Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned zář 10, 2017 20:41

na to ti budou podobné boty stačit, ale já bych se koukl spíš po jiných značkách, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned zář 10, 2017 22:08

apuka píše:ten Garmont vyztuhu ma a s chozenim v mackach by problem byt nemel. Jsou to prakticky (lehce) C-ckove boty.

Vyztuha na pate z nich jeste Cckove boty nedela. Ta je tam spis proto, aby macky podrazky hned neurvaly. Musela by byt vyztuha po cele delce a s ni by zas byla bota velmi nevyvazena. Svrsek je mekky (1.8 mm kuze), nema ani poradnou obsazku, snerovani jak na lezeckach... Unika mi, k cemu jsou takove boty dobre. Asi jak pisou, na kempovani.

Kkkd píše:Jsou pro tyto účely Garmont Ascent vhodné? Nebo se mám podívat po úplně jiných botách?

Za mne ano, viz vyse. To, co chces, je tematem tohodle vlakna. Kup si nejake normalni rozumne pohorky a budou ti fungovat. Moznosti je dost, trochu si to tady procti. Kdyz budes mit rozum, tak na MB pujdes az se zkusenostma a do te doby ty prvni davno ochodis a stejne uz budes vedet, ze potrebujes neco pevnejsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mitau » ned zář 10, 2017 22:24

fps: Tuhle odpověď snad máš přichystanou a jen to do tohohle vlákna jednou za týden kopíruješ :D Kdybys místo značek uvedl třeba dva modely, které by pro Kkkd mohly být zajímavé, určitě by ti byl vděčný. Navíc tvoje doporučení je občas až moc konzervativní a určitě ne pro všechny, protože je potřeba boty zkoušet a do ČR se jen tak něco nedováží. Docela by mě zajímalo, co bys pro Kkkd vybral u Dallape (a to nemluvím o dostupnosti), Hanwagu (pokud se v ČR nemá trápit v těžkých Alaskách) nebo i u Lowa.

Kkkd: MB je tady trochu jako červený hadr. Kdekdo by tam chtěl a neuvědomuje si, že turistika po Československu mu k tomu moc nepomůže. Proto ty negativní reakce a upozorňování, abys tomu dal čas.

Na zimní ČR, ferraty a nějaké kratší ledovcové věci se mi ty Garmonty dost líbí, osobní zkušenost ale nemám. Pokud ti dobře sedí, tak bych do nich na tvém místě šel. Ještě můžeš zkusit podobné Scarpa Zodiac Tech. Já mám na celkem podobné použití Salomon X-Alp Mtn a taky jsem s nimi spokojen. Jsou jen na řemínkové mačky, trošku měkčí, ale zas se z nich nemusím přezouvat na delší chození jako někteří známí v C-čkových pohorách. Ale Salomon určitě není značka podle představ fps :twisted:

PS: Ještě je důležité, v čem jsi chodil do teď a na co jsi zvyklý. Já byl třeba na feratách na Triglavu na těžko v běžeckých Inov-8 Trailroc 255 a byl s tím dost spokojený. Někdo byl ale určitě dal v takovém terénu přednost pohorám. Obecně na OF je vidět trend, že čím jsou lidi starší a víc je toho zlobí (nebo dostanou rozum?), tím berou "zbytečně" těžší pohorky.
Naposledy upravil mitau dne ned zář 10, 2017 23:06, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned zář 10, 2017 22:39

Tvemi poslednimu souveti nerozumim. Jak to myslis? Neni tam nejaky preklep? Prijde mi, ze si trochu odporuje...

U mne byl vyvoj takovy, ze jsem zacinal na nizkych botach, pak presel na lehke Bckove pohorky a nakonec skoncil na univerzalnich B/C Alaskach, ktere mi vice ci mene fungujou na vsechno. U nas je to obcas mozna trochu overkill, ale zas to beru jako trenink na Alpy; nohy jsou na vahu zvykle. Nad 3500 uz taky nejsou idealni, tam by se obcas hodilo neco pevnejsiho. Ale porad jsou jeste pouzitelne, i na ten MB by se v nich dalo.

Na Alasky jsem presel asi v 35 a to mne jeste celkem nic nezlobilo, jen jsem v Alpach zacal chodit volne tereny a chtel jsem vetsi jistotu. Ze bych teda dostal rozum? :-k :twisted:

BTW, s vekem obvykle roste i vaha a cim je clovek tezsi, tim vic oceni pevnejsi boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mitau » ned zář 10, 2017 23:10

V předchozím příspěvku jsem dal "zbytečně" do uvozovek, ať to nemate. Jsem mladý, z mého pohledu jsou ty těžší pohorky "zbytečné". Jak je to doopravdy záleží na pohledu každého.

Ano, změna pohorek kvůli terénu i kvůli váze turisty dává smysl, obojí přichází s věkem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned zář 10, 2017 23:29

Fajn, ted uz mi to smysl dava :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon zář 11, 2017 8:21

mike píše: Musela by byt vyztuha po cele delce a s ni by zas byla bota velmi nevyvazena. Svrsek je mekky (1.8 mm kuze), nema ani poradnou obsazku, snerovani jak na lezeckach... Unika mi, k cemu jsou takove boty dobre. Asi jak pisou, na kempovani.
Ja nepsal o vyztuze na pate - ta bota ma vyztuhu pod celou podrazkou. Tvrdosti neni uplne C ale spise tvrdsi B/C.
Vis, podle fotek by se nemeliy delat dalekosahle vyvody. Mel jsi nekdy tu botu alespon v rukou, nedejboze na nohou, ze soudis? Ty boty jsou na feraty, lehci lezeni a na VHT s ledovci. Jasne, nejsou vhodne na nekolikadenni prechod ledovcem. Kdyz uz nic ne, alespon si precti "recenzi" (z praxe) na Rockpointu - ne ze by se mi libila, ale z hlediska vyuziti boty souhlasi.
Nejlepe to ohodnotil mitau: na zimni CR, ferraty a kratsi ledovcove veci jsou dobre, ja bych jenom dodal, ze az si zvykne na trochu vetsi tvrdost (pokud jeste neni z pohorek), bodou vhodne i na letni CR.

Moje Asolo Granity nemaji "poradnou obsazku", moje nove Salewa Crowy maji svrsek mekky (Cordura a castecne tenky semis, rozhodne mekci nez 1.8mm Perwanger) a maji snerovani jak na lezeckach. K cemu jsou takove boty dobre? Asi jen "na kempovani"...

Mel by sis uvedomit, ze dnes uz kategorie B/C, C jsou pouzite pouze na tvrdost podrazky - uz zdaleka neplati, ze C-ckove boty jsou tvrde i ve svrsku a jsou z hrube kuze aby byly velice pevne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon zář 11, 2017 11:45

kkkd:
Obavam sa, ze ak nemas toho vela nachodene, tie Garmont Ascent budu pre teba na beznu turistiku aj ferraty tvrde.
Obdobne ale maksie su Garmont Vetta MNT GTX, v tych vies chodit od jari do jesene (moja zena ich v pohode pouzivala aj v zime) vratane ferrat a na zimu (ak je u nas -15 tak teplejsia bota nie je na zahodenie), ladovce, Alpy, nieco ako Garmont tower extreme LX GTX.
Znacku si musis vybrat sam,podla toho, co ti sadne na nohu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon zář 11, 2017 16:42

mitau píše:Kdybys místo značek uvedl třeba dva modely, které by pro Kkkd mohly být zajímavé, určitě by ti byl vděčný.

tak to se těžko radí jen dva modely když nevím zda chce celokožené (jak kvalitní kůži chce), kombinované a nebo plasťáky, to mu jich doporučím minimálně deset, takže si z nich bude stejně těžko vybírat, úplně stačí když ve stejné kategorii jako jsou Garmont Ascent si vybere něco od Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 17:44

apuka píše:Vis, podle fotek by se nemeliy delat dalekosahle vyvody. Mel jsi nekdy tu botu alespon v rukou, nedejboze na nohou, ze soudis?

Nemel, ty snad jo? Neco tak hnusneho bych si neobul ani kdyby mi platili :P

apuka píše:Kdyz uz nic ne, alespon si precti "recenzi" (z praxe) na Rockpointu - ne ze by se mi libila, ale z hlediska vyuziti boty souhlasi.

Proc bych to delal? Bota je na prvni pohled ohavna a z hlediska vyuziti RP pise: vhodné pro aktivity Turistika a kempování.

apuka píše:Mel by sis uvedomit, ze dnes uz kategorie B/C, C jsou pouzite pouze na tvrdost podrazky - uz zdaleka neplati, ze C-ckove boty jsou tvrde i ve svrsku a jsou z hrube kuze aby byly velice pevne.

Zrovna ty jsi tu nekolikrat daval definici C bot a terenu, do ktereho jsou urcene. Myslis, ze tohle snese chozeni ve volnem terenu a v sutich? IMO by dopadly hur, nez me Meindl Islandy. Cckove boty od Garmontu jsou Pinnacle, porovnej si je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2017 9:15

mike píše:Nemel, ty snad jo?
Jo, mel jsem je na nohou. Nezapomen, ja nemam jednoduche najit nejake boty, ktere by mi alespon trocha sedeli, takze postupne se dostane i na ty, ktere se mi vzhledove nelibi, bo uz nevim co jineho bych nasel. No, mne nesedely, ale vubec si nemyslim, ze by musely byt spatne.
mike píše:Cckove boty od Garmontu jsou Pinnacle, porovnej si je.
Vsak jo, z Pinneaclema se srovnavat nedaji. Ale presto si nemyslim, ze by nezvladaly i C-ckovy teren. Nezapomen, ja a hlavne syn jsme v Asolo Powermatic 100 presel dost suti a VHT terenu, i poradne C-ckove - a ty boty se z toho neznicily, teda casem krome podrazky (ktera ale byla na urcena na teren B az B/C). Muzu Ti rict, ze bys na tech botach prvni 2-3 roky nerekl, cim vsim presly - a to maji jeste mensi obsazku nez ty Ascenty. Na kuzi nebyly zadne stopy, jako nova. Perwanger vydrzi mnohem vic nez nubuk... Ted uz synove (po cca 5,5 letem vyuzivani, nove - a blbe B-ckove - podrazce) je uz kuze trochu opotrebovana, ale to nejvice "otlacenim" mackami s novou podrazkou, ktere na macky nebyly moc vhodne, nejake praskliny nebo skrabance na ni stale nejsou. A za sebou maji tak min. 3000-3500m, vcetne zimniho i ledovcoveho pouziti.
O svych Granitech ani nepisu, ony stale zvenci vypadaly jako nove kym jsem je naposled nenatrel Meindlovym kondicionerem, ktery po cca 8-mi letech uz nejak zmenil konzistenci (asi se vyparila voda nebo co tam je) a ted je kuze skoro jako zapatlana nepovedenym voskem.
Navic vem do uvahy, ze s posunem lidi do tezsich terenu a ferat se zacaly delat lehke boty ("Ideal for light mountaineering, low grade climbing and via ferrata. ") na teren na rozhrani "klasickeho" B/C a C terenu. A Ascent je bota presne tohoto urceni.

A o te RP recenzi jsem psal kvuli tomu, abys videl, ze to nejsou boty na "aktivity Turistika a kempovani". Ale kdyz Ty recenze a clanky, ktere ukazuji na neco jineho nez nazory, ktere sis v sobe vytvoril nectes :twisted: (anebo oznacis za marketingove a PR kecy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » čtv zář 14, 2017 7:26

Tak to nakoniec vyhrali Alasky wide (made in Croatia). Včera som ich bol zobrať. A pre porovnanie šírky. Červená vložka je z Inov-8 Trailtalon 250 fit S, ktoré mne vyhovujú úplne presne.

boty_zmensena.jpg
boty_zmensena.jpg (84.55 KiB) Zobrazeno 12647 krát
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » čtv zář 14, 2017 8:01

mitau píše:PS: Ještě je důležité, v čem jsi chodil do teď a na co jsi zvyklý. Já byl třeba na feratách na Triglavu na těžko v běžeckých Inov-8 Trailroc 255 a byl s tím dost spokojený. Někdo byl ale určitě dal v takovém terénu přednost pohorám. Obecně na OF je vidět trend, že čím jsou lidi starší a víc je toho zlobí (nebo dostanou rozum?), tím berou "zbytečně" těžší pohorky.

Po 4 rokoch behania, 2 roky barefoot, 3 rokoch ultratrailu som tiež nadobudol presvedčenie, že v ľahkých bežeckých botách sa dá všetko (dokonca som vyťahoval vložky, pretože mi s nimi pripadali príliš mäkké, bežne chodím na podrážke 3 mm) a odložil staré Pinnacle do topánkového dôchodku s použitím už iba na zimu. Tak som sa vybral toto leto na túru naťažko (20 kg) krížom cez SR. Mal som naplánované denné objemy 40-45 km. Obuv na to určenú som mal Inov-8 Trailtalon 250 a Luna Origen. Prvé dva dni nonstop pršalo, na štvrtý deň som už ledva kráčal a túru musel po cca 160 km ukončiť s tým, že zo spodnej časti chodidla som si strhával pokožku. Po tejto skúsenosti som uznal, že bežecké boty sú zrejme vhodné fakt na beh naľahko (aj tie ultratraily) a na túru naťažko treba poriadne boty. Tak som sa rozhliadal a vyhrali to Alasky wide. Vek 38, váha 82 kg ;-)
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv zář 14, 2017 8:14

V tvojom clivom príbehu ide asi skôr o to, že tá noha nebola pripravená na chôdzu naťažko. Aspoň teda predpokladám, keďže žiadne kratšie (3-4-dňové) túry naťažko nespomínaš. To isté by sa ti v takom prípade stalo v akýchkoľvek botách, keďže chodidlo nebolo na takú záťaž zvyknuté. Dva dni mokra tomu tiež isto nepomohli :D

Ja osobne nemám problém ísť 300 km s 18-kilovým báglom v bežeckých topánkach, aj keď som väčšinou chodil v mäkších XA Pro Mid. Teraz nosím k splnej spokojnosti tvrdšie Speedcross Vario, viac dní s báglom aj do 30 kg. Béčkové topánky nosím až do naozaj rozbitého terénu bez chodníkov, a B/C Cuby nosím občas len preto, že ich mám veľmi rád :D V skutočnosti ich nepotrebujem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » čtv zář 14, 2017 8:44

V tom to nebude. Naťažko chodím posledných 9 rokov, túry od 3 do 10 dní, aj keď je pravda, že posledné dva roky to bolo minimálne.

Len som chcel uviesť svoju skúsenosť, že začínam znova rozlišovať, na čo sú ktoré boty určené.

Nebol problém tiež behať v Tatrách minulú jeseň po jemne zmrzlej kruste v Trailrococh a pozerať sa, ako to niektorí nevedia dať v pevných botách. Tiež zimné behy v snehu. Ono je to skôr o tom, ako vie daný človek "chodiť".

Proste tie Inovy boli na to príliš tenké, XA a celkovo Salomony okrem S-Labov sú oveľa pevnejšie a hrubšie. Myslím, že v tých by to možno dopadlo o trocha lepšie.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv zář 14, 2017 8:56

Mne na tých Speedcrossoch Vario veľmi vyhovuje dezén aj matroš podrážky. Žiadne pohorky tak univerzálne držiacu podrážku mať nikdy nebudú. Keď čakám aspoň náznak chodníka, beriem radšej Salomony, a v technickejších pasážach si ich aj zaviažem :D

Ale že to má niekto inak je OK.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tyrr » čtv zář 14, 2017 9:00

Kkkd píše:Zdravím,
vybírám boty, které bych mohl používat do Tater, Alp (i ferraty), případně v zimě nebo na podzim do českých hor typu Beskydy, Jeseníky. Rád bych, aby boty zvládly výstup na Mt. Blanc. ...


Mrkni se na http://meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=433 Na ledovci se je teprve chystám vyzkoušet, ale jinak jsem s nimi zatím velice spokojen...
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » čtv zář 14, 2017 9:24

Tak podrážka je aj na Inov-8 úplne top, to drží všade. Ja som na ne nezanevrel, veď celé leto bolo v nich, ale už nie naťažko.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv zář 14, 2017 19:07

lukasj píše:Tak to nakoniec vyhrali Alasky wide (made in Croatia). Včera som ich bol zobrať. A pre porovnanie šírky. Červená vložka je z Inov-8 Trailtalon 250 fit S, ktoré mne vyhovujú úplne presne.

Mam pocit, ze z vlozky sirku moc nepoznas a ze normalni i wide Alasky maji stejnou. A ze u wide verze se bota rozsiruje az nad ni. Ale jiste to uplne nevim, neporovnaval jsi to nahodou? A mel jsi na nohach i normalni Alasky? Zajimal by mne pocitovy rozdil.

lukasj píše: Prvé dva dni nonstop pršalo, na štvrtý deň som už ledva kráčal a túru musel po cca 160 km ukončiť s tým, že zo spodnej časti chodidla som si strhával pokožku.

Co jsi mel za ponozky? Mel jsi v tom desti v botach mokro? To da zabrat pokozce na chodidlech nejvic.

Jinak je sakra rozdil, kdyz ma nekdo natezko 80 + 20 kilo na batohu a jiny 60 + 20, ale syty holt hladovemu neveri ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pipe » pát zář 15, 2017 21:59

lukasj píše:Tak to nakoniec vyhrali Alasky wide (made in Croatia).

Tak to ti přeju hodně šťastných metrů, ty moje vydržely přesně 4 měsíce, 5 výletů v sedmi dnech a celkem nějakých 76 km. Krom toho rozdíl v šířce oproti klasickým Alaska GTX (Germany) je zanedbatelný, zato rozdíl v kvalitě ne.
Od Hanwagu už nic...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Kkkd » sob zář 16, 2017 18:20

Díky všem za rady. Dnes jsem koupil Garmont Ascent. V Rock Pointu je do konce týdne sleva 20% na vše, což mi rozhodování usnadnilo. Mám je doma v bytě na nohách, abych zjistil, jak mi sedí. Mám možnost je vyměnit, nebo vrátit, pokud by nebyly ok. Zatím cítím tlak na nárty, tak zkouším různě utáhnout tkaničky, abych to eliminoval.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » ned zář 17, 2017 12:37

Tak po prvej túre v Alaskách ma prekvapilo, že nakoniec boli v teréne voľnejšie ako v obchode pri skúšaní a to už hneď v prvej polhodine (mal som tie isté ponožky, ako pri skúšaní), ale nebolo to nepríjemné. Zobral som ich pokrstiť na Bystrú v ZT. Po dlhšej dobe som nemusel riešiť každý šuter na ktorý stanem, potok na chodníku, mokrú trávu, sneh. Takže na takéto jesené mokré chodenie úplne na parádu.

Pri tej nepodarenej túre som mal bežecké kompresné ponožky Cep a mokro v nohách kvôli sieťovine na botách asi stále...

pipe píše:Tak to ti přeju hodně šťastných metrů, ty moje vydržely přesně 4 měsíce, 5 výletů v sedmi dnech a celkem nějakých 76 km. Krom toho rozdíl v šířce oproti klasickým Alaska GTX (Germany) je zanedbatelný, zato rozdíl v kvalitě ne.
Od Hanwagu už nic...

A čo sa stalo po tom spomínanom období?
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned zář 17, 2017 22:53

lukasj píše:Tak po prvej túre v Alaskách ma prekvapilo, že nakoniec boli v teréne voľnejšie ako v obchode pri skúšaní a to už hneď v prvej polhodine (mal som tie isté ponožky, ako pri skúšaní), ale nebolo to nepríjemné.

Alasky se tvaruji na nohu asi tak 200 km a uplne skvele si sednou tak do 500. Tohle ale spis vypada na tkanicky, ktere po par km trochu povoli, zvlast u novych bot. Muzes je tak po hodine dotahnout, ale ja to taky nedelam, kdyz neni vylozene obtizny teren, tak jsou trochu volnejsi boty spis prijemne.

lukasj píše:Po dlhšej dobe som nemusel riešiť každý šuter na ktorý stanem, potok na chodníku, mokrú trávu, sneh. Takže na takéto jesené mokré chodenie úplne na parádu.

:D :smt023 ano, to je presne ono, snad to casem pochopi i ostatni bezci ;-)

lukasj píše:Pri tej nepodarenej túre som mal bežecké kompresné ponožky Cep a mokro v nohách kvôli sieťovine na botách asi stále...

Tak to se nedivim, v mokru jde kuze dolu rychle... Teda, divim se, zes vubec usel tolik :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pipe » pon zář 18, 2017 10:29

mike píše:
lukasj píše:Po dlhšej dobe som nemusel riešiť ...

:D :smt023 ano, to je presne ono, snad to casem pochopi i ostatni bezci ;-)


Tak za mě, na léto a jak je hezky na jaře a napodzim mám teď jedny Hi-Tec Durango, které dosluhují a nahrazuju je nějakýma běžečkama od Adidasu tuším Trailrocker (a další v plánu jsou Inov Roclite 305). I se svými 100Kg s nima můžu jít i s 20 kg batohem a pohoda, jak si hrábnu do vody, tak jsou za chvíli suché.
Ale jakmile je hnusně, mokro, sníh, tak beru pohoru, tank, se kterým mi je jedno kam du, jen na těch kamenech musím dávat víc bacha, bo to nemá taku přilnavost a taky tak dobře necítím terén, hold je to kopyto...
Asi by se mi k tomu šilky nějaké mid-GTX, takový kompromis mezi oběma.

_____________


Každopádně, řeším teď, co za botky po Alaskách Wide (snad mi reklamaci vyřídí k mojí spokojenosti, jinak zažijí peklo).
Klasické Alasky z Germany mě sice napadly, ale nějak nemám chuť krmit Hanwag za tu jejich výrobní politiku.
Takže co včil?

Lowa Tibet
Meidl Island (asi favorit, prý mají širší špičku)
Scarpa Kinesis
Scarpa R-Evo
apod.
Nemusí to být čistě "kůže".
Prabosy nevypadají zle, ale s nima jsou zkušenosti 50/50, a Haixy se u nás krom zásahovek skoro nedají sehnat, teda ne ty trekové, co jsem hledal.

Anebo rovnou C-čka (kdybych bral nějaké Mid-GTX na meziobdobí a pohoru nechal jen na zimu/hodně pozdní podzim/hodně brzké jaro)
Scarpa Triolet
Aloso Elbrus
apod...

Zase jsme slyšel, že zatímco s B/C botama je asfalt peklo (a po celodenním terénu je každý asfaltový úsek utrpení), tak s C se prý už nedá ani po rovných lesních cestách, je to prý to samé jako B/C na asfaltu...
Takže se už těším na nekonečné zkoušení bot (teda pokud mi ty Islandy nesednou na první dobrou).

Jen se bojím, aby to skoro všude nebylo podobné jako s Hanwagem...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2017 11:31

pipe píše:prý mají širší špičku
Ve vedlejsim vlakne jsem psal - zkus se podivat po nejakych Salewach, podle tvrdosti - maji asi nejsirsi boty u prstu, i kdyz maji oznacene kopyto jako Mid, tak je to sirsi jako skoro vsechny Widy u jinych (snad krome Meindlu).
Jejich boty jsou pohodlne a lehke, pokud si nevyberes nejtvrsi vysoke modely, tak i mirne nizsi a vetsinou jsou to jen castecne kozene boty, dobre prodysne. Za vyzkouseni urcite stoji (Rockpoint, Alpsport). Pokud by Ti sedely a bys je chtel jeste vice "spohodlnit", vymen v nich vlozky, ty nejsou nic moc.
pipe píše:jsme slyšel, že zatímco s B/C botama je asfalt peklo (a po celodenním terénu je každý asfaltový úsek utrpení), tak s C se prý už nedá ani po rovných lesních cestách, je to prý to samé jako B/C na asfaltu
Neni to pravda, v Salewa Crow (slabsi C), co mam, jsem uplne v pohode slapal kilometry po asfaltce bez sebemensich problemu. Stejne tak jsem to ale mel i s poradnymi Asolo Granite. o B/C-ckach nemluve.
Pravda, i v Islandech a jinych Meindlech to jde v pohode.
pipe píše:Jen se bojím, aby to skoro všude nebylo podobné jako s Hanwagem
V tom pripade tady par lidi rekne, ze ruce (resp. nohy) pryc od Meindlu....

Popravde receno, nevim, jaky je stav posledny rok-dva, ale moje starsi zkusenosti rikaji dlouhodobe maji problem s niti a sitim, (nejenom) Islandy se po case s oblibou nekterym lidem rozchazeji do sirky, nam se na Lhasach odlepovali obsazky po prvnich par dnech v mokru, ta kuze je hodne promenlive kvality, ani podrazky na suti vetsinou moc dlouho nevydrzi. Na druhe strane maji taky hodne spokojenych majitelu.

Abych Te ale neuvadel v nejaky omyl, i kdyz jsem doporucoval Salewy, tak ja mam s nima jenom kratke zkusenosti, takze dlouhodobou vydrz nedokazu zatim hodnotit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon zář 18, 2017 20:07

pipe píše:Zase jsme slyšel, že zatímco s B/C botama je asfalt peklo (a po celodenním terénu je každý asfaltový úsek utrpení), tak s C se prý už nedá ani po rovných lesních cestách, je to prý to samé jako B/C na asfaltu...

v La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Ice Cube nemám problém chodit hodiny po asfaltu, ale připouštím že moje nohy jsou po cca 30 letech chození v pohorkách zvyklé na pořádné body

P.S.
a chce to taky dvoje silné ponožky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:35

pipe píše:Meidl Island (asi favorit, prý mají širší špičku)

Maji. Jestli mas normalni Alasky na hranici (jako ja), tak ti Islandy budou v pohode, mozna az moc siroke.

pipe píše:Zase jsme slyšel, že zatímco s B/C botama je asfalt peklo (a po celodenním terénu je každý asfaltový úsek utrpení), tak s C se prý už nedá ani po rovných lesních cestách, je to prý to samé jako B/C na asfaltu...

Vec zvyku. Mne v B/C botach asfalt nevadi, nemam problem jit v Alaskach po asfaltu 20 km ani na konci trasy. Ovsem kdyz jsem s nima pred lety zacinal (mam paty par), tak by to bylo peklo. Cista Ccka jsem nemel, ale mel jsem C/D a v nich byly pekne stezky docela neprijemne, zvlast po par dnech chozeni. Asfalt uz nebyl o moc horsi.

pipe píše:Takže se už těším na nekonečné zkoušení bot (teda pokud mi ty Islandy nesednou na první dobrou).

Kdyz jsi mel wide Alasky, tak ti Islandy nejspis sednou. Mne sedely, akorat jsem je hrozne rychle znicil, najdes to tady, jestli jsi to jeste necetl. A proti Alaskam mi trochu odiraly achilovku, ale to pri zkouseni asi nepoznas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pipe » stř říj 11, 2017 19:21

Takže jsem si dal zkoušecí maraton. Scarpy, Asola, La Sportivy, Meidly, Lowy ...

- Meidl Island, jo na prstách jsou široký, ale boční strany nártu maj nejuzší ze všech, hotový svěrák. Navíc, měl jsem z nich takový pouťový dojem, částečně i tou zelenou barvou (What the ... ?)
- Nepal Cube GTX Men, vyzkoušené jen ze srandy, talijáni, takže číslo navíc ještě doplusu, škoda, že tyhle pro mě moc tvrdé Cčka nevyužiju, na ledovci s mačkama si je umím představit, zámek tkaniček za nártem je super, sedí jak ulité.
- Trango Cube GTX Men,, další jen tak ze srandy zkouška, fajn lehké, za mě mekčí Cčka, tvarem podrážky i na to normální chození po pěšinách, celkem zajímavá bota, to vázání vymýšlel nějaký mamlas ale.

-Lowa Tibet GTX
- krásně hladká obsázka pocitově tvrdší než na Alaskách
- kořen jazyka za první skobou, ne před ní, ohyb je lepší bota se tak nedeformuje
- zámek tkaniček na nártu, drží jak luteránská víra, snad ta skoba vydrží
- kůže pocitově na dost dobré úrovni hned se tvarovala při chůzi ale po sundání byla hladká, nikde se plošně vevlnila
- měké v kotníku v pohybu dopředu, díky použité kůži mezi botou a jazykem a asi i střihem
- vykrojení nad patou, pohyb nohy je tak mnohem pohodlný i dozadu, není to takové kopyto
- ta skoba uprostřed jazyka je super, lepší než obyč háček
- s utahováním je víc práce, když ten háček pod kotníkem moc utáhnu tak jej cítím pod kotníkem (po 20 kilákách by to nebylo hezké), chce to prostě poštelovat a tolik v tom místě nestahovat.
- dvojité šití kolem jazyka (pod tkaničkama) !
- celkově hodnotím střih jako velice povedený
- kopyto je fakt širší než cca v roce 2001-2002
- použitý vzorek vypadá, že bude dobře zabírat, špička a pata stejná jako na vibramu na Alaskách, mezivrstvy mezi ním a botou vypadají taky na dobré úrovni
- vnitřní vložka je nějak trochu tlumená, ne jen takový ten kus něčeho jak na Alaskách a jinách botách, sice si to hned sedne ale i tak...
- vnitřní látka vypadá bytelně, jako na starých Alaskách, ne jak včil
- vnitřní strana jazyka a lemu boty je ze síťoviny, jsem tu zvyklý na kůži, ale tohle bude lépe větrat a nebude to tak kluzké
- tak jak mi kdysi lépe seděla Alaska tak dnes mi lépe sedí Lowa Tibet
- jazyk se celkově lépe chová a neuhýbá do stran
- z asi hodinového chození a zkoušení mám jen dobré pocity
- i když jsou o chlup těžší než Alasky, tak mi připadají lehčí (a to ve verzi 11,5 mám na každé noze tak kilo)
- Za me VÍTĚZ (Už jen pro to, že sem se zařekl, že od Handagu už ani dobrý den. Mimochodem při jednom výprodeji v jednom obchodě byly Hanwag Alasky za pakatel, ale za pár měsíců byly skoro všechny zpět na reklamacích, mnohé úplně rozpadlé. )

Takže doufám, že mě Lowy podrží a budou sloužit dobře, de se podojit peněženka :supz: ...
Naposledy upravil pipe dne stř říj 11, 2017 20:06, celkově upraveno 2
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 19:27

pipe píše:Mimochodem při jednom výprodeji v jednom obchodě byly Hanwag Alasky za pakatel, ale za pár měsíců byly skoro všechny zpět na reklamacích, mnohé úplně rozpadlé.

Nejake podrobnosti? Co se rozpadlo? Podrazky?

Jinak gratuluju, ze sis nasel dobre padnouci boty, to neni nic jednoducheho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pipe » stř říj 11, 2017 19:36

Vyrozuměl jsem, že šití, čili tajak u mě na Alaskách Widech včil. Jestli tam byla i podrážka, nebo zatékání jsme nepátral, přece jen paní si nevedla nějaké detailní poznámky. Dohledat jestli to byla verze Croatia nebo Germany se mi nepovedlo, prodejce to nesledoval, ale v druhém obchodě, co je pak převzal zpět do nabídky je většina z Chorvatska, i když sami čekali, že jim budou chodit německé verze hlavně.
Takže za mě osobně a to za mě a to osobně zdůrazňuji (!!!) je Hanwag (Alaska) loterie. I když kdyby mi ty Lowy nesedly, tak by mi nic jiného než Hanwag nezbylo a třeba by to u německé verze bylo vše v rychtyku, kdo ví.

Jinak gratuluju, ze sis nasel dobre padnouci boty, to neni nic jednoducheho.

Děkuju! Uvidíme, až po pár desítkách kiláků, jak si sednou, prozatím to vypadá dobře. A máš pravdu, lehké to není, ale to u mě není skoro nákup žádné součásti oblečení.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

PředchozíDalší

Zpět na Boty