Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř kvě 24, 2017 18:45

Pierre111 píše:Když už jste tu zase nakousli La Sportiva měl bych otázku. Dokáže někdo porovnat Boty Trango Guide Evo GTX a Trango Cube GTX ? Třeba co se týká tvrdosti a dalších věcí co vás napadne a případně jaké by jste preferovali.

Cube jsou tvrdší v kotníku, Cube jsou prakticky bez švu, za mě jednoznačně Cube, mám dvoje Cube, první mám už přes dna roky s novou podrážkou, a mám i Ice Cube, Guide jsem zkoušel jen v krámu, ale měl jsem dost podobné Trango Alp, čti tady Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Pierre111 píše:Pak by mě ještě zajímalo zda používáte nějaké lehké záložní boty, když nejsou potřeba pohory. Třeba na chatu, kolem stanu, nebo na nenáročnou cestu/přesun po cestě, aby jste nechali odpočinout nohám.

nepoužívám, mě stačí jedny pořádné pohorky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2017 19:41

Taky nepouzivam a nechapu, co se myslim tim odpocinout noham, na to snad staci rozvazat pohorky, ne? ;-) Dvoje boty mam jen kdyz se usidlim nekde v udoli, odkud vyrazim na jednodenni tury. Abych nesel ve spinavych/mokrych/smradlavych pohorkach na veceri. Ale tahat druhe boty, kdyz jdu na trek, by mne vubec nenapadlo.

Pohorky jsou otravne akorat na letisti, kde piskaji v ramu a musim si je sundavat #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » stř kvě 24, 2017 19:42

Druhe boty mam, Crocsy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2017 19:47

:shock: jako TOHLE?! Ty? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » čtv kvě 25, 2017 6:59

Jj, v modrom, najlepsie slapky jednoznacne.

Chodim v tom doma, po chatach, alebo po kempe. Nechodim v tom do mesta, jak niektore individua...

Skoro nic to nevazi, je to pohodle, a dalsia vyhoda je, ze clovek v tom moze normalne do sprchy, takze nestojim bosy v nejakej spolocnej sprche, a uschne to potom hned.

Vo svajciarsku mi to obrazne povedane zachranilo zivot. Dostal som zanet achilovek, v pohorkach som nemohol skoro chodit, tak som siel v tom.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dudy » čtv kvě 25, 2017 7:21

:twisted:
Přílohy
grcovo nohy.jpeg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv kvě 25, 2017 7:22

mike píše:nechapu, co se myslim tim odpocinout noham, na to snad staci rozvazat pohorky, ne?
Ja sice taky nemam dvoje bot (krome na ubytovani v udoli, jak Ty), ale zato uz me parkrat napadla kacirska myslenka, ze by se nejake lehke sandale hodily. To kdyz slapes 2-3 hodky po zpevnene lesni/polni ceste nebo obcas i po asfaltce... Klasicky priklad Verwall, Hoher Riffler z Pettneu - slapes kousek pod chatu asi dve hodky po sterkove dobre silnici pro (osobni) auta, pote asi 3 hod na vrchol, 2-2:15 hod zpatky na silnici a 2 hod zpatky do Pettneu. Jo, da se to v pohorkach, i ve tvrdsich, ale v necem mekcim, lehcim by to bylo mnohem prijemnejsi i rychlejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » čtv kvě 25, 2017 8:14

@dudy: to ale urcite nie je cech, ten by mal bile ponozky :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 25, 2017 13:36

Apuka: přesně na něco takového je chci. Myslím, že je dobrý aby se nohy trochu provětrali po celém dnu v pohorkách. Na chození na chatě případně kolem stanu, taky dobrý. Samozřejmě to není nezbytnost, ale o něčem takovém přemýšlím. Na Glockner jsem šel na chatu v botech na běhání a až druhý den obul pohorky.

Jinak jsem zkoušel Trango Guide Evo GTX a boty to jsou dost jiné než Trango Cube. Mnohem lehčí, měkčí a subtilnější.
Trango Cube působí dojmem, že vydrží podstatně víc. Guide mají také nižší obsázku a je na ní takový detail z boku, který mi vadí, myslím, že by to mohlo být slabé místo.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 25, 2017 13:50

Na dlhé treky nosím na prezutie šľapky, na Islande (aj na brodenie) sandále. Na predĺžené víkendovky nenosím nič, ale odkedy som kúpil Arcteryx Bora2, tak zhusta po tábore pobehujem len vo vnútornej botičke. Bohužiaľ pri stanovaní v zasneženom svahu sú to čisté lyže :-)

Dať nohe pohov od topánky je skvelá vec. Nie že by sa to nedalo aj bez toho, ale s tým je to oveľa lepšie :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2017 17:33

grco píše:Chodim v tom doma, po chatach, alebo po kempe. Nechodim v tom do mesta, jak niektore individua...

Svet uz neni, co byval... jsi posledni, u koho bych cekal, ze bude ten hnus nosit. Jeste si porid ruzove a nepotrebujes ani bile ponozky. Za par let k si k tomu koupis teplaky a budes zas free, cool a in jako ta individua... #-o Potkavam jich takovych cim dal vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » čtv kvě 25, 2017 17:46

Stale to vypada lepsie jak veci od Tilaku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2017 17:52

Ale jenom o trochu.

Nocni mura: teplaky Abidas, crocsy a bunda od Tilaku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv kvě 25, 2017 18:38

mike píše:Pohorky jsou otravne akorat na letisti, kde piskaji v ramu a musim si je sundavat #-o

Cube by asi nepískali, ty mají oka pro tkaničky z plastu

Pierre111 píše:Jinak jsem zkoušel Trango Guide Evo GTX a boty to jsou dost jiné než Trango Cube. Mnohem lehčí, měkčí a subtilnější.
Trango Cube působí dojmem, že vydrží podstatně víc. Guide mají také nižší obsázku a je na ní takový detail z boku, který mi vadí, myslím, že by to mohlo být slabé místo.

jojo, dle mě jsou Cube B/C a Guide B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát kvě 26, 2017 7:32

@fps: prosim, neoblbuj lidi vlastni stupnici tvrdosti bot....

Cube jsou typicke C boty, Guidy jsou nekde na rozhrani B/C a C ale na rozdil od klasickych B/C jsou jeste vhodne i na lehci horolezecke vystupy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pát kvě 26, 2017 7:44

Trango Cube céčka rozhodne nie sú. Súhlasím s fps, že sú to trošku tvrdšie B/C, aj to iba v podrážke.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát kvě 26, 2017 10:47

Promin wawriku, blbost. Syn mel Cuby, ted ma Mammut Monolithy - podrazky jsou cca stejne tvrde. Ja mam Asolo Granity, podrazka Cubu se mi zdala tvrdsi nez na Granitech. Monolithy i Granity rozhodne B/C boty nejsou, jsou to poctive C-cka.
Cube jenom klame telem - ma dobre udelanou kolebku a snad ze vsech bot nejlepsi odpruzeni, jak vnejsi (mezipodesev) tak i vnitrni (pod vlozkou, vlozka), takze se v nich dobre chodi a tak moc necitis, ze jsou to ve skutecnosti docela tvrde boty.
S jakymi B/C botami je srovnavas? "Oficialni" (vyrobcem deklarovane) B/C jsou HW Alasky, Meindl Island, Lhasa, Himalaya, ..., Lowa Tibet. Himalaye neznam, z ostatnych jedine Alasky se trochu blizi tvrdosti/pevnosti podrazky Cubum, ale ty jsou jeste nekde jinde.
Jedine, co me napadava je, ze Ty mas Cuby uz delsi dobu a ze oni se "rozchodily" na mekci nez byly na zacatku - syn je mel jen par mesicu, celkem cca 270 km. Anebo je to zase jedna z veci, ktere se vedle samotne gumy podrazky asi menily modelovym rokem ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pát kvě 26, 2017 11:29

Apuko, vždy, keď čítam tvoje príspevky na fóre, mi ten tvoj vesmír príde úplne mimobežný :D Céčkové topánky s mojou mušou váhou napríklad nikdy neprehnem. Cube v podrážke ohýbam pomerne pravidelne.

K tým ostatným topánkam, čo spomínaš, sa ti vyjadriť neviem, lebo ich nepoznám. Ale Cube sú B/C, aj keď v podrážke o máličko tvrdšie. Islandy/Alasky (rokmi som už zabudol, ktoré z nich som mal) sú s nimi plne porovnateľné, podrážka plus-mínus rovnaká, zvršok mali o dosť tuhší.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát kvě 26, 2017 11:46

wawrik píše:Islandy/Alasky ... sú s nimi plne porovnateľné, podrážka plus-mínus rovnaká, zvršok mali o dosť tuhší.
Islandy a Cuby plne srovnatelne tvrde podrazky :shock: :roll: :-k :(( To si asi fakt bud si spatne spominas nebo jsi je mel davno, kdy to byly jeste pevne boty. Jako promin, ale napr. Alasky a Islandy jsou teda hodne odlisne v pevnosti podrazky, dokonce i nove boty a pouzivanim se to jeste zvyraznuje. (Pokud se Ti to nezda, mam doma cca stejne velke starsi, uz nepouzivane damske Alasky i Islandy, takze mam prime srovnani. I osobne jsem to parkrat delal na vlastnich slapejich. Alasky vzdy jen "Made in Germany", chorvatske nebo EU mohou byt jine, to nemam primo odzkousene.)
Anebo doopravdy je rozdil mezi modelovymi roky Cubu jeste mnohem vetsi nez jsem si dokazal vubec pripustit... (nedivil bych se).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pát kvě 26, 2017 11:55

Prosím ťa, všimol si si, že neporovnávam Islandy s Alaskami, len si nepamätám, ktoré z nich som mal? Mimochodom, oboje v tom čase (2005-2010?) boli B/C, teraz to možno bude inak. Takže je jedno, čo som mal, boli B/C.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » pát kvě 26, 2017 12:15

Nevím písmena, protože to si každej dělá, jak chce, ale mám Islandy i LaS Trango Cube a podle mého názoru jsou ty Kubíky znatelně pevnější a tvrdší. Podstatně lépe se v nich leze, podstatně hůře se v nich chodí. Co to znamená v písmenech, nevím. Na trek s báglem si vezmu Islandy, na cokoliv lezeckého, vysokohorského, ledovcového, sněhového beru Kubíky. Nikdy mi nepřišlo, že by to byly jakkoli podobné boty, naopak.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát kvě 26, 2017 13:00

Asi tak, jak pise pickard, zapomenme na pismena, ale Cuby (alespon co se prodavaly v Hudy v roce 2016) jsou citene tvrdsi (v podrazce) boty nez Islandy i Alasky.

Ale docela by me uz zajimalo prime srovnani Cubu z ruznych modelovych roku - alespon 2015 (myslim, tehdy se objevily) a 2016. Bo zkusenosti syna i par jinych lidi, co je koupili pozdeji a lidi, ktere maji Cuby od uvedeni v Hudy se podle mne dost lisi, co se tyce opotrebeni podrazky a ted vypada ze i tvrdosti podrazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát kvě 26, 2017 18:22

Cuby jsem mel na nohach akorat v obchode a proti (novym) Alaskam mi prisly jako kopyta. Podrazka tuha, neohebna a mensi kolebka, nez jsem zvykly. Verim tomu, ze se rozchodi a povoli, ale prvni dojem byl C. Zvlast proti Islandum jiny level, ale ty jsou podle mne B, at si Meindl tvrdi, co chce ;-) Byly o neco mekci, nez LaS C/D, co jsem mel, prave neco mezi tim a Alaskama, proto mi C sedi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ThomasB » pát kvě 26, 2017 23:00

Cauves, vybírám pohorky místo mých současných...potřeboval bych něco na rok na Nový Zéland...co je osvědčená koupě, kde bude nejmenší šance problémů? Jakákoliv reklamace nebude možná, takže jakmile se na botě něco pokazí, tak mám smůlu. Já zhruba 100kg plus batoh. Budu je mít na Zélandu na noze dost často. Cenově dejme tomu 4-5 tisíc je strop. Mě osobně se líbily Hanwag Alasky, jen si nejsem jistý, jak je to se spolehlivostí. Rád příjmu jakékoliv rady :)
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát kvě 26, 2017 23:08

Alasky jsou spolehlive a jestli ti sedi, tak jasna volba. Akorat nevim, kde je chces sehnat za 4 - 5 tisic, aktualni ceny uz jsou pres 7 :? Dobre, se standardni slevou jeste neco pod 7.

Mam paty par a jediny problem kvality, na ktery jsem narazil, byla kuze na jedne bote u ctvrteho. Horsi kvalita, v jednom miste se zlomila. V obchode to bohuzel poznat nebylo, ale bylo to videt hned po prvnim vylete, takze by se to dalo vyreklamovat. Neudelal jsem to, protoze jsem dlouho hledal par, co by mi padnul a nechtel jsem o nej prijit. Uz jsou vic nez z pulky ochozene a nijak zvlast se to nezhorsuje. V jinem miste by to asi vadit mohlo, takze se to holt chce pred odjezdem v botach trochu projit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ThomasB » sob kvě 27, 2017 0:23

Našel jsem je na jednom eshopu za asi 5400 Kč plus při registraci 10% sleva...takže by byly cenově do 5 tisíc...proto jsem je zařadil do výběru... Zkoušel jsem si je chvíli v hanibalu, když jsme tam byli mrknout na nějaký bundy..ale nebyl jsem s sebou vyzbrojen správnými ponožkami... Takže bych je radsi ještě zkusil....ale na první zkoušení to nebylo nijak špatné
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob kvě 27, 2017 4:37

V tom pripade si je objednej, poradne vyzkousej doma a kdyz tak je v ramci 14 dnu vratis. Kriticka je sirka ve spicce a bohuzel je kazdy par trochu jiny, takze kdyz jsi na hrane, muze ti jeden sednout skvele a druhy byt jako spanelska bota. Coz je muj pripad :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ThomasB » sob kvě 27, 2017 13:09

Mě při tom rychlým zkoušením zas až tak úzký neprisli...ale musím to zkusit pořádně....zkusím asi objednat a pořádně je vyzkousim doma.. :) ještě se mi celkem líbí Karakorum od LaS, e ty jsem na noze neměl a taky jedině objednat...Hudy tu velikost nemá nikde skladem
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob kvě 27, 2017 22:54

Asi bys mel nejlepsi zajit do kramu, zkousenim zjistit spravne cislo a pak si to objednat z toho eshopu. Kdyz ti nebude blbe to nekoupit na miste ;-)

LaS Karakorum ma plus v lepsi kuzi (Perwanger), ale celkove bych rekl, ze Alasky jsou lepsi a pohodlnejsi boty. YMMV
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon kvě 29, 2017 11:33

apuka píše:Cube jsou typicke C boty

- kolik toho máš nachozeno v botách Cube že tohle tvrdíš? už jsem tady několikrát psal, že se mi v prodejně několikrát zdáli boty úplně jinak než když jsem v nich chodil v terénu
- dle mě jsou Cube cca stejné kategorie b/C jako b/c Asolo Lhasa, Fitwell Giove, La Sportiva Pamir, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Island, Meindl Lhasa, ve všech jsem toho nachodil celkem dost na to abych mohl srovnávat, je ale fakt, že některé jsem už měl před dlouhou dobou, takže si to třeba pamatuji špatně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty