Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » stř srp 24, 2022 16:30

Ale zase prrr [-X ... aby ses' moc neradoval .. Po tech dvaceti kilacich me nohy bolely (slapky zespodu) - ne, ze ne !!! to abych uvedl na prvou miru !!!
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2022 16:40

To je v poradku. Nohy si musi zvyknout. Dej si tech 20 km kazdou nedeli a za rok, dva, tri, to bud prejde nebo ti je amputujou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » stř srp 24, 2022 16:46

ze mi nohy apukujou ? co to znamena ? o.O

ps. chlape prosimte neber si to osobne ... delam(e) si srandu s laskou a mirem v srdci *
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2022 17:19

:lol: ceka te tezky osud ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Aranyafea » pát srp 26, 2022 21:50

Tak co se týče reklamace těch mých Meindl Dovre s rozlepenou obsázkou, prodavač ani nemrknul, a s naprostou samozřejmostí, aniž by to blíže zkoumal, tvrdil, že je mu vše jasné, a ví, o co jde. Prý začali u Meindlu používat lepidlo (skutečně tam lepidlo je, zkoumal jsem to i víc zblízka, a je tam vidět) od jiného dodavatele, a zjevně jim to moc nefunguje. Nic víc mi k tomu neřekl, ale z jeho naprosto samozřejmého přístupu jsem nemohl necítit, že už se jim tam vrátila hromada takto rozlepených bot. Zjevně to byla od Meindlu chytrá investice :D
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát srp 26, 2022 22:29

No a jak to teda dopadlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Aranyafea » ned srp 28, 2022 8:46

Zatím čekám na rozhodnutí někoho, ke komu to poslali na posouzení. Nicméně rovnou si vzali i číslo účtu, kam poslat vrácené peníze. Tak doufám v dobrý konec :)
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2022 15:08

Tak snad ten nekdo neni Kamler :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned srp 28, 2022 18:37

Aranyafea píše:je mu vše jasné, a ví, o co jde. Prý začali u Meindlu používat lepidlo (skutečně tam lepidlo je, zkoumal jsem to i víc zblízka, a je tam vidět) od jiného dodavatele, a zjevně jim to moc nefunguje. ... Zjevně to byla od Meindlu chytrá investice
Asi to tak uplne nebude - ty "nase" boty mely problem 10++ let nazad, tam jeste asi nebyl "novy dodavatel lepidla".
Taky je posledni dobou vice podobnych problemu napric znackami.

Aby to nebyla spise soucasna klasika - ze kvuli "ekologicke nedostatecnosti" nejake soucasti mozna pouzivaji jine lepidlo, ktere uz ma "ekologicky spravnou" soucast. Jen ma zanedbatelny nedostatek - lepi blbe.

Tvrdit to netvrdim, ale ty "eko" znacky jsou ted hodne dulezite, rozhodne casto dulezitejsi nez konecna funcnost. :twisted: Takze bych se tomu nedivil (asi tak jako s DWR).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2022 20:14

apuka píše:Asi to tak uplne nebude - ty "nase" boty mely problem 10++ let nazad, tam jeste asi nebyl "novy dodavatel lepidla".

Stejny problem nemusi mit stejnou pricinu. Tenkrat to mohl by nepovedeny par, ted to bude problem s lepidlem. O kterem jsi mimochodem tvrdil, ze tam pry neni :twisted: Spis to vypada, ze jsem mel s meindlkvalitou pravdu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned srp 28, 2022 20:29

mike píše:O kterem jsi mimochodem tvrdil, ze tam pry neni :twisted: Spis to vypada, ze jsem mel s meindlkvalitou pravdu
Ja jsem to netvrdil, jsem psal, ze pokud je pravda, co jsem se dozvedel... Navic tomu docela odpovidaly i boty, ktere mam ted v reklamaci ve Francii - tam teda opravdu nebylo videt zadne lepidlo. Mi spise prijde, ze by to mohlo byt opravdu klidne i tim, ze ty boty byly skladovy lezak.

Furt plati, ze je drtiva vetsina lidi, co ma Meindl pohorky bez problemu s obsazkou. Jsem si to nahodou vsiml - na nekolika Islandech a Litepeacich, lidi kolem mne je meli na nohou - i tady na horach. Rozhodne to nebyly ani mnoho let stare boty ani koupene pred vyletem v kramu dole.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned srp 28, 2022 20:55

apuka píše:Furt plati...

Jak vidis, tak uz to neplati ;-)

z jeho naprosto samozřejmého přístupu jsem nemohl necítit, že už se jim tam vrátila hromada takto rozlepených bot
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod JirkaC » pát zář 2, 2022 12:05

Ahoj, trochu oživím téma

po tom, co sem asi týden pročítal zdejší příspěvky v kategorii bot B/C sem se nakonec dostal do pasti..
Měl sem 3 kandidáty.. Alaska, Tibet a Island
Alasky mi sedí bohužel nějak divně, prostě to neni ono.. ale dám jim ještě šanci :)
Lowa Tibet OK .. zitra jdu zkusit Meindl Island..
Co mě ale děsí, je to, jak si tady stěžujete na kvalitu bot z posledních pár let.. bohužel v neprospěch mých 2 kandátu v užším výběru.. přeci jen abych u boty za 7+k řešil reklamaci po roce 2 používání a to ještě ne každotýdenního mi nepřijde úplne to co chci zažívat....

Máte někdo zkušenosti s Tibety i Islandy koupenými letos ? loni ? to je to opravdu taková bída, že jsou po 2 letech u Tibetu odlepený špičky.. u Meindlu odsázka apod ??
vím, že servis mají obě značky více méně identický.. ale přeci jen.. bych rád slyšel postřehy od lidí, kteří tyto boty nosí a třeba na Tibety je recenzi na netu poskrovnu

diky za postřehy
JirkaC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 2, 2022 11:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob zář 3, 2022 11:24

Zase to neber jako bernou minci. Ve skutecnosti jsou to stale hodne male procenta problemu - a nejsou vyssi nez byvaly jindy nebo jsou u jinych vyrobcu/modelu (i u Alasek). Vsak staci si na OF precist vlakno o reklamacich bot :-).

Pri Tvem predpokladanem pouzivani je stejne otazkou, jak, kde a v jakych podminkach je budes pouzivat, pripadne mozne problemy (ale taky moznost zadnych problemu) se budou udvijet nejvice od toho. Uplne nezavisle na znacce a modelu.

Zrovna za posledni dva tydny jsem se v Otztalu setkal s bezproblemovymi Islandami (a jinymi Meindlami) i Tibetami, ale taky obcas s problemovymi botami kazde znacky na nohou turistu. Podle stavu (a obcas vyjadreni majitelu) rok-dva starymi modely, ale i uplne novymi. Ti "zapadnari" nejak nemaji ve zvyku nosit jedny pohorky deset a vice let...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » sob zář 3, 2022 12:08

to mi pripomina, ze jsem tedka nedavno koukal na tohle video, kde Chase rika, ze mame mit pokazdy u sebe lepidlo .. Je pravda, ze ja v KPZ lepidlo nemam .. je nejake lepidlo, ktere by jste doporucili ? ty sekundaky nejsou uplne dobre na lepeni vetsi plochy ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob zář 3, 2022 13:11

Pokud myslis lepidlo kvuli prilepeni odlepene obsazky, tak je tovice-mene zbytecne. Pokud jinahodou nekde doslova neodkopnes, tak se odlepenim/po odlepeni ta guma roztahne a nedokazes ji prilepit zpet. A to uz nemluvim o tom, ze stejne nedokazes zabezpecit dostatecny tlak v pozadovanem tvaru do "vytvrzeni" lepidla. Bez toho to drzet prakticky nebude - mne z uvedenych duvodu sevc primo rekl, ze mi ani mirne odlepenou obsazku neprilepi zpet, ze to nema smysl, bez originalniho prislusenstvi na to lepeni se to rozlepi pri prvnim pouziti.
Navic nesmi zustat zadna spina a necisteni mezi botou/lepidlem/gumou, jinak to nedrzi.

Jinak je pravdou, ze sekumdak je na to spatny, potrebujes pruzne lepidlo - neco jako Chemopren na boty nebo jeste lepe Pattex Gel (ale ani ten dlouho nevydrzi na trochu vice namahanych mistech, moje cerstva zkusenost).

Kdyz uz, tak si radeji vezmi leukoplast nebo jinou odolnou lepici pasku. Vzdy to ale bude pouze nouzove a kratkodobe reseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob zář 3, 2022 19:11

apuka píše:Ve skutecnosti jsou to stale hodne male procenta problemu - a nejsou vyssi nez byvaly jindy nebo jsou u jinych vyrobcu/modelu (i u Alasek).

:roll: ty tvoje relativizace... O kousek vys mas napsano, ze se zrovna u Meindlu neco podelalo s lepidlem a reklamaci maji spoustu. Osobne bych tedy zrovna Islandy nekupoval (ani kdybych k nim nemel jine vyhrady).

apuka píše:Zrovna za posledni dva tydny jsem se v Otztalu setkal s bezproblemovymi Islandami (a jinymi Meindlami) i Tibetami, ale taky obcas s problemovymi botami kazde znacky na nohou turistu. Podle stavu (a obcas vyjadreni majitelu) rok-dva starymi modely, ale i uplne novymi.

Uz vidim, jak jsi na tohle tema delal vyzkum mezi turisty :lol:

ntz píše:jsem tedka nedavno koukal na tohle video, kde Chase rika, ze mame mit pokazdy u sebe lepidlo

To mas z toho, ze poslouchas zvanily a exhibicionisty na trubce :roll:

apuka píše:Kdyz uz, tak si radeji vezmi leukoplast nebo jinou odolnou lepici pasku.

Dobre lepivou naplast bez polstarku, stribrnou pasku a mne se v posledni dobe nejvic osvedcila kineziotape (na doporuceni lidi tady, diky). Protoze je pruzna a drzi lip, nez naplast. Daji se s ni spravit roztrzene kalhoty (coz je moje nejcastejsi nehoda), prodrene polstrovani na botach a nejspis i cokoliv jineho. Navic se da pouzit jako ochrana proti puchyrum/odreninam a prelepit s ni polstarkovou naplast.

Lepidlo jsem nikdy s sebou nemel, nikdy mi nechybelo a povazuju to za pitomost. Kdyz uz bych si nejake bral, tak ten Pattex gel, ale v terenu fakt nevidim rozumne pouziti. On totiz opravdu potrebuje 24 hodin na vytvrdnuti (jina lepidla taky). Vlhkost sice nevadi, naopak, ale necistoty ano a hlavne se to musi nejak zafixovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » sob zář 3, 2022 22:50

mike píše:To mas z toho, ze poslouchas zvanily a exhibicionisty na trubce :roll:


zrovna tohodle mam rad, ne uplne vsechno ale jako jo .. btw, pokud jsi koukal dobre, tak sis' urcite vsiml, ze lepi Alasky ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 5:18

nad nejakou tejpou taky premyslim, ale vetsinou prave i ta spulkovka to spravi (krom kalhot, tam vhodna neni) za setinovou cenu.

ja kdysi vterinak nosila, ale to byla znouzectnost protoze moje historky s odpadavajicima podrazkama starych bot tu znaji snad uplne vsichni:D jenze byla doma blba, zacaly mi odpadavat podrazky na obou parech, mux to lepil, obuvnik to lepil... takze sem 10x za den podmazla problemovy casti... kdyz sem to poslala jedny do restday a druhy do jine prodejny, v restday je zuzily tak, ze sem do nich nedostala nohu a v te druhe po upozorneni at si hlidaj malicky me tlacila "jen" v palci... takze oboje nosi velice spokojene kamoska, kozeny tevy, a nekdy v ty dobe sem poprve v zivote vyzkousela u nas jeste hodne neznamy altry, protoze uz sem mela sakra problem se do neceho dostat... tak bez vterinaku bych fakt nedosla ani na vlak ale to na to neni vhodny lepidlo, ackoli sem takhle s tim odjezdila par akci, rozhodne sehnani jinejch bot bylo o dost sikovnejsi... ale nerikam, ze se ten vterinak hodit nemuze, ale odstavaji obsazku klidne nechat bejt a podrazku je lepsi bud zafixovat paskou nebo nejakym spagatem...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 4, 2022 18:47

tak sem si dneska koupila potitka na zapesti a budu testovat ty meindl.air revolution... blizi se jejich sezona.

nechapu kdyz byly novy, byly jak backurky celejch 40km a po vymene podrazky bych si jeste zvykla ze sou tvrdy jak broky, ale po 10km mam tak omackany kotniky jakoby zepredu, ze se to neda. jak to zacne bolet malo tak hodne se to rozjede je v ramci metru, zadnejch kilometru...

kdyby to ustalo aspon zimni prochazky z psama at my dlouho vydrzi berniny..

ale mam obavy, ze pujdou brzo tak do kontejneru pro bezdomovce

loni na dovce sem chodila 4 dny jen cca 12 km denne a ten posledni den to uz se nedalo ani obut... na tohle se nejak zvyknout neda a jinak vazat tak to jen boli jinde.

ale nadeje si nedelam, mam uzky kotniky a kdyz to nedotahnu, klechta mi noha a kdyz dotahnu tak mam omackamy mekky tkane :D a oboji je desny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lojzmen » ned zář 4, 2022 22:23

Možno použít i obvaz/obinadlo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 2:41

ntz píše:btw, pokud jsi koukal dobre

Nekoukal jsem vubec. Proc bych mel? Ja tyhle trubkove (z)verozvesty fakt nemusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 10:01

miku, nebud jak dite ... nebo jak nejakej duchodce ..

Obrázek
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 15:02

Dite? Pro deti jsou prave videa :D Pro deti a vidioty. Duchodce taky ne, tenhle nazor mam konzistentne od doby, co se tenhle mor objevil, coz uz bude pres 20 let.

Video ma svuv vyznam. Sdeleni obrazove informace. Jak neco vypada, jak se s necim pracuje apod, tam to muze byt prinosnejsi, nez textovy popis. Ale poslouchat desitky minut zvaneni mluvici hlavy? WTF? Stejnou informaci bych v textu vstrebal radove rychleji nemluve o tom, ze se s textem lip pracuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » pon zář 5, 2022 16:08

dovolim si jeste jednu otazku ... mam tim stejnym sprejem (Cherry Blossom Ultra Repel) osetrit i ty polohadrove Dolomity ?? Mam uz je docela dost jety, i ta kuze uz je takova dost jeta neb jsem je nikdy nijak neosetroval zadnou impregnaci (ale furt drzi - tady na tehlech botech me gorac strasne prekvapil jak funguje dobre), spis se bojim, aby se nejak nerozpraskala ta kuze (nevim jak se to jmenuje, nemaj ale tu brousenou kuzi jako napr. Alasky, maj tu "lehce chlupatou" mekkou kuzi - fakt nevim, jak se tomu rika) .. zaroven bych se chtel zeptat, je nejakej 3rd party servis, kde by to byli schopni podrazit a eventuelne vymenit tu penu ? Ta podrazka je uz fakt znacne seslapana (mam je ?4 roky, nechce se mi je ale odepsat - mam je fakt rad)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 5, 2022 20:11

Muzes. Jak kuzi, tak hadrove casti. Nejlepsi by teda bylo kuzi predem osetrit nejakym kondicionerem a az pak impregnaci, ale je otazka, jestli to ma vubec smysl, kdyz uz jsou pomalu na odpis.

Kdyz je mas rad, tak si kup dalsi, ne? Podrazky u mas meni Restday, zkus se jich zeptat. Na prvni pohled by to jit melo, ale oni budou vedet lip. Akorat ti tam nejspis daji nejakou jinou, podobnou, boty pri tom zdeformuji a nakonec mozna prijdes na to, ze bylo lepsi koupit si nove, protoze to uz neni ono. Teda, spousta lidi s nima ma zkusenosti dobre, ja je nemam rad, jelikoz mi boty zkazili. Beru je jako fusery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte zář 6, 2022 19:19

mike píše:Uz vidim, jak jsi na tohle tema delal vyzkum mezi turisty
Psal jsem o tom na OF v prubehu let uz vicekrat. Zadny "pruzkum" nedelam (i kdyz vim, ze na vetsine ceskych a SK VS by v diplomce byly nadseni, jak kvalitni "data" se zpracuji :evil:), jen se zvyknu koukat lidem, ktere potkavam na boty (i na obleceni a jine vybaveni), abych mel trochu prehled, co se nosi a v jakem je to stavu. Kdyz se zastavim nekde u chaty a vejdu dovnitr, tak nekde se da jit pres "Schueram", tak se tam kouknu. No a kdyz nekde sedim (obedvam, fotim) napr. na vrcholu a jsou tam i dalsi, casto si prohodime par slov, neni problem se je pri tom zeptat i na jejich boty a zkusenosti s nimi - by ses divil, jak mnoho lidi takovy zajem potesi a jak radi o tom neco reknou. Samozrejme s ohledem na omezeni s urovni anglictiny jak u mne, tak i u ostatnych, ale nekdy to jde i s par nemeckymi slovy, ukazanim a usmevem :-). Proste se dozvis, ze maji ty boty nejakou dobu, kde vsude a asi kolik (no, spise ve dnech, ne v km) nachodili. Jasne, ze se ptam jen kdyz jsou to boty, ktere me zajimaji, u nejakych McKinley a pod se moc neptam.

Takto se dostanes k nejakemu docela pouzitelnemu praktickemu prehledu, ktery je mnohem vymluvnejsi nez usklibnuti nejakeho prodavace v Tilaku.

(Takoveto "okukovani" obcas delam i u nas nebo na SK, pokud se setkavam s lidma - a ani tady to neni nijak jine nez predtim.)

Protoze moznost problemu prave u Meindlu mne docela zajima (kvuli tomu, ze manzelce sedi jako jedny z mala nektere boty od nich), tak jsem se puvodne chtel zajet "si zadiskutovat" do Ventu do jednoho sidla horskych vudcu. Oni primo tam maji i prodejnu (hlavne) bot, az na par C/D a D vyjimek od La Sportivy same Meindly, zato vyber o jakem se jim v prazskem Tilaku muze jenom zdat. Chtel jsem se je zeptat prave na ten problem s obsazkami. Jen mi potom doslo, ze u nich vetsinou nakupuji jejich klienti, tj. objednaji nejaky prechod, prijdou, koupi si boty (napr. kdyz jim rekne guide, ze to, co maji jsou nepouzitelne na ten prechod), pojedou na ten prechod a jdou pryc. Takze se primo u nich moc reklamaci neresi, takze bych se nic moc nedozvedel. Bohuzel, az ted, mi dochazi, ze jsem udelal blbe, protoze mnoho (vetsina z tech, co jsem je videl) z jejich (i jinych) guidu nosi Meindly. Takze prodavaji, co sami pouzivaji.


mike píše:ty tvoje relativizace... O kousek vys mas napsano, ze se zrovna u Meindlu neco podelalo s lepidlem a reklamaci maji spoustu.
Myslim si, ze jedno vyjadreni jednoho prodavace v Tilaku zase tak moc neznamena. Hlavne kdyz si k tomu vezmes nekolik "nedulezitych" (obcas vzajemne souvisejicich) skutecnosti tykajici se covidu za posledni dva roky:
- pocet lidi chodici do hor a lesu se znasobilo
- ti, co uz predtim obcas chodili ven, chodili casteji a vice
- mnoho lidi zacalo chodit ven i v pocasi, kdy to predtim nedelalo (dest, snih)
- nove boty si koupilo mnoho lidi, ktere je predtim nemelo (aby mohli chodit) i tech, kteri zjistili, ze ty x let stare se rozpadavaji. Tento bod sebou prinasi dalsi nasledky jako ze se vykupuji zasoby ze skladu, casto boty starsiho data vyroby a prodavane levneji v akcich. U nekolika prodejen jsem si sam vsiml, ze napr. Islandy, ktere prodavali par jednou za dlouhou dobu a dodavky se jim obnovovali (z jejich centralniho skladu, ne od Tilaku) jednou napr. za dva roky ted byli schopni vyprodat vsechny sve zasoby. Stejne tak prodali jine Meindly, ktere jim tam lezely na sklade jeste dele.
- u Tilaku jim zmizely ze skladu i boty, ktere se malo, resp. skoro vubec neprodavaly. Protoze jsem se na to obcas koukal (zase shanel jsem pro manzelku), tak vim, ze bylo par modelu (co jsem se koukal ja, ostatni nevim), kde zmizela cela nabidka nebo zustaly pouze okrajove velikosti - a v case se nabidka jak modelu tak velikosti v case menila je malokdy a pouze jen v nizkych jednotkach kusu. Taky tomu odpovida, jak jsem komunikoval s dvema prodejci na SK (zase pri shaneni modelu pro manzelku), kteri se mi stezovaly, ze jen doprodavaji sklady, ze od Meindlu vubec nechodi nove zasilky a to uz delsi dobu, v podstate minimalne od lonskeho roku. Podobnou stiznost jsem mel i od jednoho rakouskeho prodejce a - sice ve velice opatrne forme - i primo z prodejny Tilaku v Praze...

Tj. za stejne obdobi se prodalo vyrazne vice bot nez predtim, obecne se doprodavaly starsi zasoby (tj. boty lezici dele na sklade) a boty se pouzivaly v prumeru ve vyrazne vetsi kilometrazi a za rozmanitejsiho pocasi. Jinak receno se hodne zvysil pocet "botokilometru" za kazdeho pocasi. Uz jen toto musi pri zachovani stejnych procent problemu a reklamaci zvysit celkovy pocet reklamaci a oprav.
To, ze se vyprodaly starsi boty, kdovi jak skladovane urcite ne zanedbatelnou mirou prispelo ke zvyseni oprav (obzvlaste obsazka - pokud, jak pises, by to melo byt lepidlem, tak to PU tim skladovanim, hlavne spatnym nejvice trpi). No a v neposledni rade to, ze se boty mnohem vice pouzivaly ve vlhkem, mokrem a zasnezenem pocasi (a doma kdovi jak se susily) se projevi nejvice prave na obsazkach. Na poslednich dvo bodech se nic nemeni (spise naopak) ani pokud se uz lepidla nepouzivaji nebo pouzivaji v omezenem rozsahu.
Mimochodem, ty stiznosti na nedodavani noveho zbozi nebyly jen u prodejcu Meindlu ale i na ostatne dodavatele, vsak taky neni uplne jednoduche sehnat nove boty uz delsi dobu, dodavky jsou ve vyrazne mensich mnozstvich - pokud tedy jsou.

Tak si dej dokopy tyto veci a ani kdyby byla pravda, ze se zvetsil absolutni pocet reklamaci, tak nic nenasvedcuje tomu, ze by se to nejak zvysovalo i procentualne.

Dalsi veci, proc si dovoluji napsat, ze se to nijak nemeni je, ze to vidim sam na vlastni oci, lidi nenosi boty s odlepujici se obsazkou/spickou nejak viditelne vice nez predtim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte zář 6, 2022 21:45

Tyyjo, tolik slov a uplne zbytecnych. Teda, krome toho, jak je krasne videt, ze prani otcem myslenky a dokazes si "zduvodnit" v podstate cokoliv. Pritom jsi vynechal tu nejpodstatnejsi informaci:
Aranyafea píše:Prý začali u Meindlu používat lepidlo (skutečně tam lepidlo je, zkoumal jsem to i víc zblízka, a je tam vidět) od jiného dodavatele, a zjevně jim to moc nefunguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod JirkaC » stř zář 7, 2022 10:41

takže zkoušecí maraton nebere konce.. bohužel musim jezdit sem a tam, protože tam, kde mají třeba 2 velikosti jedný boty. nemají druhýho výrobce atd... bohužel jak Alasky tak Meindly sem musel vyřadit.. u obou mi v botě cosi . něco nesedělo.. v obou případech to byla pata.. specilene i Mendlu jakmile se se lehce naklonil dopředu a nasimuloval chůzi do kopce nad patou sem citíl nejký lehklý tlal.. a to lepší asi nebude a to sem je měl na noze dobrejch 20 minut a dost pozdě odpoledne... takže ty jsou taky z kola venku t - zamrzí kdyyž jsouted na 4camping za relativně peknou cenou
takže zůstaly Tibety... ty mi sedí ve 3 velikostech snad všechny . takže mě čeká ještě jedno zkoušecí kolo a vyberu pravděpodobně ten zlatý střed mezi velikostmi.. doufám že se u mě nedostaví onen problém s tlačením háčku , že při mém chození cca 200-300 km do roka něco vydrží :)

ještě jeden dotaz bych ale měl když už sem se rozepsal.. mám boty hned po koupi vyživit kondicionérem a namazat voskem ? nebo stačí když jsou nový rovnou vosk ?
Naposledy upravil mike dne stř zář 7, 2022 16:32, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho vlastniho prispevku
JirkaC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 2, 2022 11:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » stř zář 7, 2022 10:49

ja zase hlasim, ze jsem ve svejch novejch Alaskach slapl do hovna :( ... myslel jsem, ze mi hrabne ..

@JirkaC - (bylo mi receno, tak jsem udelal i ja) - melo by stacit je po koupi hned naimpregnovat (idealne celej sprej, nadvakrat, eg postriknout je 1/3, nechat hodinu odlezet a doplacat na ne zbytek)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Boty