Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Branislav11 » úte lis 22, 2011 16:41

prepáč, tu je odkaz: viewtopic.php?f=6&t=13524
Branislav11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 21, 2011 17:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod šíp » úte lis 22, 2011 19:47

Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2011 21:04

Indigo píše:Zajimaly by me jeste zkusenosti s La Sportiva Nepal Trek Evo GTX na vyslapech typu Priecne sedlo, Severna vysoka atd. Vim ze ty boty jsou tvrdsi, ale pro tyto ucely mi prijdou dobre. Jake s nima mate zkusenosti v lehcim terenu, kamenite cesty, sutě apod.
Budu rad za kazde info. Nosim na zadech tak 20 kg sam mam 90.

Nekde jsem tu popisoval sve zkusenosti s nima, hledej. V zkratce: cim horsi teren, tim lepsi. A naopak. Na to co pises by urcite nevadily a slo by se dobre, ale kupovat je jen kvuli tomu mi prijde prehnane. Uplne staci B/C boty jako treba Hanwag Alaska. Co se tyce lehkych terenu, tak jsem si v LaS dal zkusmo nejakych 35 km Ceskym Stredohorim a to uz nebylo nic moc. Kopecky sly, lesni cesty jeste jakztakz taky, ale konec po asfaltu uz bolel. Pritom v Alaskach tam chodim bezne i vic a bez problemu.

karitapepe píše:Tohle jsou D boty,hodně tuhé(tvrdé) boty,s takovýma se leze na jiné skály Mont Blanc,Elbrus

Nejsou, to si pletes s LaS Nepal. Tyhle jsou C, maximalne C/D. Pri zkouseni jsem mel na nohach oboje a byl to dost rozdil. V tomhle se da jeste normalne chodit, v Nepalech uz jdes jak robot.

pavproch píše:mám takovéhle srovnání: prudký svah (cca 25-30st) lesem (smrkový, čili na zemi vrstva jehličí) - několik stovek výškových metrů přímo nahoru ve spádnici - v B mně nejpozději po 50výškových metrech jednak začne pobolívat ten zmíněný kotník, jednak mne začnou chytat nepříjemné náběhy na křeče do obou chodidel zespoda, v C/D botech ani jedno, ani druhé...

Jj, na svahu je to rozdil. S pevnou podrazku po "prednich hrotech" jako po schodech, s mekcima to nejde a boli bud chodidla nebo lytka. Co jsem si na LaS pres leto zvykl, tak mne pak v Alaskach bolela lytka i pri normalnim stoupani, svaly zlenively ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod oodoow » úte lis 22, 2011 22:05

Teď vidím, jak je tohle individuální záležitost. Mně přijdou měkčí boty na kopce lepší. Už několikrát jsem totiž pozoroval, že to v kopcích všem v tvrdých botách klouzalo a mně v měkoučkých ne. Nakonec jsem přišel na to, čím to je, v tvrdých botech se prostě nedokážeš dotknout celou podrážkou, jdeš jako po schodech, tzn. dotýkáš se jen kouskem. Na měkkém povrchu to jakž takž jde, ale pokud člověk musí sejít nebo vyjít nějakou nakloněnou skálu/kámen nebo prostě něco tvrdšího, tak je problém. A to zlenivění svalů je další důvod, proč mít tvrdý boty jenom, když je to opravdu nutné.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2011 22:37

Ti nevim, ja s tebou vlastne souhlasim. Je to proste kompromis, vymenim lepsi treni za lepsi oporu kotniku a cele nohy. Coz mi prijde v horach mimo stezky dulezitejsi. Se svalama taky souhlas, ale kdyz stoupas stovky vyskovych metru po snehu v mackach nebo bez, tak je ta opora neocenitelna. Holt to chce boty vyuzivat tam, kde je to potreba a nezneuzivat kde neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Indigo » stř lis 23, 2011 2:09

mike píše:Nekde jsem tu popisoval sve zkusenosti s nima, hledej. V zkratce: cim horsi teren, tim lepsi. A naopak. Na to co pises by urcite nevadily a slo by se dobre, ale kupovat je jen kvuli tomu mi prijde prehnane. Uplne staci B/C boty jako treba Hanwag Alaska. Co se tyce lehkych terenu, tak jsem si v LaS dal zkusmo nejakych 35 km Ceskym Stredohorim a to uz nebylo nic moc. Kopecky sly, lesni cesty jeste jakztakz taky, ale konec po asfaltu uz bolel. Pritom v Alaskach tam chodim bezne i vic a bez problemu.

Urcite v nich budu chodit i v zime se sneznicema atd. Proto uvazuju o techto i z duvodu ze budou teplejsi. Nemel jsem je jeste na noze, tak uvidim jak moc tvrde budou. Mam jeste jedny nizke B, takze by se dobre doplnovaly :-)
Co za trasy s tema LaS slapes abych mel predstavu k jakemu vyuziti skutecne jsou.
Indigo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 20, 2009 12:18

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2011 2:30

Tak takhle by to neslo. Psal jsem ti, ze si to mas najit. Je to tam i s trasama a nebudu to sem psat znova a ani ti to hledat. Nebud liny. Zmrsenou citaci jsem ti opravil, na to se pro zmenu pouziva Nahled.

O vhodnosti na sneznice docela pochybuju. Ne ze bych to v nich zkousel, ale na sneznicich potrebujes "klouzat" podobne, jako na bezkach a tvrda bota ti v tom spis bude branit. Co se zatepleni tyce, na sneznicich je potreba min, nez bez nich. Uplne v pohode staci B/C boty a s dobrym vazanim (kvuli stahovani nohy) nejspis i B. Na snehu a firnu jsou vyborne, ale bez sneznic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Indigo » stř lis 23, 2011 7:59

Sorry za zmršenou citaci, psal jsem to na pláži z tabletu a blbě jsem na to viděl.

Jinak tvoji mini recenzi jsem už četl.
V podstatě jediná použitelná recenze, kterou jsem k těm botám našel. :)
Indigo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát bře 20, 2009 12:18

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř lis 23, 2011 11:18

Indigo píše:Urcite v nich budu chodit i v zime se sneznicema

na sněžnice jsou nejlepší boty B/C, boty B jsou moc měkké v kotníku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2011 20:27

Indigo píše:Sorry za zmršenou citaci, psal jsem to na pláži z tabletu a blbě jsem na to viděl.

Na plazi se mas valet a ne blbnout s tabletem ;-) :twisted: OK, chapu.

Indigo píše:Jinak tvoji mini recenzi jsem už četl.
V podstatě jediná použitelná recenze, kterou jsem k těm botám našel. :)

Divne, ty boty jsou dost popularni... Urcite jsi taky cetl, ze jsem je nakonec musel reklamovat a dostal jsem zpatky penize. Nove jsem jeste nekoupil, ale v planu to mam, doufam, ze to byla jen vyrobni vada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » čtv pro 29, 2011 13:15

Potreboval bi som poradit s viberom pohoriek.Viužívať ich budem prevažne Tarty,Fatra sem tam aj alpi niiake feraty...skušal som si niake botky ktore sa mi celkom sadly na nohu
1)Garmont Pinnacle http://www.sport-outdoor.sk/obuv-garmont-pinnacle-gtx-p-2580.html
ale bojim sa ich tvrdosťi kedže som ťu čital ze su sko až D-čkove
2)http://www.sport-outdoor.sk/obuv-mammut-monolith-gtx-p-1831.html u tichto ja bojim parania švov ktorich je tam neúrekom a ešte vodeodolnosti ked´ su neni koženne u tichto je dobra cena ale ci je aj dobra kvalita
3)http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/91150,trango-alp-gtx.html Tak ťieto mi sedeli jajviac a uz mam doma jedny LS u ticho sa bojim ze budu trocha tvrde na tatry alebo sa casom rozbehaju a zmeknú?
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv pro 29, 2011 17:33

5marto5 píše:Potreboval bi som poradit s viberom pohoriek.Viužívať ich budem prevažne Tarty,Fatra sem tam aj alpi

Na výběr tvrdosti bot má velký vliv kolik vážíš, a co budeš nosit na zádech za další váhu, jestli vážíš i z batohem 60 kg, tak ti bude stačit bota kategorie B, ale jestli vážíš i z batohem okolo 100kg, tak pak to chce už boty kategorie B/C, a doporučil bych ti celokožené boty, a jak si správně napsal, co nejméně švů, z čímkoli takového od Asolo, Meind, HanWak, LaSportiva, Lowa, Scarpa neuděláš chybu

5marto5 píše:1)Garmont Pinnacle http://www.sport-outdoor.sk/obuv-garmont-pinnacle-gtx-p-2580.html
ale bojim sa ich tvrdosťi kedže som ťu čital ze su sko až D-čkove

Ty se jeví dost dobře, ty bych si klidně koupil, a jestli máš okolo 100kg, tak bych se tvrdosti nebál, ale přeci jenom se na ně budeš muset trochu zvyknou, obzvlášť jestli si před tím nikdy nechodil v pevných botách?

5marto5 píše:2)http://www.sport-outdoor.sk/obuv-mammut-monolith-gtx-p-1831.html u tichto ja bojim parania švov ktorich je tam neúrekom a ešte vodeodolnosti ked´ su neni koženne u tichto je dobra cena ale ci je aj dobra kvalita

ty bych si já nekoupil, to proč, si popsal zcela přesně

5marto5 píše:3)http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/91150,trango-alp-gtx.html Tak ťieto mi sedeli jajviac a uz mam doma jedny LS u ticho sa bojim ze budu trocha tvrde na tatry alebo sa casom rozbehaju a zmeknú?

Ty se jeví taky dost dobře, ty bych si klidně taky koupil, a k tomu zda se rozhýbají a změknou, trochu ano, a taky se na ně zvykne noha, to je přesně jeden z rozdílů mezi kvalitní botou, a těmi nekvalitními, kvalitní bota zůstane roky stejně pevná a stabilní o proti nekvalitní botě, která po pár kilometrech ztratí pevnost a stabilitu nohy v ní
Naposledy upravil fps dne čtv pro 29, 2011 17:53, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » čtv pro 29, 2011 17:41

ako som pisAL najviac mi sedia tie la sportivi tango alp ale mam 60 kg a s batohom okolo 70-75kg tak sa tej tvrdosti bojim
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv pro 29, 2011 17:58

a jestli si nikdy nechodil v pevných botách? tak to by asi byly moc pevné, ale to bohužel nikdy nezjistíš dokud takové boty nebudeš nosit, a buďto se trefíš, a nebo je budeš muset prodat, a koupit jiné, hold pokus omyl, u bot to bohužel jinak nejde, taky jsem prodal jedny boty že byli příliš měkké, kategorie B, a druhé mi zase absolutně neseděli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » čtv pro 29, 2011 18:13

ja som mal B-ckve meindl kansas a uz odesly do nebes nosil som ich asi 3roky a boli pohodlne si mislim ze si na LS zviknem ak nie tak ma....
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod šíp » ned led 1, 2012 18:01

Měla jsem nyní možnost více otestovat boty Scarpa Ladakh. Půl dne brodění se mokrým, podmáčeným terénem, propadání se do hlubokých kaluží, půl dne brodění se mokrým sněhem bez sněžnic a den pochod na sněžnicích. Vevnitř jsem měla stále sucho. Celkově mi boty připadaly mnohem tvrdší než mé dosavadní Hanwag Forrest, které jsou též klasifikované jako B/C. Ovšem Ladakh jsou nesrovnatelně tužší, a to nejen v podrážce. Kotník jsem měla lépe zafixovaný, což jsem ocenila hlavně při traverzech na sněžnicích. Byl to můj třetí výlet v těchto botách, tak nemohu sloužit nějakou větší uživatelskou zkušeností.
Čeho jsem si ale všimla až nyní, tak je rozdíl mezi fotkou na webu a skutečností. Jedná se o háček, kterým prochází šňůrka. Všechny na mých botách jsou pevně vloženy do kůže, kdežto na webu je třetí háček odspodu nahrazen textilním očkem. Na mých jsou všechny háčky kovové.
Přílohy
ladakh.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » ned led 1, 2012 21:09

Nebudu tie la sportivi tango alp moc tuhe na občastný prechod po asfalte a lehšie turi po Fatre s rodinou
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » ned led 1, 2012 21:53

Ti LaS TrangoAlp GTX mám 1 a 3/4 roku a na (letní) suchou Fatru jsou zbytečně tvrdé (vyzkoušeno). Na V.Tatry s lehčím lezením do 5UIAA jsou výborné. Na druhou stranu kolega je nosí i na Fatru v létě/zimě a pochaluje si je na všechno, včetně občasného lezení v ledů.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » ned led 1, 2012 21:58

ja moc nelozim len sem tam ale dost chodim na vynasky na vh chaty s nakladom okolo 35-50 kg a teraz mam b-ckove a tie sa mi zdaju bit meke
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 22:12

šíp píše:Celkově mi boty připadaly mnohem tvrdší než mé dosavadní Hanwag Forrest, které jsou též klasifikované jako B/C. Ovšem Ladakh jsou nesrovnatelně tužší, a to nejen v podrážce. Kotník jsem měla lépe zafixovaný, což jsem ocenila hlavně při traverzech na sněžnicích.

jelikož jsem o koupi Scarpa Ladakh taky dost uvažoval, taky hlavně na zimu a na sněžnice, tak by mě zajímalo ohledně té tvrdosti, kolik Scarpa Ladakh v tvém přídě nesli, je to sice nepatřičné, jelikož si dáma, ale na tu tvrdost bot to má dost zásadní vliv

šíp píše:Čeho jsem si ale všimla až nyní, tak je rozdíl mezi fotkou na webu a skutečností. Jedná se o háček, kterým prochází šňůrka. Všechny na mých botách jsou pevně vloženy do kůže, kdežto na webu je třetí háček odspodu nahrazen textilním očkem. Na mých jsou všechny háčky kovové.

když jsem si je zkoušel loni já, tak tam měli v kotníku právě takovou šňůrku co je na fotce, a to mě docela dost odradilo od koupě, ošetřila si ňák boty? a jak vypadali na povrchu po celodenním chození ve sněhu jestli si je ničím neošetřila
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 22:23

5marto5 píše:ja moc nelozim len sem tam ale dost chodim na vynasky na vh chaty s nakladom okolo 35-50 kg a teraz mam b-ckove a tie sa mi zdaju bit meke

tak na tohle by to chtělo boty C, ale někteří šílenci to ve Vysokých Tatrách chodí i v teniskách, jak už jsem psal, bohužel to musí ozkoušet každý sám co mu nejvíce sedí, hold pokus omyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod šíp » ned led 1, 2012 22:29

Boty jsem napatlala Sno-sealem, jak jinak :wink: Jinak ty botky mohly nést zátěž +-80kg :ú
Přikládám fotku mých bot, kde opravdu mám všechny háčky kovové.
Přílohy
ladakh_II.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » ned led 1, 2012 22:35

fps píše:
5marto5 píše:ja moc nelozim len sem tam ale dost chodim na vynasky na vh chaty s nakladom okolo 35-50 kg a teraz mam b-ckove a tie sa mi zdaju bit meke

tak na tohle by to chtělo boty C, ale někteří šílenci to ve Vysokých Tatrách chodí i v teniskách, jak už jsem psal, bohužel to musí ozkoušet každý sám co mu nejvíce sedí, hold pokus omyl

preto idem do tich LAS bol som v hudy vrutky ale nemali ich ma predajni a predavac mi povedal ze ich na alebo cosi take ze mu pripadaju ako B/C
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 22:47

to u mě by i z batohem mohli nést okolo 105kg, to by mi asi připadli jako klasické B/C, to textilní očko bude asi na starších modelech? prohlížel jsem různé fotky, i na Scarpa stránkách, a tam už jsou taky všechny očka kovové, ale odkaz na eliass.net má textilní očko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 22:53

5marto5 píše:preto idem do tich LAS bol som v hudy vrutky ale nemali ich ma predajni a predavac mi povedal ze ich na alebo cosi take ze mu pripadaju ako B/C
určitě to je kvalitní bota, ale až odejde membrána, tak na zimu do sněhu nebudou, jestli je budeš hodně používat celoročně, tak by to chtělo si je šetřit na jaro, léto, podzim, a na zimu do sněhu koupit celokožené, třeba La Sportiva Nepal Trek Evo, já jsem pro to mít nejméně dvoje pořádné boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » ned led 1, 2012 22:57

v zime ich budem puzivat len minimalne a ta membrana zasa neodide za mesiac dúfam že vidžri aspom 2 roky
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 23:01

5marto5 píše:v zime ich budem puzivat len minimalne a ta membrana zasa neodide za mesiac dúfam že vidžri aspom 2 roky

tak to pak jo, dva roky by membrána měla vydržet, ale chce se to o ní starat, nesmí být uvnitř žádná špína, aby si jí neprorazil a jednou za čas boty zevnitř pořádně vypláchnout
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod 5marto5 » ned led 1, 2012 23:07

aká impregnacia bi bola najlebšia niaky sprej alebo bi to znieslo aj sno-seal
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 23:44

jestli je budeš požívat jenom jaro, léto, podzim, tak já bych na ně nic nedával
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » pon led 2, 2012 7:37

Jak jsem psal výše - mám je 1 a 3/4 roku, kolega je bude mít v únoru 2.rokem. A membrána drží. :wink: Oba používáme Granger´s FootwearProofer with Conditioner, právě kvůli tomu, že je tam i kůže. A také jde o to, že použitím impregnace zvyšuješ nepřilnavost vody i dalšího bordelu na textilních částech. Občasné vymytí rukou i zevnitř je nutné - přece GTX bundy taky pereme ne?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron