Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 7:52

Jan píše:
mike píše:Jinak bych v podstate souhlasil s tim, ze Islandy jsou dobre boty B kategorie. Problem je v tom, ze je vyrobce prodava jako B/C, coz fakt nejsou.
Pre mňa Islandy určite nie sú čisté B

pro mě jsou taky Meindl Island boty B/C, jenom málo bot je tak zpevněných nad kotníkem, jako jsou právě Meindl Island.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 7:58

amigo píše:zřejmě máte každý jiné nároky a představu o off-trail cestách. zatímco tobě odchází boty po 5 letech, mike je oddělal v podstatě za 14 dní :twisted:


Keby mi odišli topánky za 14 dní, tak ich reklamujem a na fóra vypisujem až po výsledku reklamácie. Ja sa turistikou po turistických chodníkoch a mimo nich čiastočne živím a keďže vážim hodne cez sto kilo (pridaj... ešte pridaj... ešte trochu...:-) ) tak si dovolím tvrdiť, že topánky u mňa dostanú zabrať.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod amigo » stř říj 5, 2011 8:04

on je mike samozřejmě reklamoval a výsledek je zde na OF lehce dohledatelný, jen jsem se snažil naznačit, že každý má představu o terénu, zpevněných/nezpevněných cestách jinou a stejně tak o tvrdosti bot. ale nebudu mluvit za někoho jiného :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 8:07

Jan píše:Ale Islandy sú opäť veľkým favoritom, prípadne uvažujem o Meindl Island + Meindl Vakuum.

Mam jak Meindl Island tak i Meindl Vakuum, Meindl Vakuum jsou skvělá B bota, ale spíše pro někoho kdo má nižší hmotnost (tak do 80kg), protože jsou v kotníku pro postavu nad 100kg dost měkké, a jelikož mam právě nad těch 100kg, tak bych si k Meindl Island koupil spíše Meindl Lhotse, Meindl Island bych měl na sněžnice a na chození s těžkým báglem, díky hodně dobrému zpevnění nad kotníkem se mi jeví pro to Meindl Island jako zcela ideální, ale na lehčí chození s lehkým báglem jsou nad kotníkem zbytečně tvrdé, ale Meindl Lhotse bych viděl jako lepší volbu na nošení s lehkým báglem a do lehčího terénu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 8:24

amigo píše:on je mike samozřejmě reklamoval a výsledek je zde na OF lehce dohledatelný, jen jsem se snažil naznačit, že každý má představu o terénu, zpevněných/nezpevněných cestách jinou a stejně tak o tvrdosti bot. ale nebudu mluvit za někoho jiného :wink:


Nehádam sa, plne uznávam, že mike môže mať zlé skúsenosti s nejakými topánkami a s ich reklamáciou, slovenskí a českí obchodníci nie sú obchodníci, iba "predajcovia". :-(

Bohužiaľ až tak ľahko dohladateľné to nie je. Mike, daj nejaký link, zaujíma ma to, keďže o Islandoch znova uvažujem, tak by som chcel vedieť, o čo išlo.

fps píše:Mam jak Meindl Island tak i Meindl Vakuum, Meindl Vakuum jsou skvělá B bota, ale spíše pro někoho kdo má nižší hmotnost (tak do 80kg), protože jsou v kotníku pro postavu nad 100kg dost měkké


Hmm, ďakujem za radu, ja som fakt trochu ťažšia váha. Budem si ich snáď tento týždeň skúšať, tak uvidíme. Hľadám ich práve na ľahšie túry, než by som použil Islandy... ktoré Vakuum máš? Lebo je ich viacero, Vakuum sú ževraj B, zatiaľ čo Vakuum Hiker a Vakuum Ultra sú A/B...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 8:25

Hodně velký vliv má na to kolik daná osoba váží, když má někdo 60kg, tak se mu jeví B boty jako boty B/C, kdežto ten kdo má 120kg, tak tomu se jeví boty B/C jako boty B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 8:28

Jan píše:ktoré Vakuum máš?
mam tyhle http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=28
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 8:37

Kua, práve o tých uvažujem... :-(
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 9:55

Jan píše:Kua, práve o tých uvažujem... :-(

jak jsem už napsal, pro osobu nad 100kg jsou i do lehkého terénu Meindl Vakuua měkké v kotníku, ale v podrážce nebo špičce jsou skoro stejně tvrdé jako Meindl Island, ale k Meindl Island bych si dneska koupil spíše Meindl Lhotse
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 10:01

Keď ale Lhotse sú nižšie ako Vakuum a ja som "členkár" a tak potrebujem vyššiu oporu členka...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 14:35

amigo píše:
mike píše:BTW, jak jsem pres leto chodil v tech LaS, tak mne v Alaskach v prudsich stoupanich nezvykle bolela lytka. Nohy si rychle zvykly na podporu tvrdsich bot a svaly ochably.

jen se nevymlouvej na boty! :twisted:

Tak na co teda, na pocasi? :twisted:

vonkreuz píše:Pochlub se, co jsi zničil na Nepal Trek EVO? :twisted:

amigo ti uz poslal odkaz, odlepuje se podrazka. Zitra si jdu pro vysledek, bude to 30 dnu. Jelikoz se neozvali a po 14 dnech, kdyz jsem zjistoval stav, se na to jeste nikdo ani nekoukl, tak predpokladam, ze dostanu zpatky penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 14:52

Jan píše:
mike píše:Jinak bych v podstate souhlasil s tim, ze Islandy jsou dobre boty B kategorie. Problem je v tom, ze je vyrobce prodava jako B/C, coz fakt nejsou.

To je trošku zábavné tvrdenie, keďže členenie A, B, C, D, atď pochádza práve od Meindla :-)

To se prece nijak nevylucuje. Nadefinovali cleneni a spatne zaradili vlastni boty. Znicil jsem podrazky prave na poor mountain paths pri extended hikes in the high moutain a v scree.

Jan píše:Pre mňa Islandy určite nie sú čisté B v zmysle Meindl delenia, pretože sú dostatočne pevné na chodenie off-trail alebo na niekoľdňové ťažšie treky naťažko. Navyše mi držia dobre členok, čo nie je pre kat. B také bežné... a tak ďalej.

Tak jinak. Beru jako referencni boty kategorie B/C Hanwag Alasky a tvrdim, ze Islandy jsou o stupen niz. Myslim, ze to muzu porovnat, jelikoz Alasky mam uz treti a nachodil jsem v nich tisice km. Navic uplne stejny teren, kde podrazky u Islandu odesly, Alasky prezily bez uhony. Ostatne i ted v tech Dolomitech na novych Alaskach neni temer videt poskozeni, zatimco vloni na Islandech jsem prisel o dalsich par mm podrazky, pricemz teren byl letos spis horsi.

Ano, Islandy drzi kotnik slusne, ale to je asi tak vsechno. Jinak maji moc mekkou podrazku a rekl bych, ze i tenci a horsi kuzi. Po asi 1000 km se ve spicce mi rozjely do stran, vysledkem byla nekolikamesicni bolest v chodidle (az pozde mi doslo, ze za to muzou boty) a boty jsou v podstate na odpis. Vypadaji hur, nez Alasky po 3000 km, kde staci nechat vymenit podrazku.

Jelikoz jsem ted B/C boty shanel a zkousel, mam trochu porovnani. Scarpa Ladakh jsou jeste tuzsi, nez Alasky, Lowa Tibet asi tak nastejno, Asolo Sasslong mely nejtvrdsi podrazku a nejmekci svrsek. Ze vsech uvedenych jsou Islandy nejslabsi, coz je dano hlavne nic moc podrazkou a zrejme i nizkou a slabou obsazkou. Na marked mountains paths dobre, na poor mountain paths a scree fakt ne, takze i podle Meindlu spis B.

BTW, mam asi 85 kilo a nosim batoh do 15 - 17 kilo, takze vahou to neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 15:02

OK, zrejme sa nie celkom zhodneme, tak to nechajme tak :-)

Mimochodom, z tých, čo spomínaš (Lowa Tibet, Hanwag Alaska, Scarpa Ladakh a Asolo Sasslong) ktoré podľa teba najlepšie podržia členok? To je pre mňa veľmi dôležitá informácia, lebo mám dosť rozhasené členky a práve pevné topánky sú súčasťou potrebnej prevencie (zatiaľ úspešnej klop-klop-klop) podvrtnutia.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 15:07

Jan píše:Bohužiaľ až tak ľahko dohladateľné to nie je. Mike, daj nejaký link, zaujíma ma to, keďže o Islandoch znova uvažujem, tak by som chcel vedieť, o čo išlo.

Ale je, hod si do hledani "meindl island" a zaroven autora "mike". Je to na vic mistech, treba tady.

Abych to uvedl na pravou miru. Podrazky neodesly za 14 dni, ale za 10. Pricemz predtim par mesicu jen po Cechach OK. Boty jsem zatim nereklamoval, jen jsem je ukazal ve firemni prodejne; prodavac ziral a rikal, ze takhle normalne vypadaji po 10 letech. Puvodne jsem je reklamovat nechtel, ale nakonec to udelam. Ojete a znicene podrazky by se jeste daly brat, ze jsem je pouzil v prilis narocnem terenu, ale ze se boty rozjely do stran a neda se v nich chodit, to uz teda ne. Mam je doma nachystane, jen se musim dokopat k tomu napsat pruvodni dopis, kde popisu, co jsem s nima delal. Protoze jinak reknou bezne opotrebeni kvuli nadmernemu pouzivani. Coz neni pravda. Nastesti s sebou nosim GPS logger, a tak neni problem dat dohromady data, jen si na to musim najit cas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 15:09

Jan píše:Keď ale Lhotse sú nižšie ako Vakuum a ja som "členkár" a tak potrebujem vyššiu oporu členka...

Vakuua jsou maximálně o 1cm vyšší nežli Lhotse, otestuj a uvidíš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 15:11

Jan píše:Mimochodom, z tých, čo spomínaš (Lowa Tibet, Hanwag Alaska, Scarpa Ladakh a Asolo Sasslong) ktoré podľa teba najlepšie podržia členok? To je pre mňa veľmi dôležitá informácia, lebo mám dosť rozhasené členky a práve pevné topánky sú súčasťou potrebnej prevencie (zatiaľ úspešnej klop-klop-klop) podvrtnutia.

Tezko rict, tohle ja zas az tak nesleduju. Rekl bych, ze prvni tri vsechny, Ladakhy jsou mozna malinko nizsi. Sasslongy ne, u tech mi prosel svrsek moc mekky. Aspon teda doufam, ze to byly Sasslongy, jsem postupne zkousel nekolik bot a tohle byly jedine od Asola, ktere odpovidaly me predstave.

Byt tebou tak si taky vyhradim cas, obejdu obchody a budu zkouset. Je to blbe, ale boty se lisi par od paru jak v tvaru, tak v pevnosti kuze.

edit: jinak Alasky mi drzi kotnik slusne, v tomhle jsou s Islandama +/- nastejno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 15:26

@Jan: jeste mne napadlo: tata ma pres 10 let stare Islandy. Moc v nich nechodi, a tak jsou porad v dobrem stavu. Vypadaji dost jinak, nez ty moje, solidneji. Lepena podrazka a i kuze mi prijde lepsi. Mozna to tedy puvodne B/C boty byly, jenze postupnym vyvojem zdegenerovaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 15:27

mike píše: Byt tebou tak si taky vyhradim cas, obejdu obchody a budu zkouset. Je to blbe, ale boty se lisi par od paru jak v tvaru, tak v pevnosti kuze.


fps píše:... otestuj a uvidíš


OT Jááj, keby to bolo také jednoduché... u nás na strednom Slovensku nie je také ľahké nájsť všetky modely vo všetkých veľkostiach, ktoré človek potrebuje pre naozaj kvalitné vyskúšanie a rozhodnutie sa. Ja síce do iste miery tých obchodníkov chápem, že sa boja objednávať na sklad, ale ako som už napísal, nech sa potom volajú predajcovia a nie obchodníci... :-( /OT

Ale ďakujem za rady, pozriem sa aj po tých Meindl Lhotse aj po Hanwag Alaska, zase až tak ma čas netlačí, súčasné Islandy mi slúžia stále dobre :-) a tak mám ešte čas hľadať, prinajhoršom vybehnem do Viedne, tam to hádam majú všetko a vo všetkých veľkostiach ... :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Jan » stř říj 5, 2011 15:28

mike píše:@Jan: jeste mne napadlo: tata ma pres 10 let stare Islandy. Moc v nich nechodi, a tak jsou porad v dobrem stavu. Vypadaji dost jinak, nez ty moje, solidneji. Lepena podrazka a i kuze mi prijde lepsi. Mozna to tedy puvodne B/C boty byly, jenze postupnym vyvojem zdegenerovaly.


Je to možné.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2011 15:32

Jan píše:prinajhoršom vybehnem do Viedne, tam to hádam majú všetko a vo všetkých veľkostiach ... :-)

To si myslim, ze je velice dobry napad. Boty nekupujes na chvili a kdyz nesednou, tak se budes zbytecne trapit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 15:39

Jan píše:Mimochodom, z tých, čo spomínaš (Lowa Tibet, Hanwag Alaska, Scarpa Ladakh a Asolo Sasslong) ktoré podľa teba najlepšie podržia členok?

Asolo Sasslong určitě ne, jsou nízké, řešení by bylo Asolo Lhasa ty jsou vyšší, ale nejsou tak pevné v kotníku jako Meindl Island, Asolo Lhasa jsem koupil a nachodil okolo 40km, ale vůbec mi nesedí ve špičce (takže prodávám), takže mohu posoudit rozdíl, Hanwag Alaska a Scarpa Ladakh jsem nosil asi hodinu v krámě, a můj pocit je že Hanwag Alaska a Scarpa Ladakh mají pevnější podrážku, ale v kotníku jsou zase pevnější Meindl Island, a jelikož jsem sháněl boty hlavně s pevným kotníkem a nad kotníkem (na sněžnice a těžký bágl) tak jsem volil Meindl Island, Lowa Tibet jsem nezkoušel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř říj 5, 2011 17:12

Jan píše:Ale ďakujem za rady, pozriem sa aj po tých Meindl Lhotse aj po Hanwag Alaska

ještě by si mohl zkusit Meindl Himalaya http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=105, mají vyšší gumovou obsázku a tvrdší podrážku nežli Meindl Island
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod Honyspa » stř říj 19, 2011 12:29

Presunuto odtud. mike

Zdravim, mam takovy dotaz :-). Podle obrazku je "toto" muj typicky "maximalni teren", kdepak se vyskytuji. Navic na jeden den (bez spani venku). Jake mate "na toto" boty (tvrdost)?. Uz dlouho mam Garmont Syncro GTX (kupoval jsem je jednou rano v OL pred odjezdem na Rysy do V.T., kdyz jsem zjistil, ze moje rozchozene boty jsou 180km jinde :oops: , no ale ten kratky vylet jsem prezil a od te doby chodim v nich), tenkrat snad nekde psali tvrdost B/C (coz jsem zjistil zpetne na webu, kdyz jsem cetl, co jsem to vlastne koupil :lol: ).
Pri normalni vychazce (typ Vysočina, Beskydy 90% meho turtikovani) mi ale prijde, ze les prima, sterk prima, sucha trava uz mene prima a asfalt nic moc - radeji chodim po krajnici v trave :-)...
Pri porizovani veci mam takovou divnou "vlastnost" (velke oci), ze chci mit "radeji lepsi" a tak i ted treba premyslim, zda nove opet B/C nebo rovnou C (jednou za rok jsem ve Vysokych Tatrach nebo Alpach na opakovane jednodenni vylety po znacenych cestach se spanim "v budovach")... a pritom to, co jste sli nyni je podle znalych v pohode na Bckove nebo Ackove boty :-) = vlastne si tak kupuju 4x4 na suchou asfaltovou dalnici :-) (nechytat za slovo)...
Vzdyt i tady se casto pise, ze staci poradna kuze plus poradna impregnace tim snowsealem (nebo jak) a GTX neni treba (nekamenovat, tak se to tady fakt pise :-) )... kdyz to prevedu, tak naco kupovat GTX boty, kdyz stoji napr o tisic vic, a po par letech se stejne kvuli praskle membrane musi "zavoskovat" komplet... nebo klasicke stare pohorky slouzi i 20let...a klidne tomu verim... ale tedme zajima ta tvrdost botek

Jinak podle textu v prispevcich to muselo byt fajn, a fotky jsou luxusni. Mam taky par i kdyz od jinud a kdyz se povede pocasi na foceni, je to pak "naporad hezke" :-))).

PS: tech temat kolem tvrdosti je tu milion, vim a prokousavam se jimi, ale tady je aspon videt "pouziti" a kazdy z Vas je trosku vice nez zacatecnik :wink: tak dik za nazor. Ridit se jim stejne nemusim :mrgreen:
Uživatelský avatar
Honyspa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 18, 2011 9:48
Bydliště: Znojmo

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod deckardph » stř říj 19, 2011 12:52

raději lepší - nemusí nutně znamenat tvrdší podrážku :wink:
v B/C botech se dá zvládnout neskutečně moc ! Mt blanc nebo klidně lehčí horolezení v alpách :-..
Osobně mnohem víc důvěřuju navoskovanejm celokoženejm botám než kombinovanejm pohorkám s jakoukoli supertruper impregnací :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2011 16:50

Souhlas (az na ty nesmysly s voskovanim ;-)), B/C boty jsou univerzalni, mozna nejuniverzalnejsi kategorie vubec. Ccka jsou na takovehle tereny moc tvrde a vhodne leda v zime kdyz je firn a led. Ale s B/C zvladnes i to. Nekoukej se na to tak, ze Ccka jsou lepsi, pro tve ucely spis naopak. Vlastnosti, kvuli kterym se kupujou, ti v lehkych terenech budou spis na skodu.

Co se tyce GTX, tak za nej zadnych par tisic navic nedavas, to je povera. Dneska ho maji skoro kazde slusne boty a proste je v cene. Ty same boty bez GTX (kdyz uz jsou) stoji obvykle skoro stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod lsdage » stř říj 19, 2011 16:55

Sel jsem to v Lowa Tibet, ktere jsou papirove B/C (udajne, Lowa pismenka pry moc nepouziva) a bez problemu. Botky prezily naledi, snih i bahno pri sestupu a nakonec i rychlou koupel v potoce, abych mel jistotu, ze mne pusti do vlaku :twisted:

Tvrdost mi prisla akorat, ale spis nez to bych se zabyval podrazkou a tim, aby neklouzala, protoze misty to bylo dost narocne (naledi a uslapany snih "do kluzka").
Uživatelský avatar
lsdage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: ned dub 17, 2011 18:44
Bydliště: Brno

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2011 17:01

Lowa Tibet podle mne B/C jsou a na tohle fajn. Kategorie bot je dana hlavne tvrdosti podrazky, tuhost svrsku by ji mela odpovidat. Na naledi klouze kazda podrazka, od toho jsou nesmeky a macky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod pavproch » stř říj 19, 2011 17:01

budu lechce oponovat mikovi: na ten můj pochroumaný kotník je lepší (i pro běžné šmajdání třeba po Beskydech) tvrdší podrážka C než papuča B... po výkonu ňa ta sfiňa pak míň bolí...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2011 17:08

To asi jo, ale vetsina lidi nic pochroumaneho nema ;-) Zkousel jsem sva Ccka v normalnim ceskem terenu (Ceste Stredohori, necelych 40 km), sice to slo, ale B/C jsou na tohle vyrazne pohodlnejsi a neboli mne v nich slapky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Další tradiční podzimní Malá Fatra 2011 (14.10 - 16.10)

Příspěvekod Honyspa » stř říj 19, 2011 17:33

OK, dik moc. Nejprve zkusim novy Vibram s vymenou ve Zline (kontakt taky z OF) a kdyz neco (treba to nedoporuci nebo nevim), tak pujdu zase do celokozenych B/C (jsem na to zvykly a maji po letech moc hezkou "patinu" :-) ). Jeste par stovek stranek na OF a zjistim ktere vlastne tady doporucujete :mrgreen: . (jen ftip, zalezi na noze, ale aspon vyrobce se odkoukat ze zkusenosti da...). Snad ale vyjde ta vymena Vibramu, preci jen je to cca 30% ceny novych botek, jsou rozslapnute a jsem s nimi i spokojeny ...
Chtel jsem jen zjistit, jestli na CR kopecky (vyjimecne terén cca V.Tatry) nejsem s B/C botami zbytecne tvrdy, kdyz se v nich chodi tak jak popisuji (ten asfalt se jim "moc nelibi", ale zadna traaaga to neni...). Nemam s cim srovnavat, kdyz mam jen jedny :-). Proc chodit na bezky v lyzakach :-), jde to ale dre to :-)... Jeste jednou dik moc...H.
Jan Špaček
Uživatelský avatar
Honyspa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 18, 2011 9:48
Bydliště: Znojmo

PředchozíDalší

Zpět na Boty