Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod mike » čtv úno 17, 2011 19:06

Tak nejak, ale zas nebrat dogmaticky. Kazdy vyrobce to muze mit trochu jinak a je dobre se podivat primo k nemu. Prikladem mohou byt Hanwag Alaska a Meindl Island, obe B/C, ale ve skutecnosti se lisi tak o kategorii (Meindly jsou mekci a mnohem min vydrzi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod ninaj » čtv úno 17, 2011 19:07

pavproch píše:eeeeeee [-X

tady je to imho správněji

=D>
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod xpaja » čtv zář 15, 2011 5:29

Všechny zdravím,
vybírám pohory a mám 4 typy bot které jsme již zkoušel. A jsou to GARMONT IDAHO http://www.rockpoint.cz/boty-garmont-id ... 12751.html , HANWAG ALASKA http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/tur ... x-men.html , SCARPA LADAKH http://www.hortez.cz/product/trekova-ob ... h-gtx:488/ , LOWA TIBET http://www.sport-centrumcz.cz/trekova-o ... ro-gtx-ws/ .
No sedí mi docela všechny ale alasky neměli 45 a půl a tak čekám až jim dojdou a já je budu moc porovnat protože 45 byly těsné. Chtěl bych vědět váš názor co by jste si vybraly nebo popřípadě doporučit ještě nějakej model. Moc dík za odpovědi Pavel

rip by mod: přesunuto do správnách chlívku, kura, jako bysme tady tohle téma tu už milionkrát neřešili :twisted:
xpaja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 31, 2007 18:33
Bydliště: holešov, studijně brno

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod suslos » čtv zář 15, 2011 6:38

Hledej, je tady toho na toto téma dost :wink:
Jinak já mám HW Alaska a jsem s nimi naprosto spokojen :D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr boty

Příspěvekod fps » čtv zář 15, 2011 10:28

xpaja píše:vybírám pohory

sice nevím proč to přesunuli do chlívečku pro boty C, když očividně hledáš boty B/C, ale ještě ti doporučím ňáká asola http://eshop.asolo.cz/boty-pro-tezsi-treking/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2011 10:32

přesunul sem to sem proto, že se v tomdle vlákně nejvíce hovoří o Alaskách i Ladakhách... ale esli to scete jinam, stačí říct.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?

Příspěvekod fps » čtv zář 15, 2011 13:53

pavproch píše:přesunul sem to sem proto, že se v tomdle vlákně nejvíce hovoří o Alaskách i Ladakhách

podle názvu dotazu "Jaké zvolit trekové boty (kat. C) ?" to může dost lidí přehlédnou, když nebudou číst všechny odpovědi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2011 16:21

Udelal jsem nove vlakno pro kategorii B/C, aby se to nemotalo jedno pres druhe. Dalsi prispevky ze stareho vlakna uklizet nebudu, ale nove prosim smerujte sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2011 16:51

@mike: thx a souhlas
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod šíp » čtv zář 15, 2011 16:53

Jelikož kategorie B/C tu už dávno je, sloučila jsem to :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2011 17:05

Fajn, diky, nevsiml jsem si. Akorat jsem to prejmenoval, aby bylo tema jednoznacne. Protoze pod VHT si kazdy predstavuje neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod TooMooX » pát zář 23, 2011 15:23

Tuba Pattex obuv nalita do mojich Parabos 2000 ECWCS a vypadá to, že se budu muset podívat po něčem jiném :-k

Nejsem žádný cíťa. Nemám ani čas obíhat obchody...Prostě si něco koupím přes net a zvyknu si 8)
Hledám odolné boty co by mohli vydržet ze dva roky. Určení turistické-lezení v Tatrách (max II-III UIAA) Velké zatížení cca 40x těžších túr ročně !!! po 10+ hodinách, celoročně. Při váze 100kg + 15+kg batoh !!! Poměr cena/výkon.

Nejspíš neexistují boty na které by se nenašla stížnost/reklamace. Proto raději něco levnějšího ať případný špatný nákup tak nebolí.

Momentálním favoritem jsou Lowa Tibet Pro Gtx (5092kč) Sice se zde také zmiňuji reklamace, ale zdají se to být asi odolnější boty. Nebo se mýlím a raději si připlatit za jiné ? Scarpa Ladakh GTX, Asolo Lhasa NBK GV ?
Hanwag Alaska GTX jsou určitě ze hry http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107419-zkusenosti-s-botami-hanwag-alaska-gtx
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2011 16:04

TooMooX píše:vypadá to, že se budu muset podívat po něčem jiném
já doporučuji jedině Meindl Island http://www.eliass.net/botya-trekovky-meindl-island, http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=226 ta cena není o moc vyšší než u Lowa Tibet, ozkoušej a uvidíš že ty peníze za Meindl Island se vyplatí dát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod TooMooX » pát zář 23, 2011 16:24

Ty jsem měl také v užším výběru, ale v diskuzi ohledně bot na Island nebyli doporučovány. Tam se sice nechystám a ani v Tatrách nejsou tak ostré kameny přesto bych raději boty s nějakým pořádným ohraným lemem.
Myslíš že co se týče výdrže by ty Islandy na tom mohli být lépe ? Třeba festovněji přidělanou podrážku ? Zase u Parabosu se ta podrážka rozlepila jen v prostřed boty... Nejspíš stejně jako psal mike o Nepal Trek Evo GTX
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod rezna » pát zář 23, 2011 16:48

myslim ze kdybys misto stourani se po netu stravil jedno odpoledne v HUDY/RockPointu mas vystarano - cita byt nemusis - ale nosit z kazde tury puchyre je totalne o nicem
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:31

fps píše:já doporučuji jedině Meindl Island http://www.eliass.net/botya-trekovky-meindl-island, http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=226 ta cena není o moc vyšší než u Lowa Tibet, ozkoušej a uvidíš že ty peníze za Meindl Island se vyplatí dát

Doporucujes na zaklade dlouholetych zkusenosti s Islandy i jinymi botami stejne kategorie? :twisted: Asi by to chtelo napsat, protoze doporucujes docela casto a pritom vypada, ze na zaklade prvnich dojmu a bez vetsiho prehledu o jinych moznostech.

Takze. Hanwag Alasky jsem mel dvoje, Islandy jedny. Islandy vydrzely asi tretinu toho, co Alasky a to pocitam jen do vymeny podrazky, ktera se u Islandu konat nebude, protoze jsou kaput. Na zaklade tehle zkusenosti si troufam tvrdit, ze TooMooX vzhledem ke sve vaze a terenu, kde se pohybuje, taky odepise Islandy do roka. Rozhodne tedy nedoporucuju.

Lowa Tibety jsem ted zkousel, jelikoz hledam nahradu za Alasky a Islandy. Moc mne nepresvedcily. Trochu moc svu a divny vzorek na podrazce, u ktereho mi prijde, ze by mohl klouzat. Navic u me velikosti mela jedna bota vevnitr nejaky hrb, ktery mi vadil. Zkousel jsem i jiny par a tam byl hrb taky, ale jinde. Nohama to neni, u jinych bot jsem to nezaznamenal. Mozna by se to casem vyslapalo, ale o kvalite vyroby to moc nesvedci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod TooMooX » sob zář 24, 2011 6:19

Díky tak Islandy jsou také ze hry.
Ty výhrady k Lowa Tibet jsou spíš estetické, takže stále favorit. Nebo máš nějaký tip na lepší ? Řekl bych že žádné dokonale boty neexistují. Už jen protože je to spotřebák... Chci najít boty odpovídající mému použití, aby se jejich životnost prodloužila na maximum.

rezna píše:cita byt nemusis - ale nosit z kazde tury puchyre je totalne o nicem


Nejsem zhýčkaný kvalitníma botama. Vlastně až v mích prvních "slušnějších" botách (Parabos 2000 ECWCS) paty protestovali. Řešení stálo 40kč. Náplast Fixaplast cívka 5 cm x 5 m :D Funguje 100% :wink:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod karitapepe » sob zář 24, 2011 7:06

TooMooX-Lowa Tibet jsou luxusní boty,taky jsem si je chtěl koupit.Nakonec jsem volil lehčí a měkčí Garmont Nebraska.Chtěl jsem mít jedny boty na vše,ale budu mít dvoje,na sníh a těžký terén si koupim boty C.
I když ty Garmonty jsou skoro jako B/C,určitě tvrdší(pevnější) než klasické B.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned zář 25, 2011 16:56

mike píše:Doporucujes na zaklade dlouholetych zkusenosti s Islandy i jinymi botami stejne kategorie? :twisted: Asi by to chtelo napsat, protoze doporucujes docela casto a pritom vypada, ze na zaklade prvnich dojmu a bez vetsiho prehledu o jinych moznostech.

nemohu nereagovat nato že mě tady někdo má za dítě které neví co sem píše, když máš se mnou ňáký problém tak mi to máš napsat osobní zprávou, za celou dobu co jsem na tomto fóru sem doporučil troje boty, meindl vakuum podle mích osobních několikaletých zkušeností s nimi, jedny z nejlepší pot v B kategorie, a za svích dvaačtyřicet let jsem jich ozkoušel opravdu hodně, pak jsem doporučil meindl himalaya, který má známí dlouhá léta, a ten tvrdí že lepší B/C boty za svůj život nikdy neměl, já mu zase oponuji že nelepší B/C jsou meindl island
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2011 17:01

Napsat kategoricky "já doporučuji jedině" bez jakychkoliv dalsich podrobnosti je vykrik ze tmy a jako takovy je uplne k nicemu. Zvlaste od nekoho, kdo je tady celkem novy a o kom nic nevime. Na to jsem narazel. Kdyz to podlozis zkusenostma a dalsima informacema, tak OK. Nejde jen o boty, doporucujes toho vic. Letme vyhledani mi hodilo 11 vysledku.

Jinak bych v podstate souhlasil s tim, ze Islandy jsou dobre boty B kategorie. Problem je v tom, ze je vyrobce prodava jako B/C, coz fakt nejsou. A na TooMooXovo pouziti B nestaci.

Mimochodem, ve svem veku bys uz mohl vedet, ze lidi, co te neznaji osobne, te mohou hodnotit pouze podle pisemneho projevu. A ja fakt nemuzu za to, jak se projevujes (radej to nenapisu ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2011 17:49

Zpet k tematu. Taky zrovna hledam boty B/C. Na chozeni po CR/SR a lehci Alpy, minimalne na to prvni maji ma Ccka moc tuhou podrazku a navic zrovna cekam na vysledek reklamace.

Dneska jsem byl zas zkouset. K memu prekvapeni mi byly uzke jak Scarpa Ladakh, tak Lowa Tibet. Asi se mi po vcerejsim chozeni zvetsily nohy ci co. Ladahky jsem zkousel o pul cisla mensi, nez posledne, ale ze to by udelalo takovy rozdil v sirce? Posledne byly OK, jen o kousek delsi, uz se zvedala pata. Ze zoufalstvi jsem zkusil jeste Hanwag Alasky a sice byly porad uzke, ale z tech tri nejsirsi. Zacinam uvazovat o tom, ze je zas koupim a pretrpim prvnich cca 500 km, nez se trochu rozjedou. Ma nekdo jeste nejaky jiny tip? Meindl Island predem vylucuju. Asolo Sasslong taky, zkousel jsem a prisly mi podivne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte zář 27, 2011 7:55

mike píše:Taky zrovna hledam boty B/C. Na chozeni po CR/SR a lehci Alpy,

jestli si ještě nezatratil boty značky meindl, a nemáš to daleko do Prahy, tak zajdi k nim do firemní prodejny http://www.meindlboty.cz/stranky.php?page=12, nepochybuji že si tam vybereš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » úte zář 27, 2011 9:04

Ja mam Meindl Lhotse MFS asi 2-3 roky a som spokojny. Kupil by som kludne znova.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pawn » úte zář 27, 2011 13:39

nedá mi to nezeptat se: na výše odkazovaných LOWA TIBETech se zdá být čtvrtý háček shora uchycen pouze na jakémsi našitém očku - zdá se mi to, nebo je tomu skutečně tak?
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2011 15:34

@fps: v Praze bydlim, prodejnu znam. Nevyberu, uz jsem to zkousel. Vybiral jsem primo tam dlouho, jako nejlepsi a v podstate jedine pouzitelne se ukazaly ty Islandy a jak to dopadlo vis. Teda, nechodilo se v nich spatne, ale jen prvni pulrok, coz mi na boty za 6 kKc prijde docela malo. Takze pohorky od Meindlu uz ne. Jestli zanevrel nebo ne se ukaze podle vysledku reklamace ;-) Jestli se nekdy dokopu to sepsat (tady bude nutny pruvodni dopis) a donest tam.

Nizka Lareda ovsem koupim znova, to jsou nejlepsi boty do mesta, co jsem kdy mel. I pres dve (uspesne) reklamace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte říj 4, 2011 22:06

Tak jsem nakonec koupil znova Hanwag Alasky. Vecer pred odjezdem a do kramu jsem dorazil 7 minut pred zavirackou :twisted: Zkousel jsem nekolik paru po ruznych prodejnach a nakonec nasel jeden, ktery neutlacoval chodidlo ze stran priserne, ale jen stredne. Docela jsem se bal, ale nakonec zadna hruza. 4 pomerne narocne dny v Dolomitech a v pohode, uz se celkem rozslaply a nohy neboli. Za celou dobu ani jediny puchyr a boty prezily bez uhony, ac jsem jim daval docela zabrat (sjizdeni suti apod.). Ted jeste aby se mi vratily Cckove LaS z reklamace a mam s botama na nejakou dobu vystarano.

BTW, jak jsem pres leto chodil v tech LaS, tak mne v Alaskach v prudsich stoupanich nezvykle bolela lytka. Nohy si rychle zvykly na podporu tvrdsich bot a svaly ochably. Na druhou stranu, nektere delsi chodecke useky by v LaS bolely. Chtelo by to nejaky kompromis, Alasky na trekovani plus do narocnejsich terenu neco jako zamykani, ktere by botu i podrazku zpevnilo. Treba s tim casem nekdo prijde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod amigo » stř říj 5, 2011 6:30

mike píše:BTW, jak jsem pres leto chodil v tech LaS, tak mne v Alaskach v prudsich stoupanich nezvykle bolela lytka. Nohy si rychle zvykly na podporu tvrdsich bot a svaly ochably.

jen se nevymlouvej na boty! :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 5, 2011 6:34

mike píše:Ted jeste aby se mi vratily Cckove LaS z reklamace a mam s botama na nejakou dobu vystarano.

Pochlub se, co jsi zničil na Nepal Trek EVO? :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 7:37

mike píše:Jinak bych v podstate souhlasil s tim, ze Islandy jsou dobre boty B kategorie. Problem je v tom, ze je vyrobce prodava jako B/C, coz fakt nejsou.


To je trošku zábavné tvrdenie, keďže členenie A, B, C, D, atď pochádza práve od Meindla :-)

Pre mňa Islandy určite nie sú čisté B v zmysle Meindl delenia, pretože sú dostatočne pevné na chodenie off-trail alebo na niekoľdňové ťažšie treky naťažko. Navyše mi držia dobre členok, čo nie je pre kat. B také bežné... a tak ďalej.

Bohužiaľ ich pomaly idem po 5 rokoch a cca 3000 km odpísať, lebo som v niečom zanedbal údržbu (ale teda netuším v čom) a teda už nedržia vodu :-( Ale Islandy sú opäť veľkým favoritom, prípadne uvažujem o Meindl Island + Meindl Vakuum.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod amigo » stř říj 5, 2011 7:49

@jan: zřejmě máte každý jiné nároky a představu o off-trail cestách. zatímco tobě odchází boty po 5 letech, mike je oddělal v podstatě za 14 dní :twisted:
vonkreuz píše:Pochlub se, co jsi zničil na Nepal Trek EVO? :twisted:

hleadat kolego, hledat! :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Boty