Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod radekpasdf » úte bře 26, 2024 21:15

Staré české vojenské kanady vz. 60 - mám vyzkoušeno, že mi sedí velikost 290 B 30. Teď mám možnost koupit na inzerát kanady označené 290 C 30, tj. písmeno C místo B. Nevíte někdo, co značí tohle písmeno? Je to šířka? Nebo něco úplně jiného (třeba civilní vs. armádní)? Díky.
Přílohy
1.jpg
velikost na jazyku
1.jpg (68.35 KiB) Zobrazeno 1006 krát
2.jpg
velikost na holeňové chlopni
radekpasdf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 26, 2024 20:57

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod ntz » úte bře 26, 2024 22:07

vybral si skvele forum na tenhle dotaz ... pockej, nekdo urcite bude vedet ... kanady tu nosi uplne kazdej .. to jsou samozrejme nejlepsi turisticke boty vsech dob .. bohuzel ja tu jsem bila vrana a patrne asi jako jedinej nosim bundeswehry (treba dneska jsem je mel na noze 6 hodin - srsly) takze bohuzel neporadim ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 27, 2024 5:34

cekala bych sirku boty, kanady se urcite delavaly ve vice sirkach.

muzes si je vyzkouset? silnejsi pobozky nebo dvoje ponozky by mohly byt do sirsich OK a komfortni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod Etheric » stř bře 27, 2024 7:32

Odpoledne se můžu zeptat vojáka z povolání, jestli to bude vědět. Jde o to, jak je to označení starý, jestli se to nějak měnilo..
Bacha na hydrolýzu PU u starých bot.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod booze » stř bře 27, 2024 8:30

Kde je u kanad vz 60 pouzity PU?


B C je sirka pod prstama. Udavala se delka chodidla a sirka.

U kanad vz 60 pro SNB VB se delala jina podrazka a jednotna sirka.

Kanady se repasovaly a slouzily xy generacim vojaku. Ty siroke meli cikani a mladenci z vychodu, protoze do narmalnich bot se nedostali. Repasovane byly mekci a sirsi.

Na roztahnuti se fasoval propylenovy olej.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2024 11:24

Ja ze svych spominek s tema kanadama mam jednu poznamku.

Ony se nedelaly vsechny stejne, resp. ze stejne usne. Nektere byly hladke, nektere "se vzorem". Ale hlavne nektere byly (uz jako nove) z prijemne mekci kuze a nektere zase hodne tvrde z vyrazne silnejsi kuze, se nedaly rozchodit ani za toho pana, at uz se natiraly cimkoliv. Nejsou kanady jako kanady. Nebyla to jenom moje zkusenost, na vojne na to nadavalo hodne lidi, i takovych, co mimo vojnu ve velkem chodili na turistiku v tezkych pohorkach.
Takze na to bacha, z te jedne kuze to byly fakt (relativne) pohodlne boty, z te tvrde a nepoddajne byly dobrou cestou ke zniceni si nohou.

Ale mam s nima zkusenosti jenom z vojenske katedry a nasledne z vojny. Tam jsem vyfasoval prave nove, tvrdsi, nedokazal s nima nikdo udelat nic (a vymenit ve skladu neprichazelo v uvahu). Tak jsem pri prvni navsteve doma vzal tatove prastare, ty byly prave z te mekci kuze, on to fasoval v praci ale nepouzival je. A bylo postarano. Akurat, kdyz jsem koncil na vojne, tak jsem si na to nevzpomenul a odevzdal jsem ty dobre, tudiz se doma jeste 30 let valely ty tvrde...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod radekpasdf » stř bře 27, 2024 12:10

Etheric píše:Odpoledne se můžu zeptat vojáka z povolání, jestli to bude vědět. Jde o to, jak je to označení starý, jestli se to nějak měnilo..
Bacha na hydrolýzu PU u starých bot.

Boty jsou z roku 1969, takže jde o značení z této éry. Budu vděčný za případné info od vojáků.
Žádný PU tam není, PU mezipodešev se začala používat až u vz. 2000.
radekpasdf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 26, 2024 20:57

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod radekpasdf » stř bře 27, 2024 12:18

apuka píše:Takze na to bacha, z te jedne kuze to byly fakt (relativne) pohodlne boty, z te tvrde a nepoddajne byly dobrou cestou ke zniceni si nohou.

Zatím jsem měl štěstí, mám více párů a kůže vždy změkla. Větší problém je s podrážkou, ta byla tvrdá už od výroby, ovšem po 60ti letech je ještě mnohem tvrdší. Obešel jsem v poslední době pár opraven v Praze a nikdo nebyl ochotný podrážku vyměnit - dřív to byla běžná a poměrně levná věc. Pokud byste někdo věděl o ševci/obuvníkovi, který tohle umí, poprosím vás o kontakt.
Naposledy upravil radekpasdf dne stř bře 27, 2024 12:25, celkově upraveno 1
radekpasdf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 26, 2024 20:57

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod radekpasdf » stř bře 27, 2024 12:24

ntz píše:vybral si skvele forum na tenhle dotaz ... kanady tu nosi uplne kazdej

Existuje i fórum přímo k výstroji ČSLA, ale je asi mrtvé - registrace momentálně nefunguje http://forum.csla.cz/viewforum.php?f=10&sid=1491ef63cc345c241d064a03730b69d5

A je pár situací, kdy jsou vysoký boty nenahraditelný - to si my nemusíme vysvětlovat - výlet podél potoka s neustálým boděním apod.
radekpasdf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 26, 2024 20:57

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod ntz » stř bře 27, 2024 13:57

ten muj zblebt mel bejt pokus o vtipnou ironii :D .. kanady jsem nosil na gymplu v 90s kdyz jsem mel punk obdobi ... tenkrat jsem ale resil, ze nejvic punk byly ne cerne, ale takove "vinove" (pokud si nekdo vzpomina i na tuhle alternativni barvu)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod Etheric » stř bře 27, 2024 14:08

radekpasdf píše:Boty jsou z roku 1969, takže jde o značení z této éry

To frajer ještě nebyl na světě, ale zeptat se můžu.

radekpasdf píše:A je pár situací, kdy jsou vysoký boty nenahraditelný - to si my nemusíme vysvětlovat

Jo, tyhle konkrétní se skvěle hodí na cosplay a larpy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kanady vz. 60 - číslování (B vs. C)

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2024 14:30

ntz píše:tenkrat jsem ale resil, ze nejvic punk byly ne cerne, ale takove "vinove" (pokud si nekdo vzpomina i na tuhle alternativni barvu)
To nebyla "alternativni barva", ale dustonicke kanady vz. 62. Mely taky trochu jinou, zjednodusenou podrazku, dokonce nektere prakticky hladkou. Nemely ji prisroubovanou, jak to mely nektere verze vzor 60 - na druhe strane ty taky mely ruzne druhy podrazek, ruzne vzory, nektere srouby mely nektere ne, asi se to menilo casem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty