Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 7, 2017 2:15

Mino31 píše:Alebo záleží hlavne na tom ako "tá bota" sadne?

Presne tak. Obejdi par obchodu, vyzkousej boty od ruznych vyrobcu a pak budes mit trochu predstavu, co ti sedi a co ne. Nejspis ti sedne jen cast tveho vyberu, a tak to pak budes mit jednodussi.

Kdyby ti sedly Hanwag Alasky, tak na tohle budou fajn. Ohledne LaS Cube je tu cele vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 7, 2017 2:26

Rainier Wolfcastle píše:Uvažoval bych i o Alaskách, ty ale nejsou nikde k odzkoušení.......

Alasky Wide si muzes objednat pres Net a kdyz nesednou, tak vratit. Treba tady, bude te to stat jen postovne zpatky. Na nohach jsem je nemel, ale odpoved na tvou otazku uz jsme tu resili: viewtopic.php?p=433078#p433078

Takze bych byl v tvem pripade celkem skepticky, pomuze to nekomu, kdo je s normalni verzi na hrane nebo kousek za. Co si nechat boty usit na miru? Koukni na diskusi o botach Andrew.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 7, 2017 2:58

Koukam, co na mne vypadlo z vyhledavani. Hanwag Alaska Wide za $32.99 :shock: A pry free delivery do CR. Bud je posunuta desetinna carka nebo to bude nejaky podvod... ale kdyby nahodou... nechcete to nekdo zkusit? ;-) LaS Batura za $31.99 taky neni spatne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ThomasB » pon srp 7, 2017 9:44

Dneska mi Alasky Wide přišly od sport-poeschl...čekal jsem německou výrobu a přišla chorvatská... Bota je jen nepatrně širší než klasická Německa verze co jsem si zkoušel... A ještě se mi nelíbí zpracování kůže.... Takže s největší pravděpodobností půjdou zpět...
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ThomasB » pon srp 7, 2017 9:49

Mike: Za 33 dolarů bych je snad i objednal :D fejkujou se Alasky vůbec?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon srp 7, 2017 17:10

Nevim, jestli se Alasky fejkujou, ale ten linkovany je cinsky web a prodava spoustu "svetovych" veci za srandovni cenu, takze bych moc neveril, ze jsou to originaly. Taky se staci obcas podivat na popis zbozi, napr. u Alasek hned prvni radek popisu: Synthetic (cemu bych docela veril :-))...

Ale at to nekdo vyzkousi, pokud mu ty boty vydrzi prvni dva vylety, objednam si je taky :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon srp 7, 2017 17:17

@ThomasB: Tak to je mrzute... Hanwag pravdepodobne vyrabi Wide verzi jen v jednom zavode a to jen obcas. Pokud dobre vim, predtim se to delalo v Nemecku, vypada ze ted to prevedli do Chorvatska a co hur, tak na chorvatska kopyta ](*,) . Mozna proto mi napsali nekdy v kvetnu, ze Wide v me velikosti v obchode ani u vyrobce neni a ze bude nejdrive za 3 mesice - mozna to prave presouvali do Chorvatska.

Asi bude treba napsat ponekud sirsi dotaz do Hanwagum jak to s tema kopytama je.

Zpracovani kuze - to je dnes nejaky vseobecny problem prakticky vsech vyrobcu. A u HW jde kvalita taky s kopce....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon srp 7, 2017 18:10

no tak to jste mi s těmi hanwagy moc radost neudelali:( zeptam se tedy, mate nekdo tip na celokozenou botu pro siroke chodidlo v cenove kategorii 5-6t?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 7, 2017 20:45

@Rainier Wolfcastle: muzes zkusit Meindl Island, ty jsou ve spicce sirsi a mozna je nekde pod 6k sezenes. Akorat je to spis B nez B/C, diskuse k tomu si najdi. Byt tebou, tak se spis kouknu na ty Andrewy. Perwanger kuze a bota na miru by mi za tisicovku navic stala. Ja je casem asi zkusim taky.

@apuka: vubec by mne neprekvapilo, kdyby neprislo nic. Proc se namahat s fejkem, kdyz staci zkopirovat fotky od vyrobcu a inkasovat smesne castky, ktere kavkam nebudou stat za trable :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pon srp 7, 2017 21:19

Koukni se na LaS Karakorum. Mel jsem Alasky 45 (vyrobene EU), koupil jsem Karakorum 46 a jsou sirsi.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte srp 8, 2017 7:40

Miku jasny 1000 neresim kdyz uvazim, ze je budu nosit de facto denne (myslivost) a ne jen do hor. Mam tam nekolik ale. Warp je ma na svych strankach v hnede barve(coz by bylo pro me super) a v popisu nubuk. Vyrobce ma sice uvedeno perwanger ale v kriklavych barvach. Navic rad bych je videl na zivo, jestli nejsou moc tvrde nebo naopak mekke (ve srovnani s Alaskama). Navic co se tyce te vyroby na miru, nikde neni psano co vse chteji zmerit a nerad bych, aby mi pak nesedly a ja je nemel moznost vratit.... Pro me by bylo idealni, kdyby Warp vedel co a jak, ja si tam dojel, presne mi pomerili obe chodidla jak potrebuji a pripadne bremeno nesedicich bot bylo na nich...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát srp 11, 2017 16:29

Sehnat LS Karakorum bude problem. Uz se nevyrabi, takze jen skladove zasoby...

Jinak ale mne byly 47-ky prilis (pro mne az nepouzitelne) siroke, sirsi nez vsechny Salewy (jako asi nejsirsi boty), mnohem sirsi nez nemecke Alasky stejne velikosti. Ale - bud je zmena kopyta mezi 46,5 a 47 nebo mnou zkouseny par byl nejaky spatne usity (ze by zkouska Wide verze?), na delku odpovidala zmena oproti 46,5, ale na sirku to bylo v prstech (a castecne i jinde) snad o centimetr sirsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » úte srp 29, 2017 12:26

Zdravím všetkých,

po niekoľkých rokoch sa znova vraciam k turistikám na ťažko a VHT. Po tom, čo som niekoľko rokov po horách behal a prešiel na barefoot, sa mi dosť rozšírila noha a moje staré Garmont Pinnacle už takmer neobujem a tiež po veľmi neúspešnom pokuse presť naťažko asi 300 km v bežeckých botách Inov-8, som sa znova začal obzerať po tvrdších botách. Po prečítaní tohto fóra hore-dole a po pôvodných rozhodnutiach pre Makaru, Hanwag Tatra, Mammut Brecon a Trovat som sa nakoniec rozhodol pre Hanwag Alaska gtx wide alebo Lowa Tibet gtx (bežný model je dostatočne široký). Chcem preto poprosiť o radu ohľadom týchto dvoch modelov. Oba mi sedia, mierou rozhodnutia bude skôr ich výdrž a možný servis. Hanwagy sú výrobou Chorvátsko, ohľadom čoho som nepočul dobré skúsenosti (mohol byť však iba chybný model, neviem), Lowy sú nemecké. Taktiež na Hanwagy som počul v poslednej dobe zlé skúsenosti s odlepovaním okopovej gumy. Oba modely sa mi páčia, nemám žiadne predsudky o krajine výroby, chcel by som iba vedieť Vaše prípadné poznatky, výhody, nevýhody. Ďakujem.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 13:11

Alasky maji min svu a budou nejspis o trochu tvrdsi a mozna i odolnejsi. Zalezi ale na terenu, kam chces chodit.

Byt tebou, tak si v nich trochu zachodim po prodejne a vezmu ty, ze kterych budu mit lepsi pocit. Taky bych si poradne prohlednul kuzi, jestli nekde neni nejaka vada, ale tohle se bohuzel obvykle projevi az po prvni delsi ture.

Servis u Hanwagu je slusny, u Lowy nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 13:43

@lukasj: Vidis, diky za zkusenost o rozsireni chodidla po barefootu. O tom jeste nikdo moc nepsal, ale je to docela dobre mozne...

Jinak je zvlastni, ze nakolik jsou zkusenosti se sirkou bot ruzne... Ja mam ze zkouseni poznatek, ze jsou mi Pinneacly akurat siroke, Tibety skoro, na nekterych mistech by potrebovaly byt o fous sirsi, podobne i jedny Alasky (obycejne, ale made in Germany), ty ale na jinych mistech; kupodivu jine Alasky stejne velikosti a zeme vyroby mi byly znatelne uzsi. Vsechno se stejnyma ponozkama, boty velikosti 47, resp. 12.
Taky mi prisly Tibetu znatelne mekci nez Alasky (ty nemecke).
Pokud jsou Ti Tibety dobre, mel bys zkusit i Alasky v obycejne verzi, ale made in Germany, podle zkusenosti jednoho clena chorvatske Widy jsou jen o fous sirsi. Najdes je v Hudy, nehledej v jinych obchodech, tam je mit asi nebudou. Trosku bych jim veril vic nez chorvatskym - ne podle predsudku, spise zkusenosti lidi.
Jinak v kvalite v nich asi nebude velky rozdil, muzes vzit, co Ti lip sedi. Alasky maji (mely?) lepsi obsazku, nevim, jak je to ted. S odlepovanim obsazky ja jsem mel problem pred lety u Lowy Ranger, tam to ale byla tlustsi guma zarovno urezana a prilepena, na Tibetech je lepe udelana, ale taky najdes stiznosti, ze se odlepila (stejne tak u Alasek). Navic v moji velikosti je mnohem vetsi sance odlepovani nez v mensich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » úte srp 29, 2017 14:12

V oboch botách som chodil po predajni. Alasky som najskôr skúšal bežnú verziu. 10,5 boli na šírku v pohode, ale mierne lietala päta. 10 boli fajn na dĺžku, ale už úzke. Nakoniec som objavil obchod, kde majú aj aj http://www.riveloutdoor.sk/sk/katalog/o ... uv?_page=2. Tie úzke boli germany, wide boli croatia.

Čo sa týka barefoot, tak sa mi stal bežným štýlom na bežné chodenie a beh a aj na ultra behy, ale naťažko to proste nie je. Nohy sa mi rozšírili, zväčšila sa klenba, zlepšil sa svalový tonus. Zároveň som sa zbavil zlozvyku behu cez pätu a s ním súvisiacich bolestí kolien, píšťal a bedrových kĺbov.

Hore spomínané boty hľadám ako taký univerzál na hrebeňovky s batohom 15-20 kg po MF, VF, NT a naľahko po VT aj mimo značených chodníkov, preto vlastne výber B/C. Sympatickejšie sú mi Alasky, ako racionálnejšia voľba mi prídu Lowy.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 14:37

K Lowam jeste jedna poznamka, proc si je ja urcite nikdy nekoupim. Ony maji na komine zevnitr takovou mesh latku (Alasky tam maji kuzi), stejnou jako jsem mel na Rangerech. A v nich jsem melpo kazdem vylete az do krvi sedrenou kuzi na nekolika mistech u komina - ta sitka to dokazala vydrit i pres dvoje ponozek, z toho jedny hodne tluste vlnene. Zadne jine boty mi toto nikdy neudelaly. A kdyz jsem zkousel Tibety, taky jsem za chvili v obchode citil, ze by to bylo stejne (holt, kdyz Ti to jednou boty udelaji, vsimas si to radove rychleji).

Ale nerikam, ze to udela i Tobe, muze to klidne byt nekompatibilitou tvaru me nohy v tech mistech a boty, jinemu to ani v nejmensim vadit nemusi. Ale dobre je se na to zamerit pri zkouseni.
I z tohoto duvodu je idealni si to koupit pres eshop (klidne v prodejne, kdes to zkousel), abys mel dva tydny na klidne vyzkouseni a ponoseni po dome/byte. Po par hodinach na noze (staci i kdyz v nich vetsinou jen sedis) se Ti muze par veci neprijemnych pekne vyplavat na povrch, Ja jsem posledni rok nekolik paru bot prvni vecer obul a nadsene jsem rikal, jak jsou perfektni, naprosto sedi. A Dalsi den, kdyz jsem si je znovu obul (bez prvotniho nadseni) a hodinku pochodil pri bezne cinnosti, jsem uz vedel,ze je budu muset vratit.

Samozrejme, Ty si kup ty, ve kterych se budes citit lip, zapomen na (ne)sympatie a pohnutky rozumu a dej na pocity sveho tela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » úte srp 29, 2017 15:24

Presne toto plus to látkové ocko ma Lowach mierne prekvapilo. Ten mesh komín hlavne kvôli tomu, koľko asi vydrží pri odere hrubšími ponožkami.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte srp 29, 2017 15:36

lukasj píše:nakoniec rozhodol pre Hanwag Alaska gtx wide alebo Lowa Tibet gtx

já bych tedy už nekoupil ani jedny, a u Lowa Tibet bacha na hliníkový háček v kotníku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 16:41

lukasj píše:Sympatickejšie sú mi Alasky, ako racionálnejšia voľba mi prídu Lowy.

Tomu nerozumim.

Latkovy komin ma proti kozenemu vyhodu, ze tolik nenasakne potem a rychleji uschne. Kuzi zevnitr u Alasek mivam po delsi ture skoro vzdycky mokrou. Tohle bylo jedine plus, co mely Meindl Islandy proti Alaskam. Nosim dvoje silne ponozky a ta hrubsi latka mi tam nijak nevadila, ponozky samozrejme musi koncit dostatecne vysoko nad botou. Oder neres, spis to to odere ponozky nez naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » úte srp 29, 2017 17:04

Pod rozumnejšie som myslel to, že som počul o menej problémoch, či už so samotnými botami alebo servisom. Aj keď je to možno tým, že Alasky sú rozšírenejšie, čo zvyšuje aj možnosti negatívnych skúsenosti.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod lukasj » úte srp 29, 2017 17:40

Ešte k tomu mesh materiálu. Mal som z neho a mám bežecké boty Merrell alebo Inov-8 a do roka bolo po nich, po nejakých 600 km. Preto ta nedôvera. Ak je to v tomto prípade iné, bol by som iba rad. Ešte pre upresnenie: Lowy by som mal na objednávku iba pre mna, tak by odpadla možnosť, že dlho ležali niekde v sklade, iba ak u výrobcu resp. dodávateľa pre MO predajcov.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Kkkd » sob zář 9, 2017 14:50

Zdravím,
vybírám boty, které bych mohl používat do Tater, Alp (i ferraty), případně v zimě nebo na podzim do českých hor typu Beskydy, Jeseníky. Rád bych, aby boty zvládly výstup na Mt. Blanc. Mým favoritem byly Asolo Piz https://eshop.asolo.cz/horolezecke-boty/piz-gv-3984. Zkoušel jsem si je, pěkně mi sedly, až na jeden problém, pravá bota mě tlačila do nártu, do jeho levé strany, kde vystupuje kost. Zpočátku jsem si toho ani nevšiml, až později, měl jsem boty na nohách docela dlouho. Nejvíce jsem to cítil při chůzi po rovině a při dřepu. Zajímalo by mě, jestli bota v tomto místě trochu povolí, případně jestli si noha zvykne, kotníkové pohorky jsem na nohách neměl skoro rok. Nebo raději boty z tohoto důvodu nekupovat?
V jiném obchodě jsem si pak zkoušel Garmont Ascent https://www.rockpoint.cz/ascent-gtx-m, které mi sedly perfektně, nárt netlačil, ale bojím se, jestli by stačily mým požadavkům, jestli v nich nebude zima. Má s těmito botami někdo zkušenosti? Na stránkách Garmontu uvádějí použití pro light mountaineering....proto mám strach, že na Mt. Blanc to bude málo i s dvěma páry teplých ponožek.
Zkoušel jsem i Garmont Nebrasca a Lowa Ranger, ty mi moc nesedly, připadají mi na noze širší, než bych potřeboval, Salewa MTN Trainer mi subjektivně přišla taková divná...
Po všem tom zkoušení jsem se na závěr ještě vrátil do obchodu, kde měli ty Asolo Piz, abych je znovu zkusil a pocit tlaku na pravém nártu byl ještě silnější, než když jsem si je zkoušel prvně.
Abych to tedy shrnul mé dotazy...koupit či nekoupit Asolo Piz? Koupit či nekoupit Garmont Ascent?
Předem děkuji všem za názory a rady.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob zář 9, 2017 16:13

:(( Chces boty na vsechno od Beskyd pres Tatry a Alpy az na MB v lete i v zime, zkousel jsi boty kategorie C i B ale zadne B/C a chces radu jestli koupit ci nekoupit v topicu o B/C botech...
Moje rady:
1) ujasni si, co vlastne chces - idealni boty na vsechno a pro vsechny rocni obdobi neexistuji.
2) Pokud Te boty (obzvlaste s GTX a necelokozene) nekde tlaci, nikdy si je nekupuj a nepocitej s tim, ze se v miste tlaceni roztahnou nebo se noha prizpusobi. Resp noha se prizpusobi - zareaguje, zaboli, zaniti sen odre se, ..., kazdopadne Ty budes mit velky problem.
3) Na MB se da vylezt (nebo se alespon o to pokusit) i v tricku a sandalech, nedavno to jeden tak zkousel (a umrznul a i kvuli nemu zavadeji povinne min. vybaveni na vystup), ale doporucoval bych Ti si vzit ne zrovna lehke feratove/lezecke botky se snizenym kominem, coz Piz i Ascent jsou. Radeji s normalnim kominem, at se co nejvice chranis proti vniknuti snehu a taky vuci chladu. A pocitej s tim, ze Te tam muze i v lete prekvapit pocasi a byt 15-20 pod nulou a jeste uprostred ledovcu, takze Ti muze byt na nohy zima v libovolnych nezateplenych botech i ve dvojich teplych ponozkach (coz ja povazuji tam mit za samozrejmost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob zář 9, 2017 19:12

jojo, na tohle vše jedny boty neexistují
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob zář 9, 2017 23:23

Zas jsou lidi (nebudu pp jmenovat ;-)), co chodi po Beskydech v Cckovych botach. V B/C by se na Mont Blanc vylezt dalo i kdyz je to na hrane. Ani jedno samozrejme neni optimalni.

Kkkd píše:Rád bych, aby boty zvládly výstup na Mt. Blanc.
Rockpoint o kruskach od Garmontu píše:vhodné pro aktivity Turistika a kempování
#-o ](*,)

Musim se zeptat. Byl jsi nekdy ve vyssich horach? Aspon nad 3000. Sel jsi nekdy v mackach po ledovcich nebo aspon po firnu? Jestli jo, tak jak vubec muzes uvazovat o necem, jako je ten Garmont? Kdyz uz pominu, ze je to uplne shitozni znacka... Na MB se jde v mackach cely den a na to se hodi boty s podrazkou, co ma vyztuhu (C az D), ktera se neprohne a diky tomu se stoupa vyrazne snadneji. V takovych botach se zas ale chodi blbe po dobrych stezkach.

A jak pise apuka, kdyz je problem s botou uz na prodejne, tak to v terenu bude jen horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » sob zář 9, 2017 23:42

Mike:
Garmont shitezni? Doma mam Garmont pinnacle (4 roky), Dragontail (zvnutra na pate su po 5 rokoch uz potrhane a pata bez dezenu ale inak drzia) zena ma Vetty (3,5 roka zima leto) a vsetky vydrzali viac ako moje Karakorumy. Podla mna to je v dnesnej dobe skoro zajedno.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob zář 9, 2017 23:49

OK, Pinnacle beru, ty dalsi neznam. Myslel jsem nizsi kategorii bot asi jako ta odkazovana. Pred lety jsem neco zkousel a prohlizel a bylo to k placi, od te doby mam tuhle znacku zarazenu. Mam ale pocit, ze tu padlo od prodejcu, ze i z hlediska reklamaci si nestoji dobre, ale muzu si to s necim plest.

Karakorumy jsou, zda se, docela fail...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned zář 10, 2017 7:11

@mike: jenom technicka, ten Garmont vyztuhu ma a s chozenim v mackach by problem byt nemel. Jsou to prakticky (lehce) C-ckove boty. Ale nevhodne pro vysoke hory, chladne pocasi a delsi chuzi po ledovci - takze i na MB.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Kkkd » ned zář 10, 2017 20:16

Zkušenosti ve vysokých horách mám minimální. Zatím chodím spíše české a slovenské hory, letos jsem byl na Moldoveanu v Rumunsku, předtím třeba Triglav, nejvýše na Pico del Taide na Teneriffe, ale tam sníh nebyl. Takže ze sněhem a mačkami nemám zkušenosti. Rád bych se to ale naučil, stejně tak ferraty. Momentálně do hor používám nízké boty, které se ale nehodí do deště a staré vysoké pohorky, které mi už odcházejí, membrána to má za sebou.
Dobře, budu potřebovat dvoje boty. Ted v zimě neplánuju žádné extrémy v nízkých teplotách, budu chodit po českých a slovenských horách. Příští rok bych se rád začal učit ferraty a chůzi s mačkami, nejspíš bych šel do nějakého kurzu pod dohledem zkušenějších. Jsou pro tyto účely Garmont Ascent vhodné? Nebo se mám podívat po úplně jiných botách? Nerad bych peníze utratil za pro mě nesmyslné boty. Tyto aktivity dokážou jedny boty zvládnout? Na výstupy typu Mt. Blanc bych si později pořídil jiné boty.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

PředchozíDalší

Zpět na Boty