš vidím problém marketingových metod výrobců různých -TEXů, kteří svůj výrobek propagují jako hypermegaultrasupernepřekonatelně nepromokavý ale až někde mimo zorné pole se lze dočíst, že se doporučuje použít čas od času impregnaci.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Vena » ned bře 19, 2006 11:36

algar píše:
chonga píše:no asi ze mne nevypadne nic převratnýho, ale tyky si myslím, že záruka se vztahuje na výrobek, nebo zboží jako takové. podle mne je hloupost určitou část nebo funkci, nebo schopnost limitovat. když už tak se na něco poskytuje prodloužená záruka.

mám aku, starám se o o ně postivě, tak jak jte mi tu poradili a sníh a voda zatím si nemůžu stěžovat :((


Já v tom žádné limitování nevidím. Z technické podstaty goretexu to není materiál, který je sám o sobě navěky nepropustný.

Tady spíš vidím problém marketingových metod výrobců různých -TEXů, kteří svůj výrobek propagují jako hypermegaultrasupernepřekonatelně nepromokavý ale až někde mimo zorné pole se lze dočíst, že se doporučuje použít čas od času impregnaci.

Myslím že uplně tak to není. Impregnovat boty je základ, zejména pokud se jedná o celokožené, jako v tomto případě.
A důvěra ve funkci membrány je na zralé úvaze (i gore-tex funguje pouze do určité míry). V dnešní době už se snad člověk naučil nevěřit všemu co kdo píše nebo říká (viz politika, reklama apod.).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod algar » ned bře 19, 2006 17:13

Vena píše:Myslím že uplně tak to není. Impregnovat boty je základ, zejména pokud se jedná o celokožené, jako v tomto případě.
A důvěra ve funkci membrány je na zralé úvaze (i gore-tex funguje pouze do určité míry). V dnešní době už se snad člověk naučil nevěřit všemu co kdo píše nebo říká (viz politika, reklama apod.).


Dokud budou mít v tomhle státě Rudí zločinci 10 - 15 procentní podporu voličstva, tak neuvěřím, že se čeští lidé naučil nevěřit všemu co kdo píše nebo říká.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod pripluv » ned bře 19, 2006 18:28

Hlavně zase nepolitikařit :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » pon bře 20, 2006 10:45

Me by zajimalo, kde udelali soudruzi chybu...Je chyba v Gore-texu? Dodavaji pro Aku nejaky horsi? Nebo je chyba u Aku pri siti obuvi??? Je zajimave ze tato firma ma tech problemu vice...Jediny chonga, z mnoha lidi, co mi o Aku botkach rikali, s nimi nema problemy...Asi ma nejaky protekcni par :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon bře 20, 2006 11:31

mifr píše:Me by zajimalo, kde udelali soudruzi chybu...Je chyba v Gore-texu? Dodavaji pro Aku nejaky horsi? Nebo je chyba u Aku pri siti obuvi??? Je zajimave ze tato firma ma tech problemu vice...Jediny chonga, z mnoha lidi, co mi o Aku botkach rikali, s nimi nema problemy...Asi ma nejaky protekcni par :mrgreen:


No ako sa vravi "it depends..." A to hlavne na tom, ako dlho ich linwris pouziva a ako intenzivne. Ono odpalit membranu za rok nie je problem, ak ich casto pouzivas, tak by som povedal, ze ovela dlhsiu zivotnost objektivne nema. Problem nastava, ak zistiz, ze ti premokaju hned potom, ako si ich kupil.

Ak zo zaciatku nepremokali a teraz hej, tak by som to skor tipol na to, ze sa ti podarilo pretrhnut drobnym kamienkom padnutym do topanky alebo podobne. Ak premokaju od zaciatku, tak to je chyba vyrobcu.

Na kazdy pad si myslim, ze prax davania rocnej zaruky na nepremokavost je veeeli pochybna. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

aku atlas

Příspěvekod zatora » pon bře 20, 2006 12:12

když jsem si koupil AKUvky tak mi nepromokly asi tak rok a půl. Promokly až na Fatře při mrtě lijáku během sestupu po sjezdovce (ale to nevim kama nateklo protože voda byla všude a ještě k tomu mokrá tráva ...)
Po 2,5 letech častého používání už od nich chci jen aby vydržely do podzimu pak přijdou nové,ale ne AKU
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Yopo » pon bře 20, 2006 12:15

Ako tak citam, tak som si vsimol ze tu nikto neberie do uvahy, kde sa ten GTX pouziva. Je rozdiel vo funkcnosti a trvanlivosti GTX v odeve a v obuvi. V obuvi je GTX vystaveny omnoho silnejsim faktorom, ktore na GTX posobia v odeve. V obuvi dochadza k opotrebeniu GTX ovela rychlejsie ako u odevu (vezmime si v uvahu napr. abraziu).

Nie som odbornik na membrany, ale myslim si, ze zarucit 2 roky funkcnosti GTX v obuvi je takmer nemozne. Zalezi to na mnohych faktoroch. U niekoho GTX vydrzi 1-2 rok u ineho 1/2 roka. Ak tu obuv pouzivas casto a v extremnych podmienkach tak sa nemozes cudovat ze GTX prestane fungovat uz po 1/2 roku resp. skor.

Funkcnost membran v odeve (bundy, nohavice) sa v prexi pohybuje v rozmedzi 1-2 roky. (zanesenie porov solou, mechanicke poskodenie - abrazia ap.) Rozoznat kedy vam odisla membrana nie je jednoduche najma u laminatou. Vrstva textilie nad membranou moze byt nepremokava sama o sebe (ak sa odev osetruje impregnaciou) a taktiez moze ciastocne odvadzat pot.

Vratme sa vsak k obuvi:
Dost velky vpliv ma na obuv aj starostlivost. Mnoho ludi si po dazdi susi obuv na otvorenom ohni a to je najvacsia chyba aku mozu urobit. Pri vystaveni obuvi teplotam z otvoreneho ohna sice obuv rychlo vyschne, na druhej strane dochadza k neviditelnej destrukcii v strukture materialu. Najlepsim riesenim ako si uchovat vlastnosti obuvi co najdlhsie je nesusit ju na otvorenom ohni. (Ja susim obuv novinami, ktore vynikajuco saju vodu + slnecne a teple pocasie ak je po ruke :D )
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Rujir » pon bře 20, 2006 12:27

to Yopo: A to je presne to, co som pisal na zaciatku. Ak sa o topanky dobre staras, tak nemas sancu zistit, ci GTX funguje alebo nie, lebo proste nepremoknu a ak hej tak naozaj len vo vynimocnych pripadoch (bavime sa o celokozennych). Takze zaklad je starostlivost. Ak sa poriadne staram o kozu, tak nemaju sancu premoknut inak, nez v dosledku mechanickeho poskodenia - ci uz odparanie svov, odlepenie podrazky a pod.

Inak som pozeral, ze tie AKU ta vysli na 4000,-Kc? Tak to je sila! Topanky za tie peniaze by rozhodne mali vydrzat dlhsie ako 2 roky, ak by stali polovicu tak nepoviem ani makke F a nic ine by sa vlastne ani nedalo cakat, ale v tomto pripade to je predsa len trochu prilis... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon bře 20, 2006 12:30

Rujir píše:...ak sa o topanky dobre staras, tak nemas sancu zistit, ci GTX funguje alebo nie...

...a ani nemáš důvod :wink: .
Ale asi odcházíme od původního tématu. Tady ani nešlo o to, že to ty boty nevydržely, ale o přístup ze strany prodávajícího a obcházení zákona co se dvouleté záruky týká...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » pon bře 20, 2006 12:30

:D hehe, nie je nad kozenu klasiku bez membrany.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod chonga » pon bře 20, 2006 12:32

mifr píše:Me by zajimalo, kde udelali soudruzi chybu...Je chyba v Gore-texu? Dodavaji pro Aku nejaky horsi? Nebo je chyba u Aku pri siti obuvi??? Je zajimave ze tato firma ma tech problemu vice...Jediny chonga, z mnoha lidi, co mi o Aku botkach rikali, s nimi nema problemy...Asi ma nejaky protekcni par :mrgreen:


no a ještě jsem je koupil za 1700. to nas... :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod mifr » pon bře 20, 2006 12:32

To je vsechno pekne...Vim, ze Gore neni vecny, jako Lenin :mrgreen: ...Ale kdyz mi par znamych rekne, ze u novych bot Aku pri prvnim, druhem nebo patem pouziti maji v bote jezero, tak kulim oci :shock: ...Jeden kamos si napriklad koupil Akucka, nasli jsme nejblizsi kaluz u klubovny, vzali zidli, on si sedl do kaluze na zidli, boty v kaluzi (vyska vody cca 5 cm a 30 min tak sedel. To bylo dobry, i kdyz jiste vlhko (ne pot, ten se nemel kde vzit) v botach bylo. Pak vstal a nekolik minut brazdil kaluz jako kriznik Potemkin (ten,co se podle nej pry jmenuji Potemkinovy vesnice :mrgreen: ). Samozrejme pri takove vysce vody mu nemohlo natect vrchem, to se rozumi...Tento test uz dopadl hure a v botach vznikla dve mala jezirka. Boty byl vratit a nechali je poslat na "expertizu". Pote mu prisly zpet s tim, ze laboratorni test zadnou vadu neprokazal. Tak asi tak...Tak je nosil na nenarocne akce a po roce mel i par der v podrazce (ne o kameny - praskla ohybem). Jelikoz tehda byla zarucni doba 6 mesicu a po prvni zkusenosti s reklamaci nasly botky uplatneni v popelnici. Stalo se v roce 1999.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon bře 20, 2006 12:37

Yopo píše::D hehe, nie je nad kozenu klasiku bez membrany.


:smt023

to mifr: No z toho proste vyplyva jedine. Nekupovat za ziadnu cenu AKU a rovnako nic u alpinsport. Ako sa vravi - trh sa uz o nich postara. :wink:

OT: Potemkinove dediny sa nevolaju podla kriznika, ale podla Gregora Alexandrovica Potemkina, ktory ich dal vystavat. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod mifr » pon bře 20, 2006 12:39

OT2: Ted nevim, jestli jsi videl Cerne barony, ale tam to bylo jasne receno :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon bře 20, 2006 12:43

mifr píše:OT2: Ted nevim, jestli jsi videl Cerne barony, ale tam to bylo jasne receno :mrgreen:


Este stale OT: A ja studujem historiu, takze sa povazujem za spolahlivejsi zdroj ako Cierni baroni. :mrgreen: Ale blizsie info viz. napr.: http://en.wikipedia.org/wiki/Potemkin_village * * *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod algar » pon bře 20, 2006 13:11

Yopo píše:Pri vystaveni obuvi teplotam z otvoreneho ohna sice obuv rychlo vyschne, na druhej strane dochadza k neviditelnej destrukcii v strukture materialu.


Mno, já jsem jednou dal botu moc blízko k ohni..a projevilo se to dokonce ve viditelné destrukci materiálu :mrgreen:
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod teoretic » pon bře 20, 2006 13:12

Rujir píše:Este stale OT: A ja studujem historiu, takze sa povazujem za spolahlivejsi zdroj ako Cierni baroni. :mrgreen: Ale blizsie info viz. napr.: http://en.wikipedia.org/wiki/Potemkin_village * * *


dyk to se s tebou nikdo nehada :) - v cernejch baronech to byla satira na hloupost tehdejsich (a nebo i soucasnych?) gum a politruku

t.
Naposledy upravil teoretic dne pon bře 20, 2006 14:53, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Další

Zpět na Boty

cron