Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 20:49

Nestras, to by mne dost nastvali. Ty boty fakt sedi skvele a dalsi praskliny v kuzi minim opravit prave tim Pattexem. Prijde mi, ze se do kuze castecne vsaknul a vytvoril most, nahradu kuze, ktera uz tam neni.

Jestli to pouzijes, tak si precti navod. Vytvrzuje se to podobne, jako vterinaky, vlhkosti. Akorat to trva o hodne dyl. Ja jsem boty predtim umyl a kuze jeste nebyla uplne sucha, mozna to pomohlo. Normalne jsem to zaplacal gelem a pak prelepil naplasti, aby to bylo rovne. Druhy den jsem ji strhnul a vysledek je na fotce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » čtv črc 26, 2018 3:25

apuka - jj byť je u obojího nubuck tak bylo hned vidět, že jde o výrazně kvalitnější kůži než u Alasky. Takže jak píšeš asi to berou spíš jako povrchovou úpravu a ten croupon je znát.

A podrážka je tedy samozřejmně širší než chodidlo, jak si psal, že ti vadí úzké podrážky.

V tý botě musí být perfektní stabilita, škoda tý paty ach jo.... mě i u Alasky je pata široká, zde to bylo ještě víc - jinak v tom místě, kdes i ty psal, že ti taky jsou boty úzké je opravdu široká.

Nechápu, že nikdo v ČR nemá tuto botu v nabídce - asi není zájem prodávat kvalitu.

Ještě tomu dám šanci v Německu s o číslo menší botou, co tam udělá ta pata a budu doufat, že to bude v té 1/3 od špičky pořád dost široké.

Ale když sem viděl tu kůži, tak už ten běžný odpad opravdu ne, sice to jsou boty za desítku ale ty 3 tisíce navíc oproti alaskám to není už tolik a sou to boty s jinou životností - bez PU
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Will » čtv črc 26, 2018 13:29

Michal82 píše:Alaska a Yukon z vrchu stejná kůže - nubuk takovej vyschlejší no jak je dnes běžné.

Bergell Top z vrchu úplně jiná kůže -


Ty Bergelly nemají gumovou celoobsázku, což je škoda.
To ani kvalitní kůže nepomůže na absenci celoobsázky.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » čtv črc 26, 2018 15:29

Nemají jsou to šité boty a né lepené/cementované nebo jak tomu říkají.
Někde ve vláknu o klasikách to někdo komentoval tak, že pokud má podrážka přesah od půdorysu svršku tak k okopávání prakticky nedochází - samozřejmně vysloveně do sutě to nebude ideální.

Na Bergell - ten základní nižší model, jsem našel recenzi v CZ nebo SK tuším, pán to testoval i s mačkama na ledovci a myslím, že i suťoviska a hodnotil to velmi kladně.

Samozřejmně kdyby to mělo nějak dodělanou obsázku bylo by to určitě plus, ale to sem snad s výjimkou Makary u šitých bot neviděl.

Mě se ta bota opravdu moc líbila, bohužel v 45 mi v tom ta pata už moc plavala.

Jinak Yukon/Alaska - pokud by to někoho zajímalo tak WIDE verze je rozšířená jen v oblouku špičky cca v nějakých 5 cm od špičky - není to tedy tak jak to mají na obrázku, kde to vypadá, že to rozšíření je podstatně dále až k 1/3 boty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 26, 2018 16:28

mike píše:Mam, ale neda se v nich chodit :? To je ctvrty par, ktery se nepovedl, je moc uzky. Zrovna resim, ze budu muset koupit nejake dalsi. V srpnu chci zas nekam jet a neni jiste, jestli se tyhle z Hanwagu vrati vcas.
Na včasnost bych nespoléhal
Dobrý deň/Ahojte,
v dňoch 30.07.2018 - 17.08.2018 bude závod Hanwag zatvorený z dôvodu čerpania dovolenky.
Prosím upovedomte zákazníčky a zákazníkov o dlhšom spracovaní opravy topánok.
A kolega koukajíc mi přes rameno se ptá, zda boty kategorie B/C znamená "before Christ"? Jakože, které kristusky jsou nejlepší. :twisted:
mike píše:Kdyby se delaly Alasky z lepsi kuze (Perwanger), tak by mne to samozrejme potesilo.

Hanwag od příští sezony bude mít nový model Alverstone II GTX, který bude z Perwanger kuže, takže volně řečeno "Alaska z lepšího materiálu".
https://www.press.hanwag.com/product/al ... tx_en.html
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 18:28

vonkreuz píše:v dňoch 30.07.2018 - 17.08.2018 bude závod Hanwag zatvorený z dôvodu čerpania dovolenky.

Ty taky umis cloveka potesit #-o Diky za info, holt budu muset koupit nejake nove boty.

vonkreuz píše:A kolega koukajíc mi přes rameno se ptá, zda boty kategorie B/C znamená "before Christ"?

Ne, to jsem ja. Aspon se obcas tak citim ;-)

vonkreuz píše:Hanwag od příští sezony bude mít nový model Alverstone II GTX, který bude z Perwanger kuže, takže volně řečeno "Alaska z lepšího materiálu".

Vypadaji zajimave, jsem zvedav. Akorat mi neprijdou, jako Alasky, spis o kategorii niz. Vypadaji na Bcka, nizsi komin, jen dva hacky misto trech a ke vsemu je latkovy. Na chozeni u nas by ale mohly byt dobre. Doufam, ze nebudou moc uzke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 18:32

Michal82 píše:Jinak Yukon/Alaska - pokud by to někoho zajímalo tak WIDE verze je rozšířená jen v oblouku špičky cca v nějakých 5 cm od špičky - není to tedy tak jak to mají na obrázku, kde to vypadá, že to rozšíření je podstatně dále až k 1/3 boty.

No vsak, presne tam je to potreba. Na kterem obrazku to vypada, jak pises? Mne prave prijde, ze na fotkach to neni videt vubec.

BTW, videl jste ted nekdo Wide Alasky nazivo? Zajima mne, jak vypadaji. Na webu Hanwagu stejne, jako normalni: https://www.hanwag.com/shop/hanwag-alas ... tx-H23036/, maji "oko" vzadu. Treba u Pinguinu ale vypadaji jinak, bez oka: http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/boty-h ... gtx/p-4978. Zrovna tohle mi prijde dulezite, oko zvysuje pohodlnost boty. Taky je mozne, ze to zmenili.

Asi si objednam wide verzi tady: https://www.sport-poeschl.cz/hanwag-ala ... va-zdarma/ Nemate s tim e-shopem nahodou nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 26, 2018 19:29

Ad ALVERSTONE: stavajici verze (z nubuku) je stejne BC jako Alasky. Uvidime, co z toho vznikne.

Ad Alasky Wide: Michal myslel pravdepodobne obrazek "kopyt" u HW, kde maji u Wide nakreslene neco jineho nez on pise.
Ten eshop funguje docela slusne, i komunikuji. Je to nemecky eshop z Bayerische Eisenstadtu (myslim), ale maji prodejnu/odesilatelnu na ceske strane v Zelezne Rude a tam to delaji podle ceskych zakonu, i komunikuji cesky.
Jinak obrazky u Pinguinu a Sport.Poeschl jsou prakticky stejne jen zrcadlove otocene a na oboum je videt ocko 8)

@Michal82: na Tvem miste bych se kouknul po poradnych vlozkach, co dobre fixuji patu. Mohou pomoci neskutecne. Anebo zajdi do Mnichova a mozna Ti udelaji i ty boty, stejne jako Alasky na miru, s vlastnim kopytem vytvorenym podle Tvych nohou. Nekde na strankach HW pisou, kde je to mozne udelat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 19:34

apuka píše:Ten eshop funguje docela slusne, i komunikuji. Je to nemecky eshop z Bayerische Eisenstadtu (myslim), ale maji prodejnu/odesilatelnu na ceske strane v Zelezne Rude a tam to delaji podle ceskych zakonu, i komunikuji cesky.

Kupoval jsi od nich neco? Prijde mi to rozumne, ceske zakony, vratit do 14 dnu jo, postou do Zelezne Rudy. Jen se ptam, jestli tam neni nejaky hacek.

apuka píše:Jinak obrazky u Pinguinu a Sport.Poeschl jsou prakticky stejne jen zrcadlove otocene a na oboum je videt ocko

Koukni se poradne. Myslim "oko" vzadu za achilovkou. Je z mekci kuze a obsite dvojitym svem, na obrazku u Sport Poeschl je dobre videt, u Pinguinu neni vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » čtv črc 26, 2018 22:33

mike - jak psal už apuka který mě předběhl. Reálně širší je to tam kde sem to zeleně vyznačil. Tam kde to mají oni širší je ta bota úplně stejná jako klasická.
Tohle beru jako dost problém, jelikož je v tom velký rozdíl a tedy speciálně objednávaná Wide verze byla úplně k ničemu.

Byl to sice Yukon Wide ale vypadal stejně jako Alaska - rozdíl je jen že Yukon je celokožený bez GTX takže ta Alaska Wide by měla být taky stejná.

Obrázek

Apuka - v Německu budu, kde jsi zjistil, že udělají botu na míru?
Mohl bys mi to prosím poslat?

Ta vložka - možná ano možná ne - ta bota je mi v té patní části široká až do komína.
Spíše se pokusím dostat k 44,5 a pokud by moc netlačila - bylo poznat, že tam jak chci je výrazně širší a měla by tendenci povolit - potom bych mohl experimentovat s přidržováním paty.
Ně je na patě široká i běžná Alaska tam bych to ještě nějak dal ale tady to bylo už moc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát črc 27, 2018 19:08

Michal82 píše:v Německu budu, kde jsi zjistil, že udělají botu na míru?
Mohl bys mi to prosím poslat?
Koukal jsem se a uz jsem to na jejich strankach nenasel. Asi dalsi vec, co Fenix Outdoor po prevzeti zrusil nebo zmrvil :twisted: . Vsak taky si udelali ze stranek obycejny eshop.
Jinak me napadlo, ze Tvuj problem s Wide verzi mohl byt zpusoben tim, zes srovnaval v Nemecku vyrobenou obycejnou botu s chorvatskou Wide verzi (pry ta se vyrabi ted uz jenom tam). No a mozna Chorvate si rozsirili svoje kopyto, ktere je znatelne uzsi nez nemecke. (Na to se Hanwag neptej, podle nich jsou vsude stejne kopyta. My, co jsme zkouseli, vime sve...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát črc 27, 2018 19:15

Michal82 píše:Kupoval jsi od nich neco?
Mam dojem, ze jsem si objednaval manzelce Alasky, mely byt nemecke - a vratil jsem je, bo nesedeli. A taky jsem si chtel sobe objednat Wide Alasky, ale to jsme si vykomunikovali, ze nemeli moji velikost nikde a mely se vyrobit snad az za 3 mesice, takze z toho seslo.
mike píše:Myslim "oko" vzadu za achilovkou.
Aha, ja jsem myslel oko na tkanicky... Stejne, pocitej s tim, ze na pinguin shopu maji casto stare fotky, mozna tady jeste z bezne verze Alasek. Ale muzes jim napsat, docela rychle a ochotne komunikuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 19:58

Jenze normalni Alasky mely to oko vzdycky a bez oka jsem videl fotky prave jen u wide verze. Akorat ne u vsech, a tak by mne zajimalo, jak to je. Prislo mi, ze nektere shopy davaji u wide verze fotku normalni (co by se namahali), ale kdyz je ted i u Hanwagu? :-k

No, asi to stejne objednam a uvidim sam. Doufam, ze s tema chorvatskyma nemas pravdu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát črc 27, 2018 20:48

Pokud si dobre spominam, kdyz jsem se ptal, jestli jsou vyrobene v Nemecku sirsi nez Chorvatske, íodepsali mi bud primo z Hanwagu nebo z Fjallravenshopu v Praze (tj. Cesk-e zastoupeni Fenix Outdooru), ze Wide Alasky se ted uz (resp. tehdy) vyrabeji v Chorvatsku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv srp 9, 2018 18:17

Odpovim si sam: oko maji. Made in Croatia :? Na prvni pokus mi teda nijak zvlast wide neprijdou, ale jeste jsem je poradne nevyzkousel, na to je mi moc vedro.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv srp 16, 2018 23:37

Mam doma pres tyden wide Alasky a furt nevim, jestli si je nechat... Rozhodne jsou vepredu sirsi, schvalne jsem si zasel zkusit normalni. Az tak, ze mam pocit, ze jsou mi trochu velke a ze by se mozna hodily o pul cisla mensi. Jenze to bohuzel neni kde vyzkouset a nechat si poslat druhe se mi nechce, pocitam, ze bych rychle zjistil, ze to tak neni.

Vejdu se do nich se dvema silnyma ponozkama, se kteryma bych se nevesel ani do poslednich dobre rozchozenych. Musim je jinak zavazovat, mam pocit, ze mne moc pousti do spicky, tam jsou normalni uzke. Kdyz je ale utahnu vic, tak mne zacne bolet chodidlo uprostred :? Navic mi prijdou celkove tuzsi, jako by byly ze silnejsi kuze. To ale muze byt tim, ze jsem v novych chodil naposled pres dvema lety a uz jsem ten pocit zapomnel. Rozhodne jsou ale tezsi, kazda bota ma okolo 1060 g, zatimco normalni mely nove asi 980.

Musim rict, ze zkouseni v klidu doma ma sve minusy. V obchode se muzu projit, zvlast ve vetsich, muzu jit razantne a boty poradne vyzkouset. Doma ne, malo mista, podlahy na to nejsou delane a sousedi by mne nemeli radi. Na chodbe podobne. Takze musim ven a chodit okolo baraku, nastesti je tam celkem cisto.

Jinak je docela zvlastni pocit, kdyz se z tohodle clovek prezuje do lehkych Inov-8, malem jsem proskocil stropem :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob srp 25, 2018 23:31

Tak si teda wide Alasky necham. Mel jsem ted par dni jine starosti a prosvihnul jsem lhutu na vraceni. Dneska jsem si je vzal na vychazku a snad to pujde. Musi se rozchodit a usadit na nohach, jsou trochu jine, nez normalni. Je to nezvyk, jednak jsou sirsi a jednak ma chorvatske kopyto trochu jiny tvar, rekl bych, ze jsou trochu vic zatocene, nez nemecke. Ale po 8 km uz bylo znat, ze se usazuji. Je to dost zavazovanim, predtim mi leva sedela dobre a s pravou byly problemy, ted jsem kvuli impregnaci vyndal tkanicky a po vraceni je to presne naopak.

Boty jsou rozhodne sirsi, nez standardni verze. Cela spicka. Nosim v nich dvoje nove silne ponozky, v tech bych se neobul ani do svych predchozich skvele rozchozenych. Kuze tentokrat vypada kvalitni a bez vady, zadny zlom po vychazce a boty celkove pusobi dost pevne. Skoro az moc, ale to se rozchodi. Uvidime.

Kuze nevypadala nijak zvlast vysusena, ale pila jako houba. Mel jsem doma zbytek tresnovych kvetu a nepouzity Grangers sprej (coz by melo byt to same). Vypily to vsechno a vypadaly, ze by si jeste jeden sprej daly :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon říj 1, 2018 18:27

Docela mne nastval Rockpoint, resp. spise Garmont. Mam doma Pinnacle 12 a 12,5, jak meli slevu, tak jsem si rekl, ze na zimu neco potrebuji ja i syn, tak vyzkousime.
Jsme dva dny zkouseli, potom jsme to nechali tak (dovolena) a po navratu zase zkouseli. Az syn vyradil 12-ky, jsem jej presvedcil na vyzkouseni 12,5. Najednou rika, ze jej tlaci bud vepredu pod spickama prstu nebo pod koncem paty, podle smeru na sikme plochy. Tak jsem si spomenul, ze jsem mel uplne stejne pocity. Sahly jsme do boty - a tam bud vepredu nebo vzadu par mm mista mezi vlozkou a botou, podle toho, kde jsme vlozku "zarazili" o botu. No - v obou velikostech meli stejne velike vlozky, 12-ky. Je to na jejich spodni strane vytistene. Tech cca 5 mm proste chybi. ](*,) ](*,) ](*,)
Ted me sere, ze jsem o tom napsal do RP, jestli nemaji spravnou vlozku, boty bych chtel vyzkouset s nima, protoze jinak docela sedi. Doma mam vsechny vlozky 12-ky, cca stejne dlouhe, resp. o 1-2 mm mensi (to jsou velikosti 47). Takto ale nemam sanci, navic sehnat dobrou vlozku vetsi nez 12 neni vubec jednoduche, snad jen Meindl a ten to dela jen po celych cislech no a strihat zrovna ty jejich neni nejlepsi napad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

ktoré vybrať ?

Příspěvekod pby » úte říj 9, 2018 6:43

Tak dostal som sa k téme topánky, s VHT (tatry a pod.) - hlavne zima začínam. V lete mam čo to pochodne, v zime skoro nič. Čo sa obuvi týka tak na naše kopce o mojom okolí (900-1100 mnm) a inde používam v 90% kanady vz 90, zvyšné 5% ľahké trekové botasky.
Neviem rozhodnúť:
1)či isť do nejakých univerzálnych topánok B/C typu hanwag alaska ktoré budem používať ja v nižších polohách aj vo výškach aj v lete aj v zime (aj s mačkami, aj keď tie alasky nemajú pätu ani na poloautomaty) aj na výšlap-skaly aj na tury 15-30km deň. ALEBO kúpiť výlučne niečo na výšlapi na skaly na leto/zimu typu Mammuth kento high, Gramont Pinnacle čiže C tvrdosť

2) isť do kožených alebo do plátených (s membránou u oboch)

3) ísť do čisto zimných C a čisto letných B/C (cenovo najnáročnejšie)

Zatiaľ mam v hre:
Hanwag Alaska
Bosp Caledon NBK (https://bosp.sk/produkt/caledon-nbk)
Mammoth Kento High
Mammut Mamook GTX
Bosp Husky EVO (https://bosp.sk/produkt/husky-evo) problém že niesu k dispo ďalšia várka
bude až na jar ´19 (sú zateplené)
Scarpa Rebel GTX
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod apuka » úte říj 9, 2018 7:40

Tak uplne prva rada je: precitaj si prislusnu sekciu o B/C topankach tu na OF :wink:. Pomoze Ti to ujasnit si, co vlastne chces.
Druha rada: nevyberaj podla doporuceni a parametrov ale najdolezitejsie je, aby Ti poriadne sedeli uz pri nakupe - nepocitaj s tym, ze sa Ti casom prisposobia ako cisto kozene kanady.

Tri technicke:
- Bosp Caledon bude asi len B, Pinnacle rozhodne nie su tvrdsie ako Alasky (P. som mal teraz doma a prekvapilo ma, ze su maksia ako vyzeraju).
- v poriadnych kozenych z hrubsej koze mozes s dobrymi ponozkami (system dvoch ponoziek v topanke, precitaj si o tom na OF) kludne chodit tak pri +30 tak ako aj pri -25 (v tych istych ponozkach!!!), platene budu tak max. do -5, ked si do nich obujes velmi teple ponozky, takze v tom pripade potrebujes este zvlast zateplene zimne, ako tie Bosp Husky.
- u tych topankach Bosp sa mi nepaci, ze nemaju specifikovane nic - druh a hrubka pouzitej koze, material, druh Vibramovej podrazky, atd., to su tiez dolezite veci pre rozhodovanie
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod pby » úte říj 9, 2018 7:59

to to fórum B/C som prešiel zhruba, ale neposunulo ma to ďalej (pôjdem sa tam pozrieť ešte a trocha dôkladnejšie to preštudovať). Určite budem skúšať a skúšať, len najprv čo, lebo je toho kvanta :) Tie Bosp Cadelony tak nejako počítam s tým, že to môže byť iba B (pôjdem ich pozrieť) ale viac ma štve ta obruba - plus je že je krásne vysoká a mínus je že to nieje guma ale nejako specialne tvrdená koža. Systém 2 ponožiek používam v kanadach celoročne od kedy ich nosím - je pravda je to funguje krásne od +30 do -25 len v zime pod -15 je problém pri dlho postavaní vtedy už je kosa (ale to bude v každých nezateplených)
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod Tecumseh » úte říj 9, 2018 8:00

BOSP Caledon máš napísané nubuk 2-2,2mm, ja by som bral radšej keď už Caledon WX tie majú voskovanu 2,2-2,4mm kožu, Husky píšu PAD, PES, PU, inak nie je problém sa ich spýtať je to výrobca odpovedia Ti bez problémov.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod Tecumseh » úte říj 9, 2018 8:05

Brácho má od nich Squad WX ,tá špeciálna koža na obrube je v pohode, nosí ich celú zimu.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod pby » úte říj 9, 2018 8:15

ja sa Bosp osobne nebojím preto ich mam aj vo výbere, viem že sú kvalitne, a pripadne reklamácie riešia poctivo (čo som počul), no tie caledony NBK hej máju slabo voskovanú a tenšiu kozu, ale WX nechcem kvôli tej okopovke kt. nieje po obvode
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod Tecumseh » úte říj 9, 2018 8:47

To je na Tebe, ale ja keby som mal na výber medzi nubukom a voskovanou kožou určite idem do voskovanej kože, stejne väčšinou sa okope špica, pokiaľ nechodíš výhradne po suťoviskách tak by to nemalo vadiť tá koža čosi vydrží.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod apuka » úte říj 9, 2018 9:06

Tecumseh píše:BOSP Caledon máš napísané nubuk 2-2,2mm, ja by som bral radšej keď už Caledon WX tie majú voskovanu 2,2-2,4mm kožu, Husky píšu PAD, PES, PU
Omlouvam se, tu tloustku kuze jsem nejak prehledl... Ale u Husky je to smes umelych hmot, z cehoz vubec neni jasne, co ta latka je, resp. jestli pouzivaji umelou kuzi, atd. Jo, poptat se muzu, ale jednodussi by bylo napsat napr. ze je z Cordury (uvadim jen jako priklad, netvrdim), to by si clovek mohl dovodit mnohem vice.
Jinak bych se o kvalitu provedeni taky nebal, to je obuvnicka firma s dlouhou tradici.

Kozena odsazka je z jistych hledisk lepsi nez gumova - minimalne, ze se Ti pod ni nebude v bote tolik srazet vlastni pot. I vydrz ma dobrou - mel jsem na svych AKU pohorkach a za tech mnoho let pouziti s ni nebyl zadny problem, neokopaval se, nepropichnul se, coz o nekterych gumovych na botach mnoha znacek rict nemohu. Kdybych si mohl vybrat, u stejnych bot bych osobne radeji bral dobre udelanou kozenou.

U kuze nejde o to jestli je voskovana nebo olejovana nebo neco jineho (i ten nubuk u Caledonu je voskovany), ale o druhu kuze - prirodni je trvanlivejsi a vydrzi mnohem vice nez nubuk, ktery je rel. citlivy na skrabance a porezani od skal, ta nejodolnejsi cast je zbrousena. Je pravda, ze pri prirodni kuzi Ti staci dobre udelana obsazka mirne pretazena na spici. Mam Asolo Granite a meli jsme doma dva pary Asolo Powermatic 200, ktere jsou takto udelane, maji Perwanger kuzi (taky prirodna) a sebemensi problem, zadne stopy po skrabancech, rozrezani i kdyz se pouzili roky ve VHT terenu i vysoko v Alpach. Ta kvalitni prirodni kuze do velke miry nahradi i obsazku - vem, ze klasicke site pohorky z poradne kuze vetsinou zadnou obsazku nemaji a chodi se s nimi i do tech nejtezsich terenu a stejne vydrzi pulku zivota.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 9, 2018 9:37

Máte se značkou Bosp nějaké zkušenosti ? Já jí teda neznám a cena 250e za boty už není málo. To pořídíš boty od osvědčených značek. Já chodím v plaťákách i v cca -15 ale je v tom občas pěkná kosa. Podle mě je ideální mít boty dvoje. Jedny lehčí a techničtější na leto a teplejší robustnější na zimu pokud chceš hodně chodit i v zimě. Ted můžeš koupit třeba zimní a letní pořídit až to bude aktuální. Já být tebou, tak se ale podívám spíš po prověřených značkách a hlavně to chce fakt zkoušet a zkoušet.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod apuka » úte říj 9, 2018 11:21

BOSP je byvaly Zavody 29. Augusta Bardejov, to je dlouholety vyrobce kvalitne obuvi, i vysoke na Slovensku, neco (sice mensiho) jako Svit ve Zline nebo spise jeste Botana Skuteč. Proto bych nemel obavy o kvalitu provedeni ani o kvalitu komponent. CO mi vadi, jsem popsal - a jeste konkretne u modelu Husky a Husky Pro ze vypada, ze na stejnou obu a mezipodesev pouzili pouze jinou gumu/podrazku aby jedny byly na poloautomaty, druhe na plnoautomaty, pricemz by mely byt s plnoautomaty tvrdsi, asi D-ckovou. Vetsinou se tomu prizpusobuje i svrsek a mezipodesev. Ale o Husky Pro tazatel zajem nema a samotne Husky by me docela zajimly - bohuzel netusim, kde by se v CR (ale i na SK krome Bardejova) daly odzkouset. Vlastne podle tazatele stejne moje 12-ky/47 budou az na jare a ja bych potreboval neco na zimu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod fps » úte říj 9, 2018 12:07

pby píše:1) či isť do nejakých univerzálnych topánok B/C typu hanwag alaska ktoré budem používať ja v nižších polohách aj vo výškach aj v lete aj v zime (aj s mačkami, aj keď tie alasky nemajú pätu ani na poloautomaty) aj na výšlap-skaly aj na tury 15-30km deň. ALEBO kúpiť výlučne niečo na výšlapi na skaly na leto/zimu typu Mammuth kento high, Gramont Pinnacle čiže C tvrdosť

tohle si musíš rozhodnout sám, ale univerzálnost je vždy ňáký kompromis, já tedy doporučuji nezateplené B/C na lehčí hory a na tří sezonní použití, nezateplené C na těžší hory a na tří sezonní použití, zateplené B/C nebo C na zimu, a nejlépe s vnitřní vyndavací botičkou
pby píše:2) isť do kožených alebo do plátených (s membránou u oboch)

já mám v tomto jasno, Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C
pby píše:3) ísť do čisto zimných C a čisto letných B/C (cenovo najnáročnejšie)

lepší je mít povícero bot do různých situací, a volit je podle toho, viz. nahoře jak jsem napsal už k první otázce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ktoré vybrať ?

Příspěvekod apuka » úte říj 9, 2018 13:05

@pby: Jak vidis, rozhodnuti zustane stejne na Tebe :-).

Jeste neco malo poznamek.
- Ze bota nema vystupek na pate na poloaut. macky, vubec nevadi. Muzes pouzit turisticke macky i napr. na Alasky, pouziva je spousta lidi i na tezsi vystupy (i ja, i kdyz mam na bote vystupek, poloautomaty nemam). Rozhodujici je, aby bota "zvladala" ty macky, coz vetsina B/C a tvrdsich zvladne.
- Boty zateplene GTX Insulated Comfort se daji pouzivat se dvema ponozkami i v lete, syn je bez problemu pouzival i na letni nizsi hory (typu Lysa Hora, 1323m). Ale toto je individualni, nekdo se urcite ozve, ze by se v nich uvaril.
- Pierre uz naznacil: nezateplene "platene" boty muzes pouzit i pri -15 - ale v podstate pouze pri slapani, kdy je noha zahriva. pri stani Ti bude zima, pri nizsich teplotach hodne velka az mohou hrozit i omrzliny, obzvlaste s utazenymi mackami; na to bacha. Ja jsem je taky takto pouzil, stejne tak syn, ale bylo to, jak Pierre psal - obcas "pekna kosa".
- Jak jsem psal, v nezateplene bote z poradne kuze (napr. Alasky nebo Pinnacle ze Tveho vyberu) a s podsivkou z bezneho GTX Performance Control (pouzivaneho pro tyto boty, podle BOSPu obsahuje taky tenkou zateplovaci vrstvu) zvladnes leto i zimu. Mne ve svych Granitech zacala byt kosa pod -27 az po pul hodine cekani na miste, ale stacilo se trosko "projit". Taky to ale nemusi byt stejne pro kazdeho a zavisi i od Tveho aktualniho stavu, u Tebe se da ocekavat, ze to zvladnes vzhledem ke zkusenostem s Kanadami.
- Mit zvlast boty ciste na leto a viste na zimu je nekdy vyhoda, nekdy ne. Napriklad pokud bys sel na nekolikadenni trek, kdy se meni pocasi a/nebo napr. (casem) v Alpach jdes od udoli ze 400m az do 3500+ m, tak muzes potrebovat klidne boty pro rozsah napr. +10 az -25 v zime nebo +30 az -5, -10 i niz v lete/na jare a podzim, obzvlast, kdyz pocitas se spanim nekde nahore. Takze nakonec stejne cast treku budes resit kompromis, protoze necekam, ze by sis vzal dvoje bot. Ale toto zase zavisi na Tvych preferencich a typech vyletu.
- Mit na zimu C boty je vhodne tehdy, kdyz i v zime delas tezsi vystupy, kde casto "kopes stupy" do firnu/zledovateleho snehu, traverzujes snehove svahy. Kdyz pocitas s beznymi tur. chodniky napr. ve VT, tak Ti naopak mohou stacit dobre B boty, ktere dobre avladnou chuzi v mackach, protoze tam nebudes casto chodit ani po skalach a delat ty same tezke vystupy po nich jako v lete, ani "kopat stupy" a traverzovat. Idealni kompromis - podle mne - jsou pevnejsi B/C.

Zkus si vsechny odpovedi zde zvazit, zamyslet se nad uvazovanym vyuzitim a podle toho se rozhodnout. Fakt to nemuze nikdo udelat za Tebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty