Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 1:24

Ha! Rikal jsem to! Je to mimozemstan. Takovehle nohy zadny clovek nema :twisted:

@krtenek: apuka ma pravdu. Islandy jsou ve spicce (tedy tam, kde to potrebujou lidi ;-)) o neco sirsi, nez Alasky. Mel jsem oboje ve stejnem cisle, delka vlozky stejna. U Alasek vzdycky bojuju, abych nasel nejake, ktere mi nebudou svirat nohu v nejsirsim miste, Islandy byly v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon bře 5, 2018 8:10

mike - tak za to odhalení si pro tebe v noci priletime a dostaneš naše nohy :)

Teď vážně - v tom místě co jsem zakrouzkoval mi jsou převážně italské boty - LaSportiva, Asolo, ale třeba i Sidi na kolo a to co lidi vždy označují za široké - tedy německé značky mě tlačí.
Pokud má tedy někdo podobný problém tak ať se koukne po italských botách i přes to ze se o nich tvrdí ze jsou úzké - ten tvar podrazky je totiž úplně jiný.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon bře 5, 2018 13:10

Ja mam problem se siri hlavne jeste o kousek dal smerem dozadu, kde se normalne boty uz suzuji. Ale taky potrebuji i misto na prsty, takze boty na Tvem obrazku bych si ani neobul.

Vsak je to jak jsem psal - kazdy mame jinou nohu a houby nam pomaha, ze nekdo jiny nejakou botu vyhlasi za sirokou nebo uzkou, nam muze pripadnout klidne presne opacne. Takze boty si vzdy zkusit osobne. Bohuzel, i kdyz jsem mel tri pary konkretniho modelu, stava se, ze vyrobce beze slova zmeni kopyto a to nekdy docela dost. A jeste tvrdi, ze se poslednich XX let se nic na bote nemenilo, obzvlastne ne kopyto. Viz HW Alasky, ktere dokonce se vyrabeji ted ve trech ruznych kopytach bez upozorneni (samozrejme nepocitam Wide verzi). ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon bře 5, 2018 18:01

apuka - jj tak já došel už i tak daleko ze když si na stejne prodejně vyzkousim stejnou botu ve stejném čísle tak se stane ze je každá trochu jiná - proto když to není tip top tak zadám o druhy par ve stejném čísle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 18:30

To je snad uplne normalni, ne? Akorat ze bohuzel zacina byt normalni i to, ze na prodejnach maji od kazde velikosti jen jeden par :? Pred par lety jsem takhle objezdil asi 12 prodejen #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » pon bře 5, 2018 20:40

V týdnu bych si měl vyzkušet Hanwag Tatra Wide GTX. Za 4,5 k...jsem zvědavý.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » pát bře 30, 2018 8:45

Takže...nemůžu se přes měsíc dostat do Prahy vyzkoušet ty široký Islandy. Na druhou stranu můžu koupit Aljašky za 5 600 Kč. Aktuální model jsem už zkoušel, šířka vyhovuje, kopyto je asi stejné. Tak je asi vezmu.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sas » pát kvě 11, 2018 14:09

zdar
potrebuji radu na nejakou outdoorovou znackovou obuv kotnikovou a lehkou :) ,jezdime nejakym rokem vysoke tatry ,zacinal jsem kanadama pak farmarkam :oops: ,bohuzel jsem po urazu nohy kotnik trikrat zlomenina operace zeleza v noze atd,navic castecne ochrnuti :twisted: navic se blizi 50ka,tak potrebuji neco lehkeho co spevni kotnik a i stelka by mohla byt mekci bo noha je trochu deformovana :evil: ,vazim cca 72kg batoh cca 5kg,tury 10 az 20km, cenova relace 2500 az 4500kc,dival jsem se po salomon,ale nektere jejich modely se pry zhorsiy na kvalite tak nevim,aby to za ty prachy uz neco vydrzelo.dik
sas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 7, 2008 16:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob kvě 12, 2018 16:37

- nejde jen o špatnou kvalito značky Salomon, ale jde o to, že Salomon nedělá pevné pohorky, jsou to spíš tenisky (botasky)
- jestli chceš kvalitní pevné pohorky, tak budeš muset trochu přidat v penězích, a nebo hledat ve slevách, koukej po značkách Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa, asi by ti měla při tvé váze stačit kategorie B
- doporučují do pohorek dvoje silné ponožky, nejenom že je komfort při chození o hodně větší než jen v jedněch ponožkách, ale taky se dvěma silnýma ponožkama se tolik nepotí nohy (knotový efekt)
- jestli chceš měkčí došlap, tak si do nich kup kvalitní vložky do bot, třeba Meindl Vakuum
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sas » stř kvě 16, 2018 0:26

dik zkusim s toho co jsi uvedl neco vybrat,jinak ponozky pouzivam taky dvoje jedny tenci a druhe silnejsi
sas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 7, 2008 16:23

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Geronimo » sob kvě 26, 2018 11:55

Ahoj. Rozhoduji se mezi LS Trango Cube a LS Nepal Cube. Letos na Kazbeg. Mám cca 96kg. Které doporučíte? Díky za názory.
Geronimo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 14, 2018 18:36

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Will » sob kvě 26, 2018 13:26

Geronimo píše:Ahoj. Rozhoduji se mezi LS Trango Cube a LS Nepal Cube.



B/C vs D bota? Vždyt to jsou strašně rozdílne boty..

Měl jsi alespon jeden z těchto modelu na nohou?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob kvě 26, 2018 19:07

Presne tak. Rozhodne si to chce oboje obout a projit se po obchode. Nejspis budes mit uz po par krocich jasno, ze v Nepalech se moc chodit neda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » sob kvě 26, 2018 19:35

A tiez ci chces boty s izolacou alebo bez. Za dobry peniaz zateplene su Garmot tower extreme LZ. Zalezi, co sadne na nohu.
A su C
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Geronimo » sob kvě 26, 2018 20:46

Vždy jsem měl jen LS. Posledních pár let používám Trango Alp,jen mi začínají být těsné. Propadá se mi klenba,takže mám spec.vložky. V létě s jednou ponožkou to je o.k. Ale na Kazbek a podobné kopečky chci mít nohy v teple.. Proto pokukuju po nových,o číslo větších botách.
Geronimo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 14, 2018 18:36

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ripper6 » pát čer 29, 2018 19:40

Jelikoz tu hodne lidi ma jiste zkusenosti s horama, rad bych mensi radu, pripadne porovnani.
Chci jit na hory, stylem batoh, bezne chozeni.
Priklad treba:
Albanie
https://cs.wikipedia.org/wiki/Prokletije
To je asi tak maximum a ani ne cele, takze spis prochazka, vyslap :mrgreen:
Nemam ale botu, ktera je kotnikova.
Ideal max vybiram botu, kotnikovou, ne vyssi.
Duvod je ten, abych ten kotnik nevyrtnul.

Muzu v poho vzit neco takove? :)
https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona/ ... elikost-37

Jediny co me zarazilo, ze me bota prisla z vrchu trochu vic mekka, nevim jak hodne na skodu je to do hor nekde?

Unosim to i po CR a libi se me ty parametry a nechodim hory bezne, takze jen prilezitostne
https://www.vybaven.cz/obleceni-a-obuv/ ... lena-zona/

nizke boty pevne, tvrde mam, jen teda nebudou mit takovou stabilitu a neochrani kotnik, takze premyslim trochu o pohorkach a nebo spise o nejakych taktickych botech, ktere bych mohl takto vyuzit.

Cenove asi rozpeti 3000 - 5000czk ale diky cene me zaujali prave ty Prabos a mam s nima dobrou zkusenost.
Jen mam proste nizke.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Grent » pon črc 9, 2018 17:24

Takze mam za sebou turu v tatrach a aj prvy uraz v tatrach. Podvrtnuty clenok a paradny vyron. Dostal som smyk a uz som letel. Uvazujem nakolko to bolo sposobene topankami, uz nejaky cas uvazujem ze by to chcelo vymenu mozno, hlavne teda kvoli podrazke, uz sa zda byt slusne vychodena.
Zacal som teda pozerat topanky ale neviem ci sa da nejako iba na zaklade videnia v predajni zistit ako dobre budu drzat na skalach a strku. Budem rad za kazdu radu, pripadne ma odporucte na ine vlakno, nieco som skusal ale mozno som zadal len zle slova :) vdaka
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte črc 10, 2018 7:35

Mozna bys taky mohl napsat, cos mel za boty.
Jinak v kazde slusne prodejne mas "sikmou plochu" na vyzkouseni bot a v tech lepsich je to udelane ze skalek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Grent » úte črc 10, 2018 9:08

Su to Olang ale typ uz fakt neviem, mam ich teraz 5 rokov +/- nejaky mesiac.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte črc 10, 2018 9:28

Co se tyce podvrtnuti, lepsi boty by urcite pomohly vice - ale nejvice pomuze si "vyscvicit svaly" kolem kotniku a zlepsit reakci na nebezpecny pohyb nohy (jeste nedavno jsem mel nejak zazite, ze jakmile takovy pohyb nastal, okamzite jsem na to reagoval celym telem, vetsinou jsem byl na zemi tak, aby se kotnik "neohnul" - takze zadny vyron, "nanejvys" prizabiti padem ze skaly :wink:). Jak drxzi bota kotnik se da zjistit na tech sikmych plochach v obchode (nebo kdyz si botu objednas, tak si jej udelas doma).
Ale co se tyce podrazky, zavisi taky na podminkach - v nektere suti Ti nebude drzet zadna, nektere budou klouzat na nekterych typech skal ale drzet fajn na jine nebo v "bezne" suti, nektere budou na skale drzet skvele ale vydrz mala, na mokre skale (obzvlaste vapenci) bude drzet maloktera, atd, atd. To si proste musis u konkretni boty, resp. jeji podrazky zjistit sam, napr. podle zkusenosti jinych a vybrat si podle svych preferenci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Grent » úte črc 10, 2018 12:43

Takze asi zacat viac posilovat, najnudnejsi sport vsetkych casov, raz tomu neviem prist na chut :D ..Keby na tom mieste spadnem tak sa kotulam dobrych 20metrov dole skalami. Este aj to som rad ze je to len vyron, nakolko som bol v tom ze som pocul prasknutie tak som cakal zlomeninu :D
No co ale, pozriem si aj aspon nove boty, nech mam druhe vianoce :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte črc 10, 2018 13:54

tak dle mích zkušeností sebelepší posilování nezabrání vyvrtnutí kotníku, už jsem to tady někde psal, tak se mi to nechce psát znova, takže jen v krátkosti, cca 13 let jsem chodil třikrát až čtyřikrát týdně do posilovny kde jsem posilovat celé tělo, tedy i kotníky (třeba výpady s činkou na ramenech, nebo různé výpony na lýtka), k tomu jsem nachodil v průměru cca 10 km denně, a i po tomto jsem si v teniskách a pak v Béčkových botách vyvrtnul kotník, dle mě je jediné řešení dostatečně pevné boty, když někdo váží méně, tak stačí Béčkové boty, ale na mích cca 90 Kg a 195 cm já potřebuji aspoň boty kategorie B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte črc 10, 2018 14:29

@fps: to neni o posilovne. Tam tomu spise uskodis, potrenujes uplne jine svaly a ty potrebne prakticky vubec. Navic, holt, nekdo je zrovna na vyvrtnuti kotniku haklivejsi, at dela co dela - a nekdo ma podobny problem uplne jinde na/v tele s jinym zraneni nebo nemoci. V tom jsme kazdy jiny.
Ale samozrejme, dostatecne vysoke boty s dobre udelanou oporou kotniku (tj. drzi, kde maji drzet a pusti, kde poustet maji) je jistota, jsem to sam psal.
@Grent: vsak proto jsem tam dal smajlika - ta skvela reakce je pozehnanim napr. na chodniku ve meste ale zabijakem na nekterych mistech na horach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 23:39

Update k tomuhle: viewtopic.php?p=490347#p490347. Po dalsich 600+ km (tedy asi 2500 celkem) byla dira skrz, az na membranu. Jak je mym spatnym zvykem, zacal jsem to resit dva dny pred odjezdem na hory. Membrana prekvapive neprotekala, ale to mi prislo jen jako otazka casu, a tak jsem si rekl, ze to necim zalepim. Nic vhodneho jsem nemel, a tak jsem v DM drogerii koupil Pattex Gel s tim, ze diru vyplni a na horach by to snad den dva vydrzet mohlo.

A stal se zazrak. Vydrzelo to cely trek. 8 dni natezko vetsinou v narocnem terenu, sutry, sute, ledovce, desitky potoku. Bota neprotekla ani pri celodennim cvachtani se ve snehu. Pres 50 hodin ciste chuze a 8.5 vyskovych km nahoru i dolu. Tohle je stav po navratu:
dira_v_bote_5.jpg

Dokonce i odchlipla obsazka udrzela. Bohuzel jsem to, nevim proc, nevyfotil pred zalepenim ale vypadalo to hrozne. Jak boty dostaly zabrat je videt na stavu/vysuseni kuze, ktera byla pred odjezdem dobre osetrena kombinaci Limmeru a tresnovych kvetu.

Boty jsem zrovna odeslal do Hanwagu na vymenu podrazky a obsazky. Na horach jsem ji dorazil, misty uz je proslapana az na PU tlumeni. Jsem zvedav, jak si s timhle v Hanwagu poradi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř črc 25, 2018 16:32

- já měl za to že máš další náhradní Hanwag Alaska? já mám tedy dvoje La Sportiva Trango Cube, oboje pěkně rozchozeny a padnoucí, připraveny na to, kdyby se jedněm z nich něco stalo, já bych tedy neriskoval mít jen jedny pohorky připraveny na tůru
- tady je názorný příklad toho že je nubuk nekvalitní, a že není dobré kupovat boty z nubuku, tedy 2500 km nic moc, ve čtyři roky starých La Sportiva Trango Cube mám nachozeno cca 3000 km, a svršek na nich vypadá stále cca stejně, jen je trochu zašli, si pamatuji na diskuzi o tom, že bude u plasťáků (hadráků bez kůže) problém s životnosti svršku, že v tom je výhoda kožených bot, jak je vidět, tak nubuk v tomto výhodu nemá
- by mě docela zajímal kolik si zbytečně vyhodil peněz za kondicionéry? který jsou jak je vidět tak akorát na nic, a ještě ta zbytečná práce k tomu s ošetřováním kůže, bud se znova opakovat, dle mě je to už přežitek, stejně jako plátěné oblečení, plátěný stan, plátěný batoh, dřevěný cepín a atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 17:00

Mam, ale neda se v nich chodit :? To je ctvrty par, ktery se nepovedl, je moc uzky. Zrovna resim, ze budu muset koupit nejake dalsi. V srpnu chci zas nekam jet a neni jiste, jestli se tyhle z Hanwagu vrati vcas.

Jo, 2500 km nic moc, ale to je evidentne vadnou kuzi. Druha bota je celkem OK. Normalne vydrzi dve podrazky tj. 5 - 6000 km. Poslal jsem vcera Hanwagu dlouhy mail s fotkama ohledne zhorsene kvality kuze. Protoze tohle bylo na reklamaci. Neudelal jsem to, protoze mi ty boty fakt skvele sedi, nejlip ze vsech. Ted jsem za celou trasu nemel ani jediny puchyr, ani jedinou odreninu a ze to nebylo malo narocne. Odepsali mi, ze dekuji a mail preposilaji produkcnimu managementu, tak jsem zvedav, jestli se jeste ozvou.

fps píše: by mě docela zajímal kolik si zbytečně vyhodil peněz za kondicionéry? který jsou jak je vidět tak akorát na nic, a ještě ta zbytečná práce k tomu s ošetřováním kůže

Nevim presne. Odhadem tretina pixly Limmeru a dve baleni tresnovych kvetu. Takze tak 5 - 6 stovek. Prace to moc neda, nejvic da vycisteni bot, coz bych stejne udelal. Lehce namazat Limmerem a pak prestrikat sprejem je za chvilku. Proc by mely byt na nic? Za 8 dni v narocnych podminkach mi boty neprotekly ani nenasakaly. Ze je kuze na povrchu po takove akci a poradnem vycisteni odrena je normalni.

fps píše: bud se znova opakovat, dle mě je to už přežitek, stejně jako plátěné oblečení, plátěný stan, plátěný batoh, dřevěný cepín a atd

Nesouhlasim, nemam adekvatni nahradu. Cuby to nejsou, nesedi a mohlo by mi v nich byt zima. Kdyby se delaly Alasky z lepsi kuze (Perwanger), tak by mne to samozrejme potesilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 17:03

Jo a aby to nezapadlo: chtel jsem upozornit hlavne na ten Pattex gel. Ten mne opravdu prijemne prekvapil, necekal jsem, ze by tohle mohlo neco vydrzet. Zvlast kdyz je to v nejnamahanejsim miste boty. Znamena to, ze derava kuze se da opravit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » stř črc 25, 2018 19:02

Jen podotknu že jsem zkoušel Hanwag Bergell Top a Hanwag Yukon a Hanwag Alaska.

Alaska a Yukon z vrchu stejná kůže - nubuk takovej vyschlejší no jak je dnes běžné.

Bergell Top z vrchu úplně jiná kůže - taky nubuk ale krom toho, že je o 1mm silnější a jde o krupon byl jinej takovej mastnej no vypadalo to moc dobře. Šití vypadalo lepší, podrážka hrubší vzorek.
Moc fajn bylo překrytí jazyka silnou kůží nad kotníkem až nahoru - tkaničky se neprořežou přes tuto vrstvu.

Když srovnám rozměry - Bergell Top je opravdu konečně široká a pohodlná bota. Né jak užovky Alaska/Yukon. Takže tady to vypadalo konečně na botu, která mi sedne. Bohužel rozšířili také patu která mi v tom i přeš dvoje extra silné ponožky lítala. :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:04

To jsem teda fakt zvedav, jestli Ti boty nevrati bez opravy jako neopravitelne...
Ale diky za odkaz na ten Patex. Na manzelcinych Islandech je svisly rovny pas zarezu cca 4cm delky, do hloubky asi 0,5mm a mne se zda, ze se to pouzivanim trochu jeste roztahuje. Nekde to skoro prorizla (nejspise na nejake ferate o blby kus ocele nebo konce lana, protoze je to rovne skoro jako nozem... Chtel jsem pres to nalepit alespon lepici pasku, ale ten Patex bude lepsi a nebude tak do dalky svitit.

Jinak s plastakama jsem na tom stejne jako Ty - jeste jsem nenasel rovnocennou nahradu kozenych pohorek na sve nohy. I kdyz ted nosim skoro plastove Salewy, tak to neni ono. Mne nejvice vadi, ze vetsina plastaku je typu "lezecky", tj. se snazi co nejvice obepnout nohu, ma uzsi podrazky (uzsi jak me nohy) a v tom mam problem, ze mi "zespodu" nedrzi kotnik. Proste napr. Alasky a pod. me podpori tim, ze maji sirsi "podvozek" nez me nohy, takze jen prsty se o milimetr posunou do boku a hotovo. S uzsi podrazkou prsty nemaji kam jit, jde cela ploska i s kotnikem a jde uz pres horni hranu podrazky, co zpusobi, ze jde do "zvrtnuti" cela bota bo se spodni hrana zasekne o teren.
O vetsinou mnohem uzsim a nizsim kopytu (az na male vyjimky) nemluve. Navic vetsina plastaku (cest vyjimkam jako cuby) je z Cordury a ta bohuzel ve VHT a suti dost trpi.

@fps: ten rozdil mezi Tvymi a mikovymi botami je asi hodne i v terenu, ve kterem v nich chodite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:17

@Michal82: Hanwag sice pise nubuck leather, ale mas tam napsane, ze je to croupon leather, co je asi lepsi cast a nubuk pro ne je tady spise to "brouseni" povrchu nez typ kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty