Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

POZOR na eshop s topánkami HANWAG

Příspěvekod Bossinko » ned zář 25, 2022 12:28

Ahojte, POZOR na eshop
http://www.hanwagobuv.com
http://www.hanwagsk.sk

Vyzerá to na podvod!!!

Keď budete kupovať nové Hanwagy, aby ste neprišli o peniaze.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 19:49

mike 24.09.2022 píše:Usoudil jsem tedy, ze se mi asi opravdu rozsirily nohy a koupil wide Alasky. V tech jsem ted 4 roky chodil bez problemu, na sirce byla i rezerva, takze jsem necekal zadny problem. Vybalil jsem nove, obul a ony jsou mi uzke ](*,)

Zahada vyresena. Konecne jsem se dokopal k tomu objednat dalsi par na prodejnu a zajit tam. Po vybaleni a polozeni vedle sebe bylo okamzite jasne, v cem je problem. Boty byly na prvni pohled uzsi, nez novy par. Na noze to same, novy par byl na prvni pocit podobny, jako 4 roky stare wide, ve kterych tech chodim a ktere uz maji podrazku dohladka. Vypada to, ze nekdo zabalil standardni Alasky jako wide. Pricemz tam bylo vsechno vcetne cedulky WIDE, ktera je nasazena a prilepena na tkanickach... Horsi moznost je, ze v tovarne zuzili wide verzi na puvodni standard, vyrobni cislo uzkych bylo 38xxx, zatimco ty spravne maji 31xxx a me 4 roky stare 23xxx.

Kdyz uz jsem tam sel, nechal jsem si poslat jeste Alverstone II a byl jsem docela prijemne prekvapen. Zapomnel jsem si pako vzit trekove ponozky, a tak jsem je nemohl zkusit poradne, ale prvni dojem dobry, podobne Alaskam, ale lehci a sirka ve spicce byla nekde mezi standardnimi a wide Alaskami, coz by pro mne mohlo byt idealni. Jeste si je poradne vyzkousim, ma s nima nekdo zkusenosti? Bral bych je na Alpy vcetne ledovcu jako nahradu Alasek jednak kvuli vaze a jednak mi prijdou wide Alasky az moc wide, takze nemam uplnou jistotu kroku a standardni uz mi nohy utlacuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » sob říj 29, 2022 11:58

ja mam taky zahadu ... vcera jsem byl na vejletu, celkem sucho, zadne bahno a dneska druhej den Alasky strasne vrzou .. cim to muze bejt zpusobeny ? vcera ani tuk a dneska druhej den jako by to byly jine boty
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2108
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2023 16:28

apuka píše:
mike píše:... maji drop 5 mm, ... Alasky tak 11 - 12. Milimetry jsou znat.
By me docela zajimalo, kde beres, ze Alasky maji drop "tak 11 - 12" :((. Ted jsem si vybral manzelcine stare Alasky velikosti 39 a rozdil mezi vyskou podrazky na pate a pod kloubem u palce je/byl min. 17 mm (pod prstama by to bylo jeste vice).
Tak otazka dropu u Alasek je vyresena...

Byl jsem v Hudy, maji tam pulku rozrezanych Alasek (myslim ze to byly osmicky) a mel jsem sebou merici pasek. Takze vysledky jsou:
Od zeme (konce vibramu) pod nalepenou vyztuz - cca 19,5 mm
To same se zapoctenou tloustkou vyztuze (vzadu je silnejsi nez vepredu!) - cca 20,5 mm
To same i se zapoctenou tloustkou original vlozky (taky je vzadu silnejsi) - cca 21 mm

Vysledky se mohou lisit tak o +-0,1mm, to se tezko odhaduje, ja jsem byl spise konzervativni. Vlozku jsem, samozrejme meril stlacenou k vyztuzi.
Meril jsem vepredu v ohybu, cca uprostred mezi 1. a 2. hackem - presne tam, kde manzelcine stare Alasky maji obrovskou diru z praskle kuze z ohybani (a nedostatecneho osetrovani kondicionerem :evil:). Vzadu asi uprostred paty, ale tam je to vcelku jedno, cela pata je prakticky stejne vysoko.

Pokud nekdo neveri, muze taky zajit do obchodu, maji to skoro v kazdem Hudy a odmerit si to sam. Ani k tomu nebude potrebovat specialni merici proceduru jak to pry dela mike :-).

Kazdopadne - zadnych 11-12 mm ale celkem o centimetr vice, jak jsem to odhadoval
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16685
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod SubmarineWipers » pát lis 17, 2023 11:42

Zdravím, může mi někdo poradit s výběrem nízkých trekových bot?

Využití/požadavky: častá chůze po asfaltu/malých kamínkách (mělo by to trochu tlumit a vydržet ty šutry, ty mi zatím spolehlivě popravily každý boty dírou v podrážce), lehký treky po středních kamenech a takových těch debilních hřebech na dřevěných turistických stezkách (to samý). Taky by měly větrat, a četl jsem že bota by měla mít ve špičce rozšíření na palec, aby se nevpačoval k ostatním prstům, ale mohl si jít na opačnou stranu, tak i tohle. Chci aby v tom šlo chodit celej den.

Co mám doteď: Garmont Trail Beast Gtx M (https://panske-trekove-boty.heureka.cz/ ... /#prehled/) - z některých stránek nejlepší boty co jsem měl - drží už skoro tři roky, tak 3-5x týdně dávám cca 6km procházky právě po tom asfaltu; jsou pohodlný, zpracováním na úrovni a kdybych je umyl, pořád vypadají jako nový. Nevýhoda je, že moc nevětraj a pokud je zcela perfektně nezavážu, trochu se mi v nich hejbe noha, což na dlouhým treku spolehlivě vyústí v puchýře na spodku nártu a na patě.
Nicméně už maj taky díru v podrážce a teče do nich, ale to co vydržely, to jsem ještě u žádné jiné boty neviděl.

Poradíte značku/obchod kde se dívat? takový ty sportissima mám prolezlý a tam jsem nic neobjevil.
díky moc! :t:t
SubmarineWipers
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 17, 2023 11:29

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 15:44

Pro predchoziho tazatele - myslis, ze toto vlakno o B/C botach je nejlepsi na Tvuj dotaz?

Ted k teme.

Pokud nekdo hleda B/C pohorky na siroke nohy, tak ted doma zkousim Salewa Ortles Ascenty. Ty boty jsou fakt na soucasne boty hodne siroke a to v cele delce. Jsou zateplene, ale cele odpoledne jsem v nich sedel a chodil po byte a v pohode, zadne poceni. Jejich problemem muze byt naprosto hovadsky udelany vnejsi cast, ktera drzi jazyk na suchy zip (ten je zvlast, da se nastavovat) - je urezany nekde u druheho radu hacku na tkanicky zvrchu. Tj. udeja se tam "zhyb" do ktereho bude prset nebo padat snih, pokud se kalhoty jen trochu vyhrnou.

Mam tady i Alasky Wide a obycejne HW Alverstone II a obe jsou uzsi nez ty Salewy, resp. maji uplne jine kopyto - i wide Alasky jsou rozsirene pouze u prstu, uprostred to jde zpet do bezne sirky.

Jinak ty Alverstony by byly docela dobre boty. Nejsou v kotniku tak "tuhe" (pevne) jako Alasky, predozadni pohyb je rozumnejsi. A - pokud si dobre pamatuji zkouseni normalnich Alasek pred par dny - zdaji se mi o fous sirsi nez Alasky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16685
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát dub 26, 2024 15:02

Vcera jsem v RP zkousel Salewa Crowy (nutne potrebuji nejake nove boty, moje Mammuty Magic High uz jednak nejsou vodeodolne a jednak praskla kuze na boku PRED ohebem). Prvni verzi tech bot jsem mel a tyto nove (myslim verze 3) me docela neprijemne prkvapily, jak dovedly az do extremu trend uzsi podrazky nez samotna bota. Obsazka (a v bote samotna noha) precuhuje vepredu na obe strany tak 1 cm - navic je zkoseni podrazky docela agrsivni, takze vepredu je hodne uzka. Postavil jsem se - a bylo v tom docela neprijemne chodit. Umim si dobre predstavit, ze v terenu na nerovne zemi to bude jeste horsi....

Jinak jsem jeste zkousel i Asolo TPS 520 GV - to je docela dobra bota, rekl bych, ze pevnost podrazky bude na vyssi hranici B/C. Je z pomerne tluste "Full grain" kuze bez jakekoliv nekozene casti, i cely jazyk je kozeny. Obsazku nema, ale melo by to vydrze i sute. Bota pekne zpracovana, zda se i pohodlna (jen ji kvuli pevne kuzi bude treba chvili rozchazet). Netrpi vyse uvedenym problemem - podrazka je dokonce sirsi nez samotna bota, tj. bude stabilnejsi na zemi.
Bohuzel, i rozsirena verze se docela rychle vraci ke standartni sirce, takze uprostred boty uz mi je uzka.

Byla to jedna z poslednich nadeji, ze by mi sedely nejake slusne celokozene pohorky. Moc nefandim tem ruznym corduram a jinym nekozenym svrskum - a hlavne ne ruznym softshellovym jazykum. Zatim vsechny boty v rodine s takovym jazykem docela rychle zacaly pres jazyk promokat. LS Trango Cuby (bez GTX na jazyku) nekolik paru, Salewa Crowy, Mammut Magic High, jine Mammuty, vsechno s GTX na jazyku, kotnikove Hoka One One s Eventem, ... Zato vsechny celokozene pohorky vydrzely v pohode, teda pokud se nevyreklamovaly na nejaky jiny problem jeste pred koncem zaruky. Ale Meindl Islandy (3 pary), dvoje jinych a novejsich Meindlu, Asolo Granite i Powermaticy 100, Hanwag Alasky dva pary - vsechno (krome novejsich Meindlu) bez proteceni min. 7-8 let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16685
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát dub 26, 2024 15:37

apuka píše:Jinak jsem jeste zkousel i Asolo TPS 520 GV - to je docela dobra bota, rekl bych, ze pevnost podrazky bude na vyssi hranici B/C.

Mne ta bota prijde na B/C nizka, ale hlavne se mi nelibi vzorek na podrazce, takovy se do horskeho terenu IMO moc nehodi.

Proc si nekoupis Hanwag Alasky Wide? Ja uz budu kupovat treti 8-[ (druhy par pak pujde na vymenu podrazky)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » pát dub 26, 2024 15:45

jo, ten vzorek je hodne divnej ....
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2108
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát dub 26, 2024 15:48

Na tezky trekking ve bezne zvlnenem terenu po dobrych cestach a stezkach by mohl stacit, ale do hor bych to nechtel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » pát dub 26, 2024 16:03

zase na druhou stranu treba drzi ... ono jde (jako na pneumatikach) hodne o slozeni te smesi .. tyhle "plossi" vzorky jsou podle me mysleny na to, aby drzely na treba vlhkejch kamenech, protoze maj vetsi plochu dotyku ... treba je v konecnym vysledku lepsi nez nas vzorek na Alaskach :twisted:
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2108
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát dub 26, 2024 16:06

Ta podrazka funguje prekvapive dobre. Mel jsem jej ja i syn na Asolo Powermatic 100. Ja jsem to pouzil pres leto (i v Alpach) a do jari, syn nekolik let ve VHT prostredi ctyrsezonne jako jedine pohorky a ani jeden z nas nemel sebemensi problemy v jakemkoliv pocasi a prostredi. Jo, kdyz jsem to kupoval, mel jsem stejne obavy ale praxe me presvedcila, ze neni se ceho obavat, drzelo to dobre na blate i v suti, stejne tak ve skalach. Jedine, ze se synovi vydrzely jen nejake 4 roky intenzivniho chozeni - a potom je v Restday vymenily za takovou podrazku, jakou mam na jinych A az A/B botach, takze z bot udelaly o vice nez stupen mekci s podrazkou absolutne nezvladajici skaly.
mike píše:Proc si nekoupis Hanwag Alasky Wide?
Pro to, co jsem psal o dva prispevky vyse:
apuka píše:i wide Alasky jsou rozsirene pouze u prstu, uprostred to jde zpet do bezne sirky.
coz pro mne znamena, ze mi jsou v tech mistech uzke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16685
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon kvě 20, 2024 20:34

Zase jednou jsem mel doma nekolik paru bot, jak hledam (a ted uz hodne urychlene) nahradou starych pohorek:
Boty.jpg
Zleva doprava:
Mammut Kento Advanced High GTX - (na mne) uzsi kopyto, i 12,5 mi byla hodne uzka, takze nemam co hodnotit
Mammut Taiss Light Mid GTX - super boty, skoro chodi same :-), vhodne do zimy (izolace), mirne uzke, vyrabeji se jen do 12, o pul cisla vetsi by byly OK.
Mammut Kento Pro High GTX - taky vypadaji dobre, izolovane, siroke vepredu dost, bohuzel uprostred, kde ja potrebuji nejvic tesne uzke i 12,5-ky
Alfa Walk King Air A/P/S GTX a
Alfa Walk King Advance GTX - obe Alfy maji skvele kopyto, pohodlne, dostatecne siroke, pritom nohu drzi dobre. Prvni verze je ze specialni svrchni latky, ktera by mela byt super odolna (neni to zadna Cordura), ma celoobvodovou obsazku. Druha verze je z Full Grain kuze, snad jeste prijemnejsi na noze, ma obsazku jen vepredu a vzadu ale podle mne je to dostatecne na tu kuzi. Jednu z nich si asi necham. Jen je pro lidi s beznou sirkou lepsi si zkusit i mensi cislo nez bezne nosi, protoze ty kopyta jsou i mirne delsi i sirsi nez "bezne" boty, neda se spolehat na Mondopoint delku.

Mammuty jsem sice uz poslal zpet, ale kdyby mel nekdo dotaz ke kterymkoliv botam, tak napiste, zkusim zodpovedet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16685
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Boty