Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř úno 8, 2017 23:22

S Talianama jsem dlouhe roky pracoval a do Italie rad jezdim. Jako lidi jsou fajn, mam je rad, ale pracovne jsou obcas na zabiti. Kdyz se jim chce, tak z nich muzou padat skvele veci, ale kdyz zrovna ne, tak aby to po nich clovek predelaval nebo jim to hazel na hlavu tak dlouho, dokud se nevzpamatuji. Proste hodne kolisava kvalita a to je rec o tech rozumnych ze severu. Skvele jim jde zvaneni, meli jsme jednoho, co dokazal kazdou schuzi prodlouzit na dvojnasobek #-o

Muhamada si klidne muzes domyslet i v Nemecku, ale asi tam maji jinou vystupni kontrolu ;-)

vonkreuz píše:Ekofasisti tlaci na Grangers a ten pozastavil dodavky nekterych pripravku (Extreme Proofer s pumpickou na obleceni napr) ktere nejsou dost "blue design".

#-o :axe:

BTW, bluesign, ne design, uz jsem ti to psal ;-)

vonkreuz píše:Ale tenhle FotwearProofer funguje výborně, vyzkouseno na LaS Nepal Evo, aj LaS G2 SM.

Jj, prijemne prekvapil. Prijde mi dokonce lepsi, nez predchozi dobra verze s kondicionerem. Akorat ten kondicioner tam chybi, takze se musi poresit jinak. Novy Perwanger to ale nepotrebuje, proto jsem psal, ze na nej bude idealni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 8, 2017 23:27

Tak jo. Já uz si to snad zapamatuji.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv úno 9, 2017 9:09

Kvalita lepeni podesve je u LS teda opravdu tristni, resp. hodne promenliva (a to jsem se vyjadril velice mirne) ](*,). Po pravde receno, vyrabeji perfektne sednouci boty, jake dokaze malokdo jiny. Ale... V rodine jsem mely 3 ruzne boty od nich - BoulderX vyreklamovane kvuli totalnimu prodreni podsivky na pate za par tydnu (pry docela casty problem), Trango Cuby vyreklamovane kvuli vice vadam, najdes to v sekci o plastacich; Karakorum reklamovana odlepena podrazka na nekolika mistech. Navic syn mel doma jeste dalsi par (a jeste jeden dalsi zkousel v prodejne) a vsechny mely problemy s lepenim podesve, resp. sem-tam presahovala podesev az o pul cm botu, pricemz tam mela byt zarovnana #-o.

Na druhe strane, co pres Hudy se zalepily odlepene kousky podrazky (gumy) na Karakorum Trecich, tak drzi jak pribyte.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod filipzak » čtv úno 9, 2017 10:15

tak poslušne hlásim že som ich bol kúpiť a už ich mám v práci na nohe. Tieto v Ostrave cetre majú lepšie nalepenú podrážku k topánke.

@apuka ano videl som tie fotky a bol som zdesený teraz uvidíme čo na nohe (mám 7 dní na vrátenie peňazí) a jak budú v pohode tak potom len dúfať že ma obídu také problémy jaké ste mali v rodine.

PS: určite sa podelím o dojmy s botami....
filipzak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned úno 5, 2017 17:46

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv úno 9, 2017 14:54

- já tedy nemám problém s kvalitou italských bot, ba právě naopak, mám a nebo jsem měl osmery La Sportiva, troje Dallape, dvoje Fitwell
- taky jsem měl šestery boty Meindl, a čtvery z nich měli špatnou kůži, a špatné nitě, taky jsem měl jedny Hanwag Alaska, ty měli špatnou kůži, na jedné botě se i kůže zlomila v kotníku, a taky hodně vrzaly
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2017 18:50

Rec ale byla o lepeni podrazky, ne o kvalite kuze, nubuk se neda s Perwangerem srovnavat. Tech problemu s LaS podrazkami je nejak moc. Sam jsem si parkrat Karakorum zkousel a jeden par mel na prvni pohled mizerne lepeni.

Jinak jo, Meindl ma s nitema dlouhodobe problemy. Nechapu, ze je nedokazou vyresit...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 13:16

vždyť ano, já píši i o lepení podrážek u bot La Sportiva, a nejenom o kvalitě kůže, jak jistě víš tak mám taky troje La Sportiva vysoké plasťáky (hadráky bez kůže), a žádný problém jsem s lepením podrážek u jejich osmero bot nezaznamenal, dle mě jsou na tom nejlépe Asolo, Dallape, La Sportiva, Scarpa, a nejhůř Meindl, ale samozřejmě to nevylučuji to, že někdo jiný má s těmito značkami opačné zkušenosti, hold v tom množství co dělají Asolo, Aku, La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Meindl, Lowa se jim vždy vše nepodaří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod monaro » pát úno 10, 2017 15:42

fps píše:- já tedy nemám problém s kvalitou italských bot, ba právě naopak, mám a nebo jsem měl osmery La Sportiva, troje Dallape, dvoje Fitwell
- taky jsem měl šestery boty Meindl, a čtvery z nich měli špatnou kůži, a špatné nitě, taky jsem měl jedny Hanwag Alaska, ty měli špatnou kůži, na jedné botě se i kůže zlomila v kotníku, a taky hodně vrzaly

Akože vo svetle tebou uvádzaných osobných skúseností znie tvoje heslo v podpise Levně kupuješ, dvakrát kupuješ! ako extra racionálne a výhodné riešenie :wink:
Akurát neviem, prečo si to sám nevezmeš k srdcu. To je akoby si víno kázal a vodu pil :mrgreen:
Možno tí, čo nakupujú obuv v pracovných potrebách takúto devastujúcu štatistiku nemajú šancu uviesť.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 20:21

jaksi nechápu o co ti jde, na kvalitní boty mám slabost, a celkem hodně chodím a to plno jet, a to co jsem napsal za počty bot co jsem měl a nebo mám, je tak cca polovina toho co jsem za cca 35 let co jezdím do přírody měl, mě nestačí jedny boty na celoroční používání, já používám troje až čtvery, a to píší jen o turistice, já používám turistické boty i v civilu, tedy nízké a nebo kotníkové, to jsou pak ty čísla minimálně jednou taková
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod filipzak » sob úno 11, 2017 18:09

Tak som dneska zobral LaS Karakorum Trek na prvú turistiku. Len z lahka cca 15 km, bol som prekvapený že nikde netlačili a boli príjemné len keď som šiel dolu tak pravé chodidlo troška nie úplne príjemne bolelo ale to bude skôr tou vložkou (alebo mám šmatlavú nohu :t:t ) pretože vložky tak jako písané na HUDYm úplne na pi*u kus vystrihnutej látky [-o< takže budem musieť kúpiť lepšie (jak máte typ na niake dobré vložky budem rád). Každopádne mal som vlhké (spotené) vnútro to ma troška prekvapilo. Ponožky mám Voxx či jaké ani nie moc hrubé do -10 . Čo by ste mi odporučili? Ponožky do teplejších teplôt alebo?
filipzak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned úno 5, 2017 17:46

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob úno 11, 2017 19:56

já používám dvoje ponožky, v létě když je víc nad nulou tak vnitřní Bridgedale MerinoFusion Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, v zimě vnitřní Bridgedale WoolFusion Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, tuhle zimu zkouším pod Bridgedale WoolFusion Summit nosit Lorpen T3 Heavy Trekker, a zatím to vypadá že jsou lepší než Bridgedale WoolFusion Trekker, co do většího teplotního komfortu, tak i lepšího odvodu vlhkosti od nohy, a dle mě když budeš používat dvoje silné ponožky, tak nebudeš vůbec řešit to, jaké jsou vložky do bot, dvoje silné ponožky mají o hodně větší komfort při došlapu, a i celkově se ve dvou silných ponožkama chodí o dost pohodlněji než jen v jedněch, akorát k tomu potřebuješ o cca půl čísla vetší boty aby si se do nich vešel se dvěma ponožkama
Naposledy upravil fps dne sob úno 11, 2017 20:07, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod filipzak » sob úno 11, 2017 20:05

Super ďakujem za odkazy na ponožky, vyzerajú dobre. Ale keď mám vlhko v topánke tam to potom nieje len ponožkou ale aj tím že gorač nestíha či?
filipzak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned úno 5, 2017 17:46

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob úno 11, 2017 20:13

když máš vlhko v botách, obzvlášť to je v botách který mají membránu, tak je to bohužel normální, ale i v tomhle jsou o dost lepší dvoje silné ponožky než jen jedny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 11, 2017 21:45

fps píše:tuhle zimu zkouším pod Bridgedale WoolFusion Summit nosit Lorpen T3 Heavy Trekker, a zatím to vypadá že jsou lepší než Bridgedale WoolFusion Trekker, co do většího teplotního komfortu, tak i lepšího odvodu vlhkosti od nohy

50% Primaloftku? Fakt to funguje? Docela mne to prekvapuje, protoze Primaloft potrebuje trochu prostoru. Sice min, nez jine synteticke izolace a peri, ale porad bych cekal, ze v ponozkach mu bude chybet. Ze to lip odvadi pot mne neprekvapuje, je tam min vlny a vlna bohuzel pot drzi. Proto si myslim, ze ve vnitrni ponozce by melo byt vlny malo nebo zadna, ve vnejsi naopak, aby vlhkost z vnitrni vytahla.

Jak jsou ty ponozky silne? Vic nebo min nez Trekkery?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 11, 2017 21:52

filipzak píše:Ale keď mám vlhko v topánke tam to potom nieje len ponožkou ale aj tím že gorač nestíha či?

Pot z boty odchazi nekolika zpusoby. Pres kuzi (a membranu), kominem boty jako para a ponozkou, ktera ho vytahne nad botu a odpari. Kdyz nekterou cestu zablokujes, tak se to projevi vetsi vlhkosti v bote. V zime je to bohuzel snadne. Staci pres botu a ponozku natahnout navleky nebo nepromokave kalhoty. K tomu bota navhla zvenku od snehu, coz snizuje nebo i blokuje odchod pres kuzi.

Celkove byva v zime v botach vic mokro, nez v lete a dobre ponozky jsou zvlast dulezite. Cim silnejsi, tim lepsi, idealne dvoje, jak psal fps (ale na to uz musis mit koupene vetsi boty). Hodne dulezite je, aby ponozka koncila nad botou, aspon 10 cm, ale vic je lip. To je totiz plocha, kde se odparuje pot odvedeny z boty. Kdyz nema kam (navleky), tak je to spatne a v bote to poznas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod monaro » ned úno 12, 2017 13:21

fps píše: já používám turistické boty i v civilu

Mi to príde trochu ako ten súčasný trend pohybovať sa v mestskom prostredí v aute typu SUV. Pre prípad, že spadne ledovka a ulica sa nakloní o 45 stupňov by som teda zvážil nosiť do mesta aj pár lezeckých čakanov - vždy pripravený :mrgreen:
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 13:43

Muzes rict jeden jediny rozumny duvod, proc se nemaji turisticke boty nosit i ve meste???
Samozrejme, malokdo bude nosit D-ckove dva a pul kilove bagance, ale se koukni kolem sebe, kolik je na jedne strane nizkych turistickych bot hodne civilniho strihu, na druhe strane, kolik bot, ktere se prodavaji v beznych prodejnach bot jako boty do mesta se cim dal tim vice podoba turistickym. Proc asi? Protoze se v nich chodi vetsinou pohodlneji, noha se citi lip. A kdyz nemas predepsane v praci spolecensky typ bot, proc by si se trapil botama, ktere Ti dobre nesedi jen proto, abys nepouzil turisticke? Navic za ty "mestske" boty, takove, co za neco stoji das casto mnohem vic nez za vynikajici turisticke a casto (jasne, jsou vyjimky) vydrzi znatelne min.
Navic kdybys mel docela nestandardni nohu (napr. jako ja), tak tezko nachazis sedici boty i mezi turistickyma, v bezne nabidce nenajdes prakticky nic.

Ja si i v zime vezmu vysoke turisticke boty kdyz napadne vice snehu a po soleni je skvela brecka nebo kdyz je - jako ted tady v OV - vsude samy hodne klouzavy led, na kterem mestske boty vubec nedrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 13:45

mike píše:50% Primaloftku? Fakt to funguje? Docela mne to prekvapuje, protoze Primaloft potrebuje trochu prostoru.
Miku, to je ale (pravdepodobne) vlakno Primaloft Yarn, ktere neni izolace, ale izolacni "vlna na pleteni", ze ktereho se delaji prave ponozky, ale napr. i mikiny. Takze o potrebe prostoru nemuze byt rec vice nez napr. i prirodni vlny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 13:56

filipzak píše:Každopádne mal som vlhké (spotené) vnútro to ma troška prekvapilo.
Krome toho, co Ti uz napsali Te jeste upozornuji na to, ze Karakorum maji docela sirokou gumovou obsazku skoro dokola a pres tu gumu se vlhkost nemuze dostat, spise (v zime, pri chuzi ve snehu) pomuze botu v tech mistech ochladit a muze se zevnitr nebo pod GTX srazet vlhkost. Proto je dulezite mit ty dvoje ponozek z nichz jedna je hruba vlnena a konci hodne nad botou. Poprade receno, z hlediska odparovani taky neni nejlepsi, kdyz mas snurky zatahnute uplne na vrchu velice silne - bohuzel ale pro chuzi je to tak (vetsinou) lepsi.
No a co je jeste blbe (ale to plati pro vsechny boty), ze kdyz v zime vyzujes boty napr. u auta, das je do studeneho kufru, kde uplne promrznou, tak kdyz je prineses domu do tepleho vlhkeho vzduchu, okamzite se na studene vnitrni latce zacne srazet vlhkost, ktera muze projit az do peny. Vnejsi kuze to zvlada lip, hlavne dobre osetrena.

Ale stejne me zajima, za jak dlouho se Ti Karakora doma vysusi. Manzelce se obcas (jen navlhle z potu a z popsaneho preneseni domu) nevysusi uplne ani za dve noci a jeden den. Mysleno bez pouziti novin, jen volne otevrene polozene patou mirne (5-10cm) vzhuru. Kuze je sucha, jen vnitrni futro je alespon mirne vlhke hlavne u prstu a tam, kde je pod podsivkou vice peny. (Jak jsem uz psal, je to ale stale lepsi, nez syn mel problemy s asi vadnymi plastakmi Trango Cube).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod monaro » ned úno 12, 2017 14:09

apuka píše:Muzes rict jeden jediny rozumny duvod, proc se nemaji turisticke boty nosit i ve meste???
Kľudne, aj niekoľko. 8) Teda ono to samozrejme má svoje čaro brázdiť ulice metropol na Land Rover Defender, no z hľadiska účelu, na ktorý je to vozidlo konštruované je to nezmysel. Analogicky obuv. Ale jeden dôvod za všetky: pochybujem, že sú tie turistické typy obuvi ekonomicky výhodnejšou voľbou než zodpovedajúce vychádzkové. V Prabose v Slavičíne som si pred 3-4 rokmi kúpil 2 páry, jeden letný nízky, druhý vysoký použiteľný veľmi dobre v zime. Ceny cca 650 kč + cca 850 kč. Tomu ťažko konkurovať. A odolnosť v daždi, aspoň tých vysokých je skoro bezkonkurenčná. Šetrili ale na podrážkach, sú také plastovejšie. Na chodníkoch to samozrejme ničomu neprekáža. Ešte stále slúžia, aj keď tie letné sa rozpadajú, tie zimné ešte majú pred sebou min. 3 zimy.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 14:26

fps píše:já píši i o lepení podrážek u bot La Sportiva, ... mám taky troje La Sportiva vysoké plasťáky (hadráky bez kůže), a žádný problém jsem s lepením podrážek u jejich osmero bot nezaznamenal, dle mě jsou na tom nejlépe Asolo, Dallape, La Sportiva, Scarpa, a nejhůř Meindl, ale samozřejmě to nevylučuji to, že někdo jiný má s těmito značkami opačné zkušenosti, hold v tom množství co dělají Asolo, Aku, La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Meindl, Lowa se jim vždy vše nepodaří
Taky nejsem vysazeny na italske firmy, v rodine mame a mely jsme nekolikero Asol a mel jsem i par Aku. Ale co se tyce bot La Sportivy, nemohu si pomoci, asi jim v poslednych letech sla vystupni kontrola do haje, statistika je neuprosna. Kdyz si syn kupoval Cuby, mely jsme doma dva pary, o jednom najdes fotky te naprosto priserne nejenom lepene ale i asimetrem rezane podrazky, dalsi asi tri pary jsem koukali/zkousel v jinych obchodech a tam kvalita lepeni byla docela podobna, nekdy i horsi, od te doby jsem si ze zvedavosti ve dvou obchodech vzal do ruky vystavene - uplne stejne. Kdyz jsem se nasledne dival na fotky na netu, tak dokonce ani produktove fotky primo LS ukazuji boty s lepenim, za ktere by asi u zkousek neprosel ani obuvnicky ucen. Karakorum Treky: na manzelcinych se po kratke dobe odlepila guma od podesve na nekolika mistech, opraveno, zatim drzi, samotna kvalita lepeni (jemne receno) nic moc, co zkousela, zkousel syn a ja, celkem cca 5 dalsich paru, na kazdem nejake nepekne (ale alespon na pohled funkcni) lepeni se naslo, nekde i vadne. Dvakrat jsem se koukal na Trango Treky . taky dos pofiderni. BoulderX nedavno zkousel syn, nekolik paru ruznych velikosti ve dvou prodejnach, vsude se naslo hodne prebyvajiciho (a zpeneneho) lepidla, sem-tam na par mm na okraji chybelo. Takze je vysoky predpoklad bud neporadneho prilepeni nebo alespon existence bubliny v lepeni.
Takze skore je nejakych 16-18:0 za posledni rok. Toto nemuze byt "se jim vzdy vse nepodari". Promin, tak priserne to nevypada ani kdyz zajdu do nejakeho Decathlonu, Sportissima, pracovnich potreb, k Vietnamcum, kamkoliv. Mozna podesve LS bot nakonec vydrzi vice, ale...
Podivej se na tuto fotku Mammutu, ktere ted doma zkousim. Je to dokonce Made in China, ale asi maji mamutaci dobrou vystupni kontrolu - s lepenim jsou na tom podobne uplne vsechny Mammut boty, co jsem mel v rukou nebo na nohou. (Ne ze by byli neomylni, u jedne bote jsem nedavno videl prasklou milimetrovou bublinu v lepeni na kraji, ale to byla naprosta vyjimka, jinak bylo lepeni v poradku.) Proc to nejde u LS? Nehodnotim, jak to bylo pred par lety, tehdy ty boty jsem nekoukal, co pisu, je stav z posledniho roku. Asi se jim tam neco pokakalo...
Mamut1.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 14:33

monaro píše:V Prabose v Slavičíne som si pred 3-4 rokmi kúpil 2 páry, jeden letný nízky, druhý vysoký použiteľný veľmi dobre v zime. Ceny cca 650 kč + cca 850 kč. Tomu ťažko konkurovať.
:(( Odkdy Prabos vyrabi civilni mestske boty? Pokud dobre vim, tak vyrabi trekove, lovecke, outdoorove (tyto tri by spadli do oblasti "turistickych") a pracovni boty plus pro bezpecnostni slozky. A i kdyby, jak si mam koupit jejich boty, kdyz je u nas nikde nesezenu? Plus si precti, co jsem psal o nestandardni noze i o ekonomickem aspektu mestskych bot, ktere za neco stoji (a jsou bezne v obchodech k sehnani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod monaro » ned úno 12, 2017 14:53

Nie som nejaký megaznalec histórie výrobného programu Prabosu, okem toho terminus technikus podľa normy zrejme bude skôr "vychádzková obuv" teda nie mestská. Tieto páry mali v podnikovej predajni popri iných typoch, prevažne pracovných a tie moje sú takého rázu civilného a univerzálneho, vychádzajú asi z niektorého modelu pre armádu a spol. Mierne zastaralý, účelný dizajn, materiál koža.
Mimochodom, tiež mám trochu neštandardný typ chodidla.
Že niečo nemajú v tvojom okolí - no istý by som si nebol, ale isto aj posielajú poštou. To nič nemení na tom, že ti nevnucujem značku Prabos, len som si dovolil vysloviť počudovanie nad použitím turistckých topánok v mestskom prostredí.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod filipzak » ned úno 12, 2017 15:08

apuka píše:Ale stejne me zajima, za jak dlouho se Ti Karakora doma vysusi. Manzelce se obcas (jen navlhle z potu a z popsaneho preneseni domu) nevysusi uplne ani za dve noci a jeden den. Mysleno bez pouziti novin, jen volne otevrene polozene patou mirne (5-10cm) vzhuru. Kuze je sucha, jen vnitrni futro je alespon mirne vlhke hlavne u prstu a tam, kde je pod podsivkou vice peny. (Jak jsem uz psal, je to ale stale lepsi, nez syn mel problemy s asi vadnymi plastakmi Trango Cube).


apuka tak som ich dával susiť tak cca o 15:00 včera a dneska o 15:00 sú suché. Jako ta podrážka nieje dokonalá ale z tých ktoré som skúšal mali najlepšiu.

Inak tie Mammutky ma zaujali a rozmýšlal som nad nimi ale v Ostrave a okolí ich nemali nikde.
filipzak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned úno 5, 2017 17:46

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 15:12

Prave kvoli nestadardnej nohe nema zmysel si neco objednavat postou. Asi jsi si kupoval nejake dustojnicke armadni boty. Tak ty ja byc nebral uz jen kvuli spominkam na jejich pouzivani na vojne :-).

Ale jinak jsi stale nenapsal zadny duvod, proc ne turisticke. Jak pisu, mnohe vypadaji min. stejne civilne jako ty vojenske dustojnicke. A znovu opakuji, koupi predpokladam ne v nejakych firemnich prodejnach ale v beznem normalnim obchode, proste obuvi. Tam uz fakt nemas ani tu ekonomickou vyhodu, hlavne kdyz srovnas, jak dlouho vydrzi jedny a druhe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod monaro » ned úno 12, 2017 15:36

apuka píše:Ale jinak jsi stale nenapsal zadny duvod, proc ne turisticke.

Nič proti tebe, ale nemáš trochu občas problém s porozumením písanému textu?
OK tak ešte pridám aby to bolo zrejmejšie: keďže na ČT máte taký program Predpověď počasí párkrát do dňa, dá sa relatívne spoľahlivo usudzovať, či napríklad v daný deň zaprší alebo nie. Na 80% prípadov nezaprší, takže je zbytočné obúvať si turistické topánky s isto horšou priedyšnosťou než ľahké mestské. Pre niekoho možno slabý argument. Ďalej tak v priemere sú mestské topánky mäkšie a pohodlnejšie, takže komfort chôze po tvrdom tiež môže byť lepší alebo aspoň nie horší. Pre niekoho tiež nie argument. Ten o cene si asi prehliadol. Pre niekoho teda asi tiež nie argument.
Toto nevylučuje, že v istých prípadoch zlých poveternostných podmienok nebudú turistické možno aj vysoké v meste vhodnejšie. Stále to však bude menšia časť prípadov. Podľa mňa tá flexibilita a možnosť voľby je zásadná.
Ešte taký úsmev vyvolávajúci fenomén "syndróm urbánneho alpinistu" keď niekto chodí v raptore do krčmy alebo na umelú stenu :D tak s topánkami mi to príde podobné... ale kto chce kľudne môže. Podľa mňa ľuďom treba dať možnosť voľby a oni ňou svetu o sebe vyšlú istú jedinečnú správu *
Ale v podstate o nič nejde.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 17:53

Promin, ale zda se, ze problem s porozumenim psaneho textu nemam ja :wink:.
monaro píše:Ten o cene si asi prehliadol.
To byl jediny uvedeny argument, na co jsem TI primo napsal:
apuka píše:koupi predpokladam ne v nejakych firemnich prodejnach ale v beznem normalnim obchode, proste obuvi. Tam uz fakt nemas ani tu ekonomickou vyhodu, hlavne kdyz srovnas, jak dlouho vydrzi jedny a druhe.

Ale uz pomalu chapu, ze Ty myslis turisticke topanky vyhradne ty tvrde s membranou. Ja zase vim, ze existuje dost ciste kozenych (ale i textilnich) bez membran, s nesrovnatelne lepsim komfortem chuze na ruznorodejsich povrsich nez ty bezne mestske. To jsou prave ty duvody, ktere jsem ja myslel, ze se chodi v turistickych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned úno 12, 2017 19:54

mike píše:50% Primaloftku? Fakt to funguje? Docela mne to prekvapuje, protoze Primaloft potrebuje trochu prostoru. Sice min, nez jine synteticke izolace a peri, ale porad bych cekal, ze v ponozkach mu bude chybet. Ze to lip odvadi pot mne neprekvapuje, je tam min vlny a vlna bohuzel pot drzi. Proto si myslim, ze ve vnitrni ponozce by melo byt vlny malo nebo zadna, ve vnejsi naopak, aby vlhkost z vnitrni vytahla.

Jak jsou ty ponozky silne? Vic nebo min nez Trekkery?

- zatím mám v Lorpen T3 Heavy Trekker nachozeno 10 dní při nejnižší teplotě cca -15°C, a komfortní teplota je znatelně vyšší než u Bridgedale WoolFusion Trekker, a jsou i znatelně teplejší než PWS ponožky na spaní, takže je používám v zimě už i na spaní, mám dvoje, a po poslední noci si je nechávám na noze i na turistiku, akorát jsem v nich nechodil celí den při vyšší teplotě než je cca +2°C, a už i při této teplotě mi bylo po několika hodinách na nohy celkem teplo, takže vyšší teploty v nich nebudu ani raději zkoušet, aby se mi zbytečně nepotili nohy?
- ten odvod vlhkosti od nohou je cca stejně dobrý jak u Coolmaxových Bridgedale MerinoFusion Trekker, v těch já v zimě nemohu chodit, ty mě studí
- oboje jsou stejně robustní, ale Lorpen T3 Heavy Trekker jsou všude stejně robustní, kdežto Bridgedale WoolFusion Trekker jsou v některých místech v komíně o něco tenčí, a Lorpen T3 Heavy Trekker jsou o několik centimetrů vyšší než Bridgedale WoolFusion Trekker
- jak je pod nulou, tak už používám pouze Lorpen T3 Heavy Trekker, akorát jsem zvědav na jejich životnost? a taky jestli budou mít i po několika zimách stejný teplotní komfort?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned úno 12, 2017 20:24

apuka píše:Takze skore je nejakych 16-18:0 za posledni rok.

ty ale v těchto počtech píšeš krom jedněch o tom, že se ti něco nezdá na tom jak mají lepenou podrážku, a to i na botách které si viděl jen na fotkách, a ne o tom že se ti na 18 botách La Sportiva odlepila podrážka, já nachodil dost v osmero botách La Sportiva, a problém nebyl žádný, a to jestli je někde něco posunuté o milimetr, nebo něco o milimetr přišité jinak, nebo jestli je někde víc lepidla než jinde, mi je úplně jedno, ale asi to bude tím, že jsem odchován klasikama které jsou co kus to originál, a u těch se na to co ty popisuješ že je špatné nikdo vůbec ani nepozastaví, u nich je to úplně normální
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned úno 12, 2017 20:45

monaro píše:
apuka píše:Muzes rict jeden jediny rozumny duvod, proc se nemaji turisticke boty nosit i ve meste???
Kľudne, aj niekoľko.

tak kde jsou ty důvody, četl jsem od tebe jen slovíčkaření a pádný důvody nikde, jaké jsou dle tebe ty správné boty který by se měli nosit ve městě? dle mě snad všechny, a z těch všech co jsem kdy měl na noze, tak turistické jsou nejvhodnější, jak tu bylo už zmíněno, tak nepíší o vysokých C a nebo D botách z drážkami na mačky, ale o A až B nízkých či kotníkových botách který se dost dobře hodí právě na chození třeba po kostkách či asfaltu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty