Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » pát led 27, 2017 12:54

Jj to mě už taky napadlo, ale co jsem zkoušel nějaké LaSportiva, tak mi přišly už šíleně tvrdý. Původně sem myslel, že chci čisté B, ale přijde mi, že dneska jsou ty B měkčí, než byly dřív, takže po vyzkoušení pár modelů si myslim že takové "měkčí" B/C bude ideální (tzn. ne skoro C ale blíž k B). Akorát bych se rád vyhnul nubuku/semiši - tahám boty od podzimu do jara celkem dost (český lesy a kopce, hory jedou za čas) a nubuk a semiš mi nikdy moc nevydržely.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pát led 27, 2017 14:00

Skvelé odolné béčka sú napríklad Arcteryx Bora2. Ak sa nebojíš netradičnej konštrukcie a si schopný trochu zmeniť zažité návyky, je to vynikajúca topánka. Podrážka je tvrdšie B, zvršok je protitankový.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát led 27, 2017 15:42

kdyby se v Praze někde dali zkusit Arc'teryx Bora Mid, a seděli by mi, tak je koupím, jaký je rozdíl mezi Arc'teryx Bora a Arc'teryx Bora 2? kdyby měli Arc'teryx Acrux AR Mountaineering stejnou podrážku jako Bora, tak by byli na zimu dost dobrý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát led 27, 2017 15:54

aha, vyndavací botička je dost dobrá věc, tedy pro mně, kdyby LS udělala B/C plasťáký s vyndavací botičkou které by měli v Hudy, to by byla paráda, v Hudy mají bohužel jen nízké Arc'teryx
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » pát led 27, 2017 17:21

Heh tak na tohle sem asi moc konzervativní a teda mam rád i kůži jako materiál... Btw. dají se na tom měnit podrážky nebo to je na fest? Jak sem psal - v zimě a ve špatnym počasí tahám pohorky do lesa a na výlety s naší smečkou psů a nachodim toho docela dost. Teď zvažuju, že si na tohle nechám starý a znova podražený Meindl Badile, ale i tak....
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Tecumseh » pát led 27, 2017 19:43

Ja Ti môžem odporučiť Andrew Nepál Trek, dajú sa objednať aj zateplené, alebo ak by si chcel vysoké Andrew Nepál High Hunter tiež sa dajú aj zateplené v Perwangeri oboje skvelé pohodlné topánky :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » sob led 28, 2017 15:46

Tecumseh: Díky, ale já mam nějak divně stavěnou nohu a prostě jak botu nevyzkouším, tak to nedopadá dobře.

Jinak jsem byl dneska zkusit LaSportiva Karakoram a teda Pewanger asi dobrý, ale to už bylo Cčko a nic měkčího s Pewangerem dle výrobce LaSportiva nedodvává :-( Příští týden zkusim ty Scarpa a když ani ty nebudou, tak už je asi jen otázka jestli nubuk od Meindlu nebo Hanwagu...
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob led 28, 2017 17:41

LaS Karakorum nejsou Ccka, ale B/C. Nijak zvlast tvrde ani nove pri zkouseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » sob led 28, 2017 19:08

No já je zkoušel (přesně se ten model jmenoval Karakorum Trek) na střídačku s Meindl Island Active a teda tenhle kus byl výrazně tvrdší. No ještě zkusim v týdnu v Praze ty Sarpa Delta a uvidim. Limit na výběr mam první týden v únoru, ať mam měsíc a půl na rozchození..
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ElHombre » sob led 28, 2017 21:10

Trošku si přihřeju polívčičku u těch Karakorum Trek.

Dá se v nich opravdu i normálně chodit? Myšleno vícedenní treky s báglem po ČR/SR apod terénu. Zaujaly mě v Hudy protože jsou ve slevě a kvalitnější pohory bych potřeboval jako sůl. Slečnou jsem byl ujištěn, že se podrážka trochu rozšlápne, otázka jestli nějak citelně. Na rychlý vyzkoušení mi přišla pořádně tvrdá.
Přes léto bych je využil i na nějaký alpský kopečky, ale 75% času budou sloužit k trajdání se stanem na báglu a nerad bych v nich pošel.
ElHombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 28, 2017 20:43

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » sob led 28, 2017 22:10

Já na ně koukal v Německu, kde jsou taky zrovna ve slevě a přesně ten samý pocit. Tahat je chci převážně po ČR, podzim-zima-jaro s báglem s foťákem/stativem apod. No a jednou za čas nižší Alpy. Každopádně jestli sou v akci i u nás, tak asi zajdu ještě vyzkoušet. Ale ten kus co sem měl na noze byl výrazně tvrdší jak Islandy.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » ned led 29, 2017 6:38

fps píše:aha, vyndavací botička je dost dobrá věc...
Ešte sa ti bude páčiť, že na zimu sa dá za nejakých 80 € dokúpiť teplejšia vnútorná topánka.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Tecumseh » ned led 29, 2017 9:32

LukasHE píše:Tecumseh: Díky, ale já mam nějak divně stavěnou nohu a prostě jak botu nevyzkouším, tak to nedopadá dobře.

Pošleš im presné miery nohy a oni Ti ich ušijú na mieru :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 29, 2017 10:55

LukasHE píše:Jinak jsem byl dneska zkusit LaSportiva Karakoram a teda Pewanger asi dobrý, ale to už bylo Cčko a nic měkčího s Pewangerem dle výrobce LaSportiva nedodvává :-( Příští týden zkusim ty Scarpa a když ani ty nebudou, tak už je asi jen otázka jestli nubuk od Meindlu nebo Hanwagu...

La Sportiva Karakorum Trek nejsou C ale B/C kategorie, ale pro toho kdo váží 50 kilo jsou asi zbytečně tvrdý, koukni ještě na Asolo Tribe GV nebo Asolo Thyrus GV, já ale doporučuji plasťáky (hadráky bez kůže), třeba La Sportiva Trango TRK nebo Arc'teryx Bora nebo Arc'teryx Bora 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 13:56

72 kg :-D Ne že bych se vážil, ale hrajeme teď se ženou hru, jestli mě s druhým dítětem dožene nebo ne, tak mam přehled. Začínala na 51kg, ale jde to rychle nahoru. Ale mě netrumfne...

Jinak na ty Asolo Tribe a ty Scarpa se chci podívat zítra cestou do práce. Každopádně u Asolo sem měl u lehčích modelů problém, že sou strašně úzký ve špičce. Jinak ta kůže pewanger je jakože nějaký standard? Koukám, že u Asolo neni žádná tlušťka a vážně se v tom nevyznám.

Jinak ten plast je na mě asi moc moderní - někam na lezení do velehor je to jasný, ale asi bych si v tom připadal divně někde v lese.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » ned led 29, 2017 15:21

LS Karakorum trek su pouzitelne normalne celorocne aj na lahsie tury a nie su nijak vynimocne tvrde. Nedavno som ich kupil aj polovicke a nema ziaden problem s tvrdostou. Je pravda, ze ak niekto chodil v nejakych "papuciach" tak mu karakorum trek budu pocitovo tvrde.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2017 15:46

Meindl Island jako etalon tvrdosti tridy B/C? :lol: Je to nejmekci B/C bota Meindlu, dokonce B-ckove Vakua se s nim mohou merit.
LS Karakorum Trek jsou klasicke B/C,nejsou tvrdsi nez jine. S baglem na CZ/SK hory v pohode. Jen pokud jsi podobne tvrde boty nemel, chvili si kozna budes muset zvykat. A nepocitej s tim, ze podrazka zmekne.

@fps: Trango TRK je uz mekci B bota, stejne jako Asolo Tribe, Thyrus jeste vice. Ja bych u Asola spise koukal na TPS 200 GV a TPS 520 GV. Jo a na ceskem eshopu Asola mas uvedenou tloustku pouzite kuze na zalozce Technologie.

Ad Perwanger:jak jsem psal, je to kuze stejne kvality jako Full grain.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 16:12

Já to nebral jako etalon, ale jen jako srovnání přímo v obchodě :-) Doteď sem nosil jen Bčka (Garmont, Meindl) a jako zimní boty se psy teď nosim nově podražený Badile. Zítra mam odpoledne volno, tak ty obchody obejdu a snad to vyřeším, ať je vyšlápnu včas. Každopádně moc díky za rady - nerad bych koupil zase něco, co se mi rozpadne hned po záruce.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned led 29, 2017 17:30

apuka píše:Meindl Island jako etalon tvrdosti tridy B/C? :lol: Je to nejmekci B/C bota Meindlu, dokonce B-ckove Vakua se s nim mohou merit.

Nebyls to nahodou ty, kdo mi tu sveho casu tvrdil, ze stupnice tvrdosti bot je vynalez Meindlu a tudiz jsou Islandy ty prave B/C, prestoze jsou mekci, nez B/C jinych vyrobcu? :twisted:

Jinak samozrejme souhlas, vsak tu porad tvrdim, ze Islandy jsou realne Bckove boty vhodne akorat do lesa ;-)

@LukasHE: proc si vlastne nekoupis ty Islandy? Jsem posledni, kdo by je doporucoval do hor, protoze jsem je mel a dopadlo to spatne, ale u nas do lesa a na chozeni po znacenych cestach v rakouskych Alpach stacit budou.

Jinak ten pocit tvrdosti LS Karakorum pri zkouseni muze byt dan kuzi, nejen podrazkou. Perwanger kuze je zpocatku tuzsi, nez nubuk, ale casem se natvaruje podle nohy a boty pocitove zmeknou. Osobne bych se jich nebal, nekoupil jsem je jen proto, ze mi nesedel idealne tvar, tvrdost mi prisla v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 17:36

No původně sem pro ně chtěl jít, ale vzhledem k tomu, že se v okolí už asi troje rozpadly, tak si řikám, že má asi Meindl nějaký problém... Tak sem zjišťoval, jak je to s kvalitou kůže. No a skončil tady :-D
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned led 29, 2017 17:39

Jo tak. Jak konkretne se rozpadly?

(ja jsem je znicil za rok, ale pouzivanim v terenu, na ktery nemely)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 18:14

Teď kámošovi na ukrajině po 3 letech popraskaly v ohybu a začaly téct (Meindl vosk-krém celou dobu), druhý načal na Slovinsku nubuk asi o nějaký kámen a pak už to šlo snadno a třetímu taky popraskali po 3 letech (nadával po návatu z dovolený). V okolí je celkem populární bota.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » ned led 29, 2017 18:22

To je u nubuku bezne, zvlast kdyz se osetruje voskem. Perwanger kuze by mela byt lepsi prave v tomhle.

Mne za ten rok kuze nepopraskala, ze vylozene zhadrovatela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned led 29, 2017 18:26

LukasHE píše:Jinak ten plast je na mě asi moc moderní - někam na lezení do velehor je to jasný, ale asi bych si v tom připadal divně někde v lese.

z jakých materiálu nosíš oblečení, batoh, atd., asi s plastu, to si v tom nepřipadáš divně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 18:52

Tak s oblečenim mam podobný poblém, ale tak tam se dá vybrat aspoň nějaký barvy, co nejsou model papoušek jako ty LaSportiva. Přecejenom vyrazit se psy na Šumavu a nabrat na to slušivou zářivou žluto-červeno-modrou sestavu LaSportiva, tak si připadám divně. Bez ohledu na to, že ty žlutý kalhoty budou určitě minimálně stejně dobrý jako moje HighPointy a zářivá bunda bude srovnatelná s černým Tilakem.

Jinak co se stane s těmy hadráky po rozpadu membrány?
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » ned led 29, 2017 19:02

mike píše:To je u nubuku bezne, zvlast kdyz se osetruje voskem. Perwanger kuze by mela byt lepsi prave v tomhle.


To je přesně to, co bych od pohorky očekával - ať to nedopadne ja ty Islandy a nebo moje tři roky starý semiš/cordura garmonty.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2017 7:21

@LukasHE: Perwanger pri alespon zbeznem osetreni nepopraska, resp. popraska az za delsi cas, jako kazda kuze. Ale nemela by se osetrovat voskem, vyrobce (kuze) tvrdi, ze to poskozuje preparaci proti vode od vyroby. Ale popravde receno, zadne boty s GTX by se nemely osetrit voskem, bo prijdes o prodysnost (krome toho, ze uz nedostanes zaddny kondicioner do kuze a ta se casem hezky vysusi a praska).

Jeste maly dodatek: ani Perwanger, stejne jako Full Grain kuze neni neznicitelna, jen vydrzi mnohem vice nez nubuk. Ja jsem sve Asolo Powermatic 100 (uz se nevyrabi, nastupce je jeden z tech linkovanych Asol) reklamoval kvuli tomu, ze kov ocka snerovani se pri kazdem kroku zarezaval "ostrim" do kuze a nakonec jej rozrezal. Ale stalo se to po 3/4 roku a bylo to videt jen kdyz kuze trochu navlhla a roztahla a i tehdy spise na zvetsene fotce nez volnym okem. Bohuzel, to byla nekompatibilita dane boty s jednou mou nohou, nikoho jineho s podobnym problemem jsem nezaregistroval, syn je ma uz par let, uz s druhou podesvi a i ta je uz schozena a kuze drzi.

mike píše:Nebyls to nahodou ty, kdo mi tu sveho casu tvrdil, ze stupnice tvrdosti bot je vynalez Meindlu a tudiz jsou Islandy ty prave B/C, prestoze jsou mekci, nez B/C jinych vyrobcu?
Jo, byl. To znaceni fakt zavedl Meindl. Ale mezitim jsem zjistil, ze soucasne Islandy asi nejsou to, co byvaly. Mely o neco tvrdsi podrazku, a zda se mi, ze kazdou inovaci se vetsinou o malo zmekcily. Mozna je to kvalitou kuze, mozna snaha je vice rozsirit, nevim. Ale momentalne je to asi nejmekci bota v kategorii B/C, co Meindl ma a co jsem zkousel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod malejjarda » pon led 30, 2017 10:45

LukasHE píše:
Jinak co se stane s těmy hadráky po rozpadu membrány?


Taky by mě to zajímalo. Kožené boty se dají aspoň naimpregnovat. Ale co s hadráky?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pon led 30, 2017 10:54

Impregnácia bežného nubuku je tak proti slnku, nie vode :D Keď nefunguje membrána, preteká to cez švy, okolo podrážky atď. Takže plasťáky skončia rovnako ako kožené - nosiť len za sucha :D A keď náhodou zaprší, nohu v ponožke treba obuť do mikroténového sáčku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Boty