Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř zář 7, 2022 11:17

JirkaC píše:mám boty hned po koupi vyživit kondicionérem a namazat voskem ? nebo stačí když jsou nový rovnou vosk ?
Rozhodne pouze impregnaci, teda pokud nebudes mit uplne vysusenou kuzi (coz jako laik tak jednoduse nezjistis).

Voskem to maz ale pouze tehdy, pokud chces nosit neprodysne gumaky :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř zář 7, 2022 13:09

mike píše:Tyyjo, tolik slov a uplne zbytecnych. Teda, krome toho, jak je krasne videt, ze prani otcem myslenky a dokazes si "zduvodnit" v podstate cokoliv. Pritom jsi vynechal tu nejpodstatnejsi informaci
Tu informaci jsem nevynechal, je obsazena ve zmince o prodavaci v Tilaku.

To "prani otcem myslenky" je hlavne pekne videt o Tebe, ne u mne. Ty jsi nepokryte zaujaty vuci Meindlu a taky nepokryte na jeho haneni pouzijes vsechno co jen jde.
Stejne tak ten Tvuj vztah k relativizaci - jakmile nekdo napise "neco", co Ti nejde pod nos, tak vytrhnes cast sdeleni z kontextu, pridas k tomu svuj odlisny pohled (nejlepsi, kdyz jeste na neco uplne jineho) a potom dotycneho obvinis, ze "to neco" relativizuje. Pricemz ve skutecnosti relativizujes na OF urcite nejvice Ty, jen se to casto snazis trochu zabalit. Viz o tom lepidlu. Je to vice-mene nepotvrzena informace, ale Tobe se hodi, tak je z toho najednou "nejpodstatnejsi informace" - toto je taky relativizace a pekne vyrazna.

U mne mi to vycitas vetsinou tehdy, kdyz napisu na nejake hodnoceni, kde se pouziva hodne zjednoduseni pohled (cerno-bily a "za neco muze jedine xxx"), pricemz skutecnost vubec neni tak absolutisticka, cerno-bila, protoze do hry vstupuje vice podminek. Taky si vsimni, ze kdyz do toho (jako moznost, podminku) neco pridam, tak skoro vzdy i napisu proc, proste to zduvodnim.

Stejne jako tady - Ty se nemuzes oprit o nic krome te jedne nepotvrzene informace a hned vis, ze Meindlu se hodne zvysily problemy s odlepovanim obsazky. (Na OF se o odlepovani psalo posledni dobou - ale stejne se psalo i v jakemkoliv jinem obdobi. A stejne se stezovalo na Meindl i na "ne-Meindl" boty. Ani v jednom neni zadna signifikantni zmena.) Ja jsem si vedom, ze se o tom psalo, sam vim, ze obcas s tim problem je (nejenom ted), ale stejne tak vidim prave, ze se nijak znatelne nemeni to mnozstvi - jak na OF, tak i v mem okoli, co vidim ty boty a proto nemam duvod poprit svoje zkusenosti. Navic - a to na rozdil od Tebe a drtive vetsiny lidi na OF - jsem se bavil jak primo z dovozcem (na SK), tak i s nekolika lidma venujicim se te oblasti v nekolika obchodech, resp. eshopech) a ty popisovali problem s Meindlem v necem uplne jinem, ale nemely zadne zvysene pocty reklamaci a problemu s "lepenim".

Mne moje matematicke mysleni nedovoluje zapomenout na skutecnost, ze pri sluzitych vzorcich i velice mala zmena vstupnych podminek muze udelat hodne velkou zmenu ve vysledku a ze se proto na zadnou (znamou) vstupni podminku se nesmi zapomenout.

Konec koncu, to nekolikrat potvrzene nedodavani novych varek bot do CR/SK distribuce uz minimalne rok spise potvrzuje, co jsem napsal ja. Tj. i kdyby se zvysil pocet reklamaci, tak se to netyka vloni a letos vyrobenych bot, ale starsi vyroby - bo jednoduse se nove prakticky nebyly k sehnani. Dokonce ani dlouho ocekavane a ohlasene novinky, ktere by mely zabezpeceny odbyt v docela velkych objemech - ty se dostaly jen v hoodne omezenem mnozstvi pouze do nekolika malo vybranych obchodu, hlavnich obchodnich partneru Meindlu v zapadni Evrope, v CR vubec a na SK pouze nektere a to primo distributorovi a jednotkach paru (jedny takove jsme z SK doma meli a prave s tim distributorem jsem se nejvice bavil; druhe takove nove ma ted manzelka).

BTW, ohledne lepeni - ted se mi konecne vratili z Francia manzelcine boty po vymene obsazky, pry udelane primo u Meindlu (kvalita me teda moc nepresvedcuje, ale to je jina vec). Kdyz to porovnam s jinymi novymi botami, napr. s Islandami, protoze ty maji stejnou obsazku, tak bych rekl, ze na novych zadne naznaky lepeni nebo lepidla nejsou na rozdil od techto "prelepenych". Takze stale mi prijde, ze fakt se tam lepidlo nepouziva, krome u spoje koncu gumy, tam to asi pouze teplem nedostanou do potrebne pozice. A pravdepodoben jeste ve spodni casti obsazky, zase aby guma drzela zespodu na prislusnem miste - tomu by odpovidala i posledni fotka reklamovanych botek uzivattele "Aranyafea". Jedine co muze byt je, ze - jak jsi psal - muze byt nejaka slaba PU vrstva na vnitrni strane te gumy pri "navareni". (Asi budeme vyhazovat manzelcine Islandy, tak se zkusim podivat, jak je to tam, jestli bude neco videt. Predchozi jsem vyhazoval pred necelym mesicem, tam me to nenapadlo.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř zář 7, 2022 13:19

Jeste mala poznamka pro Mawenzi a Aranyafeu:
Az byste si priste hledaly nejake sirsi, komfortnejsi boty a nahodou byly k sehnani v CR, tak zkuste se podivat na Meindl Antelao. Jsou to B boty, maji kopyto, vlastne cele provedeni "Comfort fit", coz znamena vyrazne rozsirena oblast prstu, u nich je mene ostry oblouk, vyrazne vice polstrovana oblast kotniku (tj. mozna lepsi pro uzsi kotniky), uzsi pata. Pouze vlozka muze byt pro nekoho ne uplne prijemna - ona je jinak opravdu dobra, komfortni a skvele odpruzuje, jen nekoho napadlo spodni korkovou cast spojit s horni textilni svem, ktery nekoho muze na bocich obcas tlacit.
Podle mne by mohly byt kolem prstu sirsi jako wide verze nekterych Meindlu. Ale to posoudit nedokazu.

Pokud Aranyafea chce tvrdsi, tak Antelao Pro, ty jsou C boty, ale hodne pohodlne.

Jsou to nove modely, v CR je zatim nehledejte, i na Zapade se to shani hur nez bezne Meindly, hlavne v "idealnim rozsahu" velikosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř zář 7, 2022 16:28

apuka píše:Ty jsi nepokryte zaujaty vuci Meindlu a taky nepokryte na jeho haneni pouzijes vsechno co jen jde.

Jasne, jsem tak zaujaty proti Meindlu, ze mam uz aspon sesty par nizkych trekovek od nich a koukam, kde bych koupil dalsi. Neprojektuj si sve osklive vlastnosti do mne.

apuka píše:Pricemz ve skutecnosti relativizujes na OF urcite nejvice Ty, jen se to casto snazis trochu zabalit. Viz o tom lepidlu. Je to vice-mene nepotvrzena informace, ale Tobe se hodi, tak je z toho najednou "nejpodstatnejsi informace" - toto je taky relativizace a pekne vyrazna.

Jo tak, ty nevis, co znamena relativizace... to je pak tezky. Nepouzivej slova, kterym nerozumis. Kdyz je pouzivam ja, tak vim proc, ty to jen tupe zopakujes jako male decko, protoze se musis revansovat. Obvykle uplne spatne.

apuka píše:A stejne se stezovalo na Meindl i na "ne-Meindl" boty. Ani v jednom neni zadna signifikantni zmena.

Tohle je relativizace. Vsechno je stejny.

apuka píše:Mne moje matematicke mysleni

Tvoje matematicke mysleni, pokud jsi nekdy nejake mel, jsi ztratil. Tomu, co predvadis, se rika blative mysleni a neni to lichotka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř zář 7, 2022 16:35

ntz píše:ja zase hlasim, ze jsem ve svejch novejch Alaskach slapl do hovna

To je blbe, ted aby sis koupil nove :twisted:

@JirkaC: zkus to same, jak jsme doporucili ntz, kdyz tak si to najdi (cele baleni Cherry Blossom spreje). Voskem boty znicis.

technicka: necituj prosim sve cele vlastni prispevky. To dela jen pp a beru to jako nasledek operace mozku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2022 15:00

mike píše:Jo tak, ty nevis, co znamena relativizace... to je pak tezky. Nepouzivej slova, kterym nerozumis. Kdyz je pouzivam ja, tak vim proc
Ach jo... Klasicky - zase si stavic svoji interpretaci a chapani neceho ("relativizace") jako jedinou pravdu, i kdyz jsi o dost mimo... Na to uz se fakt neda rict nic jineho.
mike píše:Jasne, jsem tak zaujaty proti Meindlu, ze mam uz aspon sesty par nizkych trekovek od nich
Dobre, spatne jsem to napsal, Ty jsi zaujaty hlavne vuci Meindl Islandum - coz si nekolikrat sam docela silne na OF naznacil (nepis, ze nenaznacujes, neni to pravda).
mike píše:Tvoje matematicke mysleni, pokud jsi nekdy nejake mel, jsi ztratil.
Promin, ale jak muzes hodnotit neco, o cem ani netusis, co je?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 21:53

apuka píše:Klasicky - zase si stavic svoji interpretaci a chapani neceho ("relativizace") jako jedinou pravdu, i kdyz jsi o dost mimo...

To neni zadna moje interpretace, ale normalni vyznam slova. Obvinil jsi mne, ze ve skutecnosti relativizujes na OF urcite nejvice Ty, coz je totalni blbost, jelikoz relativizace je mi naprosto cizi a jestli se mi da neco vytykat, tak jsou to generalizace a to je v podstate pravy opak. Navic jsi pouzil uplne nesmyslny priklad, ktery by se dal vykladat prave jako generalizace, kdyby to bylo, jak jsi psal (coz nebylo). Proste tomu slovu vubec nerozumis a proto ho pouzivas uplne blbe. Jako sorry, ale tohle uz neni problem s jazykem, ale s mozkem, ktery ti zrejme atrofuje, protoze je to cim dal horsi.

apuka píše:Promin, ale jak muzes hodnotit neco, o cem ani netusis, co je?

S matfyzakama pracuju, komunikuju a pratelim se asi tak 30 let. Sveho casu jich byla pulka firmy, druha elektro, jako ja. Vim jak uvazujou, je mi to blizke a nemam nejmensi problem se s nima domluvit, jelikoz uvazuju velmi podobne. Mam problem se domluvit s tebou, ale to asi kazdy, oni by taky meli. Chyba je u tebe a mel bys s ni konecne neco delat, vlastne jsi na tom podobne jako pp, jen si to vubec neuvedomujes. Coz je asi dusledek toho poskozeni mozku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 10, 2022 14:59

ad potitka na zapesti

hlasim ze potitka v kominu odvedla cast prace, ale asi budu potrebovat dvoje/vyssi/. zatim jeste meimdly knpopelnoci nepolozim ALE

potitka se za chuze dost vysunujou nahoru, kdyby nekdo chtel podobnou metodu pouzivat, takze k nim budu muset prisit asi nejaky gumicky ale negim, zda me to pak nehude srat pod patou...

nicmene sem vydrzela 15km vylet a jeste porad nejsou kotniky otlaceny na skale bolesti "nezvladnu ani jeden krok" kam se minulou nedeli dostali 2km pred cilem. dokonce sem si dnes nevzala ani nahradni boty a nejak sem dolezla.

potrebuju to nejak vytunit a snad by to v zime pouzit slo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 10:23

Mawenzi píše:potitka se za chuze dost vysunujou nahoru,... takze k nim budu muset prisit asi nejaky gumicky ale negim, zda me to pak nehude srat pod patou...
Nebyla by pro Tebe vhodnejsi nejaka bandaz, toto je jen prvni priklad, co mi vypluvnul internet. Idealne neco, co uz by bylo "zateplene" (tj. nahore tlustejsi).
Nebo si zkusit ze starych ponozek udelat neco podobneho, aby dole drzely. Mozna ve Tvem pripade bys mohla taky pouzivat system 1,5 ponozek, ze bys z nich odstrihnula predek :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 12, 2022 10:41

apuka
ty bandaze moc zatepleny nejsou a anvic bandaz jako bandaz nechci pouzit protoze bandaz...

ustrizena fuska zas bude furt ujizdet, ale je to pripadne taky varianta
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » stř zář 14, 2022 22:41

Heledte ... mate nekdo nejakou zkusenost s timhle ?

https://superfeet.cz/produkt/green-vlozky-do-bot/

premyslim jak zvysit komfort v Alaskach .. V terenu docela fajn .. Dneska jsem ale sel asi 8km po silnici a teda docela me to rozbilo .. Nic hroznyho .. proste boli z toho nohy (klasicky, zespodu chodidla) .. nesl jsem asi 15 kg bagl .. ted jsem s nima neco nachodil .. fakt pohoda, akorat proste boli standardne nohy - rekl stejne jako v Dolomitech, premyslim o tech vlozkach ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod svatem1 » stř zář 14, 2022 23:01

ahoj, k tem Meindlum bych rad rekl, ze jsem byl na prodejne prave ve chvili, kdy tam nekdo ty pohorky reklamoval a vyslechl si tu story s novym dodavatelem, cili mozna zdravim "kolegu", ALE zaroven jsem tam zazil svou vlastni story s ne/kvalitou - mam siroke chodidlo, velmi dobre mi sedely Meindl Rapide, ale cena docela vysoka a zkoumal jsem vice kandidatu, tak jsem napoprve nekupoval, ale byl tam nekolikrat a pri nasledne navsteve najednou ty Rapide ve stejne velikosti prava bota nesedi a boli, zkoumam a po vyndani vlozky je viditelne zvrasneni nejakeho papiru pod ni, co tam fixuje membranu, hotspot, ktery boli; ukazuji prodavacce, promptne reaguje, ze vada a ze poslou zpet, ptam se, zda maji jiny par v me velikosti, prodavacka vyndava dalsi a ... stejny problem, stejna reakce, vyndava treti, ten par je pocitove ok, ale i tak po vyndani vlozky zvrasneni, jen ne takove a pod patou prave boty je vzduchova bublina, ten fixujici papir tam neni prilepeny, tezko rict, co to udela, paklize napr. se tam dostane voda, prodavacka jiz ale neuznava, ze tento par ma nejaky problem a posila zpet do obehu; musim rict, ze po techto zazitcich od Meindlu nikdy nic nekoupim
svatem1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 14, 2022 22:43

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 13:17

@ntz: Tady bych rekl, ze si Tve nohy na to slapani po silnici si nejspise musi zvyknout :wink:.

Ohledne tech vlozek - bacha na jednu vec, ony jsou u paty (ale i v predni casti) vyrazne vyssi nez standardni vlozky Alasek. Tj. jednak se Ti zmensi prostor nad prsty a jednak budes mit patu vys, vcetne i stredni casti, kde mas vlozky ortopedicky vytvarovane.
Manzelka ma hnede (to je mirne jiny typ, ale taky "High volume") a prestala je v LS botach pouzivat, protoze mela malo mista na prsty, zacaly ji obcas tlacit zvrchu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 13:31

@svaten1: To je presne pripad, kdy se nejspise jedna o zasilku bot z jedne sarze, tj. jedne smeny, kde a kdy asi nekdo neudelal svoji praci, jak mel, vcetne i vystupni kontroly.
Kdyz jednou manzelka zkousela Islandy v Alpsportu, taky jji neco v jedne bote tlacilo - byla tam o cislo vetsi vlozka, jen v jedne bote. Prodavacka nejak nechapala, proc by nekomu melo vadit, ze ta vlozka ma uprostred po cele sirce nekolik mm vysoky hrbol, takze to vratila na dalsi obeh... ](*,)

Ale zase - toto se obcas stane vsude, u vsech vyrobcu nejenom bot. Synovi se to stalo, kdyz si kupoval LS Trango Cuby - zkousel v obchode a potom objednal postupne zvysne dva pary od stejneho prodejce a vsechny mely ten samy problem. Potom si je koupil venku jinde (mel celkem tri pary, jeden ze spomenuteho eshopu, ostatne odjinud, bohuzel vsechny nakonec skoncily na reklamace na jine) po problemu ani stopy. Cloveka, holt mrzi, kdyz na to narazi, to potom se je treba shanet jinde.
No s Meindlem v CR je to problem, hlavne ted, kdy se dodavky moc neobnovuji. Navic bych rekl, ze Tilak jako dovozce - ale to nemohu nicim dolozit, soudim to jen podle sve komunikace s nekterymi lidmi od nich - obecne nechce moc resit nejake problemy s dodavkami, pripadne reklamacemi. Pro ne je jednodussi rict, ze si to uzivatel zpusobil sam, reklamaci neuznat a vykazat maly pomer reklamaci nez se ozvat Meindlu, ze maji nejaky obecny problem. To bylo napr, i kdyz mel Meindl (oficialne priznany) problem s nitemi, bezne zapadni eshopy o tom vedeli, ale pro Tilak problem neexistoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 13:58

@apuka - jj, taky si myslim, ze by spis pomohlo zhubnout na mych vysnenych 90kg a vic chodit ... je ale pravda, ze mi te silnice fakt staci docela kousek, nez me to extremne zneprijemni ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 14:29

Abys to zase nebral jinak . takove (nebo i napr. gelove pod soucasne) vlozky by v tom mohly pomoci prodlouzit "zivotnost" Tvych "tapek". Jen, jak jsem psal, musis pocitat s tim, ze se zmeni vnitrni prostor. Takze si radeji nekde dobre vyzkousej ty vlozky predtim, nez si je opravdu vymenis.

Jeste dobre jsou v tomto smeru Meindlacke Air Active Soft Print nebo jeste lepe Vakuum vlozky - ale taky oproti Hanwagackym maji vetsi objem. Navic v tomto smeru je treba k sobe dobre srovnat velikosti. Nevim, jak je to ted s velikosti HW vlozek, ale doma jsou na delku stejne velke Meindl 6 (tj. v jejich prevodu 39, maji to ale v botach 40, vlozky jsou jen v celych UK cislech a jsou pouzivane - bez problemu - i v o pul cisla vetsich botech) jako ze starych Alasek 38, jsou v botach vzajemne zamenitelne. Ale z toho se neda usuzovat, jak to je s vetsimi velikostmi a soucasnymi HW vlozkami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2022 20:21

ntz píše:taky si myslim, ze by spis pomohlo zhubnout na mych vysnenych 90kg a vic chodit ... je ale pravda, ze mi te silnice fakt staci docela kousek, nez me to extremne zneprijemni ..

To druhe, asfalt je vylozene vec zvyku. Taky mi driv vadil a dneska po nem ujdu v Alaskach bez problemu 20 km (coz je samozrejme otrava, ale noham to nevadi). Neprijde mi, ze by vaha hrala nejakou zasadni roli, nepozoroval jsem rozdil mezi chuzi nalehko a s 15+ kilovym batohem. Rozdil udelaji ponozky, cim silnejsi, tim lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 22:59

Jeste jedna drobnost .. dnes jsem prisel s botama uplne mokrejma .. takhle vypadaj po X hodinach suseni .. vypada to, ze v tom zlomu te spicky se v te kuzi nejak drzi vic voda ? to je normalni ? jsou naimpregnovane dle instrukci .. docela zajimavej jev, byly mokry vsude stejne rovnomerne ..

ps. @miku, updal mi takovej ten vlepenej emblemek hanwag na podrazce .. je to videt na spodni fotce na bote nalevo .. asi jim to lepidlo fakt nejak min lepi :P
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát zář 16, 2022 1:39

To je zcela normalni a deje se mi to bezne. Vysvetluju si to tak, ze se tim ohybanim jednak voda vtlacuje do kuze a jednak se tim rychleji opotrebovava impregnace. Nemusis to resit nebo tam muzes striknou impregnaci, az to uschne.

BTW, takhle mokre nenaimpregnovane Alasky by vysychaly dva dny. Vyzkouseno. U prvniho paru jsem naivne uveril podavaci, ktery mi tvrdil, ze jsou dostatecne naimpregnovane z vyroby :D

Nedavas pozor, lepidlo min lepi u Meindlu :D A je to jine lepidlo. Tohle mi taky obvykle po case upadne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod JirkaC » pon zář 19, 2022 10:04

tak nakonec mi sedly nejlíp LOWA Tibet... 3 dny testování doma po večerech vždy tak 3-4 hodiny .. OK, takže sem je vzal na test do Rakous na 6ti hodinovej špacír kolem Krippensteinu a nohy jak v bačkůrkách...to, že si musim vychytat jak utáhnout botu kolem nártu a jak komín asi par výletů zabere...... nastěstí nikde nic netlačí. všechno sedí.. a sem rád že sem výběru velikosti dal tolik prostoru a času. protože po těch 6ti hodinách mi bylo jasný, že vzít o 1/2 čísla menší by bylo špatně..

snad tedy budou sloužít a dělat mi radost ne jen v létě ale hlavne na podzim a v zime na snežnicích apod

ted ještě rozlousknout jestli spray nebo vosk ... přeci jen boty budu používat více v zimních a podzimních/jarních dnech, než v horkém létě kdy mám na nohách cyklo tretry :D
JirkaC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 2, 2022 11:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 10:17

JirkaC píše:ted ještě rozlousknout jestli spray nebo vosk ...


padlo to tady mnohokrat pred tim .. pokud chces aby boty vubec nedejchaly a chovaly se jako igelit, pak vosk :) .. pokud chces boty standardne naimpregnovat, pak sprej (takze jinyma slovama sprej)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod JirkaC » pon zář 19, 2022 10:57

vim.. tohle si musim vyřešit sám :D byla to spíše řečnická. o spreyi který postoval mike vim
JirkaC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 2, 2022 11:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 19, 2022 21:36

Jedny notne jete Hanwag Alasky uz skoro na vyrazeni jsem pokusne poradne zatepla napustil impregnaci, prave abych to vyzkousel v mokrem snehu. Na sneznicich. Nebyl to ani vosk, ale i tak peklo. Vevnitr bylo porad vlhko a zima, vlastnosti bot se znacne zhorsily a udelalo to prave tohle. Uplne stejnou zkusenost jsem udelal pred mnoha lety s voskem. Tj. je to asi tak nejhorsi, co muzes botam v zime udelat. Potom jsem je opravdu vyradil.

Vysvetluju si to tak, ze v zime jednak mam pres boty zimni kalhoty, takze odvetrani kominem moc nefunguje. A jednak je docela vlhko, coz tomu taky neprospeje. Kuze hloubkove napustena impregnaci vodu zevnitr uz neprijme, ven ji nepusti, a tak zustava vevnitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte zář 20, 2022 7:38

Mikove slova potvrzuji, ja mam mozna jeste horsi zkusenosti.

Uz jsem to na OF psal, kdyz jsem uz mel nejakou delsi dobu nove pohorky, zkusil jsem SnoSealem za studena osetrit svoje vyrazene, 8-10 let stare kozene AKU s GTX osetrovane vyhradne sprejem s FCB. Pripominam, ze co se tyce stavu kuze, byly boty ve slusnem stavu. Byly z cca stejne tlusteho nubuku jako jsou Tibety a taky B/C. Za ty roky jsem je pouzival ctyrsezonne, mel jsem je na tury jako jedine boty. V zime i pri teplotach pod -20. Nikdy jsem v nich necitil zadnou zimu. Nosil jsem dvoje ponozek, tenci+tlyste vlnene (Bridgedeal Summity).

Po navoskovani jsem byl v nich nekolikrat na Lyse hore. Na podzim a potom v zime. Ponozky stejne jako predtim a v novych podbnych, jen tvrdsich botach. Vysledek? Uz pri teplotach par stupnu nad nulou mi bylo v botach dost chladnu na nohy, ve snehu a v mrazu vyslovene zima, az jsem zacinal mit pocit mrznuti prstu. Dokonce jsem musel vylet zkratit a taky se zajit na delsi dobu zahrat do chaty na vrcholu (tehdy jeste tam byly Santan a Plesnivka - v te jsem sedel kousek od krbu). Nikdy predtim jsem se v nich podobne necitil ani ve vyrazne vetsi zime a delsich turach, stejne tak v novych botach. Vicekrat a ve vetsi zime jsem se uz do zkouseni nepoustel.

Nemohu rict, ze by v nich bylo mokro, jen "bezne vlhko", jen pod vlozkou byla vetsi vlhkost nez normalne, protoze jsem byl jednak malo potivy na nohy, neslapal jsem rychlym tempem a kominovy efekt jeste fungoval, mel jsem 3-sezonni kalhoty. Ale boty schly az nekolik dnu, kym jsem mel pocit, ze uz jsou fakt suche zvenci i zevnitr, vcetne vlhkosti primo v kuzi. No absolutne nedychaly.

Muj dojem z nich byl - ale potvrdit to nemuzu, nemel jsem na potvrzeni nastroje -, ze zevnitr vlhkost z nohou se dostala pres GTX az mezi membranu a kuzi, neco i do kuze, ale uz se nic z kuze/pres kuzi nedostalo ven. Tim, ze tam byla hodne vysoka vlhkost, mozna nekde i kondenzovana voda, bota vedla teplo/chlad vyrazne silneji a proto mi byla zima.

Cimz jen chci upozornit, ze voskovani na zimu je hodne dvousecna zbran - zvysi nepromokavost na vysokou uroven, ale taky muze snizit tepelny odpor, resp. tepelny komfort bot a to hodne vyrazne. Proto je fakt dobre si rozmyslet, jestli nim osetrovat nebo ne. Na sneznicich by efekt ochlazeni mohl byt jeste vyraznejsi, protoze se noha v bote nijak moc nehybe, cimz se min prokrvuje jako pri bezne chuzi a chlad se projevi rychleji a silneji. Ja osobne bych se ve vetsi zime a delsich turach zacal obavat i omrzlin prstu. Pokud se na nohou potis vice, tak je to jeste znasobene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2022 20:16

apuka píše:Na sneznicich by efekt ochlazeni mohl byt jeste vyraznejsi, protoze se noha v bote nijak moc nehybe, cimz se min prokrvuje jako pri bezne chuzi a chlad se projevi rychleji a silneji.

Tohle neni pravda. Noha se na sneznicich v bote hybe jinak, ale ne min, mozna dokonce vic. Neohyba se podrazka, takze to nahrazuje prave noha, ktera se hybe v predozadnim smeru a soupe se o stelku. Coz obcas vede na to, ze mne zacnou palit chodidla a to se jindy nedeje ani na 2 - 3 nasobne vzdalenosti. Pomaha promazat predem. Z hlediska prokrveni jsem nepozoroval zadny zasadni rozdil, z hlediska promoceni bot je to spis lepsi, jelikoz sneznice je trochu chrani. Ale kdyz je mokry snih a hodne vlhko, tak ani to nepomuze. Ono je to spis tak, ze v mokrem snehu a hnusnem pocasi jinak nez na sneznicich nechodim, v Jizerkach holt byva v zime nevlidno.

Problem jsou spis macky, jelikoz botu trochu stahuji ale opet to pri pohybu moc nevadi. Zasadni problem je pripadna nutnost jisteni. Jednou jsem stal v mackach asi 3/4 hodiny na standu a to jsem myslel, ze mi prsty umrznou. Boty nebyly mokre, ale bylo asi -10 a kombinace macek a stani na miste byla pekelna. Pri pohybu se to ale nastesti rychle spravilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 10:05

Miku, jenze Ty pouzivas sneznice ponekud jinym zpusobem nez bezny sneznicar - ty si to uzivas a blbnes na nich :wink:.

Potom hodne zalezi na tom, jaky mas uchyt na boty - nektere dokazou nohu vepredu (nebo uprostred) stahnout podobne jako macky. Taky ten proslap, bez nej mas jinak zatizene nohy, resp. chybi tam ta odpovidajici cast pohybu.

Kdyz jsem ja sel na sneznicich, a bylo jedno jestli na starych Lidl, na Inook (myslim, ze je to OX-1) nebo 325 (netusim, jake je uchyceni), tak jsem teda nemel zadny pocit, ze by se mi chodidla nejak hybaly. Prsty uz vubec ne - a zrovna tam nejvice hrozi chlad a pripadne mrznuti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Aranyafea » čtv zář 22, 2022 22:54

apuka píše:Jeste mala poznamka pro Mawenzi a Aranyafeu:
Az byste si priste hledaly nejake sirsi, komfortnejsi boty a nahodou byly k sehnani v CR, tak zkuste se podivat na Meindl Antelao.


Díky za tip! Já jsem teda možná staromódní, ale jak hledám něco fakt spolehlivého do mokrého počasí, tak nějak nemám důvěru v boty, na kterých je hodně (často zbytečných) švů, což se mi zdá, že je i tady. Beru to jako že co šev, to potenciální problém. Měl jsem různé lehčí cca B nebo A/B kotníkové nebo nízké pohorky, prostě tak do lesa na české hory, a skoro u všech se mi stalo, že se někde celkem brzy pokazil nějaký šev, který bylo třeba dát opravovat. Navíc přes něj může více téct.

Každopádně, nové pohory opět hledat budu! Dneska se mi totiž konečně po týdnech ozvali z Meindlu, že reklamaci přijali, a vrátí mi peníze za ty Meindl Dovre s mizernou obsázkou! Takže mě čeká další kolečko po prodejnách :D Po poslední zkušenosti, kdy jsem nad tím strávil hromadu času a pak se boty po pár dnech začaly rozkládat, se mi do toho tak nějak nechce, protože teda taky teď, jako někteří tady, trpím poněkud skepsí z mizerné kvality předraženého outdoorového vybavení obecně, nejen bot. Ale chtělo by to mít něco, až budu potřebovat vyrazit na sníh, takže určitě brzy.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 3:53

apuka píše:Miku, jenze Ty pouzivas sneznice ponekud jinym zpusobem nez bezny sneznicar - ty si to uzivas a blbnes na nich

A? To, co jsem psal, ze ovsem deje pri normalni chuzi.

apuka píše:Potom hodne zalezi na tom, jaky mas uchyt na boty - nektere dokazou nohu vepredu (nebo uprostred) stahnout podobne jako macky.

Myslim samozrejme rozumne vazani, kde je bota na desce a botu nic nestahuje. Pak se ovsem ta bota neprohyba a deje se to, co jsem psal. Kdyz naopak privazes spicku, tak je to sice jako v mackach, ale bota se zas normalne prohyba tj. je to jako pri chuzi.

apuka píše:Kdyz jsem ja sel na sneznicich, a bylo jedno jestli na starych Lidl, na Inook (myslim, ze je to OX-1) nebo 325 (netusim, jake je uchyceni), tak jsem teda nemel zadny pocit, ze by se mi chodidla nejak hybaly. Prsty uz vubec ne - a zrovna tam nejvice hrozi chlad a pripadne mrznuti.

Kolikrat jsi sel na sneznicich? Ja na nich mam nachozeno pres 1000 km, zkousel jsem ruzne, ruzna vazani a vzdycky se mi tam chodidlo nejak hybalo a noha nepochladala. To hrozi jen kdyz stojis delsi dobu tj. desitky minut na miste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát zář 23, 2022 14:23

mike píše:Kolikrat jsi sel na sneznicich? Ja na nich mam nachozeno pres 1000 km, zkousel jsem ruzne, ruzna vazani a vzdycky se mi tam chodidlo nejak hybalo a noha nepochladala.
No a? To ma byt dukazem toho, ze to tak bude mit kazdy? Ja jsem protipriklad, ze ne kazdemu se noha v bote dostatecne hybe :wink:. Myslim, ze na OF o podobnych pocitech uz psalo i vice lidi.

Vsak pisu, ze Ty chodis na sneznicich jinak nez normalni lide.

Jasne, ze jsem tolik na sneznicich nenachodil, ale ze bych zrovna sbiral casove hodiny prevazne stanim na miste bych teda urcite rict nemohl. Problemem tam je opravdu kombinace vazani-bota-noha. Koukni se na TSL sneznice, mnohdy (asi vetsinou, nekotroloval jsem vsechny) tam predek boty upevnujes paskama z boku, pripadne do kosiku jako na mackach, ktery se potom utahuje. No a tady je zakopany pes - pokud mas vepredu boty s mekcim svrskem (to jsou skoro vsechny "hadraky" a casto i kozene), tak pri zatahovani to proste tlaci na botu a tim ji "zuzuje". Kdyz k tomu pridas, ze nekdo ma na sirku i na vysku vepredu boty "akurat", tak je to citit jeste vice. Kdyz se k tomu prida mala nepozornost a utahnes to vice nez je nutne treba, tak po nejakem case, jak Ti trochu naroste noha v bote, mas o problem postarano. Moc tomu nepomaha ani polstrovani nebo vnitrni izolace boty, ani dvoje ponozek. Proste je ta kombinace hodne individualni - a Ty jeste mas Alasky, ktere maji predek docela pevny kvuli vyssi a pevnejsi obsazce, dokonce mas v nem i vyztuhu kolem prstu (je to certifikovane jako pracovni bota, sice tunovu paletu na palci neudrzis, ale neco chrani).
Ja jsem to v Asolo Granitech mel taky vyyrazne jine nez napr. v Salewa Crowech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2022 23:54

Na zacatku leta jsem zjistil problem se svyma Alaskama, ktere jsem driv bez problemu pouzival a ted mi byly uzke ve spicce. Nakonec jsem je poradne promazal Limmerem, vycpal spicky papirovyma taskama a nechal lezet. Trochu to pomohlo, ale porad to nestaci. Vzal jsem je trikrat na celodenni turu a trikrat byl problem. Se silnejsima ponozkama docela velky, jednou jsem ke konci musel vnejsi ponozku sundat, protoze uz se v tom proste nedalo jit. Naposled jsem si vzal tenci, pocitove to slo, ale hned na prvnim kopci se mi udelal puchyr z vnitrni strany palce, protoze bota prsty moc stlacovala. Tenhle puchyr se dost blbe osetruje, i pres omotani tejpovaci paskou porad bolel, takze vysledkem byly namozene slachy a svaly na vnejsi strane nohy, jak jsem to povedome odlehcoval.

Usoudil jsem tedy, ze se mi asi opravdu rozsirily nohy a koupil wide Alasky. V tech jsem ted 4 roky chodil bez problemu, na sirce byla i rezerva, takze jsem necekal zadny problem. Vybalil jsem nove, obul a ony jsou mi uzke ](*,)

Porovnaval jsem ted vsechny tri pary. Rozslapnute wide jsou jednoznacne nejsirsi. Nove wide jsou uzsi, ale furt o neco sirsi, nez ty stare klasicke, minimalne v kriticke oblasti palce. Vlastne je prava bota dobra, ale leva, kterou mam vetsi, je uzka na malikove hrane. S tim mam spatne zkusenosti, to umi pri chuzi priserne rozbolet. Tak nevim, co s tim. Vratit a zkusit jiny par? Chjo, tady jsem fakt necekal zadny problem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Boty