Vibramy Vladimir Makara Poprad

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod fps » sob lis 5, 2016 10:59

mimo turistiku taky raději volím klasiky

kamilp píše:Na Lasportivy jsem koukal, bez vnitřní botičky se v zimě neobejdu. Obout si ráno zmrzlé boty je dost nepříjemné.

- plasťáky (hadráky bez kůže) se po nočním mrazu o hodně lépe obouvají, a rychleji se na noze rozhýbají, nejsou tak zmrzlí na kámen jako kožené boty
- plasťáky (hadráky bez kůže) který mají vnitřní botičky jsou třeba La Sportiva G2 SM nebo Scarpa Phantom, koukni se u nich třeba na váhu, jsou o cca 1 kg lehčí na páru než klasiky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod kamilp » sob lis 5, 2016 16:08

Já v těch botech chodím do lesa a moje výlety jsou pohodové.

Ty boty co jsi odkazoval jsou na VHT, exponovany terén, lezení... To mě nebaví, tam nejsou zvířata, stromy... Raději si vezmu do batohu kus masa než karabiny a lano.

Moje ideální dovolena je v Laponsku, chodit si po rovince, koukat na soby, losy, polarni lišky. Když se mi nikam nechce chodit, tak klidně celý den ležím ve spacáku. Na tyto činnosti mi celokožené pohorky vyhovují, doteď jsem mel na zimu Sorely, ty měly gumovej spodek. V normální zimě sníh není mokrý, takže boty budu rochnit ve sračkách jen tady v Československu.

Stejně tak mi stačí bavlněná bunda na zimu...
Přílohy
IMG_20161105_161346.jpg
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod fps » sob lis 5, 2016 17:37

- tak to já mám taky raději to co je na fotce, než se plahočit po velkých kopcích, ale na tohle já zateplené boty nepotřebuji
- pro mně jsou klasiky na turistiku přežitek, i když se mi moc líbí, a mám jich povícero, ale už je skoro nenosím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod kamilp » sob lis 5, 2016 18:01

Na dovolené jsem rád bez turistů, komárů, deště a tropických teplot nad 15°C, takže jezdím na dovolenou v zimě. Je sice zima, ale do zimy se člověk obleče, k tomu nemusím nosit batoh, protože mohu za sebou tahnout pulky.

Abych nemluvil mimo téma, natočil jsem video, kde si boty můžete prohlédnout.

https://m.youtube.com/watch?v=twFq9sEZ9KE
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod fps » ned lis 6, 2016 11:54

- mám to podobné jako ty, nejraději mám když za celou dobu nikoho nepotkám, já jezdím celoročně na těžko, dovolenou si beru květen, červen, záři, říjen, léto moc nemusím, raději mám zimu
- na větší zimu je určitě lepší když má bota vnitřní botičku, o tom žádná
- ty máš výhodu v tom, že máš malou nohu, já potřebuji 47EU, a to pak zimní klasiky váží i 3,5 kg, a to už je šílená váha
- koukám že i do klasik nosíš jenom jedny celkem slabé ponožky, tak to by moje nohy nezvládli, já potřebuj dvoje silné, obzvlášť do klasik
- Makara nejsou špatný klasiky, ale dle mně jsou lepší klasiky Dallapè, mám Dallapè Marmolada a Dallapè Lagolo
- tady můžeš skousnout ňáké klasiky Festovní věci, jsou tam i videa klasik, jsou tam taky ty tvoje zimní Makara Rysy, za komunistu se současným Makara botám říkalo Popradky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod kamilp » ned lis 6, 2016 13:34

Festovni-veci znám, dokonce bych mohl říci, že jsme s Tomem dobří kamarádi. Takže i boty od Dallape, Limmer... znám.
Boty od pana Makary si nechávám šít z důvodu, že rád podpořím jeho práci a hlavně boty jsem chtěl vyzkoušet, abych napsal zkušenosti na internet. Rozumná recenze na internetu není.

Do letních klasik nosím pouze jedny slabé ponožky, chodím v nich téměř denně, takže je mám rozchozene jako papučky.

V zimě nosím nejsilnější ponozky od smartwool.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod moco » stř zář 19, 2018 17:21

Můžeš mi napsat jak je to s šířkou obecně u Makar? Bylo mi řečeno, že jsou strašně široké, ale lidi si je nechávají šít širší (to si nějak protiřečí). Mám zkušenosti s Hanwag Alaska a Meindl Island ....šířka v nártu mi sedí více u Alasek, Island je asi můj strop.
Díky za info
moco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 6, 2012 21:26

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod apuka » stř zář 19, 2018 19:12

Ja Ti nic konkretniho o sirce Makar obuvi nenapisu, ale - pokud me pamet neklame - u klasickych kozenych pohorkach se na sirku boty kouka ponekud jinak jako napr. u Alasek/Islandu a pod. Uz jenom kvuli pevnejsi podrazce i svrsku. Tam se povazuje za vhodne (nebo nutne) aby prsty mely dostatek prostoru k pohybu, nesmi byt "na fest". Jinak bys taky mohl mit problem napr. s jejich prokrvenim, jak se vubec nehybou.
I Hanwag ma u svych klasik (nebo C/D a D bot) vetsinou kopyto "Alpin Fit" nebo jak se to jmenuje, je to jejich nejsirsi kopyto v prstech. A Meindl taky nejak podobne.

Takze fakt neni dobry napad vybirat sirku klasik podle sirky oblibenych mekcich bot s mekci podrazkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vibramy Vladimir Makara Poprad

Příspěvekod moco » sob zář 22, 2018 11:14

Ono klasiky bez obsázky se taky lépe přizpůsobí noze než Alasky s obsazkou. Byl jsem si Makary vyzkoušet a řekl bych, že jsou středně široké. U klasik je spíše problém, že jsou vysoké v nártu.
Ale jsem nalomený k nákupu Dallapé Paganella (univerzálnější využití). A taky když si např porovnat cenově podobné boty Gronell Stelvio, kde je kůže 3,5mm tak se přikláním na italskou stranu :)
moco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 6, 2012 21:26

Předchozí

Zpět na Boty