Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 21:53

Podvyziva :twisted: Vsak jsem taky psal "normalni turista" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 21:59

Už dávno ne :wink: Z toho je vidět, co všechno se může schovávat za slovem "normální" a že je lepší takovým proklamacím raděj nevěřit :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 22:05

:roll: melo to znamenat, ze normalni turista na to bude mit 3x tolik casu, co ja ;-) Jinak jsem tu pred nejakou dobou daval odkaz na statistiku, kolik vazi prumerny chlap a myslim, ze to bylo prave kolem tech 85 kilo (84?). Muzes si to zkusit dohledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 22:11

používat slova "normální" a "průměrný" se zdá býti velice ošemetné :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie C nebo B/C

Příspěvekod luciste » sob črc 6, 2019 11:45

FrantaKrajta píše:Nezakládat nové vlákno, prohlédnout si obsah fóra a napsat to do existujícího :)

Díky za tip, zatím se tu moc neorientuji.
luciste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 5, 2019 13:00

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod luciste » sob črc 6, 2019 11:50

mike píše:@luciste: zkus si tohle vlakno procist, informaci a zkusenosti je tu dost. Zrovna treba k Hanwag Alaskam. Ty mam uz sesty par a jestli sednou, muzu doporucit.

Ano, k Alaskám jsem četla dost recenzí, loni si je koupil kolega z práce a taky si je nemůže vynachválit, myslím, že už i životnost tohoto modelu se dost prodlužuje, takže je považuji zatím za "favority" mého výběru.
luciste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 5, 2019 13:00

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod luciste » sob črc 6, 2019 11:55

apuka píše:Nevim, jak mas velikou nohu, bacha na to, ze dovozce do CR ma skladem az velikosti od 8 vyse a moc bych nepocital, ze je v blizke dobe doveze.
...
- Nejsem si uplne jisty, ze Piolety jsou za vyssi cenu nez Alasky. Je to +- vyrovnane.

U pánských modelů bot je většinou dost zásadní problém v možnosti vyzkoušení, v menších číslech je nikdo skladem moc nedrží, delší dodací lhůty by mi nevadily, na koupi nespěchám. Cenu Piolet jsem našla něco přes 7 tis., u Alasek to bylo přibližně kolem 5,5 tis. Ve finále bude stejně nejdůležitější, co mi sedne na nohu, jen se snažím zúžit výběr.
Naposledy upravil mike dne sob črc 6, 2019 23:12, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
luciste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 5, 2019 13:00

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob črc 6, 2019 23:15

luciste píše:myslím, že už i životnost tohoto modelu se dost prodlužuje

Nevim, co tim myslis. Zivotnost je porad stejna, najdou se tu jedinci, kteri budou tvrdit, ze je nizsi kvuli nizsi kvalite kuze. Je pravda, ze je asi vetsi sance narazit na ne uplne dobrou kuzi, nez driv, taky se mi to stalo. Pak to chce reklamovat.

Jeste prosim zkracuj delsi citace. Citace je jen k tomu, aby bylo jasne, na co reagujes. Casto se da uplne vypustit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod luciste » ned črc 7, 2019 1:37

mike píše:Nevim, co tim myslis.

Co jsem četla starší recenze, tak ta kvalita kůže byla asi trochu jinde a byly i větší výkyvy v délce životnosti bot. Ale jinak mám spíš pocit, že to chce vybrat boty, které opravdu dobře sedí a pak je to loterie, jestli zrovna narazíš na špatný pár, je jedno jakého výrobce.
luciste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 5, 2019 13:00

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon srp 12, 2019 20:04

Dalsi problem na synovych LS Cubech (po roce a pul, pricemz letos v prvnim pololeti je pouzival minimalne asi dva u pul mesice nebo i vice to bylo u LS na podrazeni + diplomka+statnice+shaneni doktorskeho studia v A/D/CH): Castecne odlomena a z te umeliny vytazeny hacek na tkanicku na vnitrne strane jedne boty.
CubeCv2.JPG

CubeCv1.JPG

Spominam si, ze se pri objevni Cubu psal nekdo, ze nema moc duveru v tyto hacky a jejich upevneni. Ted se to potvrdilo.
Nebyl jsem u toho, kdy se to stalo, jen jednou vecer pri vyzuti si to syn vsiml, ale mozna uz to tak bylo i nekolik dnu, takze ani to nevim kde se to mohlo stat. Proto nechci hodnotit duvod. Kazdopadne nijak mechanicky zasah/rozrezani/rozkopnuti neni videt (krome toho vytrzeni z toho polopruhledneho plastu a samotny hacek (ten zluty plast) je po cele sirce odlomeny v docela rovne care od zbytku.
Nejhorsi je, ze je to vytahnute z toho "luzka", proto se to neda ani prilepit zpet, neni to jednoduse vratitelne zpatky pod drzici plast a takto je tam asi 1-1,5mm dira. Navic netusim, jestli to v Restday (jako aut. servis LS) dokazou opravit a boty znovu posilat nechce. No a uz vubec nevim, jestli se to da nahradit alespon obycejnym kovovym hackem (vodeodolna ta bota vubec neni, takze se o GTX nestaram.

Dalsi potvrzeni je, ze LS jsou opravdu nejhure vysusitelne boty daly jeho "nahradni" LS Karakorum HC. Nebyly schopne ani v tom horku vyschnout v suchem dome za 3 dny a noci z jednoho dne noseni - a to se jednalo pouze o mirne srazenou vlhkost zevnitr. Proste po trech dnech suseni ty boty bylo pocitove jen skoro neznatelne susi zevnitr nez kdyz se daly susit. Jako je to s jeho Cubama (vsema trema, co doted mel). Kupodivu, s Mammut zateplenyma botama (v lete) ani se stejne 2,6 mm Perwanger kuze delaneho Asola podobne problemy nemel. Asi je to u obou bot dane i uzkym hrdlem, ktery se neda moc "otevrit" na suseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte srp 13, 2019 3:23

Hmm, to je pekne. Vis, co bych zkusil? Nakydal bych tam Patex Gel, radej vic, nez min, ze stran toho hacku taky a pak bych ho tam zkusil nacpat. Klidne s pomoci sroubovaku, kladiva a/nebo dlata. A pak to zhora uhladil a pripadne jeste gel dopnil a cele to nejak stahnul, aby hacek co nejlip dolehal. Nechal par dni vytvrdnout a rekl bych, ze je sance, ze to udrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 13, 2019 8:04

I na internetu se objevili fotky uražených háčků. Většinou ale na Cube Ice, kdy při ledolezení se háčky ukopli, tohle je trochu novinka. Mě háčky zatím drží fakt dobře.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte srp 13, 2019 8:11

Mne na tom nejvice zarazi, ze vypada, jako by cely hacek drzel jen ten pruhledny plast nebo mozna jeste prilepeni uzkeho okraje zluteho plastu pod tim pruhlednym. Ze cely hacek neni nijak nanytovan pres latku ani alespon zespod cely prilepeny.
Taky mi prijde zvlastni, ze kdyby se to ukoplo, ocekaval bych spise "odpadnuti" vrchny "hackove" casti nebo odlomeni z boku. Tady ale je to jako by (v pripade ukopnuti) narazilo na neco pri dupnuti na zem, coz si v tech mistech moc dobre neumim predstavit. Anebo jednoduse hacek nevydrzel tah snurek, ty maji ten "spravny" smer sily. Zase syn boty nijak zvlast silne nezatahuje.
Proste je to nejake divne.
@mike: na ten Patex Gel jsem taky myslel, jen nevim, jestli to pruzne lepidlo nebude moc pruzne na toto vyuziti. ZKusim se nejdrive zeptat u RestDay.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte srp 13, 2019 17:53

Podle fotky bych rekl, ze ten zluty plast je prilepeny (nebo privareny?) na okraji, ale ne po cele plose a proto takhle prasknul. Plus ho drzi ta pruhledna hmota.

Patex Gel je v principu kyanoakrylatove lepidlo, takze kdyz lepeny spoj poradne primacknes, bude tam jen tenka vrtsvicka a ta bude drzet. Plus navic vyplnis okoli pruznou hmotou, ktera tomu pomuze. V podstate vytvoris pokracovani te pruhledne hmoty. Lepeny spoj by sam o sobe neudrzel, ale vsechno dohromady by mohlo. Podobne by se to dalo vyplnit treba epoxidem, ale tohle mi prijde lepsi. BTW, na mych Inov-smejdech vydrzely zaplaty z gelu 400 km a furt jsou OK.

O RestDay mam tak nevalne mineni, ze bych to urcite delal sam ;-) Stejne jsou ty boty v podstate na vyhozeni, takhle jen prodlouzis zivotnost na nevazne trasy, na seriozni VHT uz bych si je nevzal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř srp 14, 2019 8:02

Vice-mene asi mas pravdu, jak to tam je pripevnene.
mike píše:Stejne jsou ty boty v podstate na vyhozeni, takhle jen prodlouzis zivotnost na nevazne trasy, na seriozni VHT uz bych si je nevzal.
No ani ja ani syn takto nepremyslime. Pokud jsou v RestDay schopni hacek plnohodnotne vymenit (jsou autorizovani servisni partner, ale podle jejich slov "spise na lezecky"), tak OK. Pokud ne, tak Ti kazdy dobry sevc (nebo takove Mister Minity a pod. sluzby v obch. centrech) tam daji klasicky kovovy hacek pres celou latku, jen poskodi GTX - boty jsou ale stejne promokave. A i v tomto pripade se daji plnohodnotne pouzivat dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » stř srp 14, 2019 8:26

Problém je, aby ti neupadly další háčky, když budeš někde na trase jak ose to stalo mě na starých botách. Byl jsem na týden v Tatrách a ke konci už jsem musel chodit ve sportovkách jelikož u pohorek mi upadlo hned několik háčků a nešli pořádně utáhnout. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř srp 14, 2019 11:24

Jasne, stat se to vzdy muze s jakoukoliv botou. Tady jsem tak "laicky otestoval" zbyle hacky a nevypada, ze by tam byl nejaky problem. Stalo se to u hacku, ktery je nejvice zatizeny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř srp 14, 2019 17:11

apuka píše:RestDay ... jsou autorizovani servisni partner, ale podle jejich slov "spise na lezecky"

:D dalsi potvrzeni jejich "profesionality".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tsunami » stř srp 14, 2019 18:54

Ahoj,

nevíte někdo o botách kategorie B/C dostupných ve velikosti 52? Mám už asi deset let Maindl Island MFS, rád bych si koupil nové. Mohu si koupit stejný model, ale docela rád bych si vybral třeba nějaké jiné, klidně i o něco levnější. Akorát ta velikost je prostě problém. :-/ Boty používám na turistiku v blbém terénu, v zimě na běžné nošení a na sněžnice. Procházím už dost dlouho různé weby i v zahraničí a hledám a hledám a nic. Tak se zkouším zeptat, třeba to tu někdo už řešil…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tsunami » stř zář 11, 2019 13:19

Trošku OT, ale souvisí s mým "výběrem" bot: Poslední tři týdny jsem sháněl vložky do bot od Meindlu. Jeden by nevěřil jak je složité sehnat vložku do boty velikosti 52:

- Obrátil jsem se na prodejce kde běžně kupuji (nadmerna-obuv.cz): "Už víc jak dva roky nám distributor nedodal tuhle velikost, ani ji nemají v katalogu."
- Napsal jsem zprávu Meindlu přes facebook, kde mi odpověděli ať kontaktuji dovozce, že oni mi nemohou nic prodat. Tak jsem jim odpověděl, ať mi je dají zdarma, když nemohou prodat. Ticho.
- Požádal jsem Tilak o vložky do bot jakožto dovozce Meindlu do ČR - první reakce byla "Bohužel v katalogu se končí na čísle 14…" to vím taky :-/ Ale obratem slíbili, že se poptají přímo v Meindlu. Pár dní na to přišel email, že nelze, Meindl to prostě nedodává.

Takže jsem v situaci kdy mi Meindl umí prodat boty za 8000kč, ale neumí mi do nich dodat náhradní vložky do bot. Super

- Tak jsem napsal Meindlu na jediné dvě emailové adresy co mají na webu, nejdřív klasická reakce "Je nám líto, kontaktujte svého dovozce (Tilak)".
- Nenechal jsem se, napsal jsem jim další email, zas přišlo "As our representative Tilak has already told you, we do not have oversizes in our standard assortment.
The insert is only available until size 14."
- Tak jsem napsal posledního maila ve znění, že jim vůbec nerozumím proč, když ty boty vyrábí, umí mi je prodat, v těch botách jsou vložky požadované velikosti a že se cítím zmaten. A jestli je tedy jediné řešení sehnání nových vložek to, že si mám koupit další boty za mnoho tisíc korun… Na to už nepřišla z Meindlu žádná odpověď. Pár dní na to přišel email z Tilaku "Nakonec vám mohou poslat 3 páry, nevíme jestli to vzali z výroby, ale budou. Pošlete adresu kam to máme poslat."

Dnes po třech týdnech psaní si s celkem 5 lidma jsem dostal balíček za 850Kč a v něm tři páry vložek. Možná tomu nebudete věřit, ale je to něco jako malé vánoce. Už jsem se bál, že skončím na vyříznutí kusu filcu, jako jsem to už párkrát řešil u jiných bot. Výroba na míru je o dost dražší a navíc někteří takyvýrobci stejně používají polotovary, kde končí na velikosti 49, takže ani to není často úplně jednoduché. Připadá mi to totálně ujeté. :-/
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 23, 2019 19:06

nevite nekdo zhruba sirku bot meind air revolution model 3.1? jakoze siroky/uzky?
https://interforst.sk/polovnicka-a-trek ... on-31.html
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte pro 24, 2019 11:36

měl jsem je před cca 8 lety, a měli normální šířku, mě seděli, mam normálně širokou nohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dudy » stř pro 25, 2019 1:40

@tsunami


Tvl, než takovéhle anabáze, tak to je na zmenšení nohou...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod bobrczech » čtv pro 26, 2019 11:44

A hlavně... nekupujte boty přes internet. Pokud jste tedy neměli stejný model dříve, nebo jste je někde neměli na noze....
bobrczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 16, 2019 17:38

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 26, 2019 15:53

bobrczech

pres internet na blind sem si koupila myslim tak 4 pary bot uz a vsechjy byly celkem OK. ononse to jako dela blbe, kdyz je nemaj v kamennym obchode a brat si dovolenou + proplatit listky na vlak to vyjde lip riziko 2x postovnyho, usetrim dovolenou a drazsi jez jizdenka to nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 26, 2019 17:27

tak panska 42 je na moji damskou 39 na sirku tak v poho, je trochu delsi ale nic hroznyho. No a ted se akorat bat strasaka PU, protoze pokud je fps nosil pred 8 lety, tak to bude na dva roky max... ale aspon mam neco na zimu a na sneznice.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pomasko » pát pro 27, 2019 0:15

@Mawenzi

Pred dvomi rokmi som kupoval Meindl Alta Via s rovnakou podrážkou, a aj dizajnové prvky sú na nich veľmi podobné, takže asi boli robené v rovnakom období. Asi po roku (len 100km) sa začali odliepať podrážky, vpredu, na oboch topánkach. Pomaly to postupovalo, a asi po ďalšom pol roku šli na reklamáciu. Tá bola uznaná, topánky išli (pravdepodovne) do Nemecka a boli vymenené komplet podrážky aj okopové gumy. Nové podrážky sú o malý kúsok mäkšie, ale mne to vyhovuje. Niekde vo vlákne o reklamáciach alebo výmene podrážok som o tom písal *
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Grent » úte zář 22, 2020 10:03

Cavte, mam doma boty Planika Brana, nabehanych nejakych 100-150km, boli by v pohode ale pokial som spravil nejaky celodenny tazsi vystup v tatrach, naposledy 3dni VT, tak sa objavuje problem ze mi kraje palcov otlaci tak ze v nich trochu stratim cit :D skusal som si uz aj inak zaviazat boty ale asi to nebudem tym a neviem ci by to mohla vyriesit nejaka ina vlozka, skor asi nie .. uvazujem teda ze si najdem nejake ine ktore budu sirsie, viete mi poradit nejaku znacku ktora robi sirsie boty ako Planika? nemyslim si ze mam nejak extra siroku nohu ale asi viac ako standarty v planike :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte zář 22, 2020 11:32

Toto vlozkou asi tezko vyresis, jedine - ale jen za urcitych okolnosti - by mohlo mirne pomoci poradne tlusta ponozka. Ale to jen, pokud bys tam mel ted tenkou a spise vice mista u palce, tj. se Ti prst hybal a je tam jeste misto na ponozku. Coz je malo pravdepodobne.

Brany neznam, ale predchozi modely Planiky patrily mezi sirsi pohorky.

Co se tyce rady - musis zacit obchazet obchody a zkouset, co Ti sedi. Bohuzel, sam mam zkusenosti, ze co je jednomu siroke, mne je uzke - ale plati to i naopak. To proto, ze kazdy mame jinak tvarovanou nohu a misto potrebujeme nekde jinde. Napriklad pri uzsi spicce byva problem spise s otlacenym malickem nez palcem, takze mozna Ty mas trocha krivy prst.
Taky nepises, kde "na kraji" palce Te to tlaci - pokud by to bylo u korene, mohl bys mit vybocene place a v tom pripade by se Ti hodily boty prave na takovou nohu - hledej s privlastkem bunion. Bohuzel v B/C jich moc neni.

Jinak Meindl, Hanwag, Lowa, Asolo delaji nektere boty i ve Wide verzi - ale fakt musis odzkouset konkretni model. Pri zkouseni nezapomen mit boty alespon deset minut na nohou (kvuli pripadne pametove pene) a az potom zkouset "sestupy" a "vystupy" na sikme plose, hlavne pri "sestupu" se zastav uprostred a zustan tak nejakou chvili, aby jsi zjistil, jak reaguje noha, jestli nebudes citit tlak na prstech. No a je dobre taky si zkusit nejblizsi vetsi cislo - nekdy ten rozdil je skoro zanedbatelny ale Tobe muze prave pomoci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Grent » stř zář 23, 2020 13:55

Je to mierne z boku spicky :D prsty pravezme nemam do boku, skusim mozno este to s tymi ponozkami ale kazdopadne to budu asi nove boty najskor :D ide zima, nechcem skoncit koncom roka bez citu v palcoch :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

PředchozíDalší

Zpět na Boty